Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Wind-Storm


Wind-Storm
őstag

Ezt a topikot azért hoztam létre, mert elméletben már jó ideje foglalkoztat ez a téma.
Aki ilyen rendszert használ nyomtatójához, az nem kis pénzösszegeket takaríthat meg amit egyébként patronra költene.

Bizonyára már mással is előfordult, hogy „légtelenítő rendszerű" tintasugaras nyomtatójával szinte alig nyomtatott színesen, csak épp fekete árnyalatokban és ezt megelőzően az öntesztek során szépen kifogytak maguktól a színes patronok is. Rendkívül lehangoló ez a méreg drága patronpazarlás, főleg ha olyan tintával dolgozik a nyomtató ami hosszabb távon sem hajlamos beszáradásra.

Én ilyen folyamatos tintaellátó rendszerrel először még egy üzletben találkoztam ahol egy nagy állványos nyomtatóval üzemszerűen nyomtattak plakát méretű papírra.

Többek között én is otthon szeretném használni e takarékos technológia előnyeit.

Mint mindennek, gondolom ennek is vannak hátulütői, mint például a silány minőségű tinta, ami azon kívül, hogy gyenge nyomtatási minőséget nyújt, még a fejet is tönkre teheti és ez egy olyan nyomtatónál amelynél nem cserélhető a patronnal együtt a fúvókasor, végzetes lehet.

Elsősorban márkafüggetlenül, általánosságban szeretnék informálódni e dologról.
Persze ez elkerülhetetlen, ha már specifikus tulajdonságai jönnek képbe egy adott típusú nyomtatónak.

A mostani multifunkciós nyomtatómat így első nekifutásra biztosan nem alakítanám át, ellenben egy olcsóbb típus újonnan történő átalakításához bátran nekifognék kellő információ birtokában.

Nem tudom, hogy otthoni felhasználásban mennyire új keletű ez a dolog, de szerencsére lehet kapni hozzá készleteket, például itt is: [link]

Gyárival azonos, vagy közel megegyező tinta beszerzésével kapcsolatban is várnék infókat.

Íme egy videó egy egyszerűbb „patronfejes" rendszerű nyomtató átalakításáról: [link]

Aki használ ilyen rendszert vagy szintén tervezi alkalmazni nyomtatóján, bátran írjon ebbe a topikba.
Várom az érveket és ellenjavaslatokat is! :K

(#2) Wind-Storm válasza Wind-Storm (#1) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Senkinek nincs semmi tapasztalta? :F

(#3) szabifotos válasza Wind-Storm (#2) üzenetére


szabifotos
senior tag

Szia!

Én kb. egy éve használok ciss-t, és mondhatjuk, hogy nagy rajongója lettem. :)
A 100ml-s tartályok még nem ürültek ki, pedig elég sokat nyomtattam már. Egy Canon MP160-as nyomtatóhoz használom. Azóta mindenkinek ajánlom és nem is értem, hogy miért nem terjed el a használata.

A nyomtatóm a napokban lehalt, úgyhogy most a polcon csücsül a ciss és várja a következő nyomtatót. :) Canonokban gondolkodom: néztem az MP495-öt vagy MP280 lesz.

Örülök, hogy lett ilyen Ciss topik, mert én sem találtam ennek a nagyszerű eszköznek fórumot, annak már kevésbé, hogy látom nem lett valami felkapott topic.
Írtam egy cikket is a ciss-ről: LINK

(#4) Ottó58


Ottó58
senior tag

Egy ideje engem is foglalkoztat a folyamatos tintaellátó renszer.
Olvastam a LINK-et, és néztem sok videót a YouTube-on.
Rövid időn belül meghalt két Canon nyomtatóm, egy MP610, egy iP4700. Ez utóbbi nam fej-, hanem elektronikai hibás lett.
Na mindegy, hirtelen szükségem lett egy nyomtatóra és vettem 9000Ft-ért egy MP252-t.
Pedig megfogadtam sosem lesz Canon.
De ehhez úgy tudom, nicsen utángyártott.
A töltögetést meguntam, így CISS rendszert keresek hozzá, mivel egy patron ára 6ezer felett volt, ahol néztem. 2 patron drágább, mint maga az új nyomtató. Talán eldobhatók ezek?
Külföldön úgy látom eléggé elterjedt, nálunk nem annyira.
MP250-252 tip. nyomtatóhoz még senki nem tudott ajánlani itthoni boltot.(CISS)
Ha nem kapok hozzá, arra is gondoltam, rendelek egy négyszínűt Canonhoz, és a csöveit belevezetem a saját patronjaimba, talán fog működni.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#5) zoli03 válasza Ottó58 (#4) üzenetére


zoli03
őstag

afterburner_-t nem kérdezted? Én tőle vettem kompletten, nyomtatóval együtt, sokféle van neki.
Én 1200 oldal körül járok már, kb 1,5 hónap alatt, eddig tökéletes, nekem nagyon bevált a CISS.

[ Szerkesztve ]

(#6) Ottó58 válasza zoli03 (#5) üzenetére


Ottó58
senior tag

Köszi, rákérdezek!

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#7) Wind-Storm


Wind-Storm
őstag

Hú.. látom páran betévedtetek ide mióta létrehoztam, elején még nézegettem a a topikot, aztán láttam senki semerre, és így nem is figyeltem azóta.. :D

(#3) szabifotos

Lehet olvastam már a cikked, most nem rémlik, csak beleolvasgattam, nincs túl sok időm :)
Kicsit több hsz-t kaptál mint amennyi itt van.. :D

[ Szerkesztve ]

(#8) szabifotos válasza Wind-Storm (#7) üzenetére


szabifotos
senior tag

Hát igen, már többen érdeklődtek is és örülök, hogy egyre jobban terjed a CISS, mert akár merre megyek mindenhol azt hallom, hogy "hű de drága a patron a nyomtatóba nem igaz, hogy nem gondolkodnak a gyártók" :D De szerintem a Ciss tényleg nagyon jó megoldás, ezért is írtam meg a cikket, hogy többen megismerjék!

(#9) Wind-Storm válasza szabifotos (#8) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Bizony, túlárazottak a patronok...
:R

[ Szerkesztve ]

(#10) zoli03 válasza szabifotos (#8) üzenetére


zoli03
őstag

Hát nem tudom, szerintem még most se terjed olyan gyorsan a CISS. Pedig ennél olcsóbb megoldás nem nagyon van. Én most tartok 3600 oldalnál, ebből kb 3500 oldal fekete-fehér szöveg volt, és eddig kb 1200 Ft-ba került a fekete tinta (100 ml 800 Ft, egyszer töltöttem utána, kb 50 ml-t).

[ Szerkesztve ]

(#11) szabifotos válasza zoli03 (#10) üzenetére


szabifotos
senior tag

Nem elég gyorsan, de a napokban is vett egy fórumozó a javaslatomra! Lassan, de biztosan... :) Majd el akarom vinni a helyi suliba a cikkemet, szerintem közintézményekbe főnyeremény. Annak idején mikor oda jártam mindig rinyáltak hogy nincs pénz patronra és állandóan a töltögetős megoldással spóroltak. :)

[ Szerkesztve ]

(#12) QwErTy42 válasza szabifotos (#11) üzenetére


QwErTy42
addikt

Ha a nyári szünetben meg beleszárad a rendszerbe a festék, akkor kukázhatják a nyomtatót. Így van, ez biztos a legjobb választás.
Normális nyomtatót kellene venni és nem 10 ezres szutykokat és akkor talán nem lenne drága az üzemeltetés.
Szánalom, hogy a hozzád hasonló emberek sem a nyomtatóért sem a fenntartásáért nem akarnak fizetni.
Az esőerdők nagyon örülnek az esztelenül kinyomtatott évi több tízezer oldalaknak meg a környezetkárosításnak, amit a kici kínai csinál kicsi dzsunkáján, amikor összeokádja az ipari hulladékot festék címszóval..
Az unokáid majd megköszönik a friss levegőt és a tiszta vizet... ;)

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#13) zoli03 válasza QwErTy42 (#12) üzenetére


zoli03
őstag

Miért száradna be? Nyomtat vele 1-2 hetente egy oldalt, aztán kész.
Szerintem az a szánalom, hogy mindenkinek csak a gyári kellékanyagokat ajánlod, mintha azon kívül más nem lenne, meg hogy mennyire elítéled azokat az embereket, akik nem gyári kellékanyagot vesznek. Nem tudom kinek dolgozol/vagy miért isteníted ennyire a gyári kellékanyagokat, de már kezd unalmas lenni.
Meg az is szánalom, hogy a nyomtatógyártók egy szett patron áráért elkérnek kb annyit, mint egy olcsóbb nyomtató.
Az, meg hogy ki mennyit nyomtat, a saját dolga. Az én nyomtatómban azért van több mint 3000 oldalt, mert tesóm otthon nyomtat dolgozatot. Vagy szerinted mire írják az iskolában a dolgozatot?
Mert ugye a 200 oldalán után kidobott gyári patronnal kevesebb hulladék keletkezik, mintha CISS-sel nyomtatnék.

(#14) QwErTy42 válasza zoli03 (#13) üzenetére


QwErTy42
addikt

Mert az iskolában nyári szünet alatt nem dolgoznak a tanárok?...
Azokat a patronokat újrahasznosított műanyagból készítik és gondoskodnak a megfelelő kezelésükről, ha nem egyenesen a kukába dobod.
Hangsúlyozom, hogy az emberek többsége nem nyomtat annyit, mint Te és a társaid.
Az otthoni felhasználók többsége évente nem nyomtat 1000 de a legtöbb esetben még 500 oldalt sem. Na már most ez a mennyiség 5-7 ezer forintból ÉVENTE kijön, ami havi bontásban pár száz forint. Nem értem, hogy miért kellene a vesződséget és a fejfájást kockáztatni ennyi megtakarításért.
A fórum fele azzal van tele ugyanis, hogy így beszáradt, úgy beszáradt, hogy a féléves vagy pár hónapos nyomtatót a hulladék festék miatt kellett kidobni az első vagy jobb esetben második patroncsere után.
Minek vegyen ugyanis valaki CISS-t, amikor 5 év alatt sem nyomtatná ki festéket a tartályokból. Annyi idő alatt az összes létező festék tönkre megy.

JA! És nem mindenkinek. Itt az érdeklődők 85-90%-a otthoni felhasználó, akire az előzőekben foglaltak igazak.

Másrészt, ha a gyári patronnal tudnátok 10 fillérért kinyomtatni egy oldalt, az is drága lenne, mert mindig alá tudnak licitálni a kínaiak valami f-ssal és akkor már a fél filléres lapköltség lenne a jó, a 10 filléres meg a horror-mocsok drága. A gyártók meg persze szemetek...
A piacgazdaság azért ennél árnyaltabb...

Máskor kicsit több replikát a szóhasználat során ... !;)

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#15) zoli03 válasza QwErTy42 (#14) üzenetére


zoli03
őstag

Igaz, mielőtt tesóm elkezdett nyomtatni, azelőtt is összejött évi 1000-2000 oldal (egyetem miatt). Lehet emiatt nem gondoltam rá, hogy más lényegesen kevesebbet nyomtat. Nekik tényleg belefér a gyári patron bőven.
Azt viszont én se értem, ha valaki pár tíz oldalt nyomtat havonta, akkor minek vesz utángyártott patront (ha ennyit nyomtatnék, én gyárit vennék). Ha meg azért vesz valaki utángyártottat, mert olyan sokat nyomtat, akkor már vehetne CISS-t, azzal sokkal kevesebb gond lenne.
És ha a gyári patronnal tíz fillérért tudnék nyomtatni, akkor azt használnám. Epson L100 lapköltségével sincs semmi bajom, itt már inkább a lap kerül sokba.

(#16) szabifotos válasza QwErTy42 (#14) üzenetére


szabifotos
senior tag

"Nem értem, hogy miért kellene a vesződséget és a fejfájást kockáztatni ennyi megtakarításért."

Aki nem nyomtat annyit az nyilván ne vegyen ciss-t. Bár én sem nyomtatok annyit de sok fotót ami azért jobban eszi a tintát és így kényelmesebb mint patront cserélgetni. Ja és miért lenne vesződség vagy fejfájás? :)
A nem gyári festékek között is találni jó minőségűt sokkal olcsóbban, az más kérdés, hogy az emberek nem néznek utána az utángyártott márkáknak.

Egyébként nekem már jó ideje használaton kívül van a ciss (várja az új nyomtatót) és nem hinném, hogy beleszárad! Nyilván nem fűtőtest közelébe teszem...

[ Szerkesztve ]

(#17) QwErTy42 válasza zoli03 (#15) üzenetére


QwErTy42
addikt

:R

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#18) Wind-Storm válasza QwErTy42 (#14) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Az otthoni felhasználók többsége évente nem nyomtat 1000 de a legtöbb esetben még 500 oldalt sem. Na már most ez a mennyiség 5-7 ezer forintból ÉVENTE kijön, ami havi bontásban pár száz forint. Nem értem, hogy miért kellene a vesződséget és a fejfájást kockáztatni ennyi megtakarításért.

Nem feltétlen nyomtat annyit, de akkor is irreálisak a gyári patron árak. Megnéznélek én téged, hogy jössz ki 5-7 ezer forintból évente egy tintasugaras! szívogatós epsonnal vagy hp-val, de bármi más fejjel-egybe patronos megoldással is..

A fórum fele azzal van tele ugyanis, hogy így beszáradt, úgy beszáradt, hogy a féléves vagy pár hónapos nyomtatót a hulladék festék miatt kellett kidobni az első vagy jobb esetben második patroncsere után.

1. Nem kell hulladék tintát venni.
2. Eleve baklövés olyan nyomtatót venni amelyiknél egyben van a fej a patronnal.
3. Amelyik típusnál a patronnal együtt cseréled a fejet, bármi gond keletkezik kicseréled a patront és nyomtatsz tovább, csak ilyenbe érdemes CISS-t építeni. :)

Másrészt, ha a gyári patronnal tudnátok 10 fillérért kinyomtatni egy oldalt, az is drága lenne, mert mindig alá tudnak licitálni a kínaiak valami f-ssal és akkor már a fél filléres lapköltség lenne a jó, a 10 filléres meg a horror-mocsok drága. A gyártók meg persze szemetek...
A piacgazdaság azért ennél árnyaltabb...

Nem mindenki olyan telhetetlen mint gondolod, lehet te az vagy, más már annak örülne ha 1-2 ezres (nem tízezres!) nagyságrendben megkaphatná az eredeti patronjait garnitúrában...
Arról meg már említést sem teszek, hogy mennyi tinta elpazarolódik (fejtisztítás, stb.), sokkal drágábban nyomtatsz 1 oldalt....

[ Szerkesztve ]

(#19) QwErTy42 válasza Wind-Storm (#18) üzenetére


QwErTy42
addikt

Egészségedre! :)

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#20) Andor111


Andor111
csendes tag

Helóka!
Nekem is Canon volt az első az olcsóbbik fajtából és a patron beszerzése a nyomtató árába került .Most 1Hp 6500A készülök venni.
Remélem jó választás lesz sokat olvastam utána,és ez mellett döntöttem!
A lányomnak sok a nyomtatás az iskolába és hosszabb távon talán jó is jár az egész család.
De vissza térve a topic eredeti témájához,engem az érdekelne,hogy a fent említett nyomihoz milyen tintaellátót javasoltok, és mi pénzbe kerülne.?
Esetleg Szegeden be e lehetne valahol ezt szerezni.
1 üzlet helység neve is megtenné.
Köszi! :)

(#21) szabifotos válasza Andor111 (#20) üzenetére


szabifotos
senior tag

Szia!

Ehhez a HP nyomtatóhoz nem igazán lehet találni CISS tintaellátó rendszert. Esetleg külföldről rendelhető, de ez nem biztos, hogy megérné. Boltokban meg főleg nem fogsz találni talán még más márkákhoz sem. HP nyomtatókhoz egyébként sem túl elterjedt, csak az egybefejes patronjaihoz.

Azt nem értem, hogy miért szempont neked a patron ára ha úgyis tintaellátóval használnád amivel nagyon olcsón tudsz nyomtatni?
Én a helyedben ha ebben az árkategóriában nézelődnék inkább a Canon MX420-at venném, mert ha ciss rendszert is veszel hozzá nem érdekes a patron ára.
Ha sokat kell nyomtatni nagyon kényelmes és olcsó a nyomtatás ezzel a módszerrel.

A Canonnál a ciss használata nagyon egyszerű mert nem kell resetteres patronokat használni mert ki lehet kapcsolni a tintaszint-figyelést.

Nem rábeszélni akarlak a Canonra csak azért javaslom ezt a márkát, mert már én is másfél éve használok ciss-t. És Canonra a legegyszerűbb ráépíteni. Vagy meg is rendelheted egyben az egészet. LINK1 LINK2

Ha kérdésed van, írj nyugodtan!

(#22) Andor111 válasza szabifotos (#21) üzenetére


Andor111
csendes tag

Köszi a gyors információt,de sajna mint már említettem meg van rendelve.Nem sokon múlt 1napon.
De néztem itt nálunk, és nincs az a fajta nyomi amit említettél.
Most már ezt kell szeretnem.
Üdv.

(#23) T_o_m_a_S_s


T_o_m_a_S_s
csendes tag

Sziasztok!

Nekem egy Canon MP282-es nyomtatóm van, CISS rendszerrel. Nagyon elégedett vagyok vele, rengeteget nyomtatok, viszont az merült fel bennem, hogy a patronok vajon meddig fogják bírni. Úgy, hogy beszáradásra esély nincs, mivel szinte majdnem minden nap kinyomok valamit, de 3 naponta mindenképpen. De nyilván nem örök életűek a fúvókák, mondjuk még akkor is jóval gazdaságosabb, mert ritkábban kell patront venni, és akkor már az eredeti is megéri.

Esetleg ha valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata, ossza meg......

Köszi!!!

(#24) szabifotos válasza T_o_m_a_S_s (#23) üzenetére


szabifotos
senior tag

Szia!

Főleg attól függ, hogy milyen tintával használod. Én ezt használom. Nem tudom menyit nyomtathattam, egy 100 ml-s üveget már tuti elnyomtattam, (feketéből) ha nem többet.
Ha ilyen sűrűn használod akkor ezzel a tintával akár több litert is elnyomtathatsz. De én a biztonság kedvéért rendeltem az ebayen egyszer kiürült fejeket, így ha majd egyszer lehalnak azonnal ki tudom cserélni. (de az nem mostanába lesz :)
Te milyen tintát használsz?

[ Szerkesztve ]

(#25) T_o_m_a_S_s válasza szabifotos (#24) üzenetére


T_o_m_a_S_s
csendes tag

Szia!

Köszi a gyors választ!

Én is pont ilyen tintát használok, illetve fogok, mert még bőven van a tartályokban. Sőt úgy gondoltam, hogy nem is fogok máshonnan rendelni, igaz, láttam olcsóbbakat is, de nem akarom, hogy a végén a gagyi tinta vágja haza a fejeket....

(#26) fortune


fortune
tag

Sziasztok. Mostanában tervezek egy új színes nyomtató vásárlásán. A következők jönnek számításba. Epson l800 vagy l550-esen gondolkozok. A kérdésem az lenne hogy nem tudjátok e véletlenül hogy ezeknek a tényleges nyomtatási ktg-e mennyi lehet (lap nélkül) valamint lehet e beléjük más festéket is szerezni nem pedig Epsonosat? Eddig egy epson rx580-as volt nekem ciss-el. aminek tudtommal lappal együtt 5-6 ft volt a ktg-e. Valamint milyen más nyomtatot ajánlottok ciss-el. Színeset szeretnék nyomtatni vele és minnél jobb minőségben.
Üdv. Fortune

(#27) szabifotos válasza fortune (#26) üzenetére


szabifotos
senior tag

Akkor minek veszel L szériás nyomtatót ha más tintával akarod használni?
Inkább vegyél egy nyomtatót+hozzá ciss-t...sokkal olcsóbban kijön így. Én Canont használok, Epsonnal nincs tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

(#28) epzon válasza fortune (#26) üzenetére


epzon
őstag

1-2 ft között mozog ha normál fedettségben nyomtatsz, ha magasabb akkor a költség is több

miért nem elég jó az eredeti festék? ez nem értem

(#29) fortune válasza epzon (#28) üzenetére


fortune
tag

Az eredeti festéket azért cserélném mert régebben ha jól emlékszem akkor akkor az epson rx 580-hoz vagy 590-hez a 250ml festéket vettem meg 1300körüli áron, mig itt az eredeti festék pedig 2500-3000 ft és csak 70ml vagyis tovább csökkenteném a nyomtatási költségemet. Az epson által beépített CISS-t pedig valahogy mégis jobban preferálom mert az gyári. És külföldön néztem mert szerintem az l800 vagy l550-est fogom beszerezni az magyarországi árhoz képest 40000ft-vel olcsobban tudom megbenni a nyomtatot.

[ Szerkesztve ]

(#30) szabifotos válasza fortune (#29) üzenetére


szabifotos
senior tag

Én nem venném meg csak a rendszer miatt az L szériát. Semmi különbség nincs csak annyi, hogy szépen bele van építve. 250ml 1300Ft-ért rizikós, hogy milyen minőség, bár ha használtad már akkor lehet jó....
A másik probléma pedig, hogy nem hiszem, hogy tudod resetelni a chipet, mivel gyárilag benne van a gépben.

A nem gyári CISS-t is csak resetelős chippel tudod használni Epsonhoz.

(#31) epzon válasza fortune (#29) üzenetére


epzon
őstag

tény, hogy a gyári megoldás biztosabb ami nem azt jelenti, hogy más rendszer nem működhet, de abban nagyobb a "rizikó"

hol láttad olcsóbban?

(#32) fortune válasza epzon (#31) üzenetére


fortune
tag

Külföldön lakok kárpátalján és it ez a nyomtató viszont csak 60-65eft körül van. és mivel kb havonta járok haza max szenvedek egy picit a vonaton. Itt is vannak bőven CISS-s megoldások csak most az érdekel engem melyik a biztosabb meg olcsóbb :)

(#33) darkness1222


darkness1222
újonc

Sziasztok! Kezdő vagyok CISS terén. Az érdekelne, hogy az alábbi rendszert
http://ink-mate.hu/webaruhaz/product_info.php/products_id/5586
lehet-e 2 részre szedni. Igazából a tartály a lényeg, hogy gyakorlatilag "felénél ketté lehet-e vágni" úgy, hogy utána a tartályok használhatóak legyenek. Tehát 2-2tartályra. Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata, vagy esetleg akinek ilyen típusa van, megtenné, hogy megnézi ez lehetséges-e vagy sem? Az is elég, ha a tartályokról készít pár fotót, főleg alulról. Előre is köszönöm a segítséget!

(#34) behem válasza T_o_m_a_S_s (#25) üzenetére


behem
újonc

Milyen fejet kell rendelnem ?Segíts nem értek hozzá...a szett és a tinta már tiszta a fejemben...és gondolom ott kell megrendelnem amit ajánlottál.

(#35) zagloba válasza behem (#34) üzenetére


zagloba
aktív tag

Szia!
Igaz ,hogy nem használok ilyen CISS rendszert ,de gondolkodom benne!
Három variáció van:
1, Epson L sorozat gyári tintaellátó rendszer viszonylag alacsony eredeti tinta ár!
2, Valamilyen CISS rendszerrel ellátott nyomtató! Kérdés ,hogy hogy válik be? / folyás, lelevegősödés /
3, Valamilyen végtelen csippel rendelkező patron folyamatos utántöltéssel!

Szerintem fejet nem kell venned csak ha beszárad v. tönkre-vágod!

Ha megvan a nyomtató és a szetted a tintával és papírral, mehet a nyomtatás 1000-el!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.