Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Oké.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#2) Fecogame


Fecogame
veterán

a pilot időszak végén 90% válaszolta azt, hogy szívesen folytatná a 4 napos munkavégzést.

Van olyan, aki inkább dolgozna 5 napot a 4 helyett? :F

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#3) k-adi válasza Fecogame (#2) üzenetére


k-adi
nagyúr

Ezek szerint igen, lehet valakinek kellemesebb az 5napos 8 óra mint a 4 napos 10-12 :F

(#4) janeszgol válasza k-adi (#3) üzenetére


janeszgol
félisten

Vagy az 5x7, mert vannak olyanok, akik nem tartanak ebédszünetet, mivel hamarabb el kell menniük a gyerekért az oviba, suliba.

(#5) Tomassy00 válasza k-adi (#3) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Ez a 4x10-12 is csak az "aktakukacoknak" lehet egy jó opció. Amivel nincs is gond. Csomó helyen be lehetne ezt vezetni, csomó helyen meg nem.

(#6) Gargouille


Gargouille
őstag

Mindig örülök, amikor olyan törekvést látok, aminek az a célja, hogy a munkával töltött és a szabad idő közötti arányt javítsa az utóbbi javára.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#7) ViZion válasza Tomassy00 (#5) üzenetére


ViZion
félisten

így van, nem minden munkakörben lehet bevezetni.
Fecogame: volt olyan munkaköröm, ahol ha elmentem szabira, akkor a munkám csak halmozódott, nem volt helyettesítés. Kezdéskor fura volt, h elődöm nem volt szabin, majd kiderült, h miért... Szal. ha még ott lennék, akkor én is maradnék az 5×8-nál, mert abban kényelmesen megoldottam mindent, 4×8-nál meg egy napi meló tolódna a következő hétre, ami már szívás (nem tudsz előre dolgozni, nem olyan munka).

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#8) BE4GLE válasza Gargouille (#6) üzenetére


BE4GLE
aktív tag

Egy nagyvállalat az ilyesmit kizárólag a produktivitás fokozása miatt csinálja. És nem azért, hogy a dolgozónak "több szabadideje" legyen. Amúgy az elgondolkodtató, hogy egy ilyen rövidebb kísérlet tényleg minden lehetőséget kipróbál e. Pl. a dolgozók így 4 nap szabival tudnak eltűnni egy egész hétre. Ha pedig hosszú hétvége van. Akkor akár 2 is elég.

Redmi Note 9 Pro

(#9) Timer válasza BE4GLE (#8) üzenetére


Timer
veterán

"Pl. a dolgozók így 4 nap szabival tudnak eltűnni egy egész hétre."

Na, ezeknek tök mindegy, szabin vannak-e, vagy sem. Ha normális a kapcsolattartód, mint az egyik munkahelyemen, akkor eléred szombat este 8-kor is egy emaillel. Ha meg egy büdös paraszt ígérgetős senkiházi, mint amilyen a másik munkahelyemé, akkor meg telefonon, munkaidőben se, hónapokon át.

[ Szerkesztve ]

(#10) k-adi válasza BE4GLE (#8) üzenetére


k-adi
nagyúr

"Egy nagyvállalat az ilyesmit kizárólag a produktivitás fokozása miatt csinálja"

Vagy azért, hogy a meglévő magasan képzett szakembereket megtartsa... pl. telekom és az IT-sok esete... ha fizetni nem tudnak többet, így talán vonzóbb lesz a cég a munkaerőpiacon.. ezt ki is jelentette a HR dir, akit itt cpo-nak hívnak

(#11) ViZion válasza k-adi (#10) üzenetére


ViZion
félisten

kimaradt a 3... nem CPO, C3PO lesz az... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#12) BE4GLE válasza k-adi (#10) üzenetére


BE4GLE
aktív tag

Ha egy másik cég neked magasabb munkabért kínál és home office lehetőséget, akkor az a négy napos munkahét annyira már nem fog különlegesnek tűnni. Na meg elindulhat egy trend a 4 napos munkahéttel kapcsolatban. Akkor meg főleg nem lesz a Telekom különleges.

Redmi Note 9 Pro

(#13) Gargouille válasza BE4GLE (#8) üzenetére


Gargouille
őstag

"Egy nagyvállalat az ilyesmit kizárólag a produktivitás fokozása miatt csinálja. És nem azért, hogy a dolgozónak "több szabadideje" legyen."

Nyilván, de az ilyen szituációkra szokás mondani, hogy "win-win". A cég hatékonyságot nyer vele, a dolgozó meg szabadidőt. Engem nem bánt, ha ezzel jól jár a cég, inkább a magam számára lefordítható előnyt nézem benne.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#14) kazsmerlaca


kazsmerlaca
senior tag

Én már 14 éve heti 4 napot dolgozom, nekem nem újdonság :D

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#15) ricsip válasza ViZion (#7) üzenetére


ricsip
addikt

Gondolom az a munkaadóban fel sem merült, hogy 2 rabszolgát alkalmazzon arra a területre ahol addig 1 ember próbált túlélni kivett éves szabi nélkül? A szabiját amúgy kifizették legalább? Hány év alatt ment rá az egészsége? Fizették a szanatóriumi bentlétét? Hülye az összes ilyen munkavállaló, aki egy forprofit vállalkozás alkalmazottjaként ennyire a szívén viseli a tulajdonosok gazdagodását a saját kárára.

[ Szerkesztve ]

-

(#16) Alvin_ti4200 válasza BE4GLE (#8) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

"Pl. a dolgozók így 4 nap szabival tudnak eltűnni egy egész hétre. Ha pedig hosszú hétvége van. Akkor akár 2 is elég."

Aligha hiszem, kivéve, ha a cég saját szabadságolási policy-t vezet be. Gondolj bele, ha neked a törvényileg járó mondjuk 30 nap egy hagyományos, 5 napos munkahetet követő cégnél 240 órát jelent, egy másiknál, amelyik 4x10 órában dolgoztat ugyanaz a 30 nap szabi 300 órányi fizetett szabadságot jelentene, ami 37 és fél napnyi szabinak felelne meg egy klasszikus 5x8 órás munkáltatónál.

Ha valóban így működik a Telekomnál a szabadságolás, akkor kvázi azzal csesznek ki a cégen belül, akkor a régi felállás szerint dolgozik. Nem véletlenül van itt (UK) például órában meghatározva az egy évre jutó fizetett szabadság.

[ Szerkesztve ]

(#17) k-adi válasza Alvin_ti4200 (#16) üzenetére


k-adi
nagyúr

"akkor kvázi azzal csesznek ki a cégen belül, akkor a régi felállás szerint dolgozik. "

van is belőle belsős konfliktus, a telexes cikkben benne van ez is ha jól rémlik

(#18) ViZion válasza ricsip (#15) üzenetére


ViZion
félisten

Ennyi, 3 év és felmondtam ott. De mindenhol azt a lovat ütik, amelyik húz. És mindenhol a belépéskor megbeszélt feladatokhoz jön még. Sokszor nem is kevés. Nemrég lett volna vmi, amit rám akart tolni a kisfőnök, erre mondtam, h az már másik munkakör és a papírom azt írja, h én nem ott vagyok. Kérdezi, h miből olvastam ezt ki... Hát a bérjegyzékből b+

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19) BE4GLE válasza Alvin_ti4200 (#16) üzenetére


BE4GLE
aktív tag

Az Egyesült Királyságról nem tudok nyilatkozni. Nálunk a Munka Törvénykönyve nem veszi figyelembe, hogy hány órában vagy foglalkoztatva. A szabadságod napban van meghatározva és a számuk nem csökken, ha kevesebb munkaórában állapodtatok meg. Attól leszel szabadságra jogosult, hogy van munkaviszonyod. Ettől a Telekom sem fog tudni eltérni, hisz törvény írja elő.

Redmi Note 9 Pro

(#20) ricsip válasza BE4GLE (#19) üzenetére


ricsip
addikt

pozitív irányba (többet ad, mint amennyit a MT meghatároz) eltérhet, negatív irányba nem.

-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.