Hirdetés

2020. január 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-11-29 17:54:58

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#108151) Patrick válasza joamilestoné (#108150) üzenetére

Patrick
(addikt)

Mindenhol ez megy, tisztelet a kivételnek... :D

Fino alla fine!

(#108152) Malibutomi

Malibutomi
(nagyúr)

Bazki ezt a versenyet erdemes volt megnezni micsoda csavarok egesz a vegeig.

Bottast sajnalom, a gyozelmet nem erdemelte meg, de ezt nem kivantam volna neki..

(#108153) cyberkind válasza joamilestoné (#108150) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

De minek kellett ilyen korán bepróbálni amikor még volt pár kör?

És nem is ez a lényeg, hanem az, hogy ez a második futam amikor magabiztos futamgyőzelem ment el ilyen vagy olyan dolgok miatt, a Merci pedig javulni fog, igencsak meglepne ha nem.

[ Szerkesztve ]

"Fly the Friendly Skies" "Take Me Home, Country Roads" "I shouted out Who killed the Kennedys?"

(#108154) Leon77

Leon77
(senior tag)

Durva futam volt. Vettel igazi versenyző, Hamilton notorius mazlista (utóbbi években) Verstappen meg...

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#108155) Csapoati

Csapoati
(Topikgazda)

Beszarok, a Haas (+ az egyik Renault és az egyik Force India) elszúrta, a McLaren meg megint összeszedte a lepattanót. Strollnak pedig a kedvenc pályája lesz ez. :D

Haladni kell a korall (vagy Core-ral)!

(#108156) Jarod1

Jarod1
(addikt)

hmmm, nekem jól jött a defekt.

Nem igérek semmit..... de azt betartom..

(#108157) 7etape válasza joamilestoné (#108150) üzenetére

7etape
(addikt)

Megelőzte talán? L...t! Elcseszte, méghozzá nagyon durván.

(#108158) arn

arn
(nagyúr)

Vettel, ok, hogy nem volt szerencseje, de egy szar manoverrel leradirozta magat a vblista elerol. Egyre kellett volna figyelnie, hogy ham elott maradjon, semmi masra, bottast hagyni kellett volna a pcsaba.

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/mylittleretrocomputerworld

(#108159) qdak válasza joamilestoné (#108150) üzenetére

qdak
(addikt)

igazat adok :R

Perez visszakapta, amit tavaj elvett tole a sors :)

Windows 7 (64-bit): Asus P6T, Xeon X5675@3.66GHz, 7870 Tahiti LE, 16GB DDR3, FSP 600W ® MSI G41M-P26, Xeon E5450, ł560Tił, 8GB DDR3, Thermaltake 630W ® Dell OP 380, E7500@3.66GHz, HD4650, 4GB DDR3, ® Linux Mint 19.2 Tina (64-bit): Gigabyte G41MT-S2P, E8500, 4GB DDR3, FSP 350W ® Huawei G8 32GB

(#108160) dangerzone

dangerzone
(addikt)

Vettel megint a 0 stratégiai érzéke miatt bukja a VB-t, mint tavaly, ha így folytatja....

(#108161) Csapoati válasza arn (#108158) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Nagyon-nagyon fognak fájni a Ferrarinak és Vettelnek ezek az elvesztett pontok... A spanyol futam vízválasztó lesz.

Haladni kell a korall (vagy Core-ral)!

(#108162) snecy20

snecy20
(veterán)

Gyönyörű, úgy látom idén is át fogja játszani a Ferrari a Mercedesnek a VB címet...
Szégyen gyalázat volt ez a verseny. :U

(#108163) b-type

b-type
(nagyúr)

Ezt a futamot ha nem a Ferrari-nak és nem a Red Bull-nak, akkor Bottas-nak kellett volna megnyerni.
Olvastam hogy sótlan volt...igen, de nem véletlenül szakadt le, benne hagyta a gumikban a tartalékot, amíg Lewis sokat kivett belőle.
Jó volt Bottas nagyon sajnálom hogy így járt.

Verstappen-t meg p'csán kell rugni.

Boldog új évet!

(#108164) arn válasza dangerzone (#108160) üzenetére

arn
(nagyúr)

Tavaly nem volt a ferrari a merci szintjen, most viszont nagyon vezethetne a vbt, igaz nem csak rajta mulik... az elmult ket versenyen 10 poziciot bukott a scon.

Higgadnak kell maradni a vbre gondolni, melyik pozicio eleg. Ham ellen versenyez, ra kell a versenyen fokuszalni.

[ Szerkesztve ]

(#108165) Malibutomi válasza Leon77 (#108154) üzenetére

Malibutomi
(nagyúr)

Ja mazlista foleg iden
Meg foleg itt Bakuban...egyszer sima gyozelmet bukott itt a fellazult nyakvedo miatt...masik evben elszurtak a kocsija programozasat szinten ezen a versenyen es nem azt csinaltak a kapcsolok amit kellett volna, stb :)

[ Szerkesztve ]

(#108166) DopeBob

DopeBob
(addikt)

Nem lenne hulyeseg, ha rogton bezarnak a boxutcat legalabb 1-2 korre, amikor bejon az SC... ez igy nagyon nagyon nem fair :(

MZ/X

(#108167) Viktor77 válasza DopeBob (#108166) üzenetére

Viktor77
(félisten)

Bocsánat, de tényleg nem emlékszem, ezt leírtad az első verseny végén is?

Some people move on, but not us ... not us

(#108168) Cartevo

Cartevo
(senior tag)

Miért ilyen izgága ez a Vettel?
Ha a címvédő előtt halad, azt értékelnie kell.
Az mindig jó neki, a mezőny bármelyik részében.
Ilyenkor nem rángatózni kell, hanem örülni, mint majom a far(k)ának.

(#108169) BenHans

BenHans
(addikt)

Yes yes yes yes! Szerencse, de amit eddig elvett Baku azt most visszaadta.

Kimi legalább 2.
Leclerc, Sainz és Perez gratula és persze Alonsonak aki két kerékről sem feladva végül négy keréken 7. lett. :R

Max - Ric clash érdekes lesz még ha kiderülnek telemetria adatok. Ha Max nem fékezett előbb mint indokolt, akkor Ric sajnos most nagyon benézte a messziről bevetődős kamikaze figurát.

[ Szerkesztve ]

"...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "Still I Rise"

(#108170) cyberkind

cyberkind
(nagyúr)

Csoda, hogy a Ferrari nem parancsolta rá Kimi-re a lassítást, hogy Vettel azért becsorogjon a 3. helyre amivel Pérez a 2. lenne, na majd legközelebb. :))

[ Szerkesztve ]

"Fly the Friendly Skies" "Take Me Home, Country Roads" "I shouted out Who killed the Kennedys?"

(#108171) Greentea

Greentea
(senior tag)

Ez egy nagy szerencsepálya! :D

kétszer kettő néha öt

(#108172) DS39 válasza Viktor77 (#108167) üzenetére

DS39
(veterán)

Függetlenül attól hogy kinek jön jól, 4 futamból 3 futam SC alatt dőlt el. Ez azért nem jó.

(#108173) Tsa-bika

Tsa-bika
(senior tag)

Kimi kifújta az orrát a tenyerébe...végemXD

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#108174) veron3 válasza arn (#108164) üzenetére

veron3
(csendes tag)

Szerintem a Merci is kb annyi pontot/poziciot bukott SC-n. Eddig negy versenybol haromba szolt brutalisan bele az SC.

(#108175) snecy20 válasza arn (#108164) üzenetére

snecy20
(veterán)

Az a baj hogy Vettel még csak hírből sem ismeri a higgadtságot, nem lesz VB idén sem a Ferrarival, írásba adom...

Nem kis ziccer ment el Vettelnek itt is, meg Kínában is.

(#108176) Malachi

Malachi
(addikt)

hát én nem tudom mit mondjak. Maxban idén eddig csak csalódtam, most leírtam magamban végleg. így nem lehet vezetni. NEM LEHET. pedig marha jó pilóta, tartom, hogy hamarosan VB lesz... vagy lenne, ha egyáltalán marad ezek után. totális csőd, teljes összeomlás amit produkál. nem tudom, hogy lehet ebből talpra állni. bár még nagyon-nagyon fiatal. pár év múlva térjünk rá vissza, engem most egy ideig nem tud érdekelni mit csinál.

a futam meg... viszonylag semleges szurkerként (én már megmaradok Alonso mellett, amíg itt lesz) azért van nagyon hülye érzésem az egész évvel kapcsolatban, mert a négy futamból eddig kétszer egyértelműen mázlifaktor osztotta a helyezéseket. másodszor egy SC-s kerékcsere. itt ráadásul két idióta hiba is. Max meg Groejan. és a futam ÖTÖDE SC mögött ment el úgy, hogy nem láttunk versenyt. nem kellene ezt a pályát erőltetni, ha nincs megoldva a takarítás. Monacóban 1-2 kör és tiszta a pálya. itt... mondom, 55 körből legaláb 10 SC kör? ha lehetne reklamálni, most visszakérném a pénzemet.

na mindegy, hát idióta egy futam volt. igazából nem tudom azt mondani, hogy Hami a semmiért került a VB élére, ezt most Vettel rontotta el a végén az elfékezéssel. de akkor sincs jó érzésem eddig az egész évről.

(#108177) 3L1T3 válasza snecy20 (#108175) üzenetére

3L1T3
(senior tag)

Nem a higgadtságon ment el. Megpróbálta, mivel ha nem próbálja meg nem versenyző. Kína se rajta múlt. Nem tudom melyik futamot nézted 2 héttel ezelőtt.

A nevetség tárgya inkább a folyamatos SC szabály, és a pontok osztása. Hamilton idén most nyer először futamot erre már vezeti is a VB-t ez itt a gond.

[ Szerkesztve ]

(#108178) arn válasza snecy20 (#108175) üzenetére

arn
(nagyúr)

Azert nem hibaztatom, hogy probalkozott... de nem igy kellett volna. Bottasra tapadni, ha hibazik, kihasznalni, ha nem, megelegedni azzal, hogy ham elott vegzett. Egy vbt vezetonek nem a verseny megnyeresere kell koncentralni, azaz uldozok feladata.

Ha a gumi modositasan nem jon vissza a merci, vettel lesz a vb. Elobbutobb oszzeall az egesz, nem lesz minden versenyen sc, siman behuzta volna. Vettel tanul a hibaibol. Ham erotlen, bot meg nem eleg jo a folyamatos teljesiteshez.

[ Szerkesztve ]

(#108179) snecy20 válasza BenHans (#108169) üzenetére

snecy20
(veterán)

Nekem nagyon úgy tűnt hogy Verstappen már a féktáv előtt ráállt a fékre, és hát plusszban specialitása neki a féktávon való bemozgás... Egész versenyen súrolta a szabályosság határát, és összességében érne már neki a RedBull-on belül egy súlyosabb szankció - Gasly-val egy helycsere év végéig pedagógia célzattal mondjuk...
Én tavaly év végéig kiálltam mellette, der itt már vége a kifogáskeresésnek, valami kurva nagy gáz van a gyerekkel, szó szerint keresi a bajt, és semmiből nem tanul - Kb. hülyébb most mint az első két idényében, pedig az se volt semmi.

JJános

Kwyatt (kvájett?) nevű sosem versenyzett az F1-ben, vagy én maradtam le valamiről. :)

arn

Épp az a félő, hogy előbb-utóbb a Mercinek fog összeállni minden, azért ismerjük őket hogy nem tart náluk hónapokig a kiútkeresés. Minden adandó alkalmat fogni kell a Ferrarinak ellenük, és ez eddig csak 50%-os dolog idén...

[ Szerkesztve ]

(#108180) JJános

JJános
(addikt)

Vettel nem volt Isten barma. Nagy nyomás volt rajt. Megpróbált egy manővert, nem sikerült. Isten barma Crahtappen volt, aki ugyanúgy viselkedik, mint ahogy kezdte. Nem tudja elviselni, ha valaki leelőzi. Cikázik, bebújkál, próbál előnyt kovácsolni. Csak ezt nem mindenki tolerálja. Csak a főnökei. De ki tudja meddig is. Kwyattnak nem adtak ennyi lehetőséget sztem. :)

Aki a meleget szereti hóember nem lehet.

(#108181) Zoleee83 válasza snecy20 (#108179) üzenetére

Zoleee83
(senior tag)

Pontosan ezt mondtam havernak hogy Verstappent a Toroba Gaslyt, vagy méginkább Sainz-ot a Red Bullba. Jelenleg az anyagi kár jelentős az RBnél, hihetetlen hogy ezt eddig is hagyták.

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#108182) b-type válasza snecy20 (#108179) üzenetére

b-type
(nagyúr)

Nagyon nagy különbség volt a két féktáv között, ha csak azt nézed mennyit bukott Ricciardo a kivezető ultrás körén. Ricciardo-nak már egy körrel melegebb gumija volt, jóval szigorúbb féktávot tudott volna venni.
Nagyon nagy hiba volt behúzni elé az autót, nagyon komoly hiba...és persze Ricciardo DRS-ből jött.
Túl nagy volt különbség a két féktáv között, és Verstappen végig a határon egyensúlyozott Ricciardo-val. Itt átlépte.
Csúnya volt.

Boldog új évet!

(#108183) Dorian

Dorian
(nagyúr)

Verstappent most már jól pofán verhetné valaki

Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 15 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda ;)

(#108184) Leon77

Leon77
(senior tag)

Ha jól emlékszem Vettel első vb címét úgy nyerte, hogy az utolsó futamon vezette csak a vb pontversenyt, de vb lett

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#108185) DS39 válasza JJános (#108180) üzenetére

DS39
(veterán)

szép kis Vettel drukkerek vannak itt a fórumban, hogy ilyen szavakkal illetik őt, mint amit idéztél is.
nem értem, ha valakinek drukkolsz, akkor nem szidod így, még ha hibázik is.
akik meg azt írták, hogy ha nem jön megnyerte volna, tévednek. lágy gumi, az ultrák ellen, akár csak ebben a 4 körben is, esélye nem lett volna megtartani az első helyet, kb. 8-10. lett volna. szóval azt mindenképp meg kellett húzni, hogy cserélt még egyszer. ezután egyértelműen az amúgy kiérdemelt első helyének visszaszerzése volt a célja, de elkapkodta. sajnos.
de nincs lefutva semmi.

(#108186) arn válasza snecy20 (#108179) üzenetére

arn
(nagyúr)

Ves nagyon nagy tehetseg, de versenyzoi intelligenciaban fenyevekre van a csapattarsatol... ezert vegez mindig mogotte az ev vegen. Viszont ettol ric nem lesz absz ertelemben gyorsabb.

(#108187) KraX válasza Csapoati (#108161) üzenetére

KraX
(senior tag)

Milyen gyorsan eljutottunk a Ferrari az elso szamu autotol idaig ugye? :)
Kinai SC + Verstappen = Vettel 8th
Baku SC + onhiba = Vettel 4th

"Egyre kellett volna figyelnie, hogy ham elott maradjon, semmi masra, bottast hagyni kellett volna a pcsaba."

Ezt nagyon konnyu leirni es nagyon nehez megcsinalni. A q3-ban kevesebb mint ket tizedre volt Vetteltol Hamilton es most is lathattuk a futamon, hogy az egyenesben szelarnyek nelkul gyorsabb volt a Mercedes. Vettel megprobalta abban a leggyorsabban (ahol meg a legnagyobb volt az eselye az elozesre) dulore vinni a dolgot, sajnos tul sokat vallalt, de legalabb megprobalta es nem szolga mod kovette Bottast egy Hamiltonnal a hataban. Csak elore menekulhetett ebben a szituacioban. Kiminek sem volt meg csak eselye sem az elozesre Hamiltonnal szemben hiaba volt nagyon gyors tegnap. Visszautalnek a tavalyi futam hajrajara ahol Hamilton sem volt kepes megelozni Vettelt a gyorsabb Mercedessel pedig ranyitotta a DRS-t is. Szoval megprobalta a kb egyetlen lehetoseget, az, hogy igy jott ki az benne volt a pakliban. Az meg mar egy lotto 5-os, hogy Bottas kozben kapott egy defektet.

Az nagyon nem tetszik most mar tobbedjere, hogy veletlenek dontik el a kimenetet a futamoknak. Egyszer ketszer meg belefer de ez mar a harmadik eset volt ami durvan beleszolt a vb allasaba. Ez fog igazan fajni nem Vettel elfekezese az elso kanyarban.

[ Szerkesztve ]

I know kung fu!

(#108188) Segal válasza Leon77 (#108184) üzenetére

Segal
(addikt)

Ez igaz de most addig van előnybe a Ferrari amíg a Mercedes alszik. Ha megoldják a gumiproblémát amit pár futam után meg fognak akkor a Ferrari megint loholhat utánuk... Most kéne akkora pont előnyt megszerezni amivel lehet sakkozni a később de ezt már most bukták.

KraX: Az a baj ezzel a Vettel akcióval hogy esélytelen volt. Itt ez történhetett vagy kiüthették volna egymást de ha Bottas csak egy kicsit is nem akarta volna az előzést akkor Vettelnek esélye sem lett volna. Ilyet nem szabad csinálni. Volt 4 kör és a gumielőny a Ferrarinál volt mert azon a gumin ők a jobbak. Követtni kellett volna és max a harmadik körtől drs-el lenyomni a célegyenesbe.

[ Szerkesztve ]

(#108189) kentucky válasza Csapoati (#108161) üzenetére

kentucky
(őstag)

Szerintem ideje lenne belátni, hogy nyomás alatt lehetetlen vele dolgozni és Raikkonen-t nyomni a WDC fele. Sokkal jobb a konzosztenciája és úgy hogy egy versenyen kiesett még úgy is csak 18 pont a hátrány közte és Vettel között, még ha a múltkor kihozták volna safetycar alatt.

(#108190) VD

VD
(őstag)

Srácok!
Nincs papírforma!
Végig lehet izgulni minden futamot!
Fanatizmustól függetlenül!
Nem ez a lényeg?

Az AUDI az a Volkswagen ami BMW akar lenni!

(#108191) snecy20 válasza b-type (#108182) üzenetére

snecy20
(veterán)

Ez a nagy baj hogy Verstappen mentalitása átment olyanba, hogy 'próbálkozhatsz, de akkor megyünk a levesbe mindketten' :( :( :(
És, az sem véletlen ám hogy a saját csapattársával legalább olyan durva mint bárki mással szemben a mezőnyben, nem kis frusztráció van benne, ami még gerjesztette is önmagát. Első köröktől látszott hogy rossz vége lesz.

(#108192) KraX válasza VD (#108190) üzenetére

KraX
(senior tag)

A lottosorsolast viszont nem nagyon szeretem. Ennyi erovel random bejohet minden versenyen 1 vagy tobb SC es megnezzuk ki hogy tudja azt lereagalni.

I know kung fu!

(#108193) szebe válasza kentucky (#108189) üzenetére

szebe
(őstag)

Ezen most felröhögtem, pedig bírom Kimi-t :DDD

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#108194) Segal válasza snecy20 (#108191) üzenetére

Segal
(addikt)

Igen. Marad a csapatváltás Riccardo-nak mert ha marad akkor minimum 2 évig viselheti el Max-et. Át kell menni a Ferrarihoz és kész.

(#108195) arn válasza KraX (#108187) üzenetére

arn
(nagyúr)

Tul sokat kockaztatott 7 pontert... ha egy ves van mellette, az neki is megy. Nem lehet ezt igy.

(#108196) KraX válasza Segal (#108188) üzenetére

KraX
(senior tag)

Persze igy utolag konnyu biralni Vettelt. Azt mondom, hogy ott es akkor probalkozott amikor lehetosege nyilott ra ahogy az kell ha VB-t akar nyerni. Tulvallalta az egyes kanyart. Megertem, mert ha nem is vaj siman, de nagyon biztosan megnyerte volna ezt a futamot ha nincs SC fazis 1x korrel a leintes elottig.

Azt nem latjatok, hogy ott jott mogotte Hamilton, aki viszont megprobalta volna meglozni Vettelt. Nem lehetett ott ulni Bottas mogott, mert satuban volt. Teljesen jol csinalta amit csinalta, csupan sok volt. Ennyi tortent. Hamilton sem nyirta volna szet a gumikat az utso 4 korben es ramaszott volna Vettelre, Bottas pedig nem lett volna olyan gyors velemenyem szerint a vegen sem, ahogy az elejen is joval lassabb volt az elso ket helyezettnel. Tavaly is ez volt. Hamilton es Vettel sokkal gyorsabb volt mindenki masnal a palyan.

[ Szerkesztve ]

I know kung fu!

(#108197) DS39 válasza arn (#108195) üzenetére

DS39
(veterán)

szerintem pont ezért próbálta meg, mert Bottas nem par.aszt.
csak itt 90 fokban belülről elfordulni hideg gumin meredek. nem is jött be.

egyébként akik szerint Vettel higgadtságával baj van. előző futam? hm??
vagy itt a tavalyihoz képest, most egész higgadt volt. aki nem volt higgadt az Grosjean. na ő egy ba.rom volt.

[ Szerkesztve ]

(#108198) snecy20 válasza arn (#108186) üzenetére

snecy20
(veterán)

Gumimanagement terén sem tűnik Verstappen egy nagyágyúnak. Igazából jelenleg nem is tudom miben mondanám jobbnak VES-t RIC-hez képest, mert helyzetfelismerésben, versenyzői intelligenciában, mentális képességekben, test-test elleni harcban szakosztálynyi a különbség kettejük között, a holland meg a hajára kenheti hogy mondjuk két tizeddel gyorsabb egy körön. Magyarán egy 5-ös skálán 4 fontos dologban jobb az asuztrál... Nagyon kiábrándító, lehet hogy öreg Jos ökle fog itt csak rendet tenni. :F

(#108199) DS39 válasza snecy20 (#108198) üzenetére

DS39
(veterán)

nagy tehetség, de ha nem lenne ott a fater, aki egyértelműen tolja a RB-n belül, már rég kivágták volna, mint Kvyatot.

(#108200) snecy20 válasza VD (#108190) üzenetére

snecy20
(veterán)

Nem tudom ki hogy van vele, de ilyen debilizmust súroló izgalmakra én nem vágyom, potyagyőztest meg pláne nem szeretek a pódiumon ünnepelni látni.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.