Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#30998) #37106688


#37106688
törölt tag

Sziasztok!

Én kb 1-másfél hónapja vettem egy asus laptopot előre telepített windows-al és egy thnsnk256gvn8 típusú SSD-vel. Az a problémám, hogy pár napja telepítettem a hdsentinelt, és azt írja hogy az összes írt adatmennyiség 17,70TB :W ... ez azért elég aggasztó számomra, főleg hogy már le is lépett 1%-ot a kondíció így már "csak" (ugye egy max 2 hónapos ssd-ről beszélünk) 99%. 5napja telepítettem a hdsentinelt, azóta napi 100-400gb írást csinál. Van valakinek ötlete hogy ez mitől lehet? vagy mit csináljak? Vagy mekkora probléma ez? Esetleg az a baj hogy a hdsentinel crack-elt? A segítségeteket előre is köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

(#30999) Frawly válasza kaszas19 (#30997) üzenetére


Frawly
veterán

Akkor legalább kiderült mi a baj. Nekünk is tanulság, nem fogjuk az SU700-at ajánlani. Bár nem tudom, hogy a gyárban hogy tesztelik a firmware-t, ha ilyen kevés telítettség ilyen látványos lassulást tud okozni. Mert azt még érteném, ha a telítettséggel egyenes arányban lassulna, még az is durva lenne, de lenne benne legalább némi logika.

(#31000) Frawly válasza #37106688 (#30998) üzenetére


Frawly
veterán

Ilyen gondja más is volt a Toshiba SSD-kel, ha jól emlékszem, néhány oldallal ezelőtt két emberkének is. Akkor kiderítettük próbaírásokkal, hogy nem kell megijedni, az írást a SMART 32 MB-os egységekben számolja, azaz kb. 32-vel kell leosztani a kijelzett mennyiséget, szóval a te 17 TB-os írásod 557 GB mindössze, ami két hónap alatt napi kb. 9 GB, ami alatta van a szokásos 20-30 GB / napos windowsos felhasználói átlagnak.

Ha a pontos osztóra kíváncsi vagy, csinálj rá egy pontosan 20 GiB-os próbaírást, nézd meg mennyivel növekedett a kijelzett írási mennyiség, és ennek alapján hányszoros mennyiséget számol fel, elvileg 600 GB körüli mennyiséggel kéne többet mutasson.

Ha egy 1%-os esik a kondíció, nem kell vele foglalkozni. Van olyan SSD, amelyiknél már akkor csökken 1%-t, ha csak egy bájtot is írsz rá, de a következő 1%-os esés az majd csak több terás írásmennyiség után következik be. Egész addig nem kell aggódni, míg durvábban nem kezd el esni, ilyen 50%-ra meg az alá rövid idő alatt.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.