Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21119) dssport


dssport
tag

Sziasztok!

Páromnak tanuló autóként kinéztem egy 4 sebességes automata fókuszt. Most azt, hogy kézi vagy automata jobb erre, hagyjuk, elsőnek ezt látom jónak, hogy szokja a forgalom ritmusát parkolást stb... lefulladás nélkül aztán utána vagy áttérünk kézire vagy úgyis mindegy lesz mert veszünk mondjuk egy priust...

A lényeg, hogy a fókusz helyben áron alul van, mert a tulaj vett egy 0km-es autót helyette. És ezt gyorsan el akarják nyomni, ne legyen már gondja vele. Legalábbis ez a fedősztori.

Évjárat 2005, műszaki friss, magyarországi. ~280.000km, motor 1.6 benzin, ár 600.000,-
Szervizkönyv 100.xxx-ig vezetett utána filctollal a motortérben de igazából a km szerintem teljesen valós. Eleje kicsit le van koccolva alsó rács kitörve alsó motorburkolat nincs valamint körbe vannak apró pakolási sérülések, de lényegében gyárinak tűnik a külseje. Lámpák üvegek számozottak mind stimmel. Ajtók küszöbök kerékívek nem rohadnak. Küszöb legalsó éléről jön le kicsit az alvázvédő tömítő nem tudom mi de semmi extra

Összességében becsületből mentem el megnézni nem vártam sokat, azt gondoltam hogy simán belekötök és lefordulok róla, de nagyon nem tudtam. Meglepően jó állapotban volt. Ami fel volt írva műszakira: lengéscsillapító első lengőkar hátsó szilent stbstb... azt alánéztem és láttam, hogy tényleg cserélve volt. (mondjuk nem tudom hogy mióta cserélünk lengéscsillapítót külön és nem párban de hagyjuk.... low budget megoldás) A tulaj elmondása szerint a váltóolaj is cserélve lett. Nemrég. Az hogy korábban az előző tulajnál is volt-e cserélve soha nem tudom meg.

Viszont. Próbakör nem megoldott. A telepen tudtam vele menni 5-600 métert aztán kifújt. Alapjárat volt hidegen ,,melegen" klímával mindenhogy. Hidegen a váltó mint a vaj abszolút nem ránt. Kézi módban is működik (abban pakoltam fel mert kicsi volt a terület amin kipróbálhattam) Mondtam, hogy jó de szeretnék vele többet menni, megmelegíteni rendesen gyorsítani nem csak 50-ig térköves patika úton....
Értékesítőnek ilyenre nincs ideje... Nem tudunk kimenni... Ő is csak annyit ment vele mint én.
Felhívja a tulajt, ha ő hajlandó eljönni velem akkor oké, de nekik ez nem fér bele időben, hogy kocsikázzanak 30 km-t... Most itt áll az ügy.

Innentől számomra tárgytalan. Mi a véleményetek? Szőrszálhasogató vagyok? Ilyen kevés próbával meg lehetne venni egy ennyit futott automatát úgy, hogy az olajcserékből az utolsót elhiszem ha akarom, a többiről viszont semmit nem tudok?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.