Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Forge of Empires

Hozzászólások

(#1) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Forge of Empires

Ilyen szoba még nincs ézért nyitottam!Várom az építő h.sz-kat! :) Itt leírhatjátok,hogy mi van téve védekezésnek,milyen taktikákat szerettek stb.....egyszóval a játékkal kapcsolatos dolgok!

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#2) LoSA


LoSA
csendes tag

Én nyomatom ezerrel, jó kis game! :)

(#3) Simi37


Simi37
őstag

Úgyérzem ez a topic kissé kihalt. Amúgy Én is tolom. :)

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#4) V.Stryker válasza Simi37 (#3) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Most miért mondod? Én is itt vagyok! :D Bár én nem tolom. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#5) mexel


mexel
veterán

Miért lenne kihalt? :D
Tényleg ehhez a játékhoz létezik cheat? Mert az új világban vannak páran akik hihetetlen gyorsan fejlődnek, kicsit gyanúsan. Eddig úgy tudtam ehhez a játékhoz nem létezik semmi féle csalási lehetőség. ( szerencsére)

(#6) marked one94


marked one94
őstag

Helló!

Valaki aki már régóta nyomja tudna pár tanácsot adni? Építkezésbe, támadásba?

You'll Never Walk Alone

(#7) geeeek


geeeek
újonc

szia
olyan nagyon régóta nem tolom (kb 2 hónap) de azt vettem észre nem érdemes elaprózni a dolgokat; vagy a kereskedésre vagy a katonaság fejlesztésére kell ráállni, a kettő együtt nem megy. legalább is én próbáltam a kettőt egyszerre, de végül ez vált be...

(#8) king.mp válasza geeeek (#7) üzenetére


king.mp
aktív tag

A Bárka a kulcsa az egész játéknak. Az első 20-24 szint kínkeserves, utána épül magától, napi léptetésekkel. utána amit azzal keresel, mehet bárhova. 70--80-as Bárkával szépen lehet kaszálni.

(#9) Draken


Draken
őstag

Valaki még aktív innen? :U

(#10) Atlantis válasza Draken (#9) üzenetére


Atlantis
veterán

:K

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#11) orc88 válasza Draken (#9) üzenetére


orc88
őstag

Most kezdtem újra :K

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#12) Draken válasza orc88 (#11) üzenetére


Draken
őstag

Egy ismerős arc :K no, én jelenleg progressive era-ban vagyok. Sajnos olyan érzésem van, mintha rusholtam volna olyan szinten, hogy nincsenek kornak megfelelő épületeim, a great buildingek szintje se épp megfelelő, a boost értékek meg nagyvonalakban így néznek ki és legalább - csak hogy megkönnyítse a dolgom - már vannak dupla utat követelő épületek is

[ Szerkesztve ]

(#13) orc88 válasza Draken (#12) üzenetére


orc88
őstag

Én is emiatt hagytam abba 2-3 éve a modern kor elején, mert egyszerűen nem tudtam haladni ötről a hatra.
Most elhatároztam, hogy rendbe rakom a várost :DDD

Melyik szerveren vagy? Jól sejtem, hogy nem is magyar a szerver? :F

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#14) Draken válasza orc88 (#13) üzenetére


Draken
őstag

Sajnos nem, elszúrtam az elején, UK

(#15) orc88 válasza Draken (#14) üzenetére


orc88
őstag

Én jelenleg így állok:

Hadseregem 0, elfogytak a lakosok a sok termelő épület miatt. Egyszerűen lehetetlen fenntartani az egyensúlyt a sereg és termelés között. :(

Ja, és a céhes expedicioba is be kell segíteni a termékekkel... :))

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#16) Atlantis


Atlantis
veterán

Lakosságot nevivel kell megoldani, nem házakkal, rengeteg hely felszabadul. Inno torony+Alcatraz kombó a legjobb, minél magasabb szinten.

Modern korban vagy, minek vannak még lent ipari kori termelők?

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#17) orc88 válasza Atlantis (#16) üzenetére


orc88
őstag

Mert még csak a progresszív helyeket is csak pár napja foglaltam el a térképen :DDD

Sok nevezetes tervrajza megvan már, kapitólium építésnek talán lenne értelme a lakosság miatt, és még a termékeket is össze tudom szedni hozzá. Pont jól jön a textil gyár... :))

Innovációshoz még sok hiányzik.

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#18) Draken


Draken
őstag

Nálam supplies terén kéne valamit alkotni, mert nagyon kevés van, kevés jön. A seregen próbálok minél többet húzni %-ban az épületek szintnövelésével, több-kevesebb sikerrel. Át is kellene alakítani az egész bázist, azzal, hogy jönnek a 2 soros utak, csak nehéz újra helyet találni mindennek

(#19) Atlantis válasza orc88 (#17) üzenetére


Atlantis
veterán

Akkor tényleg elsietted a korlépést. Kapitólium jobb híján elmegy, de később csak a helyet foglalja.

Nevezeteshez meg építeni kell termékért nagyobb játékosnál.

Draken: olyan neviket tegyél le, amik arra adnak bónuszt: Alex, Royal, ezeknek a második bónusza is hasznos....és ot a Himeji, kisebb korban lévő játékosnak a napi alapanyag-szükségletét simán fedezi, ott még érezhető a mennyiség, amit ad.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#20) orc88 válasza Atlantis (#19) üzenetére


orc88
őstag

Sajnos az innovációs még odébb van, és a termékeket sem tudnám összeszedni hozzá, hogy felépítsem, szóval jobb híján a Kapitólium a járható út.

Hogy érted azt hogy:
"Nevezeteshez meg építeni kell termékért nagyobb játékosnál."

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#21) Atlantis válasza orc88 (#20) üzenetére


Atlantis
veterán

Terméket nagyobb játékos nevijének építéséért szoktak adni.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#22) orc88 válasza Atlantis (#21) üzenetére


orc88
őstag

Hát amelyik céhben én vagyok (szerver ranglista top 50 kb) ott az a szokás, hogy egymás nevezetesébe 1:1 arányában cserélgetünk, sok értelmét nem látom :DDD

Viszont sikerült kiszedni a legnagyobb szintű Pagodát, Alcatrazon is húztunk 2 szintet, így a motivációval már nem lesz gond, fix 120%. Már csak a lakosságot kéne valahogy rendezni. Megpróbálom a nevezetesekkel kiváltani a lakóépületeket valahogy.

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#23) Draken válasza orc88 (#22) üzenetére


Draken
őstag

Én még csak lvl 4-nél tartok :U

(#24) orc88 válasza Draken (#23) üzenetére


orc88
őstag

Ide bemásoltam a céh chatből a küldetéseket, hátha segít előre tervezni. Nekem sokat jelentett, tudtam hogy ütemezzem be a termeléseket, hogy gyorsan haladjak a küldetésekkel. :)

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#25) Atlantis válasza orc88 (#22) üzenetére


Atlantis
veterán

Keress normális céhet. :)

Melyik szerveren vagy?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#26) orc88 válasza Atlantis (#25) üzenetére


orc88
őstag

Brisgard.

Nézegettem a többi céh leírását, és 10-ből 8 ezt a Forge láncos módszert alkalmazza. Alapjába véve nincs bajom a céhhel, mert jól működik a kereskedelem, és segítenek tanácsokkal is.
Közben a Bábelt is sikerült megépíteni, és mivel elég nagy szabad területeim vannak, így elkezdtem a Kapitóliumhoz is gyártani a termékeket, meglátjuk mire megyek :)

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#27) Atlantis válasza orc88 (#26) üzenetére


Atlantis
veterán

Akkor sok sikert!

A csereláncok szerintem nem hatékonyak, fix napi cserepartner sokkal jobb. Nem aprózza el úgy a pontokat és van esély komolyabb visszatérítésre.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#28) orc88 válasza Atlantis (#27) üzenetére


orc88
őstag

Ez elég lemondóan hangzott :DDD

Nem rég csatlakoztam hozzájuk, nem lenne pofám 2 hét után lelépni ha már segítettek elindulni. Majd később talán..

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#29) Atlantis válasza orc88 (#28) üzenetére


Atlantis
veterán

Hja, nem akartam lehangoló lenni, csak jómagam Dinegun vagyok, így nem tudok segíteni.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#30) orc88 válasza Atlantis (#29) üzenetére


orc88
őstag

Más,

Elkezdtem húzni egy másik várost is, és meglepve tapasztaltam, hogy megkaptam az ajándék gyémántokat annak ellenére, hogy 1 gépről tolom mindkettővel :DDD (meghívásos bónusz)

Tudomásom szerint nem banolnak ha nem kerülök kereskedelmi / nevetezes épület építési kapcsolatba a két várossal, ez így van? :F

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#31) Atlantis válasza orc88 (#30) üzenetére


Atlantis
veterán

Tehát ugyanazon szerveren más névvel is játszol?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#32) orc88 válasza Atlantis (#31) üzenetére


orc88
őstag

:K :DDD

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#33) Atlantis válasza orc88 (#32) üzenetére


Atlantis
veterán

Abból előbb-utóbb gondok lehetnek. Be kell jelenteni nekik, pl.: azzal a szöveggel, hogy a feleséged/gyereked/kutyád játszik azon a néven, akkor úgy tudom, hogy ők fogják rátenni a korlátozást, hogy ne tudd segíteni egyik városból a másikat.

Ha ők jönnek rá, akkor kitiltás is lehet a vége.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#34) orc88 válasza Atlantis (#33) üzenetére


orc88
őstag

Köszi, akkor még utána nézek mielőtt nagyon belemerülnék :)

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#35) orc88


orc88
őstag

Alakítgattam a városon, kapóra jött az event is. Sikerült 3 Tudásszentélyét is szerválni + egy fullos pagoda :C (+ Bábel és Drezdai)

Végül a Kapitóliumhoz is összejött az nyersanyag, már csak a forgeokat kell beledobálni... :)
Átmenetileg megteszi amíg nem lesz Innovációs torony.

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#36) Jorus


Jorus
nagyúr

Nahát, ilyen topik is van. :D Én Brisgardban tolom egy ideje.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#37) orc88 válasza Jorus (#36) üzenetére


orc88
őstag

Te leszel az én emberem! :))
Milyen korban jársz?

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#38) Jorus válasza orc88 (#37) üzenetére


Jorus
nagyúr

Holnapban jó ideje, de szeretem ezt a kort, nem nagyon akaródzik továbblépnem. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#39) orc88 válasza Jorus (#38) üzenetére


orc88
őstag

Én a Modern korban tengődök már egy ideje, elrontottam kicsit és túl hamar léptem kort. (Fentebb olvasva láthatod is.) Főleg termék-hiány hátráltatott, ki tudnál segíteni esetleg 1-2 Modern / Posztmodern termékkel ha sok van neked?

Bejelölnélek barátnak, ha nem gond :B Név: ShaDo.OW

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#40) Jorus válasza orc88 (#39) üzenetére


Jorus
nagyúr

Persze, jelölj csak! Ott is Jorus vagyok. :) Ilyen régi cuccokat nem termelek, csak holnaposokat, illetve pár jelenest, de tudok szerezni, ha megírod mid van és mi kellene cserébe.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#41) Laraxior


Laraxior
titán

Én dinegun vagyok... :))

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#42) Atlantis válasza Laraxior (#41) üzenetére


Atlantis
veterán

Nocsak, egy Phoenix-es... :)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#43) Draken válasza Atlantis (#42) üzenetére


Draken
őstag

az mi? :B

(#44) Atlantis válasza Draken (#43) üzenetére


Atlantis
veterán

A céh, amiben van.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#45) Laraxior válasza Atlantis (#42) üzenetére


Laraxior
titán

:K :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#46) Atlantis válasza Laraxior (#45) üzenetére


Atlantis
veterán

Éltek még amúgy? Azt reméltem, nekiakaszkodtok az Átriumnak... :)

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#47) Laraxior válasza Atlantis (#46) üzenetére


Laraxior
titán

Vagyunk igen. Most annyira nem aktív a GVG részleg, de bent jó a hangulat, nem is nagyon figyelünk a helyezésre. :D
Piac nagyon jó, nevezetes épületek gyorsan épülnek, szóval amúgy oké a céh.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#48) Atlantis válasza Laraxior (#47) üzenetére


Atlantis
veterán

Nagyon helyes. :)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#49) Di Natale


Di Natale
aktív tag

Elolvastam a wikit a játékról. Ha elkezdenék egy várost, akkor egy kezdőnek milyen tanácsokat adnátok? Mivel kezdjem a fejlesztéseket?

(#50) Góliát


Góliát
senior tag

Játszik még valaki ezzel a játékkal? Pár kérdést tennék fel. Köszönöm :)

Becsület-Tisztesség-Szeretet

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Forge of Empires
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.