Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fgordon


fgordon
senior tag

Ismeri valaki ezt: Final Fantasy: The Spirits Within (2001, Blu-ray) ?

Én egy változatot teszteltem, az 28 gbyte és nagyon szemcsés a képe, final codec-es változat. Az érdekelne, az eredeti Blu-ray változat is ilyen szemcsés, vagy csak az én változatom, amit láttam? Tehát én a 1080p-s változatra gondolok.

Érdekes, hogy a 720p-s változat ÉLESEBB, mint a 1080p-s, és a 720p-s csak 4.7 gbyte...

Várom a tapasztalatokat, köszönöm.

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#2) brownus válasza fgordon (#1) üzenetére


brownus
veterán

magát a filmet ismerem, ezt a kiadást nem, de ide nézz be: http://prohardver.hu/tema/dvd_filmek_topic_megjelenesek_akciok_stb/friss.html

(#3) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Valószínűleg az újrakódolt változatot láttad, amiről mások is állítják hogy szemcsés és sz@r.
Az eredeti Blu-Ray filmről itt egy review, amiben azt írják hogy minden egyes hajászál szépen és tisztán látszik, jók a bőr tónusai...

Harrrr!!!!

(#4) fgordon válasza Ndruu (#3) üzenetére


fgordon
senior tag

Igen, ezt és egyéb leírást olvastam, csak kérdéses, hogy ők megnézték-e pixel pontosan, ahogy én? :)

Kíváncsi vagyok, van-e valakinek ez a "tű éles" változat, eredetiben, Magyarországon... :)

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#5) fgordon válasza brownus (#2) üzenetére


fgordon
senior tag

Köszönöm, nem ismertem ezt a topic-ot! :)

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#6) brownus válasza fgordon (#4) üzenetére


brownus
veterán

nekem ez a változat van meg:

RELEASE.NAME..: Final.Fantasy.The.Spirits.Within.2001.720p.BluRay.DTS.x264-ESiR.PROPER
RELEASE.DATE..: 09.08.2007
THEATRE.DATE..: 11.07.2001
RUNTiME.......: 1:45:54
SiZE..........: 4.37 GB
ViDEO.CODEC...: x264
FRAMERATE.....: 23.976
BiTRATE.......: 4350kbps
RESOLUTiON....: 1280x688
AUDiO.........: English DTS 5.1 1.5Mbps
SUBTiTLES
SOURCE........: Final.Fantasy.The.Spirits.Within.1080p.BluRay (35.20 GB)

szép képe van:

1
2
3
4
5
6

(#7) fgordon válasza brownus (#6) üzenetére


fgordon
senior tag

Igen, ez a 720p-s változat, ennek SZÉP képe van, erre mondtam, hogy jobb mint az 1080p-s változat.
De én a 1080p-s változatról beszélek, az eredetiről, arról kellenének vélemények elsősorban.

Arról valaki valamilyen infóval rendelkezik?

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#8) fgordon


fgordon
senior tag

Utánanéztem, Magyarországon 6-8e Ft körül lehet venni a Blu-Ray lemezt, magyar felirattal.

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#9) fgordon


fgordon
senior tag

UP! :R

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#10) fgordon válasza fgordon (#9) üzenetére


fgordon
senior tag

... and down! :D Vki?!

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#11) end09


end09
tag

Én találtam egy 1080p s eredeti blu-ray változatot, egész olcsón lehet rendelni ebayről.. Bár ezen tuti nincs magyar szinkron :)

ITT

(#12) fgordon válasza end09 (#11) üzenetére


fgordon
senior tag

Köszönöm az infót! :)

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#13) fgordon válasza end09 (#11) üzenetére


fgordon
senior tag

Hát, erről lemaradtam! :)

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#14) Kenoby


Kenoby
tag

Nekem 1080p-s változatban van meg "ts" kiterjesztéssel ez még az első verzió volt ami a neten futott, ennek tűéles képe van (8,5 Giga), sajna eredetiben nekem sincs meg. Bár most 5000-ért meglehet venni, de ha azt mondjátok hogy dobtak ki egy újabb verziót, ami szemcsés akkor nem veszem meg.

(#15) Kenoby


Kenoby
tag

No megrendeltem inkább külföldről 10 font volt az ára postával együtt, valszeg 2-3 napon belül itt van, ha ideért leírom neked a kép és hangminőségről a tapasztalatokat.

(#16) fgordon válasza Kenoby (#15) üzenetére


fgordon
senior tag

Köszönöm válaszod, mindenképpen várom tapasztalataidat!

Engem az érdekelne, hogy mennyire élesek a pixelek, főleg sötét felületeken, tehát hogy éles vagy szemcsés.

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#17) Kenoby válasza fgordon (#16) üzenetére


Kenoby
tag

Nos megjött a lemez, a hang tökéletes 4,6 Mbps 48 khz angol természetesen, sajna a japán hangsáv nincs rajta. Magyar felirat van. A kép 27-29 Mbps, és igen kissé szemcsés a sötétebb jeleneteknél illetve a nagyon világos részeknél, mint pl. az ég ott is észrevehető, de ez egy 2001-es filmnél szerintem elnézhető mellesleg 9 fontért meg főleg, pláne ha valakinek mindenképpen kell a film. Még nem néztem végig, de a fent említett igen alacsony árat tekintve a rajongóknak kötelező vétel. Ha valami kérdés van akkor nyugodtan. Képet sajna nem tudok belinkelni nektek mert én PS3-on nézem a filmet és nincs benne képmentési funkció sajnos. Remélem segíthettem. Ha valaki megakarja rendelni akkor a http://www.lovefilm.com -on megteheti a posta 1 font, tehát 10 font a film. :)

(#18) fgordon válasza Kenoby (#17) üzenetére


fgordon
senior tag

Köszönöm válaszod!

Hogy van, hogy itt:

http://www.lovefilm.com/film/Final-Fantasy-The-Spirits-Within-BLU-RAY-Version/6305/

azaz itt:

http://www.lovefilm.com/film/Final-Fantasy-The-Spirits-Within/6305/details

nincs magyar nyelv, de a tiéden mégis van?

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#19) Kenoby válasza fgordon (#18) üzenetére


Kenoby
tag

Érdekes igen, de ha jól megnézed itt viszont rajta van: http://shop.lovefilm.com/lovefilm/8634787.product
Egyébként, amit te linkeltél be ott is ott van csak rá kell vinni a kurzort a BUY feliratra és akkor felugrik egy kis menü, amiben ki tudod választani, hogy DVD vagy BLU-RAY, és ha ott Blu-Ray-re nyomsz akkor azt az oldalt adja be, amit fentebb linkeltem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.