Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#42951) the_LB


the_LB
csendes újonc

Üdv!

Érdeklődnék hogy egy HP laptoban lévő Samsung PM951 256GB nvme ssd-hez hogy tudom leválasztani azt a 10%-ot ami ssd-knél ajánlott, szükséges e egyáltalán ennél a terméknél, vagy elég ha csak 30 gigát kb szabadon hagyok rajta, Samsung Magician nem támogatja.

(#42952) Graphics válasza the_LB (#42951) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha nagyon le akarsz választani, akkor MiniTool Partition Wizard-dal pl. :)

Ha szabadon hagyod, akkor felesleges. :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#42953) King Unique válasza the_LB (#42951) üzenetére


King Unique
titán

Alapesetben az SSD gyártójának saját szoftverével, lásd Samsung Magician, ott beállítható az OP. Ha ez valamilyen OEM SSD és nem támogatja a Magician, akkor meg manuálisan leválasztva, Windows esetén pl. a lemezkezelőben a kötet zsugorításával, amihez alapesetben nem kell külső particionáló program sem.
Egyébként nem feltétlen szükséges az előbbi beállítása sem :N, elég ha mindig van kellő méretű szabad terület a meglévő partíció(ko)n, ennyi. Illetve max. azoknak javasolt elkülöníteni, akik fullra telepakolják adattal a partíciókat és egyáltalán nem hagynak szabad területet, bár ez sem éppen reális egy rendszermeghajtóként használt SSD-nél, mivel ott a rendszerpartíción (C) a Windows megfelelő működéséhez nyilván javasolt valamennyi szabad területet hagyni.

[ Szerkesztve ]

(#42954) mcs


mcs
veterán

Hosszabb távú adattárolásra mennyire biztonságosak és alkalmasak a mai SSD-k? Gondolkozok azon, hogy kiadom az 1 terás WD Blue vinyóm útját. :)

(#42955) MaCS_70 válasza mcs (#42954) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az SSD-k nem hosszú távú adattárolásra vannak kitalálva, bár azért nem felejtenek olyan könnyen. Viszont különösen melegben pár hónapos üzemen kívüli állapot elvben már adatvesztést okozhat.

Vannak erre tesztek, táblázatok.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#42956) Pyttawrx válasza mcs (#42954) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Többször leírtuk már, hogy erre a célra egy megbízható HDD még mindig jobb. Erre is van topik, bár mivel neked már megvan, így lehet nem lesz rá szsükséged. :)

(#42957) the_LB válasza King Unique (#42953) üzenetére


the_LB
csendes újonc

Köszönöm! :)

(#42958) PROTRON válasza MaCS_70 (#42955) üzenetére


PROTRON
addikt

Csak úgy kíváncsiságból, ha valaki ütemezetten mondjuk 3 havonta 1X bedugja azt az SSD-t hogy "felfrissítse" az adatok byte kiosztását, azzal lehet biztosítani hogy hosszabb távon megmaradjanak?
Amúgy nekem miután tavaly meghalt a notim, az abban lévő 240-es SSD-t a polcra raktam és csak 2-3 havonta néztem rá 1-1 mappa átmásolása céljából. Nem nagyon lett baja az adatoknak, amikor 1 hónapja elindítottam róla rendszert simán működött. Adata SU650.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#42959) MaCS_70 válasza PROTRON (#42958) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem vagyok a téma szakértője, csak olvastam erről pár cikket és vannak alapszintű egyetemi ismereteim az ilyen elektronikák működéséről.

Ezek alapján a válasz szerintem az igen. Azaz a feszültség alá helyezés stabilizálja feszültségszinteket és "lenullázza" a képzeletbeli számlálót.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#42960) fcc


fcc
aktív tag

Hi!
Kingstone SV300S37A120G, 2014 januári vásárlás. SSDlife szerint 99%-os lett. Várható rohamos romlás, vagy még nem kell aggódnom?

(#42961) Pyttawrx válasza fcc (#42960) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ez a kingston ssd 7 év alatt 1%-ot romlott?? AZ hibátlan ne aggódj
Menyi tbw van benne?

(#42962) fcc válasza Pyttawrx (#42961) üzenetére


fcc
aktív tag

10816 Gb, ha az írt adat mennyeség a kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#42963) Graphics válasza fcc (#42962) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

De mi, cicafüle? TB, GB? :D

Egy képernyőképet esetleg be tudsz szúrni?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#42964) fcc válasza Graphics (#42963) üzenetére


fcc
aktív tag

Gb, oda írtam.

(#42965) Pyttawrx válasza fcc (#42964) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ne aggódj

(#42966) PROTRON válasza fcc (#42964) üzenetére


PROTRON
addikt

Azért én ránéznék HDSentinel-el, mert az a "estimated lifetime" 667 ÉV az kicsit fura. :D

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#42967) fcc válasza PROTRON (#42966) üzenetére


fcc
aktív tag

Sentinel szerint 100 %-os.

(#42968) Doky586 válasza fcc (#42964) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Még 666 évig nyugodtan használhatod.
Utána visszajösz és megbeszéljük. ;)

[ Szerkesztve ]

(#42969) fcc válasza Doky586 (#42968) üzenetére


fcc
aktív tag

:R :C :D

(#42970) mcs válasza Pyttawrx (#42956) üzenetére


mcs
veterán

Eléggé öreg már a WD10EZEX, és kicsivel hangosabb is már, mint volt, ezért a közeljövőben cserélem. Köszi! :)

(#42971) Sonja


Sonja
veterán

Külső USB3-as házban használok egy Samsung 860 EVO SSD-t, ami állandóan össze van kötve és használva játékoknak. Mivel nem mindig játszom ugye :D, látom ám, hogy az SDD elment aludni (sleep). Ha csak filekezelővel ránézek, rögtön pikk-pakk működik, szóval mintha nem is lenne sleep-ben. Árt ez az SSD-nek? :F Mert ha nem, akkor nem foglalkozok vele. :B :R

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#42972) King Unique válasza Sonja (#42971) üzenetére


King Unique
titán

Készenléti (alvó) mód ennek a neve és ha megnézed az SSD-hez vásárolt külső ház jellemzőit, akkor látható, hogy támogatja.

HDD Automatikus leállítás - merevlemez automatikus leállítása egy 10 percig tartó inaktivitás után.

Nem, nem kell ezzel foglalkozni, pláne SSD-nél. :N HDD-k esetén téma inkább a mozgó alkatrészek, illetve a sok indulás/leállás miatt, de még azoknál sem feltétlen kell annyira túllihegni, pláne a 2,5"-os típusoknál nem, amik elég sokat kibírnak (példa).
Ha esetleg azt akarod hogy ne váltson a külső SSD készenléti módba, akkor meg csak annyi a lényeg, hogy ne legyen egyhuzamban 10 perc inaktív állapot, hanem gyakrabban legyen valamilyen olvasási/írási művelet, ennyi. Ha tartósan nincsen használva, akkor meg felesleges 0-24-ben a PC-n / konzolon "lógatni".

[ Szerkesztve ]

(#42973) Sonja válasza King Unique (#42972) üzenetére


Sonja
veterán

Nekem jó az így, szóval nem gond. Csak mondom megkérdezem, hogy nem-e baj az SSD-nek. Akkor nem foglalkozom vele. :) Köszi! :R

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#42974) lenoma


lenoma
aktív tag

Részben ide való hisz nand ez is és a progi is használt SSD-n.
Bad sectoros pendrive.
Rufus hibás szektor teszt megáll a hibánál,
h2testw megtalálja a hibát,
Erre HDSentinel felület teszt Lemez javítás (olvasás teszt szektorok javitásával) hiba nélkül lefut...
Azért kezdtem el tesztelni a pendriveot, mert lassan ismerte fel a gép /több perc/ és fontos adatok biztonsági másolata menne rá.
Mivel teszteljem? Esetleg valamiféle LowLevelFormat, vagy badsectoros rész kizárás partivciónálással? Persze tudom, hogy kuka a vége.

[ Szerkesztve ]

(#42975) Pyttawrx válasza lenoma (#42974) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Tanuld már meg használni a prohardver keresőjét, ez nem idevaló! Itt a link: [link] :D

(#42976) King Unique válasza lenoma (#42974) üzenetére


King Unique
titán

Nem, nem ide való a kérdés, mivel van külön pendrive probléma topik, amit a fórum keresője pl. a "pendrive" kifejezésre nem meglepő módon kilistáz az első találatok között...

(#42977) lenoma válasza Pyttawrx (#42975) üzenetére


lenoma
aktív tag

oké, de nand van a pendriveban is és hdsentinelt is használunk az SSD-n, csak más a csatlakozó és vezérlő. De oké keresek hozzá topicot.
Csak jeleztem itt, hogy a HDsentinelnek a felület tesztje sincs toppon...

[ Szerkesztve ]

(#42978) Pyttawrx válasza lenoma (#42977) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

De..... nem..... :W

(#42979) allein


allein
addikt

Sziasztok. Adott egy Dell PC amin minden driver napra készen van, win10 sem talál frissítéseket. A HD Sentinel (legfrisebb software, aktívált) szerint a TRIM funkciója támogatott de inaktív. Az SSDLife Pro (ebben az esetben aktíválni sem tudom a software-t, van kulcsom hozzá) progi el sem indul mert nem talál SSD-t :F parancssorban megnéztem, a trim aktív. Tudtok segíteni, nem értem mi lehet a gond. A Samsung Magician szerint aktív a trim. SSD: Samsung 970 Evo Plus 500GB.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#42980) varmi2 válasza allein (#42979) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az nvme ssd-nél nem kell foglalkozni a trimmel, máshogy működik, minbt a sata ssd-nél. Haszáld és kész, ne aggódj a trimmen.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#42981) Rexcor


Rexcor
őstag

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy van 2db 500Gb-os 860 EVO és 1db 256 Gb-os 840 EVO SSD-m, az egyik 860 EVO-ra van telepítve a windows és ezen kívül nincsen semmi más, mégis lassan az egész tárhely betelik. Folyamatosan kevesebb rajta a tárhely pedig nem is telepítek ide semmit. Amikor 1 hete néztem még 270Gb szabad hely volt most meg már csak 160 Gb és nem értem miért fogy folyamatosan a tárhely. Ha belelépek a C meghajtó mappáiba akkor az egyes mappák viszont összesen 100 Gb-ot sem foglalnak, mégis valamiért 300Gb foglalt a tárhelyből. A 840 EVO-ról meg letötöltem most egy 100+ Gb-os windows store-os játékot, mégsem szabadult fel tárhely. Valaki tudna ebben segíteni hogy ezt mi okozhatja? Köszönöm előre is.

(#42982) lenoma válasza Rexcor (#42981) üzenetére


lenoma
aktív tag

Első körben:
Lemezkarbantartó /keresőben vagy a C meghajtó tulajdonságok lapján/ - OK
Rendszerfájlok törlése - OK
Mindent kipipálni és OK

(#42983) King Unique válasza Rexcor (#42981) üzenetére


King Unique
titán

NTFS fájlrendszer, hozzáférési engedélyek, nincs engedélyed az egyes mappák tartalmának listázásához, a fájlkezelőben a védett rendszermappák (pl. System Volume Information, $Recycle.Bin) és rendszerfájlok (pl. lapozófájl, hibernációs fájl) biztonsági okokból alapból nem is jelennek meg még a rejtett fájlok mutatásának bekapcsolásával sem, max. a védett rendszerfájlokénál, stb. Ezért is fals alapesetben az ilyen szimplán kijelöljük a C gyökerében a mappákat és megnézzük, összeadjuk a méretüket módszer (példa), elsődlegesen a szabad / foglalt terület méretét kell nézni a meghajtó tulajdonságainál...
Egyébként ott van a gépházban a tárhelyhasználat, valamint olyan speciális célprogramok, mint pl. a SpaceSniffer, TreeSize, WinDirStat, az utóbbiak egyértelműbben megmutatják pontosan mi és mennyit foglal, ennyi.
Lemezterület felszabadításához meg szükség esetén ott van a lemezkarbantartó és a Tárterületsegéd (ezzel automatizálható is), valamint a Microsoft weboldalán leírtak.
Legközelebb meg mehet akár az OS topikjába az ilyen kérdés, mert amúgy semmi köze az SSD-hez, nem SSD specifikus...

[ Szerkesztve ]

(#42984) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Van olyan újjítása a Samsung 870 evo-nak, ami a 860 ellenében jobb fényben világítja meg? Tudom új, tudom, nincs tapasztalat, de pl nem vagyok benne a vezérlőkben, nem rudom a 64 va 128 (mi is az?) mit jelent? Utóbbi csak olcsóbb gyártani/ sűrűbben lehet gyártani, vagy több ennél?

Ha SOS kellene ssd, persze maradok a régebbinél, mert az van, de még nem SOS, így érdeklődnék...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#42985) Graphics válasza ledgeri (#42984) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nincs.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#42986) PROTRON válasza ledgeri (#42984) üzenetére


PROTRON
addikt

Amennyire laikusként látom a nagy fájlok írása és olvasása terén már régen elérték az adott csatlakozó típus elméleti maximumát.
Amiben lehet még nyerni, az az operációs rendszer és alkalmazások által inkább használt apró fájlok kezelése, aminél elméletben 38%-nyi gyorsulást értek el a 860-hoz képest, a marketing szernit.
Hogy ebből mennyit érzékelsz a Te tipikus(mondjuk exceles) munkakörnyezetedben, arra sajnos marad a puding próba, addig senki sem fogja tudni Neked megmondani.
Minden nem munkahelyi alkalmazás esetén nagyjából semmit vagy annyira minimálisat jelent ezen szűk területen elért 38%-os növekedés, hogy nem fogod észrevenni. Pl az hogy 10 helyett 6 sec alatt betölt a winfos az kb semmit sem számít, ahogyan chrome, gmail, youtube esetében sem érzékelni semmi különbséget.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#42987) ledgeri válasza Graphics (#42985) üzenetére


ledgeri
nagyúr

& #42986 PROTRON
:R
Azzal tisztában vagyok, hogy a sata az eléggé limitál, ha már odajutunk, hogy "legjobb SSD kihasználás", így "csak SSD kell"... Akkor maradok a kettőnél, aztán kiderülnek az árak a jövőben...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.