Hirdetés

2019. december 16., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-11-29 17:54:58

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#108251) snecy20 válasza [CS]Blade2 (#108248) üzenetére

snecy20
(veterán)

"Igazából jelenleg nem is tudom miben mondanám jobbnak VES-t RIC-hez képest, mert helyzetfelismerésben, versenyzői intelligenciában, mentális képességekben, test-test elleni harcban szakosztálynyi a különbség kettejük között, a holland meg a hajára kenheti hogy mondjuk két tizeddel gyorsabb egy körön. Magyarán egy 5-ös skálán 4 fontos dologban jobb az ausztrál..."

(#108252) DS39 válasza [CS]Blade2 (#108248) üzenetére

DS39
(veterán)

ez gúny vagy kárörvendés?
nem igazán értem miért kell ez?
Vettel egész versenyen hiba nélkül ment, addig a pillanatig. itt bukott 2 helyet, ennyi.
gúnyolódj inkább Grosjean-on, ő az igazi balek...

(#108253) feri1014 válasza gbors (#108241) üzenetére

feri1014
(senior tag)

Mert amikor úgy dönt, hogy későn fékez, onnantól már sok lehetősége nincs, csak bízhat benne, hogy semmi nem történik. Most viszont Verstappen becsukta az utolsó pillanatban az ajtót. Szerintem sincs gond ezzel, de benne van, hogy nem úgy alakul, ahogy tervezte és onnantól már csak utas.

Pont ezért nem is volt értelme büntetni egyiküket sem. Ricciardo hozta a szokásos bevállalós formáját, Verstappen pedig a szokásos agresszív stílusát. Ha valamelyik hiányzott volna, nincs ütközés.

Huawei P20 Pro || Légy önmagad. Közhely inspired by Tibiajax™

(#108254) Cartevo válasza Malachi (#108245) üzenetére

Cartevo
(senior tag)

Ha a vb cím múlik rajta, akkor sem lehet előzékeny, nem lenne autóversenyző.

(#108255) b-type válasza Malibutomi (#108232) üzenetére

b-type
(nagyúr)

Pedig nagyon okos volt Bottas, vagy ilyen taktikát generáltak neki (mert igazából már megmondják a versenyzőknek hogy milyen köridőket menjen). Lehet hogy már eleve az ultralágyas utolsó etapra játszott, és ezért tartalékolt, vagy ami még valószínűbb, hogy SC-re játszatták (ami be is jött).

Hamilton helyében pedig megkeresném a Ferrari-t :D ..már csak azért is mert Wolf is megkörnyékezte Vettel-t, kölcsön kenyér visszajár :D
de biztos nem írnék még alá addig amíg Ricciardo nem dönt, egyébként is az F1 történetének legnagyobb fizetéséről van szó Hamilton esetében az esetleges Mercedes-s szerződés megkötésénél.
Én kivárnék..

https://youtu.be/Kr4SwcJy0wU?t=1255

(#108256) KraX válasza DS39 (#108252) üzenetére

KraX
(senior tag)

"gúnyolódj inkább Grosjean-on"

Vagy inkabb egyiken se. Kivulrol nekunk konnyu itelkezni. Lattuk mar Prost pl, ahogy ugyanugy eldobta SC mogott az autot (igaz az esos verseny volt). Szoval meg a legnagyobbak is kepesek hibazni "trivilais" korulmenyek kozott is.

I know kung fu!

(#108257) KraX válasza Csapoati (#108242) üzenetére

KraX
(senior tag)

En is azt sejtem, hogy ha hagy Verstappen helyet, Ricciardo akkor is tulcsuszott volna talan a bukoterbe es vagy telibe kapja a kanyarodo Verstappent. Ezt mar sosem tudjuk meg.

I know kung fu!

(#108258) Csapoati válasza KraX (#108256) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Szegény Grosjeant az ág is húzza, még pontot se szerzett idén.

Amúgy nem semmi szezonunk van:

Az első 4 futamból 3-at a SC döntött el. Hamilton egy győzelemmel is vezeti a tabellát. A középcsapatok is össze-vissza tűnnek fel és el a futamokon - bár most úgy néz ki, hogy a Renault a legjobb közülük. Ennek ellenére a McLaren úgy a 4. a csapatok között, hogy egyszer nem volt még ötödik erő sem a futamokon. Az összes csapat szerzett már pontot és csak Szirotkin meg Grosjean áll 0-val.

[ Szerkesztve ]

Haladni kell a korall (vagy Core-ral)!

(#108259) #98880768

(törölt tag)

Gratulálok a Red Bullnak amiért hagyta bekövetkezni a nyilvánvalót... persze láttunk ilyet a korábbi években is pl. a Mercitől (Hamilton, Rosberg), de Verstappen jelenlegi formáját nézve ebbe bűn volt nem beleszólni..

Leclerc és Stroll felé jár a taps, jót futottak erőn felül azt hiszem, ahogy Alonso 7. helye is elismerésre méltó, eddig jó idénye van. Csóri Grosjeant csak szánni, Bottast sajnálni tudom, Vettel meg érzésem szerint feleslegesen volt bátor. Örülök Hamilton első helyének, de annak nem, hogy hibákkal, önbizalom nélkül láttam vezetni. Talán most, hogy a VB élére került visszatér a tűz, főleg, hogy nagyjából egálban is voltak a Ferrarikkal..

[ Szerkesztve ]

(#108260) [CS]Blade2 válasza DS39 (#108252) üzenetére

[CS]Blade2
(őstag)

Most ez a sláger, amióta ezt mondta a rádióba. Jól jött, hogy Kimi el tudott menni mellette. Tegnap mondta, hogy segíteni akart a Q2-ben egy kis szélárnyékkal.
Jó lesz ez, csak egyszer össze kell rakni a Q3-ban a 3 szektort.

(#108261) gbors válasza KraX (#108249) üzenetére

gbors
(nagyúr)

A szabály (ha még van) egy irányváltásról szól. Én is azt kifogásolom, amit Te - csak két nagyságrenddel súlyosabban. Szerintem ilyet egy védekező versenyző nem csinálhat, ebből a mozdulatból akár haláleset is lehetett volna. Remélhetőleg egy versenyző sem azt fogja levonni az ítéletből, hogy innentől ilyet szabad / érdemes.

De tekintettel arra, hogy Ricciardo is elég pianoban nyilatkozik az ügyről, nem feszegetem tovább.

"Armour... is part of a state of mind... in which you admit the possibility... of being hit."

(#108262) kentucky válasza DS39 (#108252) üzenetére

kentucky
(őstag)

"gúnyolódj inkább Grosjean-on, ő az igazi balek..." Vettel fanoknak ez lenne a nyugtató kárörvendés :F ;]

(#108263) KraX válasza Csapoati (#108258) üzenetére

KraX
(senior tag)

Eleg kaotikus az teny. Nem ertem ilyen esetekben miert nem VSC-vel operalnak inkabb, igy tonkre vagjak a futamokat es lottosorsolast csinalnak beloluk remelem, hogy ez a tendencia nem folytatodik.

I know kung fu!

(#108264) AMD Power

AMD Power
(titán)

Mekkora futam volt!! Lewis meg rohadt mákos volt. Köze nem volt a futamhoz.

Xbox One X White Special + Samsung UE55NU7023KXXH 4K UHD LED + Samsung M450 2.1.

(#108265) Csapoati válasza gbors (#108261) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Ja, Ricciardo hozzáállása elég beszédes. Tavaly a Hungaroringen nagyon pipa volt Verstappenre (jogosan), most viszont még csak nem is utalt semmire. Aztán lehet, hogy a RB-s eligazításon jól beolvastak mindkettejüknek és rájuk szóltak, hogy kifelé nem lehet hibáztatni a másikat.

(#108266) Malachi válasza Cartevo (#108254) üzenetére

Malachi
(addikt)

na de ez nem előzékenység kérdése, ez nettó hülyeség.

látom, hogy szélárnyékból jön mögöttem a csapattársam, abroncselőny, nagy sebességkülönbség. mit teszek?

1.: próbálom zárni az ívet, szűkre veszem, aztán ha külső íven elmegy, az sem meglepő.
2.: kirántom jobbra, aztán berántom a kocsija elé, megállni úgysem tud, tuti karambol.

ezért vagyok baromi csalódott. mert Verstappen a kettest választotta. mint egy rutintalan, amatőr kezdő. se. ugyan már.

[ Szerkesztve ]

(#108267) kentucky válasza AMD Power (#108264) üzenetére

kentucky
(őstag)

Mégis megnyerte :K

(#108268) AMD Power válasza kentucky (#108267) üzenetére

AMD Power
(titán)

Jo idoben jo helyen volt. De a teljesitmenye egy nagy nulla volt osszesegeben.

Xbox One X White Special + Samsung UE55NU7023KXXH 4K UHD LED + Samsung M450 2.1.

(#108269) Viktor77 válasza AMD Power (#108268) üzenetére

Viktor77
(félisten)

Nagy nulla max neked volt a fotelban, otthon. :K

Some people move on, but not us ... not us

(#108270) feri1014 válasza Malachi (#108266) üzenetére

feri1014
(senior tag)

De Ricciardo szemszögéből is áll a dolog, hogy bevállalt egy kockázatos manővert a csapattárs ellen, aki pont Verstappen.

AMD Power: Elismerte, hogy nagy szerencséje volt. Mi kell még? :F

[ Szerkesztve ]

Huawei P20 Pro || Légy önmagad. Közhely inspired by Tibiajax™

(#108271) JJános válasza Csapoati (#108242) üzenetére

JJános
(addikt)

Mosdatjuk Verstappent, hátha sikerül. :)

Aki a meleget szereti hóember nem lehet.

(#108272) Csapoati válasza JJános (#108271) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

A stewardok is mosdatják, gondolom.

(#108273) kentucky válasza AMD Power (#108268) üzenetére

kentucky
(őstag)

Az is nagy teljesítmény, hogy egész verseny alatt ugyanazt azt a formát hozza, ne pedig hideg gumikon próbáljon olyan fékutat teljesíteni, amit még melegen sem lehet nagyon megcsinálni ;)

(#108274) AMD Power válasza feri1014 (#108270) üzenetére

AMD Power
(titán)

Semmi. Csak az igazat mondta.

(#108275) Delávégá válasza Viktor77 (#108269) üzenetére

Delávégá
(tag)

Pedig nagyon gyenge futamot ment. Többször is hibázott a futam alatt, gyenge gumikezelés és mégis első helyen végzett.

(#108276) Viktor77 válasza Delávégá (#108275) üzenetére

Viktor77
(félisten)

És ez még soha egyetlen toppilótával sem fordult elő.

Nem akartam leírni, de akkor most már...

Vettel sokkal nagyobb "bolond" volt. Tudta, hogy jéghidegek a gumijai, tudta, hogy a SC mögött nem is lesznek felmelegítve (biztos mondták neki, hogy gyakorlatilag mindenki panaszkodik), ha csak 1mp-ig gondolkodott volna, akkor nem próbálta meg, talán 1 kör múlva. Gyorsabb volt, egy lehelettel melegebb gumin talán sikerült volna.
Arról nem is beszélve, hogy a címre kell gondolni. Tavaly honnan vesztette el? Pontok, pontok, pontok. Más nem számít. Mert ha a Merci henger megint beindul, akkor lesz nemulass (már ha beindul).

[ Szerkesztve ]

(#108277) b-type válasza Csapoati (#108272) üzenetére

b-type
(nagyúr)

Én Ricciardo-t nem látom hibásnak, egy kifékezést mélyen kell fékezni, ő meg már tudta mire számít azon a féktávon a gumiktól míg Verstappen nem, neki ezeken a gumikon ez volt az első teljes sebességű féktáv itt.
..és Ricciardo általában meg is csinálja ezeket a manővereket, és jól. Szűkre kellett vegye mert Verstappen egész futamon nagyon kemény volt vele, azaz most sem számolhatott másra.
Nálam absz. Verstappen-é az eset, hülyeség volt elvenni a helyet, kicsit vajaz arra mikor Rosberg rossz motormódban maradt asszem Barcelona-ban, ilyen nagy tempókülönbségnél nem lehet ennyire nehéz helyzetbe hozni a másikat...illetve persze lehet de nem tanácsos ezt a saját kocsijának útba tevésével tenni.
Mert 99%-ban nem fog tudni korrigálni a másik.
Könnyen lehet hogy ez volt Ricciardo-nak az utolsó lökés a Ferrari felé...

(#108278) Motion_Blur válasza b-type (#108277) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Főleg akkor ha csapaton belül bevédik a kisgyereket, vagy egálba hozzák a szitut.

VB: szerintem innen Hamilton már be fogja húzni, RB nagyon szűk tartományban működik jól, Vettel és Kimi pedig túl sokat hibáznak kulcshelyzetekben

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#108279) Cartevo válasza feri1014 (#108270) üzenetére

Cartevo
(senior tag)

Na ez az, meg akarta etetni Maxot, hogy megkerüli, aztán mégsem, de nem ette meg a csalit, így marad a sértődött hiszti.

(#108280) Csapoati válasza b-type (#108277) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Másképp látjuk, de nincs ezzel semmi gond, ettől is szép ez a sportág. Bár Bottas most biztos nem látja ilyen szépnek... :(

(#108281) Viktor77 válasza b-type (#108277) üzenetére

Viktor77
(félisten)

Vettel mellé? Mögé? Elé? A mellé a pilóta mellé, akit elvert ugyanazon technikával? El nem tudom képzelni.

(#108282) snecy20 válasza Csapoati (#108280) üzenetére

snecy20
(veterán)

Lehetne ezt másképp látni ha 4 éves pályafutása alatt most történt volna meg ez először, csak így a 38. hasonszőrű megmozdulásánál már az ember nem akaródzik hinni az ártatlanságában. :)
Csapattárssal szemben így védekezni nem etikus, szerintem.

(#108283) JJános válasza Csapoati (#108272) üzenetére

JJános
(addikt)

A szituáció egyértelmű volt. Ricciardo már nem tudott hova menni. Verstoppen gyakorlatilag elé állt. De vannak, akiknek ez a srác nagyon tetszik. Ízlések, és pofonok.

(#108284) Csapoati válasza snecy20 (#108282) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Bevetődni se feltétlenül etikus. Szerintem Riccinek is leereszkedett a köd az előző két összecsapás miatt. Mondom ezt úgy, hogy kimondottan kedvelem.

JJános: Mármint neked egyértelmű. Én azért továbbra is a stewardok véleményére adok inkább, ha nem baj.

[ Szerkesztve ]

(#108285) ricsi8800gt válasza snecy20 (#108225) üzenetére

ricsi8800gt
(addikt)

Nincs értelme ? Szerintem Maxi volt a hibás,tisztán látszik hogy vissza ment Ricó elé,Ha marad ott ahol van akkor a balos után minden ok.
Lényeg hogy LH nyert :).
Amúgy ez sima Vettel győzelem lett volna ha az SC nem jön.
Nagyon furcsa hogy ennyire nem mennek jól a mercik,ahogy el kezdődőt a futam Vettel 2 kör és 3,5 másodperc előny.

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#108286) arn válasza Csapoati (#108272) üzenetére

arn
(nagyúr)

ves ala evek ota adjak a lovat - nem tudom ki tolja, de nagyon messzire elerhet a keze. olyanokat megtehet, amiket egy tobbszoros vb sem. akkor lesz ennek vege, amikor vki komolyan megserul. mert magatol lathatoan keptelen a sajat hibai beismeresere, es egyaltalan nem tanul az esetekbol.

egy iranyvaltas megengedett, ket eve x ilyen esete volt, x pilota ellen, mindig az x pilota volt a hibas.

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/mylittleretrocomputerworld

(#108287) Csapoati válasza arn (#108286) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Most már eljutottunk oda is (illetve hát ő, és saját magának köszönheti persze), hogy amikor nem csak ő a hibás, akkor is csak őt fogják hibásnak tartani. Szerencsére a stewardokat nem nyomják (bár Jos biztos fossa az euromilliókat valahonnan :) ) és nekik nem a fotelből kell megítélni a helyzeteket. Továbbra is felhívnám a figyelmet arra, hogy Ricciardót is figyelmeztették Verstappen mellett.

(#108288) b-type válasza Viktor77 (#108281) üzenetére

b-type
(nagyúr)

Ricciardo jó helyzetben van,...de tényleg. Fogná a Red Bull is, de simán elképzelhető a Ferrari-ban és a Mercedes-ben is, a személyisége a pályán és a pályán kívül is nagyon jó.
Ez lesz, és már ez Verstappen baja is és problémája, Ricciardo egy 'mosolygó gyilkos' lett, és nagyon beérett.
Verstappen meg ledolgozza magát szépen, mert nagyon gyors, és látszik hogy nagy potenciál van benne,...de egy akarnok a pályán. és rombolja az ázsióját.
Én is azt gondoltam hogy meg fogja verni Ricciardo-t ahogy beérik,..de nem igazán érik be. Ricciardo viszont szintet lépett, kicsit Alonso-ra hasonlít a pályán, amikor kell akkor határozott, és bejönnek neki ezek.
Itt és most sztem bárki ülhetett volna Ricciardo autójában az mind eltolja Verstappen-t, ott volt a lehetőség, meg volt a tempókülönbség, megvolt a gumielőny, nem tudom ki az aki nem próbálta volna meg..és ugyan úgy rajtaveszt, mert nem tud megállni.
Na de mindegy, a lényeg hogy nekem simán elképzelhető Kimi helyén, Vettel mellett, mert tényleg jó versenyző és nagyon rendben van fejben. ..és egy ilyen karakter lehet hogy kell a Ferrari-nak, ki tudja mi lehet ebből...az alapok rendben vannak, Vettel elvileg nem ellenkezik, akkor sztem meg kell nézni.

(#108289) JJános válasza Csapoati (#108284) üzenetére

JJános
(addikt)

Rendben. Én meg nem adok. Egy kérdés: Hol volt az egy autónyi hely? Verstoppen felett? Meg hát! :DDD

(#108290) Csapoati válasza JJános (#108289) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Milyen egyautónyi hely? Azt akkor kell adni, amikor a két autó egymás mellett van (az egyikük hátsó és a másik első tengelye egymás mellett van már). Itt szó nem volt erről. Az irányváltásért figyelmeztették Verstappent.

b-type: Kizártnak tartom Vettel mellett. Meg Hamilton mellett is.

[ Szerkesztve ]

(#108291) snecy20 válasza Csapoati (#108290) üzenetére

snecy20
(veterán)

Tananyag. :)

[link]

(#108292) Csapoati válasza snecy20 (#108291) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Ezek régebbi esetek, nem igazán relevánsak ma. Ráadásul hol van pl tavaly Mexikó, amikor tisztán Vettel rakta ki? Továbbra is azt mondom, hogy most már ott tartunk, hogy mindenért is ő a hibás csak és kizárólag. Erről legnagyobb részben ő tehet (és sokszor teljesen hülye), de akkor most ezentúl minden az övé automatikusan? Én is leültetném egy futamra a pálya mellé (akár a RB is dönthetne így), de azért azt is észre kell venni, amikor nem csak ő a hibás 100%-ban. Viszont ez is csak egy vélemény, szóval azt is elfogadom, hogy többetek szerint ő volt a hunyó.

(#108293) arn válasza snecy20 (#108291) üzenetére

arn
(nagyúr)

hosszu a lista - nem en csinaltam a videot :D

(#108295) arn válasza b-type (#108294) üzenetére

arn
(nagyúr)

oszinten szolva, akinek pechje volt, az megint vettel... bottas gyk ajandekba kapta az elso helyet, de nem volt szerencseje, hogy megtartsa azt.

[ Szerkesztve ]

(#108296) KraX válasza arn (#108295) üzenetére

KraX
(senior tag)

Azon rokonyodtem volna meg ha Vettelhez ment volna oda gratulalni. :) Persze szep gesztus volt ez igy is.

I know kung fu!

(#108297) AMD Power válasza b-type (#108294) üzenetére

AMD Power
(titán)

Szep szavak LH-tol.

(#108298) gbors válasza Csapoati (#108265) üzenetére

gbors
(nagyúr)

Pontosan azért nem akarom tovább ragozni, mert onnantól, hogy a nyilatkozatok előtt megvolt a nagy elbeszélgetés part 1, semmi esély nincs arra, hogy eldöntsük, ki őszinte és ki beszél szkriptből - konteo irányba meg nem akarok elmenni. Ricciardo is hibásnak mondja magát - so be it.

(#108295) arn: egyfelől természetesen igen, másrészt kíváncsi lettem volna, mi történik, ha Bottas 10 körrel a vége előtt megkapja az US kerekeket.

"Armour... is part of a state of mind... in which you admit the possibility... of being hit."

(#108299) JJános válasza Csapoati (#108290) üzenetére

JJános
(addikt)

Hagyjuk. De ez nem autóversenyzés. Akár releváns, akár nem. :(

(#108300) .LnB

.LnB
(félisten)
LOGOUT blog

Most tudtam megnézni a futamot. Hát, el kellene gondolkodni, hogy az F1-es naptár csak bakui futamokból álljon. :D

Homo Ludens

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.