Hirdetés

2019. december 11., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-11-29 17:54:58

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#106001) velizare válasza b-type (#106000) üzenetére

velizare
(veterán)

én azt hittem, hogy a vsc-t egyből mindenkire ráteszik, attól függetlenül, hogy éppen hol van a pályán, és nem csak onnan, hogy beér a szektorba.

Life is death, death is life. No life, no death. Life is life, death is death.

(#106002) DS39 válasza b-type (#106000) üzenetére

DS39
(veterán)

SC esetén is megtörtént már olyan hogy valaki a box zárás előtt be tudott menni cserélt a többiek meg már SC mögött buktak időt hozzá képest.

Mindig minden eshetőségre nem lehet vagy nagyon nehéz szabályt írni. De ha sikerül steril lesz az egész és tényleg mindenki nézegetheti az unalmas futamokat.

[ Szerkesztve ]

(#106003) mefistofeles válasza Csapoati (#105999) üzenetére

mefistofeles
(addikt)

Már dobtam a témát de légyszives vezesd le, hogyan kerülhetett volna elé Kimi? :F

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#106004) #98880768

(törölt tag)

Szerencsétlen Hamilton egy biztosnak tűnő futamot bukott, nehéz lehet megemészteni, pláne, hogy ezúttal nem tehetett róla, Vettel meg csak bemákolta, persze azért ott kellett lenni, de sokat nem tett ezért a sikerért. Bottas elbohóckodott ott a közepén, több nincs is benne.
Alonsonak mázlija volt, de azért így is látszott, hogy a McLarenben van potenciál. A Haast sajnáltam.

(#106005) Csapoati válasza mefistofeles (#106003) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Úgy, hogy előbb állt ki és tudjuk, hogy az ultralágy képes 1 kör alatt átesni a holtponton. De biztos hülyék ülnek a Mercinél, mi itt a fotelból láttuk (utólag!), hogy baj lesz ha pont pár körrel később pont a célegyenesben lesz VSC, pont amikor Vettel kiáll. :D Igazából az érdekesebb kérdés, hogy minek volt VSC, amikor egyből lehetett tudni, hogy ott nincs nyitás a kerítésben, munkagép kell a Haashoz. Nem összeesküvés-elmélet, félre ne értsétek, csak olyan kapkodás szagú.

[ Szerkesztve ]

Haladni kell a korall (vagy Core-ral)!

(#106006) DS39 válasza #98880768 (#106004) üzenetére

DS39
(veterán)

Szerencsétlen Hamiltonod csont nélkül lesz 5-6-7x vb, mert annyira az hogy szegény a legjobb autót vezeti évek óta.
De azért sajnáljuk csak.

Összejött egy ilyen futam a riválisoknak és már sírnak a Ham fanok. Vicc.

[ Szerkesztve ]

(#106007) b-type válasza DS39 (#106002) üzenetére

b-type
(nagyúr)

ilyen soha nem volt, de még a Nascar-ban sem, SC alatt soha senki nem nyer időt kiállással pláne pozíciót azzal szemben aki nem áll ki. ..erre mondj már példát mert elég abszurd lenne.
Egyszer volt ilyesmi Montreal-ban, akkor rögtön hoztak is egy intézkedést hogy zárják a PIT kijáratot amíg az SC el nem halad.

https://youtu.be/Kr4SwcJy0wU?t=1255

(#106008) mefistofeles válasza Csapoati (#106005) üzenetére

mefistofeles
(addikt)

PONT az a gáz, hogy mikor tök feleslegesen kihozták Kimi után akkor még fogalmuk sem lehetett róla, hogy lesz VSC. Ezért volt felesleges és barom dolog a kihozatala.

Egyébként meg várjuk még pár futamot, mert ha kiderül, hogy más pályákon is ennyire lehetetlen előzni akkor a sorozat egyszerűen értelmét veszti.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#106009) gbors válasza snecy20 (#105997) üzenetére

gbors
(nagyúr)

Mert a Ferrarinál van #1 és #2 pilóta. Még csak nem is nagyon próbálják titkolni.

[ Szerkesztve ]

"Armour... is part of a state of mind... in which you admit the possibility... of being hit."

(#106010) Leon77 válasza DS39 (#105995) üzenetére

Leon77
(senior tag)

Azért maradt el az álló rajt, mert mint kiderült, az csak akkor lesz, ha piros zászlóval megszakítják a futamot. Akkor álló rajt lesz. Piros zászlóra volt pár példa az elmúlt években.

De akkor is csak akkor, ha jó az idő, meg Charlie kedve... ugyanis ő dönt.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#106011) DS39 válasza b-type (#106007) üzenetére

DS39
(veterán)

Akkor még is volt.
Ha valaki úgy cserél hogy a mezőny teljes tempót megy többet veszít mint aki úgy hogy már kint van az SC. Ha nem pont akkor halad el az SC ott akkor nyert helyeket.

[ Szerkesztve ]

(#106012) #98880768 válasza b-type (#106007) üzenetére

(törölt tag)

👍 egyetértek, abszurd az egész.

(#106006) DS39 "Szerencsétlen Hamiltonod csont nélkül lesz 5-6-7x vb" OK, legyen úgy :D

[ Szerkesztve ]

(#106013) Csapoati válasza mefistofeles (#106008) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Így utólag igen, menet közben meg jónak tűnt, mert még növelte is az előnyét Hamilton Kimihez képest, Vettel meg sehol se volt. Nem lehet mindenre is felkészülni, ahhoz jóval nagyobb előny kell. Ez meg nem volt meg, a körönkénti 6 tizedből az időnérőhöz képest max 2 tized maradt a futamra. Ezért mondtam, hogy ne temessük még az évet. Azt majd Barcelona után lehet, ha ott is ekkora Merci fölény mutatkozik. :D

(#106014) szilva01 válasza DS39 (#105995) üzenetére

szilva01
(őstag)

Az piros zászló utánra lett kitalálva. Szujó elmondta a nagy "zöld az ábrán a hátsószárny úgyhogy használhatja a DRS-t"-ezés közben. ;] :DDD

(#106015) b-type válasza DS39 (#106011) üzenetére

b-type
(nagyúr)

Nem érted. Konkrétan nem tudom utólag szankcionálták-e, majd valaki más megnézi, vagy te ha van hozzá kedved. De a lényeg hogy rögtön korrigálták is mert ez egy hiba az akkori SC szabályban, hiba volt. ..érted?
Gondold végig utána írj.

https://youtu.be/Kr4SwcJy0wU?t=1255

(#106016) arn válasza Csapoati (#106013) üzenetére

arn
(nagyúr)

A kemenyebb kevereken siman volt fel sec az elony. Meg eleve mindig elorol indulnak.

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/mylittleretrocomputerworld

(#106017) DS39 válasza szilva01 (#106014) üzenetére

DS39
(veterán)

Sok mindent mond, már kizárom a hangját futam közben. :D

(#106018) Leon77 válasza gbors (#106009) üzenetére

Leon77
(senior tag)

Nehéz is lenne Kimiből egyes számú pilótát faragni. Ha jó kedve van és kijön a lépés ott van a szeren. De nem ez a jellemző.

2007-es Vb címe egy vicc. Tulajdonképpen én meg vagyok győződve róla, hogy azt az évet a McLaren nem nyerhette meg, mármint egyéniben sem. Szerintem biztosan volt egy ilyen háttéralku, mert semmi mással nem tudom magyarázni, hogy Hamiltont addig kin thagyták interen, amíg gyakorlatilag a gumiból már csak a szerkezeti háló maradt meg.

És bocsi az offért.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#106019) velizare válasza Leon77 (#106018) üzenetére

velizare
(veterán)

most pedig kimi ment elől, őt is hozták hamarabb cserére, hogy hamilton elé vágjanak vele. amikor beütött a vsc, mennyivel volt kimi előtt?

(#106020) kukinyo válasza Csapoati (#105999) üzenetére

kukinyo
(addikt)

A mellény mindig nagy volt.
Persze, más pályán simán "letolta" volna Vettelt az útról, mint ahogy nagy valószínűséggel lesz is erre példa.
A megjegyzésem mellett (ellenében) én Hami vb-t látok idén is. Csak reménykedek benne hogy szorosabb lesz mint az elmúlt pár év.

(#106021) #98880768 válasza Leon77 (#106018) üzenetére

(törölt tag)

"Nehéz is lenne Kimiből egyes számú pilótát faragni. Ha jó kedve van és kijön a lépés ott van a szeren. De nem ez a jellemző." :K Egyetértek. Már nem harap akkorát, mint régen, a McLarenes időkben.

(#106022) Csapoati válasza kukinyo (#106020) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Abban mindannyian reménykedünk szerintem. :) Örülnék annak is, ha Bottas tudná szorongatni Hamiltont, de erre nem sok esélyt látok. Remélem jövőre hoznak valami fiatalabb és jobb pilótát, pl Ocont.

(#106023) mefistofeles válasza velizare (#106019) üzenetére

mefistofeles
(addikt)

Szerintem Kimit nem azért hozták ki, hogy Hami elé vágjanak vele hanem, hogy a mercisek rárepüljenek és kihozzák a pilótájukat az élről. Ez tökéletesen sikerült is, megették a meci boxban a kamu kását!
Hami a VSC előtt jóval előrébb volt Kimihez képest mint Kimi kiállásakor....

(#106024) snecy20 válasza #98880768 (#106021) üzenetére

snecy20
(veterán)

Én most úgy láttam, hogy ezen az egész Melbourne-i hétvégén csak a verseny utolsó etapjában tudott jobb / gyorsabb lenni Vettel Kiminél.

(#106025) Ciccuka

Ciccuka
(addikt)

Kimi alszik? :)

[ Szerkesztve ]

🏎️ 🏁

(#106026) gbors válasza mefistofeles (#106003) üzenetére

gbors
(nagyúr)

Erre szerintem nagyon egyszerű a magas szintű válasz - Mercedes-ék láttak egy pár % esélyt vagy az elévágásra, vagy arra, hogy történik valami a két csere között, és ezt akarták lefedni. Ezzel ugye nyitva maradt Vettel, ha az ő cseréje előtt történik valami, amitől Hamilton időt veszít. A Merci működését ebből a távolságból látva valószínű, hogy mindkét eset le volt előre szimulálva, és az elsőben látták a több rizikót - azt ugyanis jól mérték fel, hogy pozíció rulez. Ebből viszont következik még egy dolog - a kiállás előtti 3 sec előny nem az volt, ami ideális lett volna (inkább 6-7 kellett volna), és ezt az ultralágyakon nem tudták kiautózni.

(#106016) arn: igen, látható volt, viszont nem tudjuk, Vettel mennyire nyomta (lejjebb is írtam - üzemanyagot nem tudjuk). Versenytempóban a közepesen szerintem is van legalább ekkora előnye a Mercinek, az ultrán messze nincs, a közötte lévő kettő meg nekem egyelőre kérdőjel. Ja, és Albert Park.

[ Szerkesztve ]

"Armour... is part of a state of mind... in which you admit the possibility... of being hit."

(#106027) #98880768 válasza kukinyo (#106020) üzenetére

(törölt tag)

"én Hami vb-t látok idén is. Csak reménykedek benne hogy szorosabb lesz mint az elmúlt pár év." :K Egyetértünk. Bár ahogy Vettel el is mondta, még nem tartanak ott, ahol szeretnék, azaz egyelőre ez még nem az az autó ami normál körülmények között meg tudná szorongatni a Mercedest

[ Szerkesztve ]

(#106028) Leon77 válasza velizare (#106019) üzenetére

Leon77
(senior tag)

Háááát, szerintem az elévágást te sem gondolod komolyan, azt hiszem olyan 3 sec előny volt Hamiltonnál, jött Kimi, nyilván Ham azonnal feltekerte a motort és egyszerűen lekövették a 2. autó stratégiáját, ez a legáltalánosabb taktika vezető helyről.

Csak a Ferrari meg kint hagyta Vettelt, hiszen hátra nem kellett néznie és így érdemes volt eltérő stratégiát választani (szvsz kötelező).

Raikonen kihozatala, ha taktikai elem is volt, akkor inkább csak annyiban, hogy kijöjjön Hamilton is (ez be is vált) és nem az elé vágás. Ahhoz ugyanis tempó is kell és ma azt a kártyát a Merci birtokolta.

(#106029) guftabi96 válasza snecy20 (#105966) üzenetére

guftabi96
(addikt)

Már jövőre is fog valamennyit egyszerűsödni az aero (elvileg). Bár nem azért, hogy könnyebb legyen szponzor feliratokat felhelyezni az autóra.
Az viszont biztos, hogy ez nem lesz akkora mértékű változás, ami szükséges. Tényleg nagyon jók ezek az autók, brutálisan gyorsak, de ha már egymás ellen kell harcolni, akkor baj van.
Láthattuk, hogy Bottas is a mezőny legjobb autójában mennyire szenvedett a mezőnyben, de Verstappent is ide lehetne sorolni. Persze ehhez hozzá jön az is, hogy itt eleve nehéz előzni, de akkor is tisztán lehetett látni, hogy egyszerűen nem tudnak egymás mögött menni. Szerintem egy 2009 szerű aero butítás úgy, hogy a jelenlegi autók külleme valamelyest megmaradjon egyáltalán nem lenne rossz: széles gumik, széles padlólemez, széles szárnyak. Ezért is lesz érdemes figyelni az Indycart idén: ők is visszavettek az aero-ból, és inkább az autó alján próbálnak tapadást nyerni. Első futamon eddig kitűnően működött a koncepció.

A futamról pedig: a VSC-ig sima kocsikázásnak tűnt néhány reménytelennek tűnő csatával, aztán jött a szép nagy csavar. Szerintem felesleges azon vitázni, hogy mi lett volna ha... Erre borzasztóan kicsi volt az esély. Itt nem volt elég az, hogy jött a VSC. Itt az is kulcsfontosságú volt, hogy mikor jött. Vettelnek óriási szerencséje volt, élre kerül, majd megtartotta a pozíciót. Kár ezt tovább rágni, hogy ki hibázott, ki nem.(szvsz senki) Mindenki követte a saját elképzelését és egyiküknek nagyon összeálltak a dolgok. Nagyon sajnálom a 2 Haast, nagyon jól mentek.

#KeepFightingMichael | #JB17 Automobilista 2 Topik: prohardver.hu/tema/automobilista_2/

(#106030) Leon77 válasza mefistofeles (#106023) üzenetére

Leon77
(senior tag)

Megelőztél :C

(#106031) #98880768 válasza snecy20 (#106024) üzenetére

(törölt tag)

Igen, épp erről van szó, Kimi nagyon jó (gyors), ha épp olyanja van, csak az a gond, hogy az elmúlt pár évben keveset látjuk azt az arcát..

(#106032) velizare válasza Leon77 (#106028) üzenetére

velizare
(veterán)

nemcsak, hogy én komolyan gondolom, hanem a ferrari és a mercedes is komolyan gondolta. hamilton egyből jött, hogy kimi előtt tudjon maradni, anélkül, hogy megvárták volna, kimi milyen köröket megy a lágyakon.

[ Szerkesztve ]

(#106033) Greentea

Greentea
(senior tag)

- Haas-nál kb ugyanaz történik mint 2014-ben a Williamsnél.
Kocsi qrvajó az előző évekhez képest, de ezt nem tudják/tudták kamatoztatni, mert mindig valami bagatell dolgon elmegy/elment a futam.

- Szujóék hozták megint a szintet. ;]

- Mclarennek idén tuti lesz dobogója

- Grat a Williamsnek a remek pilóta felállásukhoz :) Massa örülhet hogy elhagyta ezt a bandát..

kétszer kettő néha öt

(#106034) mefistofeles válasza #98880768 (#106031) üzenetére

mefistofeles
(addikt)

"ha épp olyanja van" ez elég szomorú mert akkor évente max. 1-2x van ilyesmi. Tavaly sokkal többször volt "olyanja" még Bottasnak is......

(#106035) snecy20 válasza guftabi96 (#106029) üzenetére

snecy20
(veterán)

Tavaly vagy tavaly előtt Ross Brawn említette, hogy rajta lesz az F1-es munkacsoport ezen az ügyön, de azóta is csak nehezedni látszik a helyzet. Már-már kilátástalan ilyen téren, már a hardcore-nak számító 2007-2008-as éveknél is messzebbre mentek a csapatok a karácsonyfa-díszítésben... Kéne Brawn-éknak ugyanis egy nem túl régi autó, amin lehetne kísérletezniük, azt meg ugye senki nem ad nekik. Márpedig a vége ígyis-úgyis egy üresen hagyott fehér lap lesz, mert a jelenlegi aero-filozófia mentén csak évekig tartó unalmas vonatozás vár ránk.

(#106036) snecy20 válasza Greentea (#106033) üzenetére

snecy20
(veterán)

Olyan tét nélkülinek látszik a Williams idei éve, hogy még akár Kubicát is be lehetne 1-2 ültetni versenyre...

(#106037) mefistofeles válasza velizare (#106032) üzenetére

mefistofeles
(addikt)

Látod erről beszélek. itt hibázott óriásit a merci. Ha tegyük fel beszartak, hogy Kimi elévágással próbálkozik akkor is volt annyi előnye Haminal, hogy ha megvárják a ferka kivezető kört (és tegyük fel utána kiderül, hogy Kimi megtáltosodott) még akkor is kihívhatták volna és nagy valószinüséggel elé jön vissza. Hami még nem kezdett el lassulni, konzisztens köröket ment (az utóbbi időkből kiindulva valószinüleg spórolva) szóval több mint valószinü, hogy a kiállásáig még reagálni is tudfott volna a gyors Kimire. Kapkodós, hibás kiállás volt.

(#106038) Bad Pritt

Bad Pritt
(veterán)
LOGOUT blog

Alonso lett a futam pilótája, szvsz megérdemelten.

Ha lehetne egy legrosszabbat is avatni topikszinten, én most Verstappenre szavaznék.

- My name's Richard Grayson, but all the kids at the orphanage call me Dick. - Well, children can be cruel.

(#106039) velizare válasza mefistofeles (#106037) üzenetére

velizare
(veterán)

nem hibáztak, csak rámentek a tutira. az új gumikon kimi talán gyorsabb lesz, talán nem, talán elé tud vágni, talán nem. de ha hami egyből jön, akkor elé fog visszajönni, mert azt a ~3 másodpercet egy kör alatt nem bukja el. ha viszont kimi feltűnően jobbat megy a beálló köre után, akkor egy cserénél már előzési távolságba érhet, és hamilton hideg gumikon lesz előtte, ami nagyon necces. szóval volt a tuti, meg a kivárás, de ahhoz túl közel volt kimi, hogy sokat várogassanak. a mercinek megfelelt a status quo.
azzal meg pláne nem lehet kalkulálni, hogy pont hamilton orra előtt csapják le a vsc nevű sorompót.

[ Szerkesztve ]

(#106040) Leon77 válasza mefistofeles (#106037) üzenetére

Leon77
(senior tag)

Szvsz kapkodás nem volt, előre el volt döntve ez a scenario. Akkor semmi vis major nem volt épp.

(#106041) snecy20 válasza Bad Pritt (#106038) üzenetére

snecy20
(veterán)

Alonso nem ment rosszat, de szvsz most csak simán profitált a 2 Haas kieséséből, Verstappen homály-futamából, meg Bottas szombati autótöréséből. ;] :P

(#106042) Leon77 válasza snecy20 (#106036) üzenetére

Leon77
(senior tag)

Remélem megteszik. Teszt alapján a csapat legygyorsabb pilótája

(#106043) Csapoati válasza Bad Pritt (#106038) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Verstappen és Bottas.

(#106044) Greentea válasza snecy20 (#106036) üzenetére

Greentea
(senior tag)

Simán!

kétszer kettő néha öt

(#106045) snecy20 válasza Leon77 (#106042) üzenetére

snecy20
(veterán)

Szirotkinnál szerintem gyorsabb lenne... Gyászos lesz tényleg, ha a kanadai kisgyerek eredményeire kell majd alapozni. De nem gond, jó ez így, 3-4 év alatt végülis el lehet jutni az állandó dobogóktól a konstruktőri utolsó helyig is. Majd az Alfákkal meg lehet érte küzdeni.

(#106046) Greentea válasza snecy20 (#106045) üzenetére

Greentea
(senior tag)

Ha Bottas megy a Mercitől, szerintem minden bizonnyal visszamegy a Williamshez jövőre. Más opció nagyon nincs.

kétszer kettő néha öt

(#106048) gbors válasza Greentea (#106046) üzenetére

gbors
(nagyúr)

Hogyne lenne, nem muszáj Bottasnak az F1-ben lenni...

(#106049) snecy20 válasza Ciccuka (#106047) üzenetére

snecy20
(veterán)

Némi igazsága van...

(#106050) Csapoati

Csapoati
(Topikgazda)

A Ferrarinak amúgy nicns elég szponzora, hogy bármit is tegyenek a hátsó szárnyra? Rendkívül bután néz ki így, legalább egy fekete Ferrari logotípia elférne rajta.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.