Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21978) nfsu17 válasza 7Sony7 (#21975) üzenetére


nfsu17
veterán

Nagyon fontos, hogy milyen állapotban van a szélvédő és pár apróság, ami meg tudja hosszabbítani az élettartamát.

Az előző kocsimon nagyon karcos volt a szélvédő, a 10k-s bosch se bírta addig, míg az 1000 ft-os obi-s, így inkább gyakran vettem olcsóbbat.

Nagyon keveset használom "szárazon" (értsd: száraz idő van, de mosni kell és a tartályból kell spriccelni). Hogy miért?
Szerintem nem okos nálam (vagy minden focuson?) ez a technika.
Ha pár hétig nem spriccelsz, akkor kiürül a vezetékből a folyadék. Eddig még OK.
Rányomok, hogy spricceléses mosás és már rég töröl az ablaktörlő, mire a folyadék egyáltalán megjelenne a szélvédőn. Ahelyett, hogy várna 2-3-4 másodpercet, mint az előző olasz kocsimnál, aminél ez a folyamat nem zavart. Itt inkább nem is használom.
Pár naponta megemelem az összes lapátot, hogy az alatta felgyülemlett por, kosz kimenjen alóla, hogy a legközelebbi törlésnél ne ezzel a sok szeméttel húzza végig első törlésnél az üveget.
Autómosásnál egyszer végighúzok egy rongyot minden lapát gumiélén.
Sajnos a hátsó lapátot nem tudom felállítani (90 fokra), azaz úgy megemelni, hogy álljon a levegőben a penge (vagyis az egész kar), tehát ne az üvegre feküdjön. Ezzel lehetne megakadályozni a ráfagyását.
Nálam egy tartály mosólé elég majdnem 1 évig, vagy tovább, inkább csak szemerkélő esőben szoktam párszor használni, hogy be ne száradjon. :D
Ha annyira koszos, hogy ki sem látok, fogok egy rongyot....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.