Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) 7Heads Drago válasza !Overdose! (#348) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Zöldfülű és nem takony! Hopp... Itt mást írnak: A hosszú egyenes végi féktávon Romain Grosjean hátulról felöklelte Jenson Button kocsiját, amitől mindketten megpördültek, és a gumifalban landoltak. [link]
Viszont Hami nyilatkozata meglepett: Pocsékul rajtoltam, a lefulladásgátló működésbe lépett, megpróbáltam felzárkózni, de harapófogóba kerültem az első kanyarban, és elvesztettem az első szárnyam egy darabját. Csak ért neki valamit a pszichológus... :) Már van neki önkritikája is.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#352) proof88


proof88
addikt

(#353) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Briatore már megint keveri a sz@rt: A Renault utasította Piquet-t, hogy csússzon ki Szingapúrban? Csak ő képes ilyenekre. Pont róla írt az előttem szóló. Csak itt épp ő szövetkezett.
Aminek menet közben pedig utána néztem: Rubens nagyon jó Monzá-ban. A nagy Schumi-t nem is egyszer verte itt meg a Ferrariban. És a körrekordot is Barchi tartja még.(2004)

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#354) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Hopp megvannak a BMW-s nyilatkozatok. És lám Kimi-t még csak nem is nagyon említik.
Na ennyit erről. :))
Csabee.: Az utóbbi időben Button stabilan nulláz. A többiek is botladoznak. Kimi meg mint valami méhecske gyűjti a pontokat. Még a végén akár a dobogóra is odaérhet. Főleg hogy egyre nagyobb előnynek tűnik mostmár a KERS is. Az elmúlt 3 futamon szerzett annyi pontot, mint előtte az egész idényben.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#355) Csabee. válasza 7Heads Drago (#354) üzenetére


Csabee.
nagyúr

ebből nem lesz semmilyen büntetés! teljesen független a VB állásától az hogy Kimi nyer vagy sem..

Üdv: Csabee.

(#356) Mezcal


Mezcal
addikt

Ez a győzelem így, ebben a formában nem sokat ér! Tavaly Hamiltont hasonló dolog miatt büntették. A FIA kivételezik a Ferrarival, ennek köszönheti a finn a győzelmét.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#357) !Overdose! válasza 7Heads Drago (#351) üzenetére


!Overdose!
őstag

Egy újonctól ilyen esetben azt várnám, hogy nem győz elnézést kérni, amiért kilökött valakit, jelen esetben a VB éllovast. Valószínűleg akkor sem tudott volna (sok) pontot szerezni Button, ha nem löki ki, de ez most mellékes. Ehhez képest az nyilatkozza, hogy Button lökte ki őt. LOL

Persze, ha félrefordítás, akkor nem szóltam.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#358) Mezcal válasza #31757056 (#318) üzenetére


Mezcal
addikt

Semmi ilyen nem volt, ugyanis kimit senki nem szorította le! Ő maga ment ki, hogy ne kelljen a többiek mögé sorolnia.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#359) Fortissimus


Fortissimus
őstag

jo verseny volt, reg volt ilyen szoros verseny az elso ket helyen
grat kimi & fisi

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#360) válasza Mezcal (#356) üzenetére



addikt

Kár, hogy ebben nem is a FIA dönt, hanem a versenybíróság.

A Hamilton eset tök más volt.
Az állítólagos sértettek sem panaszkodnak...

Hova kell ezt még ragozni?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#361) GuB3Ra válasza Mezcal (#356) üzenetére


GuB3Ra
aktív tag

Olvass vissza.
Kimi nem vágott le kanyart míg Hamilton levágta tavaly.
Button is itt ment el

Daark minimalism

(#362) Gyusz


Gyusz
őstag

Jó futam volt, végre megint Kimi győzelmével zárult. A start mondjuk tényleg érdekes volt, na meg a füvön csúszós, BMWs hátulról belegázolás is meleg helyzet volt. A kommentár szokás szerint fárasztó volt, örülnék, ha Palik nem közvetítene már idén. Buttonnak valami irgalmatlan nagy mákja van, egyszerűen képtelenek jelentősen közelebb lépni hozzá a VB pontversenyben, miközben ő gyengélkedik. Mondjuk az ő szemszögéből nézve most peches volt, mert Grosjean durván felöklelte. Vettel most jól ment, Fisichella szintén szépet autózott a Force Indiával.

[ Szerkesztve ]

(#363) remington2


remington2
senior tag

Még mindig nem térek magamhoz, hogy Button ekkora szerencsével bír. Három pontot vesztett az előnyéből úgy, hogy kiesett, és ez a teljesítmény nála gyakorlattá vált, ekkora mák egyszerűen nincs is . . . az utóbbi futamokon - bár végigment lényegében nem csinált semmit, és még mindig ő vezeti a tabellát. Eszem - ****** megáll.

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#364) Csabee. válasza remington2 (#363) üzenetére


Csabee.
nagyúr

az elkövetkezendő 3 futamig még szinte biztos hogy ő nyer! :) most nagyon együtt van a mezőny.. én csak azt remélem hogy ha már idén VB lesz, akkor mutasson is valamit az év hátralévő részében is! mert így nagyon gyengus, és nem lesz egy igazi VB .

Üdv: Csabee.

(#365) stvnppp válasza Csabee. (#364) üzenetére


stvnppp
senior tag

Egyetértek. Ha az évad végéig így teljesít, és nem is nyer, akkor egyből elkezdenek dobálózni majd, hogy csak a diffúzor-ügy miatt lett világbajnok, és lesz benne ráció is. Még nyernie kell párat! Kötelező!

(#366) madstunt


madstunt
addikt

Ez komoly

Lehet nem kellett volna a piquet gyerekkel szórakozni.....:DDD

MOD:Látom megelőztek

[ Szerkesztve ]

(#367) Atlantis


Atlantis
veterán

Na végre, Kimi nyert. Fisichella meglepően jó volt, a nem tehetségtelen Sutil hogyanhogy nem ért el semmit ezzel az autóval? Badoert meg ajnálom, de le kéne váltani...kérdés, hogy kire. Renault csapatmunka no comment...hogy akarnak így megtartani egy Alonso-kaliberű pilótát?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#368) JColee válasza Atlantis (#367) üzenetére


JColee
őstag

az nem a csapat hibája volt, alonso lezúzta a kereket a rajtnál :K

(#369) venember83 válasza Atlantis (#367) üzenetére


venember83
nagyúr

Szerintem már nyilvánvaló nekik, hogy nem tudják megtartani. Mondjuk ez nem játszott közre a hibában, csak szerintem nyilvánvaló, hogy Alonsónak csupán megálló a Renault.

(#370) Motion_Blur válasza Mezcal (#356) üzenetére


Motion_Blur
félisten

LOL Minek égeted itt magad?:

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#371) PazsitZ válasza madstunt (#366) üzenetére


PazsitZ
addikt

Egyébként ez már akkor is felvetődött és nem lett belőle semmi.

Mondjuk egy ilyen szintű balhésorozat után, amit kreál kíváncsi vagyok ki fogja pilótaként alkalmazni :U

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#372) Lauda válasza venember83 (#369) üzenetére


Lauda
félisten

Hova megy alonso a renault-tol? :)

(#373) venember83 válasza Lauda (#372) üzenetére


venember83
nagyúr

Segítek, nagy csapathoz, de nem a McLarenhez. ;)

(#374) gV válasza PazsitZ (#371) üzenetére


gV
őstag

nem biztos h piké volt az, de ha igen briatore hülyébb mint gondoltam h így rugta ki őt, azthitte olyan jó fiu az h nem moszerolja be a korábbi csapatát :F
vagy flavio nagyon biztos benne h simán megusszák ezt vagy egy vén szenilis és nem is emlékezett erre a dologra :)

(#375) JColee


JColee
őstag

[link]
elég szerencsétlen gyerek ez a baricselló :D

(#376) Oliverda válasza PazsitZ (#371) üzenetére


Oliverda
félisten

A Ferrari-hoz pont jó lesz. :D

Kíváncsi vagyok hogy így utólag milyen büntit tudnak majd kiszabni egy majd 1 éves esettel kapcsolatban.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#377) simonzé válasza 7Heads Drago (#311) üzenetére


simonzé
addikt

Az általad ellenérvként belinkelt videó az én igazamat támasztja alá...
A szabály szerint nem a több pozíció megszerzését eredményező pályaelhagyás tilos, hanem a bármilyen előnyhöz juttató pályaelhagyás. Itt még ki is írják, hogy a 45 fokos lassú kanyar helyett a hosszabb, de cserébe végig padlógázas megoldást választotta. Direktben két pozíciót nyert amikor visszatért a pályára. Mellékesen pedig a hosszabb gyorsítás eredményeképp még kettőt, mert a következő kanyart már a 2. helyen vette. Ezek tények.

A videón is kiírják amit én mondtam: Hamiltontól tavaly elvették a győzelmet, mert BALESET ELKERÜLÉSE érdekében történt pályaelhagyás után előnyösebben kezdte a köv. egyenest, és megelőzte Raikkönent. Most Raikkonen nem balesetet előzött meg a pályaelhagyással, csak sebességet akart nyerni. Nézd meg a videót mielőtt pampogsz! Pont ezt írják ott is: "nincs ütközésveszély, Kimi könnyedén a pályán maradhatna, de tudja, hogy ez neki legalább két helyezésbe kerülne". Ötödikként kerül az első kanyarba, majd harmadikként tér vissza a pályára.

De abban igazatok van, hogy én vagyok a hülye, leállok itt az igazságot védeni veletek szemben. Olyan ez, mintha a Fradi kocsmájában igazolni akarnám hogy az Újpest lesgyanús gólja valójában szabályos volt... Széllel szemben nehéz hugyozni. A lényeg, hogy nincs igazatok, Kimi szabálytalan volt. Ha nincs óvás, az azért van, mert a BMW már tojik az F1-be, a Force India meg már így is a mennyben jár. De örüljetek a kétes értékű győzelemnek, ez több mint amiről a Ferrari idén eddig álmodhatott. Részemről vége a témának, úgysem fogadjátok el az igazat.

[ Szerkesztve ]

I don't fit in. I fit out.

(#378) proof88 válasza madstunt (#366) üzenetére


proof88
addikt

ha ez igaz, vajon Alonso tudott-e a dologról? szerintem nem ...

(#379) Al_Bundy_v2 válasza Motion_Blur (#370) üzenetére


Al_Bundy_v2
csendes tag

Nem ő égeti magát, hanem ti, elvakult Kimi fanok.
Ha a zöld "csík" helyén fal( tudom, hogy most mondod magadban, hogy denincs..., de úgy emlékszem tavaly Hamiltonnál is ezt fejtegették, hogy lényegében "falon" ment át), vagy sóderágy van, Kiminek jóesetben az akkor 4. helyen levő toyota mögé kellett volna besorakoznia.
Ehelyett a 2. helyre jött vissza, (mivel elhagyta a pályát a köv kanyarik nem előzhet, arról már nem is beszélve, hogy a helyeket amit elvett vissza kellett volna adni).
A McLarennél az aero helyett a ferrari piros színét kellene kifejleszteniük, avval hoznának a legtöbbet.

Köszöntem.

(#380) hunnylander válasza simonzé (#377) üzenetére


hunnylander
őstag

Igazad van teljes mértékben.

A ferrarisoknak most visszanyalt a fagyi a tavalyi eset kapcsán; eldönthetik, hogy mindkettő szabályos szép győzelem volt vagy egyik sem. Jó szórakozást hozzá! :D Akármelyik válasz megfelelő, csupán a részrehajló következetlenség visszatetsző. Lewis legalább visszaadta a pozíciót, Charlie Whiting el is fogadta elegendőnek, Kiminek esze ágában sem volt.

www.HunnyF1.com

(#381) Lauda válasza venember83 (#373) üzenetére


Lauda
félisten

Akkor ferka, remelem jol fog menni. :)

Al_Bundy_v2: Itt egy gond van, a ha, technikai sportban ugy tudom nincs ilyen. :)

(#382) Peat;) válasza Motion_Blur (#370) üzenetére


Peat;)
veterán

Aki ezt válaszolja az is égeti magát :P
Amúgy valaki mindig fog "csalni" ameddig nem oldják meg hogy ezek a területek ne érjék meg a dolgot, szimplán valami lassítást kéne kitalálni. Ha sóder van pl az már is hatásosabb, ott nem látni fura módon ilyeneket :U aszfaltra is ki lehetne találni valami, ha nem is fekvőrendőrt de valamit, vagy annak kicsinyített változatát ki lehetne rakni...repülő ferrarik és mclarenek, jujj mit kapnánk Palik fogalmazóképességétől...

[ Szerkesztve ]

(#383) JColee válasza hunnylander (#380) üzenetére


JColee
őstag

:F

Lewis legalább visszaadta a pozíciót
mivel levágta a pályát, ezért előnyhöz jutott :U

[ Szerkesztve ]

(#384) Al_Bundy_v2 válasza Lauda (#381) üzenetére


Al_Bundy_v2
csendes tag

Az más sportban sincs, ellenben van fair play, illetve bíráskodás.

JCoole: Amit visszaadott, ezen mi nem érthető.

[ Szerkesztve ]

(#385) vagamo


vagamo
őstag

Bírom, hogy itt mindenki jobban ért az F1-hez, mint a szabályhozók! Ha szabálytalan volt akkor biztosan megbüntetik őket is! De egyenlőre még nem is vizsgálják az esetet!

Egyébként tavaly Hamilton levágta a kanyart! 2007 mikor Hami került hasonló esetbe Alonsoval szemben akkor Ő sem kapott semmilyen büntetést. Itt nem a pálya rövidítése történt, hanem koszos íven adott magának +1-2 métert. F1 2007 Belgium Start Onboard

A levágás az ez : F1 kimi raikkonen vs hamilton spa 2008

[ Szerkesztve ]

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#386) JColee válasza Al_Bundy_v2 (#384) üzenetére


JColee
őstag

más esetről van szó
hamilton levágta a pályát

(#387) Al_Bundy_v2 válasza vagamo (#385) üzenetére


Al_Bundy_v2
csendes tag

Itt nem azon van a hangsúly, hogy ki mennyit ért az F1-hez.

A 2 évvel ezelőtti eset sem a legszabályosabb,de ha Alonson múlott volna áthajtott volna Hamiltonon.

JCoole: Kimi nem?

vagamo: Nyílvánvalóan, már akkor is pirosban virított.

[ Szerkesztve ]

(#388) vagamo válasza Al_Bundy_v2 (#387) üzenetére


vagamo
őstag

Ez a fajta ív teljesen megszokott a rajt után: :P
[link]

Al_Bundy_v2:
Nem!!! Ö inkább tett hozzá, levágás számomra azt jelenti, ha valamit lerövidítenek.
Ki virított pirosban???

[ Szerkesztve ]

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#389) Lauda válasza Al_Bundy_v2 (#384) üzenetére


Lauda
félisten

Igazibol teljesen mindegy ki mit csinal, mert ha a ferkat buntetik, akkor csend van, ha nem buntetik akkor felhaborodas. Regen az ment, h a Scumi miatt van az egsz, most h nincs, meg a ferka miatt. :D Eleg fura azert. ;)
Arrol nem beszelve, h a haminek is volt par gusztustalan huzasa, azert nem haborgott senki. :)

[ Szerkesztve ]

(#390) Al_Bundy_v2 válasza Lauda (#389) üzenetére


Al_Bundy_v2
csendes tag

Igen, minden esetben felháborodás van, mivel a Ferrarit nem büntetik, én nem tudom mi volt régen, én azt tudom, hogy most azért nem büntettek meg embereket, amiért Hamiltont tavaly igen. Sutil illetve Kimi is előnyt szerzett avval, hogy elhagyta a pályát, az mindegy, hogy levágta, vagy kiegyenesítette.

Lauda: Ti voltatok az elsők, akik majmozták, niggerezték, meg már nem is tudom miket írtatok. Arról , nem beszélve hogy ő azért büntetéseket kapott, gondolom most a Glockos esetre gondoltál mivel más nem igen volt, az elég gané dolog volt, dehát nem abban a kanyarban kell próbálkozni, ahol 250 el a vizes fű mellett centikre mennek el.

[ Szerkesztve ]

(#391) vagamo válasza Al_Bundy_v2 (#390) üzenetére


vagamo
őstag

De ugyanezért tavalyelőtt, Hamit sem bűntették meg! Tavaly sem bűntettek meg senkit ezért!

Tavalyi Hami szitu egész más volt, nem is itt történt!

[ Szerkesztve ]

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#392) Lauda válasza Al_Bundy_v2 (#390) üzenetére


Lauda
félisten

Ha vetenek a szabaly ellen, oket is buntetik. :)

Lauda: Ti voltatok az elsők, akik majmozták, niggerezték, meg már nem is tudom miket írtatok.

Legyszi idezd a hsz-t, mert en ilyet soha nem irtam, vagy kerj elnezest.

Bibby: Azt nem, de a gyulamat kikezdte tobbszor is es a schumi effekt is beindult. :O rugnak mar ki a francba az rtl-tol.

[ Szerkesztve ]

(#393) JColee válasza Al_Bundy_v2 (#390) üzenetére


JColee
őstag

ezt az előnyt miben méred?
csak mert a kanyar után mindenki padlógázon megy, tehát az van előnyben, aki a rövidebb íven tud menni

(#394) Bibby


Bibby
addikt

Ma Palik egyszer sem mondta hogy "digitális". :(

:DDD

Ελευθερια η θανατος

(#395) vagamo válasza JColee (#393) üzenetére


vagamo
őstag

Még nem tartanak a suliban ennél a résznél fizikából! :U

Ráadásul aki a pályán marad annak az autója jobban is tapad. Ezt is fogják tanulni úgy 1-2 év múlva.

[ Szerkesztve ]

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#396) Al_Bundy_v2 válasza Lauda (#392) üzenetére


Al_Bundy_v2
csendes tag

Nem pont rád értettem, de nem véletlen van félkövérbeszedve az a pár mondat az 1. hszben.

Jcoole:
Itt sebességbeli előnyről van szó, amit avval ért el, hogy nem fordította be a kocsiját a kanyarba teljesen, hanem úgy ahogy van a kanyar közepétől, nyomta neki a pályát kiszélesítve, amivel előnyhöz jutott azokkal szemben akik a pályán megtették az az x fokos kanyart.

Ennél érthetőbben nem lehet magyarázni, aki nem fogja az vagy elvakult fan, vagy a gond fejben keresendő.

Bibby: Viszont már az is fejlődés, hogy a látványosan többet fogyasztó Ferrari motorhoz, most nem jöttek számolni kis kémcsövekkel a SHELL übermérnökei.

vagamo:Köszönöm a személyeskedő észrevételt (másképp már nem megy) a fizikai tanulmányaim 3. os létemre egy év mulva fejezem, azonban úgy gondolom a kevesebb tapadás illetve a sebesség amit nyert nincsenek rációban.

[ Szerkesztve ]

(#397) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten


:)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#398) vagamo válasza Al_Bundy_v2 (#396) üzenetére


vagamo
őstag

Nem akartam személyeskedni :U , de miért pont KIMIT kéne ezért megbüntetni, ha még idáig ezért ott senkit nem büntettek évek óta???
A VB-hez semmi köze nincs, legalább volt +egy jó verseny ebben az évben.

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#399) Lauda válasza Motion_Blur (#397) üzenetére


Lauda
félisten

:DDD :DD

Al_Bundy_v2: Ja csak mellebeszeles, sejtettem az elejetol.

(#400) Al_Bundy_v2 válasza vagamo (#398) üzenetére


Al_Bundy_v2
csendes tag

Teljesen mindegy ki csinálta, büntetni kellett volna ( nem csak őt).
Fisichellának meg lehetett volna egy győzelme, ki tudja tán az utoolsó. Nem Kimitől sajnálom a győzelmet, csak hát azért mégis...

Lauda: Örülök a sejtelmeidnek, de nem mellébeszélek, nem érné meg a fáradtságot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.