Hirdetés

2019. december 15., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-11-29 17:54:58

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#107451) Csapoati válasza Motion_Blur (#107448) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Kéne pedig, legalább egy 5 másodperc, amivel Vettel mögé kerülne. Simán megelőzte volna Alonso a külső íven is.

szilva01: A dobogó alatti dobogó legfelső foka. :DDD

[ Szerkesztve ]

Haladni kell a korall (vagy Core-ral)!

(#107452) atok666

atok666
(őstag)

“Szenzacios gyozelem” - gyk. az olebe hullott a gyozelem.

Atok

(#107453) Atomantiii válasza szilva01 (#107449) üzenetére

Atomantiii
(őstag)

Mert Verstappen kap még 10 mp-et nem? Ja bocs Räikkönent elfelejtettem :D

[ Szerkesztve ]

(#107454) Misi 007 válasza Motion_Blur (#107448) üzenetére

Misi 007
(Közösségépítő)

Ilyen impotens, nyomorult versenybírákat! Elmehet az összes oda ahová gondolom, szánalmas, semmirevaló banda...

(#107455) shteer válasza atok666 (#107452) üzenetére

shteer
(félisten)

Persze, hiszen csak félre kellett állnia és nyert

LOL, okosan és szépen nyert
RBR központban meg jól futott a script

[ Szerkesztve ]

G25 / G27 pedál adapter Fanatec kormányhoz eladó

(#107456) DopeBob válasza shteer (#107445) üzenetére

DopeBob
(addikt)

Aha, meselj meg. Mekkora kulonbesg volt kozottuk a palyan elotte? Rogton jottek a boxba, Vettelek meg vonatoztak mar a palyan... ha utana jonnek, mar mindenkeppen a az RBR moge jonnek tenyleg nagyon igazsagos

MZ/X

(#107457) DaveNo1

DaveNo1
(veterán)

Verstappent már igazán eltilthatnák egy futamtól, talán abból tanulna (ha egyáltalán ismeri ezt a szót).

You are not prepared.

(#107458) LanyUs

LanyUs
(aktív tag)

Tegyük fel Te, aki olvasod a hsz-t első vagy és áthaladsz a célegyenesen. Én bemákolom az sc alatti kerékcserét, amivel lazán megelőzlek! Igazságos eredmény születik ugye? :D

(#107459) shteer válasza DopeBob (#107456) üzenetére

shteer
(félisten)

Meg se próbálták
Itt az igazságod, tessék :)

[ Szerkesztve ]

G25 / G27 pedál adapter Fanatec kormányhoz eladó

(#107460) Csapoati

Csapoati
(Topikgazda)

A vicc az, hogy Hamilton is simán nyerhetett volna, csak hát a Mercedes megint baromi lassan reagált. Szerencséjük, hogy pár évig nem voltak erre rászorulva, mert azért igencsak sokszor hibáznak.

(#107461) Atomantiii

Atomantiii
(őstag)

VB állása:

Vettel 54 pont
Hamilton 45 pont -9 pont

Ha Verstappen nem akciózik, akkor kb ez lenne:
Vettel 62
Hamilton 42 -20 pont

(#107462) AMD Power válasza Atomantiii (#107461) üzenetére

AMD Power
(titán)

LH ez az elkurt futam is jol jott ki.

Xbox One X White Special + Samsung UE55NU7023KXXH 4K UHD LED + Samsung M450 2.1.

(#107463) Zoleee83

Zoleee83
(senior tag)

Gusztustalan ez a cipőből ivás elengedhetné ezt a hülyeséget...

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#107464) Csapoati

Csapoati
(Topikgazda)

Csak a shoey! :D

(#107465) Atomantiii válasza AMD Power (#107462) üzenetére

Atomantiii
(őstag)

Erre mondják azt, hogy neki csak megszületni volt nehéz. :B

(#107466) [CS]Blade2

[CS]Blade2
(őstag)

Grazie ragazzi, mamma mia tutti! :DDD :C

A rajt óta azon szurkoltunk, hogy a sors megcserélje a két Ferrarit.

Ezt maguknak kaparták ki. A rajtnál a leszorítás, majd gusztustalan volt, hogy Kimi-t kint hagyták felnin, hogy megpróbálják visszacsinálni az elvágáson elbukott Vettel győzelmet.

(#107467) arn

arn
(nagyúr)

A velemenyem a hetvegerol -

Vet - mindent jol csinalt, gyk a strategia es ves aldozata, teljesen megerdemelten nyert volna, de a harmadik-negyedik mindenkeppen kinezett volna
Rai - o is jol ment, a ferrari teljesen szuksegtelenul aldozta be
Bot - ugyesen mentette, amit lehetett
Ham - hetvegen teljesen beszurkult
Ric - helyzetkihasznalasbol mindig jeles, kar hogy a sebessege nincs meg ahhoz, hogy a legjobbak koze emelkedjen
Ves - hiaba toljak, tehetseges, de egy segg a palyan, versenyzoi inteligenciaban fenyevekre van a tarsatol

Ferrari - az auto gyors, de ezt sikerult stragiabol lenullazni, a kozepes kevereket kerulni kene
Mercedes - kozepes kevereken meg mindig a leggyorsabbak, most jobban taktikaztak
Rb - jol hasznaltak ki a lehetoseget, a gyors reakcio nekem kicsit fura is volt a fiokcsapat utkozese utan

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/mylittleretrocomputerworld

(#107468) Atomantiii válasza arn (#107467) üzenetére

Atomantiii
(őstag)

Lement a 3. futam és még nincs Mercedes győzelem, ilyen sem volt még az új érában.

(#107469) Csapoati válasza arn (#107467) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Az azért érdekelne, hogy Bottas miként tudott két másodperccel gyorsabb kivezető kört futni, mint Vettel - mert ezen múlt ott a helycsere. Vajon ennyivel jobban bemelegedtek a gumik Bottasnál. Hibázott valahol Vettel? Mert 2 mp az rengeteg.

(#107470) Popes válasza Atomantiii (#107468) üzenetére

Popes
(őstag)

Várjuk meg a szezon második felét. :K

Deus ex machina

(#107471) Zoleee83 válasza Atomantiii (#107468) üzenetére

Zoleee83
(senior tag)

Maradjon is így a következő 3 futamon is. 😁 (viccelek nekem csak az izgalmas versenyek kellenek)

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#107472) arn válasza Atomantiii (#107468) üzenetére

arn
(nagyúr)

Ezt a helyzetfelismeresuknek koszonhetik elsosorban, az auto jo, foleg ha megoljak a gumikezelest. De egyelore jo az ideny :)

(#107473) AMD Power válasza Atomantiii (#107465) üzenetére

AMD Power
(titán)

Ebben az evben Lewis minden csak nem szerencses.

Xbox One X White Special + Samsung UE55NU7023KXXH 4K UHD LED + Samsung M450 2.1.

(#107474) snorbi82 válasza arn (#107467) üzenetére

snorbi82
(senior tag)

"Rb - jol hasznaltak ki a lehetoseget, a gyors reakcio nekem kicsit fura is volt a fiokcsapat utkozese utan"
Pont ez jutott nekem is eszembe. Mintha megírt forgatókönyv alapján készült volna a terv.

HTC Desire S -> Lg Optimus G -> LG G2 -> LG G4 -> Huawei Mate 9

(#107475) Don.Corleone

Don.Corleone
(aktív tag)

Azért érdekes, hogy szabadedzéseken komolyabb büntetéseket osztanak ki, büntetőpont illetve időmérőre + helyezés. Maxika fejével nagyon el kéne beszélgetni, a nagy "korszakos tehetséggel", Ric pazarul vezetett, ez kell egy olyan embertől aki világbajnoki címért akar küzdeni, ez a mentalitás.

(#107476) arn válasza Csapoati (#107469) üzenetére

arn
(nagyúr)

Igaz, az fura volt... majd visszanezem az idoket. De a mercinek erossege, a ferrarinak gyengeje a kozepes. Ettol fuggetlenul akkoris vettelt ereztem a hetvegen a legjobbnak.

[ Szerkesztve ]

(#107477) Csapoati válasza snorbi82 (#107474) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Idén ez így megy, lásd Haas Melbourne-ben. Következőnek mondjuk a Williams jön a Mercivel. :D

[ Szerkesztve ]

(#107478) snecy20

snecy20
(veterán)

Érdekes idény kerekedhetne ki még abból, ha az első hatos így összekeveredne. :)
Kár hogy ez általában csak SC mellett valósulhat meg, nekem eddig mindenesetre tetszik hogy az első három futamon mindig szükség volt némi leleményességre a futamgyőzelemhez.
Eddig Verstappen igazi negatív hőse az évnek. Tényleg igaz lesz, hogy majd 23 éves koruk környékén kezdenek a versenyzők megkomolyodni... Csak eddig ő visszafelé lépked, és egy kicsit sok versenyző veszt rajta.

(#107479) arn válasza snecy20 (#107478) üzenetére

arn
(nagyúr)

Negy eve amokfuto modjara viselkedik, es nem tudom kinek fuzodik ekkora erdeke hozza, hogy vb legyen belole, mert nehezen fog menni. Folyamatosan toljak, nem buntetik, etc

(#107480) snecy20 válasza arn (#107479) üzenetére

snecy20
(veterán)

utóbbi két évben azért büntetik olyanokért, amiért büntetés jár. Más kérdés hogy milyen mértékben.

(#107481) arn válasza snecy20 (#107480) üzenetére

arn
(nagyúr)

Toredek buntetest kapott, szinte minden utkozesben benne van az elbolybol.

(#107482) Popes válasza arn (#107479) üzenetére

Popes
(őstag)

Az elején hagyták "elkanászodni", itt az eredménye!

Ha visszaolvasnánk itt is sokan mondták hogy ez a versenyzés, belefér...

Deus ex machina

(#107483) Csapoati válasza Popes (#107482) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Volt ami belefért, volt ami nagyon nem. Pl. a maiért én biztos sokkal súlyosabb büntetést adtam volna neki. Mivel ez már nem az első, talán egy egyfutamos eltiltás se lett volna túlzó. Viszont aki azt mondja, hogy csak ő van benne az összes ütközésben az élvolnalban, az számolja össze Vettel incidenseit is (legtöbbször pont Verstappennel nyomták a bulit). Raikkönen és Hamilton, meg Ricciardo valahogy szinte soha nem keveredik ilyenbe (max (Max? :D) áldozatként).

(#107484) snecy20 válasza Popes (#107482) üzenetére

snecy20
(veterán)

Elég sokáig én is a pártján voltam, de sajnos az a valóság, hogy ez a fajta habitus már a GP3 - FormulaE vonalon is túlzás lenne. Persze nem volt ő sosem másmilyen, de ez, hogy idén háromból három versenyhétvégén ezt csinálja, miközben magával ránt mást is, ez már durva tényleg.

(#107485) arn válasza Csapoati (#107483) üzenetére

arn
(nagyúr)

Vettel incidenseibol levontad azt, amelyiknel ves nem volt ott? Mert legtobbszor mindenki hibas, kiveve ves... fogadnek ra, ha nincs ott ves, baj sincs. Kiszamithatatlanul viselkedik, olyan helyeken probal bemenni, ahova nem lehet.

Csinalj listat az elmult idoszak incidenseibol, keves lenne aminek ves nem resztvevoje, akar ot buntettek, akar nem. En ezt mar ket eve is mondtam, most sem valtozott a velemenyem. Altalaban o az elinditoja az esemenyeknek.

[ Szerkesztve ]

(#107486) DS39 válasza Popes (#107482) üzenetére

DS39
(veterán)

Hamilton és Vettel, kamerákon kívül picit lerendezhetnék a zsírosbödön fejét.
Azért mert az apja F1-es volt, nem kellene neki mindent elnézni. Példát lehetne venni Rosbergről, lehetne úgy is folytatni az "örökséget".

arn: Szingapúrt tavaly mondjuk Vettel ba.szta el, hiába volt ott a kisgyerek is.

[ Szerkesztve ]

(#107487) snecy20 válasza arn (#107485) üzenetére

snecy20
(veterán)

Nem is az a gond... hanem hogy Ricciardo pl. 100x biztosabban megoldja az ilyen kicentizett dolgokat.

(#107488) JJános válasza Csapoati (#107483) üzenetére

JJános
(addikt)

Nem kellett volna örömködni, meg tapsolni, meg védeni, amikor ilyen dolgokat csinált. Csak akkor még senki sem unta. De most már majdnem mindenki unja, csak ő maga nem talán. Ezzel a mentalitással furakodni, könyökölni, félrelökni lehet, de versenyezni nem. Maldóstappen. :(((

Aki a meleget szereti hóember nem lehet.

(#107489) b-type

b-type
(nagyúr)

Na,...ez egy jó futam volt :D
Ricciardo és a Red Bull nagyon megérdemelte ezt a győzelmet, a legjobb csapat, a dupla kerékcsere zseniális volt, és a kivitelezés is.
Bottas is nagyon jó volt, sajnáltam hogy beáldozódott mert jól csinált mindent.
Verstappen meg szinte semmit nem csinált jól :)

A Mercedes sz@r volt, már a harmadik futam amit elcsesznek taktikában, nem szoftver kell oda hanem egy jó taktikus,..még is mi a tökért nem hozták ki Hamilton-t?? Verstappen mögött volt..több idejük volt mint a Red Bull-nak. Mégis mire gondoltak mi lesz majd?

A Ferrari vs. Mercedes: na szóval megvan a válasz, a jelenlegi (!) Ferrari jobb autó mint a Mercedes, ez egy Mercedes pálya 4 éve zsinórban nyernek itt,..hát ezt meg nem mondtad volna a mai futam után.
Az autó továbbra is kiszámíthatatlan a tapadás kezelése miatt, motorerőben meg utolérte őket a Ferrari.
Valamit változtatni kell, mert ebből sima technikai KO néz ki.

https://youtu.be/Kr4SwcJy0wU?t=1255

(#107490) arn válasza DS39 (#107486) üzenetére

arn
(nagyúr)

Ha visszanezed a belso kamerakat, ves forditotta bele az autojat rai kocsijaba, onnan indult a lavina. Ettol fuggetlenul azt mondom mindenki azt tette ott, amit kell.

(#107491) snecy20 válasza JJános (#107488) üzenetére

snecy20
(veterán)

Általában a RB-Management kőkemény szokott lenni ilyen téren... Meg lennék lepve ha Marko-ék nem pirítanának mostmár egy kicsit jobban oda neki. Persze, pátyolgatják, meg elnézik neki, de úgy gondolom hogy mostmár nekik is kicsit sok lehet az, amit látnak. Főleg hogy az autó nem is rossz, van benne lehetőség, lehet menni vele dobogóért is...

(#107492) snecy20 válasza b-type (#107489) üzenetére

snecy20
(veterán)

Ez idén pálya és hőmérsékletfüggő játék lesz...
Összességében Bottassal a volánnál nekem meggyőzőbb volt a Mercedes versenytempója, mint a Ferrarié.

(#107493) arn válasza snecy20 (#107487) üzenetére

arn
(nagyúr)

Mert ric tudja hol lehet ezt megtenni, es hol nem. Nagyon intelligensen versenyez, de a nyers tempoja keves lenne - ves forditva, es ezert szerepel a tabellan mindig ric ves elott.

(#107494) DS39 válasza arn (#107490) üzenetére

DS39
(veterán)

Ezt tavaly már végigvitáztuk, igen, de az egész elindítója Vettel volt azzal, hogy relatíve rosszul rajtolt, és ezt kompenzálta az erőteljes kiszorítással. Ahogy egyébként ezt ma is tette Raikönnennel. Csak itt nem volt 3. autó.

(#107495) Csapoati válasza DS39 (#107486) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Azt is, meg Mexikót is.

JJános: Ja, én tehetek róla? Bocsánat. ;] Egyébként nem egészen olyan dolgokat csinált eddig, mint ma. Pl Spát 2016-ban sokan a mai napig a nyakába varrják, miközben ott Vettel vette szűkre kívül a kanyart. Tudom, szerinted oda nem "illik" bemenni, de a Forma-1 nem illemtanóra. Ettől függetlenül most már én is eltiltanám a srácot, mert a múlt heti meg ez már kicsit sok együtt. Grosjeannak is jót tett a pihi anno.

[ Szerkesztve ]

(#107496) arn válasza snecy20 (#107492) üzenetére

arn
(nagyúr)

Kozepes gumin inkabb merci, lagyakon ferrari. De kozepesen nincs nagy differencia.

(#107497) arn válasza DS39 (#107494) üzenetére

arn
(nagyúr)

Ne rohogtess, az elso pilota mindig ezt csinalja.

(#107498) b-type válasza snecy20 (#107492) üzenetére

b-type
(nagyúr)

Ezen a pályán hmagabiztosan nyerni kellett volna, pole-ból. Akkor lenne minden oké, és lehet dolgozni a többi pályára.
De ha itt sem...
Bottas inkább egyéni teljesítményben lehet meggyőzőbb, mert az elévágásban nagyot autózott, Vettel-t nagy hátrányból verte el. De addig semmi, és utána is maradt Vettel mögötte könnyen.

https://youtu.be/Kr4SwcJy0wU?t=1255

(#107499) DS39 válasza arn (#107497) üzenetére

DS39
(veterán)

persze, csak 3 autó van így egymás mellett, abból jó nem sülhet ki, két versenyző még ezt tudja managelni úgy hogy el is forduljanak.

(#107500) arn válasza DS39 (#107499) üzenetére

arn
(nagyúr)

Ez nem igy mukodik. Az elol halado diktal, es ves mindig benyomja az autot olyan helyre, ahova nem kene. Vedd ki ves autojat a helyzetbol.

Ott fogjuk ra, hogy belefert... de hogy vet tehet az egeszrol? Nagy fenet.

alapvetoen mindig ez az alapszituacio vesnel, tul optimista a helyzetet illetoen. Es a legtobb pilota egyre kevesbe vevo erre, nem hagyjak mar magukat, ves meg erolteti. Ha ebben merul ki a zsenialitasa, sokra vinni nem fogja. Ric tudja meddig lehet elmenni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.