Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Firewire vincseszter tapasztalatok: ... (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) bitfarkas


bitfarkas
őstag

Nagymennyiségű adatot kellene hozni-vinni, és az aktuális gépen feldolgozni. (video)
Normál rekkel nem túl jó tapasztalatokat szereztem, meg laptoppal való együttműködés is feltétel, ezért külső egység jön számításba. Az USB 2.0 és az IE1394 között vacilálva inkább ez utóbbi felé hajlanék.
Ha van valakinek gyakorlati tapasztalata, kérem ossza meg velem. (általános használhatóság, táplálás, bootolás utáni csatlakoztatás, írási sebesség a belső és külső egység között, adott típus esetleges problémái, vagy kiválóságai, meg amit még gondoltok.)

Ui: Hasonló témát ugyan találtam a hardver piac topicjai között, de ott az ügyet nem lehet kitárgyalni, oda eladni és venni járnak a tagtársak, ezért nyitottam itt újat.

(#2) bitfarkas


bitfarkas
őstag

Nem hiszem, hogy senki nem használ ilyet,
hé emberek...!

(#3) bitfarkas


bitfarkas
őstag

Na, mielőtt végleg elsüllyed a téma,

senki többet harmadszor?

(#4) #25954560 válasza bitfarkas (#3) üzenetére


#25954560
törölt tag

hali,

egyik ismerosom hurcimbalja tuzmadzagos :D rack-ben a vinyojat (120GB-osat). picit melegszik, szep kekesen vilagit es gyors, mint a barom. persze kell neki kulso tap, de azt adjak a rack-hez. nekem pedig usb2.0-s kulso rekkem van, az ove gyorsabb :) valamiert a firewire elmeleti 400Mbps-e gyorsabb, mint az usb2.0 480-a :) szal javaslom a firewire-t

mod: durva ara van mindkettonek :(


[Szerkesztve]

(#5) dam válasza bitfarkas (#3) üzenetére


dam
tag

Hali!

USB 2.0-ás racket használok és teljesen meg vagyok vele elégedve. Gyors és praktikus!

(#6) b.bone


b.bone
senior tag

nekem van mindkét féle.

USB2-es érezhetően lassabb.ráadásul nálam teljesen instabil az integrált usb vezérlővel. pl néha megszakad a másolás. igaz vettem külön usb kártyát ,azzal ugyan megbízható ,de továbbra is tetü lassú.
előnye ,hogy 10k körül lehet kapni. nagy állományokra nem javaslom.

a firewire-s , kevesebb mint fele annyi idő alatt végez mint az usb-s testvére. (azonos mennyiségű adat mozgatásánál). érezhetően jobb és gyorsabb. megbízhatóbb is. (bár firewire-esből egyből bővítő kártyával startoltam ,mivel nincs integráltam.) szóval mindeképpen ezt javaslom. szerintem az usb-st felejtsd el.

visszatérve az usb-re, az instabilitási hiba valószínűleg az én készülékemben van.
de több embernél kipróbáltam. lassúnak lassú marad.

szal szerintem az usb2.0 480Mbps-e tényleg elméleti. a firewire meg jobban megközelíti a gyakorlatit a 400-al.

szerk: a többi hozzászólást csak most olvastam el.
tulképp elég lett volna annyit mondanom ,hogy maximálisan egyetértek &rew #4esével.


[Szerkesztve]

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#7) bitfarkas válasza b.bone (#6) üzenetére


bitfarkas
őstag

Köszönöm mindannyiotoknak.
A firewire csatlakoztatható bármikor a géphez? (XP-t használok)

(#8) b.bone válasza bitfarkas (#7) üzenetére


b.bone
senior tag

igen ,hot swap -es

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#9) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

En acer 290/291 es gepek kozott hasznalom a firewire tejjes megelegesemmel. TC szertint 20000 kB/sec kormeken masolgat, termeszetesen csak akkor ha nem csinalok mast:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#10) bitfarkas válasza neduddki (#9) üzenetére


bitfarkas
őstag

Próbáltál már digit kameráról közvetlenül így bekötött vinyóra kepcsörölni?

(#11) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

Ki milyen processzor-kihasználtságot tapasztalt madzagos HDD-ről/-re másolás közben? Nálam másolás közben midig megeszi az összes maradékot.

[Szerkesztve]

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#12) b.bone válasza TheVeryGuest (#11) üzenetére


b.bone
senior tag

melyik? az IEEE 1394 vagy az Usb? én észre se vettem idáig hogy lassítanának

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#13) neduddki válasza bitfarkas (#10) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

NEm, de acer 290/291 esek tomkelegevel mar probalkoztam es gond nelkul eleg asavszelesseg, sajnos arra nincs otletem, ha vissza fele is ken a firewiren winni ahoz mit szola...
De ha van nehany napod akkor ugyis nalam van az mx500 es megprobalom a geppe behuzni, de ugy hogy firewiren a laptop virnyora, ugye erre gondoltal????


udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#14) bitfarkas válasza neduddki (#13) üzenetére


bitfarkas
őstag

Pontosan erre gondoltam, de közben a kérdés már költőivé vált, ugyanis tegnap belevágtam és megvettem egy ADS Pyrot, tehát lesz ma leghetőségem kipróbálni az összes variációt.

Akkor az első tapasztalatok: (hogy is szokott volt ez lenni a PH-s tesztekben?):))
Kultúrált csomagolás, az eszköz mellett a hálózati táp, a jóminőségű 2m hosszú fw kábel, telepítő cd, ami xp esetében akár el is dobható. (w98-tól alkalmazható), angol nyelvű telepítési útmutató, sokszorosított magyar fordítással. Az eszközhöz csavarok megfelelő mennyiségben.
Tiszta fém ház, esztétikus külső műanyag burkolattal, gumi lábakkal, előlapon az átvitelt jelző LED, hátlapon hálózati kapcsoló, két fw csati, és egy halk, golyóscsapágyas venti.
Akár vincseszter (ATA 100-ig), akár optikai meghajtó alkalmazható. Egy mechanikai problémát jelzek. Aki esetleg vinyóval és optikai meghajtóval váltogatva szeretné használni, az jó, ha a vinyó rögzítéshez beszerez, vagy csinál kiegészítő rögzítőelemet, ugyanis a gyári megoldásnál az alaplapon kialakított füleket felhajtva lehet rögzíteni. Ez viszont később útban lesz az optikai meghajtónak. Oda vissza hajtogatása viszont ellenjavallt.
Üzembe helyezés: a partionált és formatált vinyót beszerelve, bekapcsolva és csatlakoztatva máris látja a rendszer, és a fix vinyókkal azonos módon kezelhető. (kikapcsolásnál pedig nem sipítozik a W, hogy eltűnt egy eszköz.)

A driveban 7200-as 80 GB-os Samsung vinyót alkalmazva mért sebességek:
Seagate sata winyóról 9.437.105 kB fájt 5' 47'' alatt másolt át.
Ez kb. 217 Mbit/sec sebesség.
Samsung pata vinyóról 2.700.854 kB anyagot 1' 45'' alatt írt át
Ez kb 206 Mbit/sec sebesség (Lehet, hogy ez a fájl kissé fragmentált volt)
Ami meglepett (lehet van logikus magyarázat): a visszaírás:
a sata vinyóra a 2,7 GB-os fájlt 1' 17'' alatt írta vissza,
ami kb 281 Mbit/sec, és ez szignifikánsan nagyobb a külső egység felé irányuló írási folyamatnál.

Processzorterhelést elfelejtettem nézni, de tuti alacsony maradt, mert a leszabályozott proci hűtésem, ami 37 fok fölött pörög föl, végig csendben maradt.
Hála a halk ventinek, meg az eszközben működő Samsung vinyónak, az eszköz működését csak az előlapi led fényéből lehetett észlelni.

Összefoglalva: krvára elégedett vagyok! :C

(#15) b.bone válasza bitfarkas (#14) üzenetére


b.bone
senior tag

ön jól választott

és köszönjük a tesztet:DDD

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#16) bitfarkas válasza bitfarkas (#14) üzenetére


bitfarkas
őstag

A még hiányzó infók:
Írásnál a processzorterhelés 6-16 % között ingadozik.
Nincs külömbség az írásteljesítményben, ha a lemezkezelés menüben nem gyors eltávolításra, hanem max teljesítményre optimalizálom a vincsesztert.
A Dv videobevitel a külső vinyóra kiválóan működött, ha a kamera más alaplapi csatira volt kötve, mint a külső egység.
Sajnos azonos kábelen, tehát alaplapi csati - külső egység - kamera egymásra fűzve, nem működik a kepcsör. Három progit is próbáltam, lényegében mindegyik beintett, egyedül a w.moviemaker írta ki korrektül, hogy erre a devicére nem tud rögzíteni.
Az egységben levő vinyó egy órás nyúzás után sem volt melegebb 38 foknál. Persze a Samsungok egyébként sem melegszenek.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Firewire vincseszter tapasztalatok: ... (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.