Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#43016) gyapo11 válasza King Unique (#43013) üzenetére


gyapo11
őstag

Érdekes, hogy ti szépen elmondtátok, hogy az nvme-nél nincs trim mert másképpen oldja meg a feladatot, az EEM2-UG2 linken ott van, hogy Extra Trim. Ezt hogy értik vajon?

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#43017) Graphics válasza gyapo11 (#43016) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem Extra Trim, hanem TRIM van csak odaírva :D

Szerintem a marktinges másolta az adatlapokat.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#43018) zolisx4


zolisx4
őstag

Akkor azért nem megy benne,és tényleg ott van nem támogatja,nem figyeltem oda mikor vettem a franc egye meg :B
Köszi :R

(#43019) isti732712


isti732712
aktív tag

Sziasztok!

Gondoltam megosztom veletek a 10. születésnapját ünneplő OCZ Agility3 SSD meghajtóm sebességét.Kicsit fáradt már de még mindig müxik :)

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#43020) King Unique válasza gyapo11 (#43016) üzenetére


King Unique
titán

Igazából már önmagában a TRIM megnevezés is pontatlan, mivel az USB-n SCSI UNMAP parancs, csak gondolom a közérthetőség miatt írják inkább az előbbi formában. NVMe SSD-knél meg a beépített Dataset Management deallocate parancsa látja el a TRIM szerepét, ami mivel beépített, ezért nem igényel a működéshez külön támogatást OS, driver stb. szinten, mint SATA SSD-knél az ATA TRIM. Ez pedig elvileg USB-s használatnál is érvényes, bár ott NVMe alapon több külső háznál, vezérlőnél mégis külön kihangsúlyozzák a gyártók a "TRIM" támogatását, ahol azoknál biztosan működik is.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.