Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Floppy recovery

Hozzászólások

(#1) Silveradoo


Silveradoo
csendes tag

Sziasztok!

Ért valamelyikőtök a sérült adatok helyreállításához? Történt ugyanis, hogy a gépem tápegységében cseréltem ventilátort, és összeszereléskor sikerült fordítva visszadugnom a floppy meghajtó adatkábelét. Igen, tudom, ki használ még ilyet - de most ezt hagyjuk! Szóval bekapcsolás után betettem egy floppyt, de kiírta, hogy nincs ilyen meghajtó. Ekkor viszont már késő volt felismerni a hibát. :O Hiába fordítottam meg az adatkábelt, a meghajtó ezután ugyan jól működött, de valószínűleg megsérült a hiba fennállásakor bedugott lemez boot szektora. Ráadásul a floppyn volt egy fontos file, ami nagyon kéne. :W
Hogy ne azzal kísérletezzek, fogtam néhány másik lemezt, azokra is másoltam néhány fájlt, majd ismét rosszul bedugott adatkábellel azokat is "tönkretettem" (tehát a jelenség reprodukálható). Ezeken próbáltam különböző recovery programokkal helyreállítani a sérült fájlokat, de "a következő meghajtóban lévő lemez nem megfelelően van formázva" hibaüzenet miatt hozzá sem tudtak szagolni. Gyorsformázást sem engedte: "érvénytelen a jelenlegi formátum". Így hát maradt a Format a:, és kezdtem ismét a recovery programokkal próbálkozni (GetDataBack, BadCopy, Wondershare, Recuva), de egyik sem talált semmit. :((
Több helyen is azt olvastam, hogy floppy esetén csak quickformat után lehet adatot visszanyerni (mint említettem, azt nem engedi), de eddig nem találtam olyan progit, ami teljes format nélkül egyáltalán látná a lemezt ("nincs ilyen meghajtó").
Okosok, segítsetek!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Floppy recovery
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.