Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:35:32

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21310) cappa72 válasza bajnokpityu (#21302) üzenetére


cappa72
nagyúr

Állítólag van valami hidden-menu a fordokban, ahol beállítható a fogyasztási számolási ráta.
OK gomb folyamatosan nyomva, gyújtás ráad (OK gomb még mindig nyomva tart), és egyszercsak megjelenik. Lehet, hogy az S-Max topikban, de lehet, hogy máshol olvastam... megvan: itt ovastam helyben. (Kipróbálni már nem tudom...)
Az enéym fél litert csalt lefelé ( a valós mindig több volt). De a saját magam számított 2.5 éves átlag 6.3l/100km az bőven jó volt. Kiváncsi leszek, hosszabb távon mennyire áll be a tiéd fogyasztása.

Indítós, melegedős témához, mint laikus viselkedése:
Nekem eddig két Fordom volt, egy Galaxy, egy S-Max. Mindkettő dízel volt.
Galaxy még VW verzió, S-Max PSA Hdi.
Alapvetően mindkettőt ugyanúgy próbáltam kezelni, indítás: kulung benyom izzítási idő kivár (Galaxy), indít, kicsit melegszik, 1750-nél nem nagyobb fordulatszámon menni vele. Nyáron 7-10 perc után, télen 15 perc után kezdtem nyomni jobban. Azt hallottam, hogy a vízhőmérséklet nem mérvadó a nagyobb terhelésre vonatkozóan; az olajhőmérséklet lenne jobb, de ez nem jelenik meg.
Nem tudom mennyire csinálom/csináltam jól, de egyik sem füstölt, kormozott láthatóan, a kettős tömegűvel sem gyűlt meg a bajom.

(#21311) dssport
Ezért próbálunk rá vigyázni. - Akinek esze van.
:K Jaja

Sokan kicsapják ,,az autó van értem" dumát.... És baromka, amikor 1 hónapig azért dolgozol nettó, hogy megjavíttasd amire nem vigyáztál, hogy ne kelljen 3 gyerekkel -10 fokban a buszt várni, akkor ki van kiért?
:K Jaja

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.