Hirdetés

2019. december 11., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-11-29 17:54:58

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#104001) Malachi

Malachi
(addikt)

Felőlem papírmasé börni figurákat is állíthatnának minden kocsi elé, csak legyen már verseny az istenért. A többi csak máz, kit érdekel.

Különben ez megint a két szék között a ló túloldalára átesés, mert hogy a futam elején éppen megtarthatták volna a táblás lányokat, viszont a végén a tapsoló nősorfal az tényleg ciki volt. Nem is értettem igazán soha.

(#104002) Alexios válasza Delávégá (#104000) üzenetére

Alexios
(addikt)

Azért a 20 versenyből a nézők 90% vagy több lát élőben max 1-et, vagy annyit sem. Közvetítésben meg szerepelnek kb 30mp-et a grid girlök, talán annyit sem néha. Egy másfél órás verseny hangulatát talán nem az a 10-20-30mp a verseny előtt fogja meghatározni

(#104003) Don.Corleone

Don.Corleone
(aktív tag)

Utóbbi időben kezdem azt érezni, hogy elkezdték a kártyalapokat kihúzni a várból és az már csak, jelen esetben évek kérdése, mikor fog összedőlni az. Bernie időszaka egyértelműen megfáradt az utóbbi talán 8-10 évben. Állítom ha fogadott volna maga mellé pár kompetens embert, tartani lehetett volna egy szintet, nyitni a youtube felé, de nem átesni a ló túloldalára ahogy most. Persze rengeteg tényezőben kőkorszaki volt a gondolkodása és amolyan diktatúra, elég a pályák szerződéseire gondolni. Viszont, mindig azt éreztem mennyire is király dolog lehet a részese lenni, szép lányok, dög gépezetek, száguldás és adrenalin. Olyan eredetinek tűnt mindig is ez a sport. Nagy Schumi drukker vagyok, csodáltam mindig is a sportot és érdekelt minden kis fogaskereke, de kezdem arra eszmélni az emlékekből élek. Ez már nem az a kávéház, hiába ülök le a tv elé és várom az impulzusokat, egyre távolibbak már.

Vártuk bajuszék intézkedéseit, mit is kapunk? Hozzuk közelebb az f1-t ugye mint cél, fiatalokat érdeklődését felkelteni. Csajok mellőzése tényleg egy jó lépés, ha azok a fiatalok épp arabok vagy valamilyen szélsőséges szekták tagjai.
Jöhetnek a zenék némely kanyarokban, töménytelen reklám, bevásároló központ a helyszínekre, mikrofon ami autó hangot imitál, új logo, nem lesznek már csinos hölgyek ami szerintem az összképhez tökre passzolt, és a csodálatos halo... Utóbbiról mindig azt gondoltam, jönni fog egy nap és valamilyen oknál fogva dobják a levesbe a koncepciót, hát nem, és azt a nagyon rossz húzást még hány követ...
Ez már egy másik világ mint amikor elkezdtem nézni, és egy másik f1 is. Nem adok 10 évet és bedarálja talán a formula-e, mert ugye a modern világ normái címszó mindenre és mindenkire vonatkozik. Elkeserítő.

(#104004) Alexios válasza Don.Corleone (#104003) üzenetére

Alexios
(addikt)

A halo mondjuk FIA előírás, és nem liberty találmány.

(#104005) guftabi96

guftabi96
(addikt)

Új menetrend a hétvégéken (formula1.com)

#KeepFightingMichael | #JB17 Automobilista 2 Topik: prohardver.hu/tema/automobilista_2/

(#104006) Bad Pritt válasza guftabi96 (#104005) üzenetére

Bad Pritt
(veterán)
LOGOUT blog

A 10 perces csúsztatás pontosan miért is jó?

- My name's Richard Grayson, but all the kids at the orphanage call me Dick. - Well, children can be cruel.

(#104007) guftabi96 válasza Bad Pritt (#104006) üzenetére

guftabi96
(addikt)

"Some broadcasters usually go on air precisely on the hour, hence missing the tension and emotion that characterize the minutes before the start of each Grand Prix."
Van néhány csatorna, akik pontban egészkor kezdenek, ezért azoknak a nézői lemaradnak arról rajt előtti feszültségről és érzelmekről, amik jellemzik azt a 10 percet. BS.

#KeepFightingMichael | #JB17 Automobilista 2 Topik: prohardver.hu/tema/automobilista_2/

(#104008) Bad Pritt válasza guftabi96 (#104007) üzenetére

Bad Pritt
(veterán)
LOGOUT blog

Érdekes. Elég nagy hatalmuk lehet, ha ahelyett, hogy 10 perccel előbb kezdenék el a Formula-1-et sugározni, inkább a Formula-1 kezdődjön 10 perccel később.

- My name's Richard Grayson, but all the kids at the orphanage call me Dick. - Well, children can be cruel.

(#104009) DS39 válasza Bad Pritt (#104008) üzenetére

DS39
(veterán)

az hagyján, de ezen csatornák közül biztos lesz olyan, aki tudván, hogy 15:10 a rajt, majd pontban ekkor kapcsol oda, így lemaradva a nézők...
szóval jövőre még 10 perccel később kell majd kezdeni :D
és így tovább :))

(#104010) guftabi96 válasza DS39 (#104009) üzenetére

guftabi96
(addikt)

Na igen, abba a 10 percbe még belefér pár reklám ;]

(#104011) Csapoati válasza guftabi96 (#104005) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Az viszont jó, hogy tekintettel vannak a foci-vb meccseire is, mert én pl mindkét eseményt nézném élő közvetítésben.

Haladni kell a korall (vagy Core-ral)!

(#104012) Atomantiii válasza guftabi96 (#104007) üzenetére

Atomantiii
(őstag)

Egészkor indulnak el a felvezető körre, tehát kb van 2 perc még a rajtig így aki akarta nézni a rajtot az eddig is megtehette,

Ismét egy baromság csak mert amerikaik vagyunk, mármint bajusz úrék, csak térjünk el a szokásostól az a lényeg.

(#104013) guftabi96

guftabi96
(addikt)

Estére egy kép a Mercitől:

"Engineering tables destroyed: 1" :DDD

[ Szerkesztve ]

(#104014) nord_ válasza guftabi96 (#104005) üzenetére

nord_
(veterán)

Ezek a versenyhelyszínek helyi időpontjai?

[ Szerkesztve ]

(#104015) llwynog válasza nord_ (#104014) üzenetére

llwynog
(Ármester)

Szerintem igen

"Akárhol jársz, akármit látsz, nyomot hagy benned, jól vigyázz..."

(#104016) nord_ válasza llwynog (#104015) üzenetére

nord_
(veterán)

Jaja, végülis logikus. :B
(Akkor viszont az f1.com-ról a naptárba másolt adatoknál elég sok helyen át kell írnom az időpontot...)

(#104017) guftabi96 válasza nord_ (#104014) üzenetére

guftabi96
(addikt)

Igen.

(#104018) Atomantiii válasza guftabi96 (#104017) üzenetére

Atomantiii
(őstag)

Hol van már az a jó kis hajnali 4 órai ausztrál rajt :D

(#104019) Csepy válasza guftabi96 (#104013) üzenetére

Csepy
(senior tag)

Easter egg:

Hours on the phone: >7744

77: Bottas
44: Hamilton

:D

Regards: Csepy

(#104020) Jofi81

Jofi81
(őstag)

Az m4 oldalán van stream a futamok közben? Gondolkodom rajta, hogy visszamondom a kábel TV előfizetést, mert a Forma 1-en kívül mást nem nézek rajta. (Na jó, ha éppen foci EB/VB van, akkor azt is.)

(#104021) Bad Pritt válasza Jofi81 (#104020) üzenetére

Bad Pritt
(veterán)
LOGOUT blog

Van persze, én is a Mediaklikk stream-et nézem mindig.

(#104022) snecy20

snecy20
(veterán)

Mitől lesz majd jobb nekem a 15:10-es kezdés? :)

(#104023) hajsza válasza Jofi81 (#104020) üzenetére

hajsza
(aktív tag)

Én több futamot is a mediaklikk oldalon keresztül néztem meg, szóval igen. Viszont itt, a fórumban többen jelezték, hogy ha nem magyar IP címről próbálkoztak, akkor nem látták az adást. Tehát ez sajnos a határokon túl élők számára nem működik.

(#104024) Atomantiii válasza snecy20 (#104022) üzenetére

Atomantiii
(őstag)

Eddig ugye 14:00-kor kezdődtek a futamok, ezt azt jelenti, hogy pl a Hungaroringről mire kikászálódtunk mondjuk elértem a 17:35 körül induló HÉV-et és így kb 1 óra alatt értem ki a Nyugatiba, így pont lekéstem a 18:23-as IC-t és így mindig az egy órával későbbire vettem jegyet.

Na most ha ehhez hozzáadunk 1 óra 10 percet kijön, hogy pont nem érem el ezt a vonatot, tehát bukom az otthoni buszom csatlakozását és utána már nem jön más.

Tehát vagy nem várom meg a végét, vagy megvárom ha nincs SC és azonnal indulhatok a HÉV-hez vagy hagyom az egészet és itthon maradok.

(#104025) Alexios válasza Atomantiii (#104024) üzenetére

Alexios
(addikt)

Azért ez egy elég specifikus probléma, ennyi erővel lehet másoknak meg pont így lesz jó.

(#104026) Don.Corleone válasza Atomantiii (#104024) üzenetére

Don.Corleone
(aktív tag)

+1

Abszolút nekem is ez a dilemmám ezzel az újabb "fontos" változtatással. Plusz számolj az óriási tömeggel a helyszínen s onnan eljutni a buszra vagy hévre nem egyszerű mutatvány. Nekem mint mezei drukkernek a jegyárak után ez is fontos szempont ha helyszínre kilátogatok, mert hétfőn is van egy nap. Ha már jegyárak, körbeénekelték a sajtót hogy csökkentik, aztán tessék. Lehet jobb lesz itthonról nézni a hűvösben. Ettől a halos autóktól a hideg kiráz úgyis.

(#104027) snecy20 válasza Atomantiii (#104024) üzenetére

snecy20
(veterán)

Az tök jó. :)

Szerintem ez a +10 perces csúsztatós dolog is marhaság, mert amelyik csatorna jól szervezte a dolgait, az úgyis odaért kezdésre, és ügyelt arra, hogy a két műsora között legyen elég idő még reklámozni. De tényleg nem értem ennek a lényegét. Miért nem +20 perc mondjuk, és akkor még a néző is elmehet egy verseny előtti cigiszünetre, nem?

(#104028) [CS]Blade2 válasza Atomantiii (#104024) üzenetére

[CS]Blade2
(őstag)

Addig még változhat a menetrend. Januárban nem változott? Külön az F1 miatt is változtathatnak rajta, indíthatnak + járatot a várható nagyobb forgalom miatt.

Egyébként nem értem, hogy miért jó. Hivatalosan akkor elvileg egy pár csatorna kérte? A legkomolyabb csatornák eleve főleg élő sport közvetítéseket adnak, és sok több órás felvezetővel nyit.
Problémát én még csak olyat láttam, hogy Eurosport-on ment valami tenisz vagy a f**om és nem tudtak csak a felvezető körre bekapcsolódni a WTCC-be, majd a leintés után még a Norbi dobogót sem tudtuk megnézni, mert valami ping-pong vagy a f*om tudja mi, fontosabb volt.
Ha ilyen csatornának adták el a közvetítést, akkor meg is érdemlik, hogy még a kedvükért ők alkalmazkodnak, , még, ha sokat fizetett is a csatorna.

Egyetlen reális indok az ilyen csatornáktól az lenne, ha mondjuk 12:00-től van egy foci VB meccs vagy olimpia, és 14:00-ig épp, hogy vége, és nem akarnak csak a rajtra kapcsolni, hanem adnának egy 10 perces felvezetőt.
Ehhez viszont kérnék egy listát, hogy kik kérték, és milyen műsor miatt nincs 10 percük felvezetőműsort adni. Nascar vagy ilyesmi lehet még a dologban, de ezektől szerintem órákkal kell odébb rakni, hogy ne legyen átfedés, az amerikai meg tudja nézni azt is, meg az F1-et is élőben.

(#104029) Atomantiii válasza [CS]Blade2 (#104028) üzenetére

Atomantiii
(őstag)

Biztos nem fog változni a menetrend, kétlem, hogy pont miattam indítanának plusz járatot később, most nem városi közlekedésről van szó. Persze megoldhatnám máshogy ha nagyon akarnám, de ennyi fontos változtatás után komolyan nem ér annyit, hogy még meg is szívassanak ezzel is.

Nascarral biztos, hogy nem ütközik, mert az este / késő este szokott lenni magyar idő szerint legalábbis eddig úgy volt, mert néha belenéztem külföldi csatornákon, illetve egy időben a digisporton is nyomták és az mindig este volt.

(#104030) Jofi81 válasza Bad Pritt (#104021) üzenetére

Jofi81
(őstag)

Köszi, akkor le is mondom az előfizetést. :)

hajsza: Magyar IP címem van, úgyhogy ez nem probléma.

(#104031) guftabi96

guftabi96
(addikt)

Race of Champions Livestream (facebook). Ma a Nemzetek kupája van

(#104032) Atomantiii válasza guftabi96 (#104031) üzenetére

Atomantiii
(őstag)

Műholdon is kódolatlan:
Eutelsat 10A (10.0 E)
11172 Horizontal 7200,674 3/4
DVB-S2/QPSK2 (4:2:0)
TWP-3

(#104033) b-type

b-type
(nagyúr)

jó nagy faxságnak gondolom megszüntetni a rajtrácscsajokat, oké némelyik tévés szeretett azon poénkodni hogy innen-onnan mutogatta őket, el kellett volna tiltani egy időre azt kész.
De összességében ők szép csajok voltak, akik a jelenlétükkel misztifikálták az F1-t, ahogy egy ilyen versenygép is az álmokat és némileg az elérhetetlenséget képviselték, úgy a csajok is.
Ráadásul..amiről nem tudtam, mert sosem kellett tudjam, voltak akiknek ez nem alkalmi bevétel volt, hanem állandó, és évek óta.
Jó nagy hülyeségnek tűnik.

https://youtu.be/Kr4SwcJy0wU?t=1255

(#104034) snecy20 válasza b-type (#104033) üzenetére

snecy20
(veterán)

Kicsit erőltetettek ezek a reformok, amit az új tulajdonosi kör tol. Ami működött és bevált, ahhoz szerintem kár hozzányúlni, "csakazértis" alapon. Annyi más terület van az F1-en belül, ami átalakításra szorulna, de az pont nem a körítés, és a közvetítési időpontok....

(#104035) b-type válasza snecy20 (#104034) üzenetére

b-type
(nagyúr)

Gondolom nagy a nyomás, Bernie alatt természetesnek tűnt hogy az F1 kissé kockás füzet a sok tablet mellett.
..amikor a CVC tulajdonos lett, és Bernie 'csak' igazgató, beszivárogtak az F1-be más hangok is.
Persze sok változás jó lett volna, és jó lenne most is, de sok cápa van, akik fény, pénzt szipkáznának az F1 által.

(#104036) Motion_Blur válasza snecy20 (#104034) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

A legtrógerebb hogy a társadalmi normák változására hivatkoztak... egy megfoghatatlan dologra, ami kimutathatatlan.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#104037) JJános válasza b-type (#104033) üzenetére

JJános
(addikt)

A csajok nem misztifikálták az F1-et, hanem feldobták. Amikor még online toltam, az összefoglalón először mindig a rajtrácslányokat mutatták. Mi meg melleztünk, meg lötyög a tej, meg hú de jó kis betonkeverője van. Alig vártuk, pedig többnyire nős emberek ültek a monitorok előtt. A férfi ember szereti a nőket nézni. A nők meg büszkék. ismerek olyan csajt, aki rajtrács lány volt a Hungaroringen. Nagyon büszke vagyok rá. ;)

Aki a meleget szereti hóember nem lehet.

(#104038) b-type válasza JJános (#104037) üzenetére

b-type
(nagyúr)

kinek mi, de hozzáadott értékük volt. Az ő véleményüket olvasva nem volt részük semmi kellemetlenségben,..a fejemben az kavarog hogy ezt tuti valami ronda szatyor kifogásolta, aki képtelen volt kinőni, vagy kezelni hogy vannak akik magasnak, alacsonynak, szépnek vagy nem szépnek születnek, azt ennyi.
...
ostobaságnak tartom, a szép csajok sosem rombolták a férfiak nőkről alkotott képét,...jó mindenki röhög a szőke nős vicceken, meg a világbékés poénokon, de egyfelől nem vagyunk hülyék, tudjuk hogy a szépség nem egyenlő a butasággal, csak aki nem szép az jobban az eszével próbál érvényesülni...de bszki ez a pasiknál is így van.
Másfelől a szép csaj akkor is elvarázsol...mert így vagyunk kódolva, a világbékés poénon egy pasi mosolyog, egy csúnya csaj meg hahotázik...és persze van a dologban egy csomó ráhalmozott politika, és törtetés és karrier.

[ Szerkesztve ]

(#104039) snecy20 válasza Motion_Blur (#104036) üzenetére

snecy20
(veterán)

És mindezt úgy, hogy az említett gridgirl-öknek ez egy jó lehetőség volt, és egyáltalán nem úgy fogták fel, hogy ők csak egy darab hús a halpiacon.
Egyáltalán az elmúlt 40-50 évben volt ebből bárkinek is felháborodása? :F :F :F

(#104040) [CS]Blade2 válasza Motion_Blur (#104036) üzenetére

[CS]Blade2
(őstag)

Kimutatható, ők maguk a társadalmi normák változása. Börni az ilyet nem engedte. Ezért is mondta, hogy neki a diktatúra jobban bejön, akkor az ilyesmit nem lehet keresztülvinni.
Az alap probléma, hogy van aki a tv előtt, amikor meglátja a rajtrács lányokat azt gondolja, hogy "fúj, lányok", vagy "mocskos parasztok, szegény lány fenekét bámulják" vagy "k.va anyjukat, megint az összes lány, egy meleg férfi sincs közte" stb. stb.
Ez a "mindenkinek megfelelés" lehet a dolog mögött. Az új vezetőség szemlélete. Az EU-ban és az USA-ban egyre jobban jelen van ez.
A mozifilmben a főszereplőnek nőnek kell lennie, kell bele egy arab, egy fekete, egy homokos pár, stb. Az EU népeit össze kell tenyészteni arab és afrikai népekkel. A lényeg, hogy egy nagy massza legyen, és akkor mindenki potenciális célközönség.

Itt a mozifilmes megoldás nem játszott, már próbáltak férfit használni rajtrács lánynak, és nem jött be. Az eltörlés viszont be fog jönni, az kezdetben megfelel az elégedetlenkedőknek, mi meg kicsit morgunk, aztán belenyugszunk ebbe is.

(#104041) Motion_Blur válasza [CS]Blade2 (#104040) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

"Az alap probléma, hogy van aki a tv előtt, amikor meglátja a rajtrács lányokat azt gondolja, hogy...."

Szerintem amiket felsoroltál az mérhetetlen kisebbség... legalábbis én még bízok menne hogy nem b*szódott el ennyire a világ :(

snecy20: nem, sőt... van aki hosszú évek óta ezt csinálja, ez is egy hostess tevékenység

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#104042) EmberXY válasza Motion_Blur (#104036) üzenetére

EmberXY
(addikt)

Azt sem tartom kizártnak, hogy közrejátszhatott a mostanában divattá váló zaklatási botrányok kirobbanása is, ezek kapcsán nagyon felerősödtek a nők kizsákmányolása (jelentsen ez bármit) elleni törekvések, talán ezzel akarták csökkenteni a támadási felületet magukon. Ez csak az én gondolatom, de máshogy én sem tudom megérteni ezt a változtatást.

snecy20: Botrányra legutóbb a 2015-ös kínai nagydíj pódiumceremóniájáról emlékszem, persze ki mással, mint Hamiltonnal történt, hogy a nagy örömmámorban pezsgővel arconlocsolta az egyik hostess lányt, a sajtó nagyon felkapta, minden volt Hamilton, csak rendes ember nem. :D

Up the Irons!

(#104043) snecy20 válasza EmberXY (#104042) üzenetére

snecy20
(veterán)

Jah igen, az az egy. Fel is fújták szépen a nagy semmit.
Csak én emlékszem olyanra a '90-es évekből hogy agyonázva jöttek le a hosstesslányok a pódiumról, már amelyik nem volt elég gyors? :D

(#104044) b-type válasza EmberXY (#104042) üzenetére

b-type
(nagyúr)

tuti valami rejtett rasszista volt :D fekete srác arcon fröcskölt egy fehér csajt..argh.
Mert egyébként a MotoGp-ben a srácok konkrétan ..hogy mondjam szépen, ágyékon locsolták a csajokat nem egyszer pezsgővel. Rengeteg futam rögzítve van (csak digitalizálva nem sajnos pont mert rengeteg)
..egyszer nem merült fel probléma, a verseynzők egymást is arcon locsolják

(#104045) EmberXY válasza b-type (#104044) üzenetére

EmberXY
(addikt)

+ snecy20:

Pedig még élvezte is, hiszen mosolygott: [link]
A "felfújás" mértékét kiválóan jelzi a linkben a kép neve. ;]

Up the Irons!

(#104046) [CS]Blade2 válasza Motion_Blur (#104041) üzenetére

[CS]Blade2
(őstag)

Itt össze vannak szedve a vélemények.

Szerintem nem érdekli őket, hogy kevesen vannak-e. Meg aztán csoportonként lehet, hogy kevesen vannak, de az összes együtt lehet, hogy számottevő. Legalább is úgy gondolják, hogy összességében megéri, mert az tényleg elenyésző lesz, akiket ez miatt elvesztenek. Lehet, hogy csak konkrétan azok fognak beinteni nekik, akik grid girl-ként dolgoztak.

A dolog ott megy nagyon félre, hogy akik miatt megszüntetik, azok pl. semmiképp sem állnának oda, és ők 100%-ban meg van győződve, hogy azzal ők segítenek a grid girl-őknek, hogy kirúgatják őket, de ez csak egy csoport.

(#104047) emre válasza EmberXY (#104045) üzenetére

emre
(veterán)

ez az tiltsuk be hamiltont is ;]

Dolgoznak a verőfényben a verőemberek A szivárvány minden színében játszik a testünk Mi gyönyörűek is lehettünk volna drágám De így is szép hogy áldozatul estünk

(#104048) 7etape válasza emre (#104047) üzenetére

7etape
(addikt)

Még támogatnám is... :DDD

#TiltsukbeHamiltont

[ Szerkesztve ]

(#104049) J.Hetfield válasza 7etape (#104048) üzenetére

J.Hetfield
(aktív tag)

Ezt a petíciót aláírnám ;]

(#104050) DS39 válasza 7etape (#104048) üzenetére

DS39
(veterán)

De akkor Bottast is be kell, különben rasszizmus, nem? :)

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.