Hirdetés

2019. december 10., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-11-29 17:54:58

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#107551) arn válasza Csapoati (#107469) üzenetére

arn
(nagyúr)

Az elso koron volt vettel vmivel lassabb, de bottas moge ert vissza - ott is csak 0.7sot bukott. Taktikailag vesztette el vettel a dolgot, nem rajta mult.

Ham
115.980
96,878
97,262

Bot
114,023
97,011
97,550

Vet
115,982
97,735
97,504

Rai
116,265
96,910
97,648

A kerekcseren hamiltonnal szemben 14,6rol 8,6ra csokkent az elonye, bottasnak 3.5 hatranybol 1.1 elonyre valtozott, tehat a ferrari 5-6 masodpercet dobott el vettel reszerol, es 17et raik reszerol. Zsenialis kerekcsere volt :))

https://www.facebook.com/mylittleretrocomputerworld

(#107552) Csapoati válasza Zoleee83 (#107549) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Ja, ismételték én meg kíváncsi voltam pár dologra, pl erre is. :)

arn: Fura, eddig 3 másodperc már túl soknak számított egy elévágáshoz.

[ Szerkesztve ]

Haladni kell a korall (vagy Core-ral)!

(#107553) Malachi

Malachi
(addikt)

hát, fura egy futam volt, a totális unalmat csak a SC miatt kerültük el.

én mindig bírtam Maxot, most is bírom, de a tévé előtt az előbb elküldtem a csipába úgy két percen át folyamatosan. ostoba, ostoba hülye hiba már harmadszor, én még most adnék neki egy eltiltást, hogy kapjon már a fejéhez. nem méltó az eddigi eredményeihez.

Vettelt sajnálom, Merci tovább szenved... ki tudja. akár még jó évünk is lehet. csak minden futamon legyen SC és egy szemfüles kerékcserés csapat. ;]

(#107554) arn válasza Csapoati (#107552) üzenetére

arn
(nagyúr)

Ha nincs rossz ferrari strategia valszeg elso,
Ha nincs safety car valszeg masodik
Ha nincs verstappen valszeg negyedik lett volna
Maradt a nyolcadik hely

Ez igy egyben kicsit sok volt. De az elozo versenyeken makja volt, most visszakapta kamatostol - csodalom a lelki nyugalmat.

[ Szerkesztve ]

(#107555) JJános válasza Csapoati (#107495) üzenetére

JJános
(addikt)

Erre mit tudnék mondani? De. Vagy is. :DDD

Aki a meleget szereti hóember nem lehet.

(#107556) arn

arn
(nagyúr)

A Safety Car időzítése Valtterit [Bottas] és engem is hátrányba hozott, mert nem tudtunk reagálni rá. Az is zavar, hogy a sorrendet sem fagyasztották be

Megértem, hogy ha [baleset] történik, azonnal reagálni kell, nem lehet mindig mérlegelni, hogy ki, hol jár a pályán.

De most két körön keresztül törmelék hevert az aszfalton, [nem értem] miért nem lehetett volna egy fél perccel hamarabb beküldeni a biztonsági autót.

Így mindenkinek lett volna lehetősége eldönteni, hogy kiáll-e a boxba vagy sem."

(#107557) JJános

JJános
(addikt)

Valójában a kis ficsúr elxarta a saját versenyét is, mert azokon a gumikor a második hely lett volna elérhető. :D

Aki a meleget szereti hóember nem lehet.

(#107558) Csapoati válasza arn (#107556) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Szinte ugyanez volt Melbourne-ben. Ha SC jön egyből, Hamilton nyer, de valamiért vártak egy kicsit VSC-vel és ez kaparta ki a németnek a gesztenyét. Egyébként igaza van, eddig 2 rosszul (rosszkor) eldöntött SC beküldés volt 3 futamon.

(#107559) Don.Corleone válasza Csapoati (#107538) üzenetére

Don.Corleone
(aktív tag)

ez a beszéd Crashtappen, igaz 18 ponttal a 8. de kit érdekel?! Hamiltont is ott próbálta előzni amit már akkor nem értettem, minek ennyire sietni, minden mellett szólt. Aztán Vettel ellen is úgy ment bele a manőverbe, "atya ég, mindjárt itt a célvonal, élet-halál" és bumm. Szóval, miért kéne lehiggadni? :DDD Addig Ricsi abszolválta a győzelmet. Előbb utóbb kipukkad ez a lufi, majd az idő eldönti.

[ Szerkesztve ]

(#107560) KraX

KraX
(senior tag)

Egy kis erdekesseg. Vettel vs Bottas koridok Chinese GP 2018. Gyorsabb volt Vettel a Ferrarival. Igy lett egal, hogy Vettel autoja az utolso korokben nem volt 100%-os. Nagy kar ezert a futamert a Ferrari es Vettel szemszogebol nezve, dehat ilyen a versenyzes. Ez is benne van sajnos a pakliban.

A Vettel vs Hamilton koridoket is erdemes megnezni.

[ Szerkesztve ]

I know kung fu!

(#107561) KraX

KraX
(senior tag)

En birom Verstappent, de en is keveseltem azt a 10mp buntetest amit kiszabtak ra. Minimum egy stop and go pentalyt tartottam volna elfogadhatonak. A vicc, hogy siman meglett volna Vettel, mert volt akkora gumielonye, ezt lathattuk Ricciardo eseteben is. Csak max 1 kort kellett volna varnia es siman elmegy Vettel mellett... igy tonkretette mindkettejuk versenyet.

I know kung fu!

(#107562) [CS]Blade2

[CS]Blade2
(őstag)

Szerintem nem volt vészes a kiforgatás. Én a szigorú büntetések mellett vagyok, de szerintem alig értek össze. Aki stop and go-t adott volna ma, az talán nem tudja pártatlanul nézni, mert ez a középmezőnyben van amikor még csak vizsgálatot sem kap. Igaz 1x láttam csak élőben. Még meg kellene néznem, hogy mennyi hely volt Vettel másik oldalán és mennyire húzta rá.

A kisgyereknek üzenem - valaki mondja meg neki, hogy győzelmet dobott el. Ric előtt kényelmesen! minden további nélkül feljöhettek volna 1-2-be. Biztos már van elég győzelme, és inkább a bélyeget gyűjti.

Én simán el tudom képzelni azt a forgatókönyvet, hogy sosem lesz VB, és azt is, hogy simán VB lesz. Ellenben most rosszabbak az esélyei, mint amikor STR-val nyomta és átrakták a Redbull-ba. Akkor azt lehetett mondani, hogy nagyon fiatal, tapasztalatlan, de ezt hamar levetkőzi, és akkor VB lesz, amint kap hozzá autót.
Most viszont azt mondanám, hogy úgy nem tudna VB-t nyerni, mint mondjuk Alonso vagy Kimi. Neki egyenlőre maximum az a Vettel-es Hamilton-os poleból rajt cél győzelem dukálna.

(#107563) Csapoati válasza KraX (#107560) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Hiába volt gyorsabb, 90%, hogy SC nélkül Bottas nyer. Persze az sem segített, hogy Kimi hátracsúszott a rajtnál. Ez egy tükörsima 1-2-nek tűnt tegnap, de szinte ugyanez történt pár hete Ausztráliában.

(#107564) Leon77 válasza Mortein (#107527) üzenetére

Leon77
(senior tag)

"Tanúl belőle és legközelebb okosabban csinálja. A középmezőnyben számos ilyen baleset van, érdekes módon mégsem követeltek több versenyes eltiltást, meg fekete zászlót."

Grojean... 1 futamos eltiltás, utána tanult belőle. úgy látszik Verstappen is képtelen erre külső segítség nélkül. Nem is látja, de lassan, vagy nem is olyan lassan Maldonado 2 lesz belőle. Maldonado is nyert futamot, de már nincs itt és nem is ért el semmi említésre méltót.

más: Alonso vajon miért nem kapott egy 5 mp büntit?

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#107565) snecy20 válasza Leon77 (#107564) üzenetére

snecy20
(veterán)

Alonso már évek óta megússza ezeket a leszorítós *genyóskodásokat.

(#107566) Mortein válasza Leon77 (#107564) üzenetére

Mortein
(tag)

Ugye viccelsz? Grojean tömeg balesetet okozott. Azért ne hasonlítsunk már egy koccanást ahhoz. Innen látszik mennyi Vettel/Ferrari szurkoló van. Mennyien is tiltakoztak itt a Halo ellen? Legyenek kemények a pilóták meg mindenféle fals érvekkel jött itt szinte mindenki de ahogy valaki kemény és benézi egyből eltiltanák. 10 mp tökéletesen elég volt. Olyan a szabálykönyvben nincs, hogy ha vb címért harcolót üt ki, akkor dupla bünti. Gondolkozzunk már, ne csak első felindulásból kiabáljuk, hogy eltiltás, fekete zászló, te jó ég... Mikor lett ez a puha p*csök versenye? Vettel nyilatkozatát érdemes elolvasni az ügy kapcsán.

Igen is jó volt és mindig vállaljon be minden nehéz helyzetet különben az lesz mint Bottasnál az előző versenyen, hogy meg se próbálja. Persze akkor az túl kevés volt ez meg túl sok... nem lehet itt sem mindenkinek megfelelni. Jó verseny volt ez.

[ Szerkesztve ]

(#107567) snecy20

snecy20
(veterán)

Hamilton: A Mercedes már csak a 2.-3. legerősebb csapat

Legyen így... Mindenesetre baromi nehezen tűrik Totóék ezt a helyzetet, pedig 4 évig szó szerint butára nyerték magukat. De rögtön megindul ám a sírás, ahogy nem jönnek a jó kis kényelmes HAM rajt-cél győzelmek.

(#107568) gbors válasza KraX (#107529) üzenetére

gbors
(nagyúr)

Erre ugyanazt mondom, mint Ausztráliában - ha gyorsabb volt, akkor miért nem épített ki 4-5 sec közötti előnyt, amivel már biztonságban van? A 2. kör végén már 2 sec volt az előnye, további 17 kör alatt nem kellett volna gondot okoznia 2-3 másodpercnek. Ehelyett kis bénázással ugyan, de Bottas elé tudott vágni. A helycsere után pedig egyáltalán nem volt meggyőző, ahogy Vettel közelített rá.

Más. A Mercedes kapcsán korábban is felmerült, most is azt látom, hogy analitikusan baromi jók, rettentő szituációs tárral vágnak neki a versenynek és időnként kitűnőeket húznak elő ebből a zsákból, de ha valamire nincs terv, akkor gondban vannak, mert úgy fest, olyan emberük nincs, aki ránéz egy helyzetre, és 2-3 másodperc alatt megmondja a frankót. Lehet, mégsem kellett volna Brawnt kifúrni ;)

"Armour... is part of a state of mind... in which you admit the possibility... of being hit."

(#107569) Leon77 válasza Mortein (#107566) üzenetére

Leon77
(senior tag)

Ha Vettel nyilatkozatara hivatkozol akkor tudhatnad, hogy Vettel nem is akarta hatraltatni. A nagyok már rég nagyok voltak ennyi év után, de max egyelőre maldonadot copyzza. Grojeant sem amiatt az egy baleset miatt tiltották el, hanem halmazati bunteteskent. Raadasul mad max magától is sok pontot rabolt. Tényleg szuper szereplés volt csak így tovább. Főleg, hogy aktív vb harcba szólt bele.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#107570) snecy20 válasza Leon77 (#107569) üzenetére

snecy20
(veterán)

Még mindenki harcban áll a VB-ért Ericsson-ig bezárólag. :)

(#107571) Ciccuka

Ciccuka
(addikt)

Ricciardo cipőívás

🏎️ 🏁

(#107572) Motion_Blur válasza snecy20 (#107567) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Mercinél évek óta nagy kommunikációs trükk ez, talán idén nem mesterkélt a gyengélkedés.

Én még mindig Hamiltont tartom a VB cím legnagyobb esélyesének, látva a minimális ponthátrányát és pl. a tavalyi év egészét.

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#107573) snecy20 válasza Motion_Blur (#107572) üzenetére

snecy20
(veterán)

Én is...ráadásul egy jó kis kényelmes pontelőny helyett 9 pont csak a fórja Vettelnek, az semmi.

(#107574) Atomantiii válasza snecy20 (#107573) üzenetére

Atomantiii
(őstag)

Illetve a Mercedes is átvette a vezetést a Ferraritól a konstruktőri pontversenyben 1 ponttal.

(#107575) DS39 válasza Atomantiii (#107574) üzenetére

DS39
(veterán)

Nem olyan rossz a helyzetük mint beállítják. De most nincs meg a fölény, és taktikázni kell majd, ami nem erősségük. Igaz a Ferrarinak sem. Ellenben a Red Bull ebben jó, és ha közelebb lesznek erőből, még lehet egy érdekes szezon ez.

(#107576) gabe_ válasza Mortein (#107566) üzenetére

gabe_
(őstag)

Ezzel egyetértek. A pilóták igenis nyomják neki, keményen, kell a show! (Mondom ezt úgy, hogy én sem örültem, mikor kiforgatta Vettelt)

Amúgy Verstappent szerintem nagyon stresszeli az apja, hajtja, űzi, azért akar erőn felül is bizonyítani a gyerek... Csak az ilyen esetek is bizonyítják, hogy az életben nem minden működik úgy, mint a playstationön... :D

Amúgy az idény még hosszú, és fogynak a motorok meg az alkatrészek... És mindez sajnos a Mercinek kedvez.

[ Szerkesztve ]

Sovány szakácsban sose bízz!

(#107577) snecy20 válasza DS39 (#107575) üzenetére

snecy20
(veterán)

Ha nekik kedvezően jönnek ki a dolgok, már 3/3 Mercedes győzelemnél állnánk. Ebből Bottas 2...

(#107578) arn válasza [CS]Blade2 (#107562) üzenetére

arn
(nagyúr)

mi az, hogy csak kicsi kiforgatas? leamortizalta az autojat, bukott negy helyet. mindezt ugy, hogy fel sem akarta tartani. mi tortent volna, ha igen?

(#107566) Mortein: nem az a gond, hogy agressziven nyomja, hanem az, hogy agy nelkul, amibol jo esellyel csak utkozesek vannak. igy a szazadik alkalommal mar kicsit unalmas - lehet neki tapsolni, amikor neha osszejon, de a kozbenso esetek nem hianyoznak senkinek.

(#107568) gbors: szamomra sem volt teljesen vilagos, hogy vettel nem tudott, vagy nem akart gyorsabban menni... az a 3sec amugy sem sok. szerintem azert ment el az elejen, mert a mercinek tobb ido kellett a lagyabb gumikat munkara fogni, mint a ferrarinak.

(#107579) DS39 válasza snecy20 (#107577) üzenetére

DS39
(veterán)

Ezzel mit akarsz mondani?
Nyilván, ha meg ma Vettelnek, akkor 75 pont...

Lényeg hogy nem aláznak, és nyernek versenyt fél perc előnnyel, mint korábban.

[ Szerkesztve ]

(#107581) Csapoati válasza DS39 (#107575) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Már így is érdekesebb, mint azt vártuk. :)

(#107582) snecy20 válasza DS39 (#107579) üzenetére

snecy20
(veterán)

Csak azt, hogy nagy gondok nincsenek a konstrukciójukkal. Csak nézőpont kérdése, hogy hanyadik helyre soroljuk az autójukat.

(#107583) DS39 válasza snecy20 (#107582) üzenetére

DS39
(veterán)

Így van. Ezért sem értem mit pánikolnak.
Azt már inkább hogy Hamiltonnak nem tetszik hogy Bottas most jobb.

(#107584) AMD Power válasza Motion_Blur (#107572) üzenetére

AMD Power
(titán)

Egy Vettel 0 + egy Hami első hely és már ott is van.

Xbox One X White Special + Samsung UE55NU7023KXXH 4K UHD LED + Samsung M450 2.1.

(#107585) KraX válasza gbors (#107568) üzenetére

KraX
(senior tag)

Nezzunk ra a koridokre az elso 19 korben es megkapjuk a valaszt. Bottas ha kevessel is de _folyamatosan_ szakadt le Vetteltol. Bottas kiallasa elotti korben mar -3.493mp hatranyban volt, igaz ez volt majd 4mp is elotte a 15-ik korben. Ebbol szamomra az kovetkezik, hogy Vettel gyorsabb volt ha csak tizedekkel is, de fokozatosan tudott elhuzni. A kemenyebb komponensu gumikevereken sem tudta Bottas lerazni, tapadt ra amennyire lehetett viszont az elozeshez mar nem volt meg a tempo kulonbseg.

I know kung fu!

(#107586) b-type válasza Mortein (#107566) üzenetére

b-type
(nagyúr)

Nagyjából egyetértek, szerencsétlen megmozdulás volt, ettől függetlenül nálam áthajtásost kapott volna, mert ilyen eset után nem szabadna hogy mégis előnybe kerüljön azzal akit kiütött.
Mindketten pályán maradtak valszeg ezért nem kapta meg, de meg kellett volna.
De ennyi.
Nagyobb pofon neki hogy Ricciardo (már megint) sokkal jobban oldja meg a szitukat

https://youtu.be/Kr4SwcJy0wU?t=1255

(#107587) snecy20 válasza b-type (#107586) üzenetére

snecy20
(veterán)

Gasly is +10-et kapott egyébként, csont ugyanaz a szitu.

(#107588) b-type válasza snecy20 (#107587) üzenetére

b-type
(nagyúr)

amikor csapattársak ütköznek akkor némileg mérlegelni szokták azt hogy egy csapat, és ilyenkor a csapat duplán szív, az aki vétlen volt azzal elszenvedik a kiesést-hátraesést, aki pedig a vétkes azt meg ugye büntetés veti hátra.
Ezért ott értem a 10mp-t.
Általában ilyenkor +fejmosás van a vétkes versenyzőnek attól akitől a szerződést-pénzt kapja.

Tehát nem csont ugyan az a szitu.
Vettel kiütéséért áthajtásost kellett volna kapjon, de ennyi..ettől még nem kell elkapálni sóval behinteni, valszeg eszi a kefét Ricciardo miatt pont frankón.

[ Szerkesztve ]

(#107589) snecy20 válasza b-type (#107588) üzenetére

snecy20
(veterán)

Már úgy értem hogy a már kanyarodó mellé csúszott be ott is az előzést végrehajtani akaró fél. Pont ugyanaz az elhibázott manőver mindkét szitunál. Elvileg nem kéne számítson hogy csapattársak között történik, meg az sem hogy a 17. hely helyett a 3. helyért megy a harc. :)

[ Szerkesztve ]

(#107590) Csapoati válasza KraX (#107585) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Ha annyira gyors lett volna, ellép jobban. Hamilton is 5 mp fölött járt Melbourne-ben, mielőtt kiálltak volna Raikkönennel a boxba. 3 mp necces, mint láthattuk is. Vagy persze spóroltak, ezt nem tudhatjuk, mindenesetre nem jött be.

Verstappen meg lehet azért nem kapott többet, mert nem szakadt le semmi és Vettel is folytatni tudta. Ettől függetlenül szerintem járt volna neki.

[ Szerkesztve ]

(#107591) Mortein válasza b-type (#107588) üzenetére

Mortein
(tag)

Egyetértek snecy20-al.

Szabályokban nincs olyan, hogy a VB helyért okozott baleset dupla bünti a csapattársak közötti meg fele annyi.
Olyan ez mint a foci, 93-ik percben befújt büntető, ami a meccs kimeneteléről dönt is ugyanolyannak kellene lennie egy ideális helyzetben mint a 2. percben.

[ Szerkesztve ]

(#107592) arn válasza Csapoati (#107590) üzenetére

arn
(nagyúr)

Megserult az autoja, nem veletlenul mentek el ketten is mellette.

(#107593) gbors válasza KraX (#107585) üzenetére

gbors
(nagyúr)

Igen, megkapjuk, csak én nem ugyanazt kaptam :) A 3-10 körök között stagnált a különbség. Utána 5 kör alatt Vettel rátett 1.3 sec-et, amit aztán Bottas elkezdett visszatornászni hasonló ütemben. A csere után nem lépett el Bottas, viszont Vettel sem ért DRS-közelbe addig, amíg Kimit utol nem érték. Én ebből nem látom, hogy a Ferrari gyorsabb lett volna.

(#107578) arn: a 2 sec kvázi automatikus, ha Bottas nem akart a verseny elején próbálkozni, mert az a komfortos követési távolságot. Amit nem tudunk, az megint az, hogy kinek kellett a naftával spórolni - Bahreinben állítólag Vettelnek végig kellett, és ez rögtön még egy ok, hogy miért nem próbáltak meg még egy cserét.

"Armour... is part of a state of mind... in which you admit the possibility... of being hit."

(#107594) Tsa-bika

Tsa-bika
(senior tag)

Van amit személyesen kell átélni, minden másra ott a darkweb.

(#107595) b-type válasza Mortein (#107591) üzenetére

b-type
(nagyúr)

nem olyan, mert mérlegelnek, ..és az év vége felé igen is számít hogy valaki harcban van a VB címért vagy sem.
legjobb amikor csapattársak állnak harcban az év végén a világbajnoki címért, mint mondjuk Rosberg-Hamilton-Red Bull ring...mérlegelni kell.

(#107596) snecy20 válasza Tsa-bika (#107594) üzenetére

snecy20
(veterán)

Én még mindig nem tudom hova tenni, hogy egy ilyen patinás istálló, amelyik 2 éve még dobogóért ment jobb napjain, ilyen negyedosztályú felállással megy. :U

(#107597) Tsa-bika válasza snecy20 (#107596) üzenetére

Tsa-bika
(senior tag)

Egyetértek, ugyanakkor a téma itt is túl lett már tárgyalva. A képet azért raktam be, hogy megmosolyogjátok, elfelejtettem sajnos mennyi keserűséget okozok a Williams és/vagy Kubi fanoknak.

Amúgy ne aggódj, soon....SOON!

[ Szerkesztve ]

Van amit személyesen kell átélni, minden másra ott a darkweb.

(#107598) arn válasza snecy20 (#107596) üzenetére

arn
(nagyúr)

Van az a penz...

(#107599) Mortein válasza b-type (#107595) üzenetére

Mortein
(tag)

Ilyen szabály akkor sincs.

(#107600) Mortein válasza arn (#107592) üzenetére

Mortein
(tag)

Nézd vissza mennyi gumit hagyott ott, amikor megforgás után szétfüstölte a gumikat. Az sem segített.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.