Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Candy

    tag

    LOGOUT blog

    válasz fatpingvin #26 üzenetére

    A VPS-sel ott a gond, hogy ahhoz mondjuk nem feltétlen ártana valami szinkron netkapcsolat, viszont a háztartások jelentős részében még mindig koax alapú docsis cucc van, nevetséges upspeed-del.

    Ha 40 wattal számolok óránként, akkor kábé napi 1KW megy el, ami olcsóárammal számolva úgy havi 1200 forint, ennyiért nem jár olyan VPS, ami értelmezhető méretű tárhellyel is járna, arról nem is beszélve, hogy a hálózattól a Home Assistantig mindenféle más funkciót is ellát a szerver (itt mondjuk nyilván lehetne játszani valami S2S VPN-nel és egy RPI-vel, ugyanakkor sokkal nagyobb szenvedés lenne, mint a lokális infra).

  • Candy

    tag

    LOGOUT blog

    válasz fatpingvin #24 üzenetére

    Realisztikusan én a 10TB-ot kezdem erősen megtölteni, ezen vannak a filmek, illetve adatok, képek, meg egyebek, kvázi NAS funkciót lát el. Ez teszi lehetővé, hogy a lakásban lévő többi gépbe nem kell HDD-t tennem, illetve viszonylag konszolidált méretű SSD-k is megfelelnek. A VPS-sel ott a gond, hogy havi rezsit generál és nem feltétlen van funkciója egy 7/24 bekapcsolt home server mellett.

    Egyébként elég sokáig toltam laptop/minipc mellett is ugyanezzel a lemezzel, egy dual bay USB - Sata rack-kel, gondom nem volt vele, csak aztán jött a gondolat, hogy jobb lenne inkább egy dobozban minden.

  • Candy

    tag

    LOGOUT blog

    válasz hcl #20 üzenetére

    Azért nagyrészt bitrate -illetve codecfüggő, de mostmár a sima fhd rilízek is tudnak bőven tíz giga fölé menni.

    @dabadab:

    Most elkezdtem nézegetni a külső PSU-k hatásfokát, viszont ott nem nagyon találtam adatot arra, hogy mekkora load esetében mekkora a hatásfok, viszont cserébe legalább EU/US szabvány van rájuk. A probléma nyilván ott leledzik, hogy míg a gépben lévő 500 wattos gold táp effektív ingyen volt, mert volt, addig a picopsu is pénzbe kerül, meg hozzá a külső táp is.

  • Candy

    tag

    LOGOUT blog

    válasz hcl #17 üzenetére

    Általában lusta vagyok törölni, ezen meg elfér az, amit lusta vagyok törölni. Egyébként a méretnövekedésben nagy szerepet játszott az, hogy lett 4k tv, amihez már nyilván 4k anyagok is illenek, de azóta a tévé már a múlté és lett helyette fullhd projektor, de azért telik rendesen, lassan törölgetni is kéne róla.

  • Candy

    tag

    LOGOUT blog

    válasz hcl #13 üzenetére

    Előzőleg azt írtam, hogy engem zavar, ha egy gép nincs egyben, egyébként mind a laptopon, mind a mikropc-n USB ethernettel volt megoldva a porthiány.

    HDD-ből jelenleg egy tízterás van a gépben és lassan lehet ideje lenne egy második is, csak eléggé piszok drágád. Kettőfelesből tippre nincs ekkora, SSD-ből meg feltehetően szabolcsi tanyát lehet venni egy nyolcterás Sabrent árából. Egyébként a 3,5-es lemezek általában gyorsabbak is, ugyanakkor itt nyilván a gbit ethernet lesz a szűk keresztmetszet.

    @Viktor: igen, ezt még gyakorolnom kéne, illetve jó lenne, ha monduk a szerkesztőben lehetne látni, hogy hány karakter van még a látható címből, illetve fülszövegből és nem érzésre kéne játszani.

    @dabadab: idle. Feltehetően ez egyébként annak is köszönhető, hogy nincs emberi áron kevés wattos táp, illetve a tápok általában harminc és nyolcvan százalék között működni emberi hatásfokkal, alatt és felette bezuhannak, jóval alatta meg katasztrofálisan rosszak, így hiába fogyaszt a gép mondjuk húsz wattot, konnektorból már negyvenet vesz föl.

  • Candy

    tag

    LOGOUT blog

    válasz dew28 #11 üzenetére

    Helyesebb lett volna, ha úgy fogalmazok, hogy asztali, épített gépeknél, mert brand pécék azért jóval lejjebb is tudnak menni, köszönhetően többek között annak, hogy nem két megawattos táp van bennük, ami ekkora terhelésen kábé tíz százalékos hatásfokkal működik. Egyébként a brand gépem kikapcsolt turbóval 18 watt környékén állt meg, csak aztán elkezdtem viszketni a cseréjén, mert roppant módon lassú volt. Nyilván miután sikerült a csere, sikerült rájönni, hogy az előző tulaj valami okból kifolyólag kikapcsolta a turbót a biosban.

    @hcl:

    Sajnos a laptopba nem fér bele a 3,5 colos lemez, illetve nincs nagyon olyan, amiben két darab nic van, úgyhogy nekem ez annyira nem opció.

    Idle esetében egyébként van egy olyan sanda gyanúm, hogy leginkább a táp disszipálgat el sokat, tekintve, hogy hiába gold a cucc, de általában elég szánalmas ezeknek a hatásfoka tíz százalék környéki terhelésen.

  • Candy

    tag

    LOGOUT blog

    válasz hcl #8 üzenetére

    A ventis történetet valami driverezős történetnek tudtam be a proxmox okán, annyira nem foglalkoztam vele, mert a szerver nem olyan helyen van, ahol különösebben hallanám. Egyébként nyilván nagy előny laptop esetében a beépített UPS+kijelző kombó, hátránya viszont, hogy mindent USB-n keresztül kell ráaggatni. Egyébként a modern intelek idle-ben általában elég keveset esznek és nagyjából osztályfüggetlen az étvágy, ugyanúgy 5-7 wattot eszik idle a 12th gen i3 is, mint az az i7. Amd esetében CCD mennyiségtől függ, viszont ott vagy az ár, vagy az idle fogyasztás alapból gátló tényező.

    Egyébként a 40 watt asztali gépeknél valami okból kifolyólag hard limit, ami alá sajnos nem nagyon lehet bemenni, még undervolttal, vagy egyebekkel sem, ugyanakkor ha elkezdem kiszervezni a VM-eket a gépből és mindent kiteszek valami ARM csodára, akkor a végén ismét elérem a kábé negyven wattot. Tough luck, szerintem örülni lehet annak, hogy a gép a jelen kiépítésben ennyit vesz föl konnektorból. Egyébként egy 180-200 wattos platinum táp feltehetően csökkentené ezt, csak azokkal ott a gond, hogy mindegyik szabványon kívüli SFF csoda, így elég sokat kéne mókolni azzal, hogy hagyományos ATX lapot hajtsanak.

  • Candy

    tag

    LOGOUT blog

    válasz PistiSan #5 üzenetére

    Elég széles a topic és nem feltétlen volt erőm egyben leírni kábé 20k karaktert, illetve azt rendezni, átnézni és megint rendezni, úgyhogy ezért lett ez a formátum.

    Nekem tippre az első otthoni szerverem egy dual P3 733 volt, még RDRammal, meg egy 15k RPM-es seagate Cheetah-val és talán két 400 gigás winchesterrel, még valahol a kétezres évek közepén és arról meg a kollégium DC hubja. Az most hirtelen jó kérdés, hogy XP vagy Win2k ment rajta, de van egy olyan sanda gyanúm, hogy XP Pro. (az nem számolom, mikor a kétezres évek legelején egyszer tönkrement a monitorom és vagy két hónapig headless használtam win 2000-ret, mivel be volt kapcsolva a hibernálás és úgy jött vissza, hogy ment a Winamp, aztán legalább zenét tudtam hallgatni a YXCVB billentyűk segítségével)

  • Candy

    tag

    LOGOUT blog

    válasz hcl #3 üzenetére

    Torony szerverekről is volt szó a posztban, viszont a torony és rack szerverek általában erősen különböző állatok hangra, hűtésre és tulajdonképpen minden egyébre is. A torony szerver és a HEDT, avagy workstation, mint platform elég hasonló egyébként, nagyjából a hang és a redundáns táp a különbség a kettő között.

    A laptopos home labot próbáltam, nálam egy 10th gen, 45 wattos i7 alapú cucc volt az áldozat, de aztán realizáltam, hogy teljesen fölösleges egy roppant drága gépet beáldozni, amit el is lehet adni, illetve az se volt valami pozitív, hogy folyamatosan ment a hűtés. Gondolom valami driveres issue volt, de nem volt kedvem utánamennyi.

    Laptopnál egyébként okozhat problémát a 7/24-es üzem, főleg, ha valami egyszerű consumer gépről van szó és az melegszik is rendesen, Én általában a mikropc - business SFF híve lennék, ha annyira nincs szükség 3,5 colos lemezekre, ha pedig szükség van rájuk, akkor építés.

    WOL-on gondolkoztam, ugyanakkor a jelenlegi gép az alapműködése során 40 wattot eszik és jó tud lenni, ha kéznél van a teljesítmény.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés