Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) scapegt


scapegt
senior tag

Sziasztok

Lenne egy nagy gondom. Van egy Panasonic NV-GS75-ös kamerám. Van hozzá egy új notim (A3AC-5099) Intel Pentium 1.7-es procival. A gondom az, hogy firewire-n átrakom az anyagot a kaziról a gépre és már az avi is akad néhol, de elég durván, a hang is érdekes lesz...ha kiírom hát akkor meg egyenesen katasztrófa...még több helyen akad. Kérdésem: Mi lehet a gond? Lassú a proci? :( Az okozhat ilyet? :F esetleg fut vm (pl avast) ami bezavar? egy képernyőkímélő bekapcsolás is zavarhat-e? Egyáltalán melyik progival érdemes áttölteni a video kameráról a felvételeket? Én az Ulead programját használom (most nem jut eszembe a neve de könnyen kezelhető kis progi, tetszik).

Szóval mi lehet a gond? Valaki segítsen lécci, van már elég sok kazim amiről át kéne szedni a cuccot :O

(#2) Lolek válasza scapegt (#1) üzenetére


Lolek
aktív tag

Szia,

Ugyan ez volt a gondom neked is...
Ne az Uleaddal szedd ki az avit...pl a windows movie maker is tökéletes arra, hogy kizedd, utána már dolgozhatsz az uleaddal is, a lényleg, hogy ne azzal szedd ki!

(#3) scapegt válasza Lolek (#2) üzenetére


scapegt
senior tag

megpróbálom azzal is, de egyébként régebben ment asztali gépen a videoletöltés, az avi nem akadt. vagyis volt hogy igen volt hogy nem...mitől függ ez? amúgy a notiban sajnos csak 4200 rpm winyó van :( ez összefügg vele? vagy semmi köze hozzá?

(#4) Balinov válasza scapegt (#3) üzenetére


Balinov
félisten

sztem vinyó RPM-nek nincs nagy szerepe. Ha jól emléxem,akkor pont az a jó a fw-n való DV-avi áttöltésben,hogy olyan sebességgel tudja áttölteni,amit a rendszer bír.
amugy meg,ha pl. 8Mbites az bitrate ,akkor nagyjából ki lehet számolni,hogy 1-2Mb/sec-nél nem nagyobb a hdd által elvégezendő írás.azt meg még a régi vinyók is tudják.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5) Lolek válasza scapegt (#3) üzenetére


Lolek
aktív tag

Szerintem nincs sok köze hozzá...
Esetleg még az lehet, hogy fent van valami szar codec pack...

(#6) scapegt válasza Balinov (#4) üzenetére


scapegt
senior tag

hát biztos...én úgy gondoltam hogy mivel a kaziról való áttöltés ''valós'' időben megy, vagyis 1 mp az valóban 1 mp és ha ezt nem bírja a winyó írni akkor akadni fog a film a gépen. Akkor mégsem így van? :) Ha nem, hát nem :R

Akkor megpróbálom win-essel átszedni és uleaddal szerkeszteni, bár amikor konvertál és ír akkor is elront vmt :( talán még annyi segítene ha isoba menteném előbb és abból írnám ki...nem? :F

(#7) scapegt válasza Lolek (#5) üzenetére


scapegt
senior tag

de a codec csak a notin zavar be nem? és akkor is csak a lejátszásban. ha beteszem asztali dvd-be akkor is akad mint állat :(

(#8) Balinov válasza scapegt (#6) üzenetére


Balinov
félisten

hát kam-ról iso-ba nehezen fox tudni boldogulni.én anno egy sony kameráról egy nec chipes pci fw kártyával M$ movie makerrel csináltam az átviltelt. aztán a canopus oldaláról letöltető ingyenes dv avi type1/2 konverterrel áttoltam type 2-be ,így már könnyebb volt vele dolgozni. mpeg2-be renderelést és authoringot akkor az ulead videostudio 6SEDVD-vel csináltam,amit a leadtek tuneremhez attak.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#9) scapegt válasza Balinov (#8) üzenetére


scapegt
senior tag

nem kam-ról isoba hanem mikor már megvan az avi vagy épp mpeg és írnám már ki, előtte lehet csinálni iso-t az Ulead-dal. úgy talán nem akadna, bár ha jobban belegondolok nem sok értelme van :) vagy ki tudja :D

(#10) Balinov válasza scapegt (#9) üzenetére


Balinov
félisten

ja,értem.hát sokértelmét nem látom így én se az ISO-zásnak.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#11) scapegt


scapegt
senior tag

Ma megpróbálom a winessel aztán kiírom uleaddal és majd meglátjuk ;]
Aztán újra írok ha nem megy :P

(#12) LeslieG Jr. válasza scapegt (#1) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Szia! :)

Jééé nekem is van egy ugyan ilyen kamerám. :R Nagyon jó kis jószág. :B A kodek pack ha esetlege van fent az tényleg bezavarhat ha nem megfelelő ahogy Lolek kolléga mondja. Én legalább is a K-Lite Codec Pack-ot használom és ennél tökéletesen megy a firewire-es videomásolás a kameráról. Bár nem tudom mennyi rammal rendelkezik a gépecskéd, de jó ha van benne 512MB ram vagy több. És még egy jó tanács ha videoanyaggal dolgozol elötte mindig csinálj egy töredezettmenetsítést csak a biztonság kedvéért, mert azért van átvitel rendesen a DV-ről firewire-en. ;)

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#13) scapegt válasza LeslieG Jr. (#12) üzenetére


scapegt
senior tag

nekem az Ace Mega Codecs Pack van fent, talán a legújabb abból is. Az lehet a gond??? Mi köze annak ahhoz hogy a kaziról átmásolom gépre?

Ja igen te éjszaka tudsz kamerázni éjszakai módban? nekem akad mint állat és totál nem elég az lcd kijelző fényereje ahhoz hogy bármit is látni lehessen...majd értekezhetnénk tapasztalatokról a kamerával kapcsolatban :)

a notiban 512 ram van szerencsére. töredezettmentesítés szerintem nem kell mert a noti még csak pár napos.

(#14) LeslieG Jr. válasza scapegt (#13) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Hát ha ajánlani tudom akkor az Ace kodek packot szedd le mert az tud érdekes dolgokat művelni. Saját tapasztalat. :(

Hát sajnos az éjszakai felvételeket el kell(0 luxnál) felejteni mert mint tudod ez a tipus a legkisebb a 3CCD kamerák közül és nem add 25fps képet hanem csak 12fps körül és akad mint atom. Csak akkor érdemes ha esetleg horror filmet forgatsz. :P Én elég kevésszer használom a 0 lux-os felvételeket. Sajnos ez egy gyenge pontja a kamerának, de nekem nagyon bejött a kis kamera. :R

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#15) scapegt válasza LeslieG Jr. (#14) üzenetére


scapegt
senior tag

ez a legújabb belőle?
K-Lite Codec Pack 2.74 Full, Standard and Basic

Mert akkor letöltöm otthon

(#16) LeslieG Jr. válasza scapegt (#15) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Igen ez a legujabb belöle. ;) Szedd le a Full-t nálam legalább is működik ezzel a codec pack-al rendesen. :R

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#17) scapegt válasza LeslieG Jr. (#16) üzenetére


scapegt
senior tag

és Te mivel szeded le a kameráról a cuccot? És mivel írod ki?

(#18) LeslieG Jr. válasza scapegt (#17) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Én a Ulead DVD MovieFactory4-el szoktam átmenteni a video anyagot AVI-ba. Még használom a Pinnacle Studio Plus-t kisebb effektezésre. Azaz jó ha nyersen van mert ha vágni kell nem kell szöszölni vele. Igaz ilyenkor egy kazi anyag van vagy 12GB is. :Y Ugyhogy kell neki hely rendesen. De hát DV-AVI az helyigényes kis jószág. :D

A kiírás attól függ melyik programmal véglegesítettem a ''kész'' anyagot. Ha az Ulead-del dolgozam utoljára akkor azzal, de ha a másikkal akkor meg azzal. Csak hogy jó legyen a végeredmény. :B

[Szerkesztve]

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#19) scapegt válasza LeslieG Jr. (#18) üzenetére


scapegt
senior tag

én is azt az uleados progit használom, de nálam 15 gb egy kazi...és miért nem lehet dvd hq-ban leszedni az anyagot?? úgy ráférne 2 óra egy dvd-re. vagy úgy nagyon lerontja? csak aviban meg mpegben engedi a program.

(#20) neduddki válasza scapegt (#17) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Csak vegigrohantam rejate es nem olvastam el rendese, de!
legfontosabb: akodekpakkok eltuntetese, hasznalff mplayer-t, vagy ffdshow-t.
nezd meg, hogy udma be van-e kapcsolva a FONTOS
ha igen akkor ntfs hasznalat es registri-ben bellaitnao hogy a lastaccesupdate-t ne irja be /majd pontosabban megadom/
en studio 8-9 et ill. liquid, premier6.5 meg movimaket is hasnzlatma ijjen gondok nem voltak

udv

neduddki

mod: itt a lastacces:http://www.winguides.com/registry/display.php/50/


#19: 1 ora kb ~13G korneyen van, cserebe kepkocka pontosan vagsz, es sokkal jobb minoseget tudsz elerni, ha egy kifele is dvavi-t mentesz es aszt utanna cce-vel vagy tmpgenc-vel kodood.
pl. a studio9-re aszongyak mar oleg jo a kodoloja, de nem szbad 6M-fole engedni, mert akkor az a marha siman elmegy 9.8-ra is:- (((( es aszt ugye mar nehezen jaccak le a dvd-k, de ha a studio 9-et a cce-valhasonlitom ossze akk eg es fol.
mellesleg javallto lenen a dv digitalizalos toptyik atolvasasa sok szip otlet van benne

[Szerkesztve]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#21) neduddki válasza neduddki (#20) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

A totyik:[link]

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#22) scapegt válasza LeslieG Jr. (#16) üzenetére


scapegt
senior tag

na ez remek. leszedtem az ace mega codecs packot és felraktam a k valamit amit írtál...hát most már a windows-os sem tölti le a filmet a kameráról egy meghatározatlan hiba miatt :( király :O

(#23) LeslieG Jr. válasza scapegt (#22) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

A Winfosos cumót én nem használom mert az úgy gáz ahogy van. Amúgy meg én tényleg a K-Lite Codec packot használom mert nekem is régen az Ace volt fent és az olyan dolgokat csinált hogy az na. Olyan szinten beépül a Win-be hogy csak format-tal lehet kiírtani. ;)

Mondom nekem a K-Lite van fent és jól működik a Ulead-ban a filmfelvétel a kameráról. Bocsi hogy ajánlani mertem egy másikat. :O Én nem akartam hogy ez elrotsa mégjobban a rendszert. :( De ezt nyugodtan megkérdezheted abban a totyikban ahol a kodekekről társalognak hogy az Ace-ről mi a véleményük.

Mégegyszer sorry. :R :O

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#24) scapegt válasza LeslieG Jr. (#23) üzenetére


scapegt
senior tag

semmi baj, műxik úgy néz ki, mégis. csak még egy kérdés: mi az hogy DV Type-1 és DV Type-2?? mi a különbség a kettő között? Mindekettővel úgy látom szép a kép. Amúgy a wines télleg fos, jó minőségben (1 perc alatt 187 mb-ot másol a gépre) undorító a kép, a többi akkor milyen lehet? :) próbáltam párat, elég béna...ulead gyönyörűen leszedi és most úgy láccik nem akad. azért mégis leszedtem újra az ace-t és feltettem a másikat :) a K-Lite-ot :)

(#25) (Bundás) válasza scapegt (#24) üzenetére


(Bundás)
addikt

A Type-2 külön fájlba helyezi a hangot. Volt még valami különbség, de nem jut eszembe...

(#26) neduddki válasza scapegt (#24) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Latiom nem erted, szedd le afranvba a k-lite-ot is, ha dv kodek kell akkor tedd fel a canpus dv, vagy a pana dvd linkekt akorabban linket totyikban, es menyt at amoda aszt vegigolvasva megkapod a valaszt, eszt meg zarasd...

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#27) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Ezen a [link]en tedd fel kérdésed.
A topikot zárom.
Köszönöm.

Samsung Galaxy A54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.