Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Final Fantasy

Hozzászólások

(#1) Sident96


Sident96
tag

Néha-néha látok Final Fantasy híreket, és örömmel tölt el, hogy még mindig van aki játszik vele. Én még csak most kezdtem, de egyből magába szippantott a játék világa, alig tudom letenni. Szoktam látni külföldi live stream-eket ahol kisebb csapatok, baráti körben játszanak és nagyon hangulatos, sajnos magyar közösségi oldalt, fórumot nem találtam ami aktív. A kérdésem az lenne, hogy volna-e igény egy magyar Final Fantasy közösséget kialakítani, élő adásokat tartani, összeszedni a magyar játékosokat, esetleg találkozókat tartani?
Ez csak egy kósza ötlet, nem tudom, egyáltalán van-e még magyar aki játszik régi FF játékokkal(1,2,3,4,5,6).
És ha van rá igény nagyon szívesen venném ha lenne más valaki is, mert egyedül nekem nem fog menni, és még friss játékos vagyok. Volt már nagyon sok dolog amit el vállaltam, de nem tudtam teljesíteni, nem szeretnék ebbe a hibába esni. Szóval hányan vagyunk? :)

(#2) Petya597 válasza Sident96 (#1) üzenetére


Petya597
tag

Szia!
Jómagam Final Fantasy rajongónak vallom, nagyon szeretem az FF játékokat. Anno a IX -el kezdtem el, aztán játszottam a VII -vel, az X -el, X-2 -vel, aztán sajnos az XII volt az utolsó, mivel nincs sem PS3 -mam sem X360 -am. De ezeket folyamatosan előveszem, jópárszor játszottam már ki őket, de egyszerűen annyira jó játékok, hogy sokadszori végigjátszásra sem unalmas, sőt. :) Nem lenne rossz egy ilyen közösség, én benne vagyok: :)

http://wolfkatirajongok.wordpress.com/ http://katiwolf.gportal.hu/

(#3) Sident96 válasza Petya597 (#2) üzenetére


Sident96
tag

Már percenként néztem a fórumot :) Biztos vagyok benne vagyunk még nagyon sokan, hiszen biztos van egy hardcore, idősebb nintendo réteg is, aki valószínűleg játszott FF egyik részével. Nem tudom miért, engem is elkapott a hangulata, az a hatalmas szabadság és történet amit ad a játék, fantasy része pedig egyszerűen zseniális. Sajnos ha jól tudom XIII nem open-world játék, de ha jól tudom, már dolgoznak XV részen (mintha olvastam volna valahol ilyet), remélem lesz még rengeteg jó FF rész, ha nem, akkor is ott van már több mint egy tucat, amiben nem kevés játékidő van véleményem szerint. Remélem sikerül egy közösséget összehozni,
nem értem miért veszett el ez a játék ennyire, 1nek a grafikája sem zavaró, játékélmény még ugyan az. Remélem valamilyen szinten sikerül újraéleszteni :)

(#4) Petya597 válasza Sident96 (#3) üzenetére


Petya597
tag

:)
No igen, biztos vannak még itt akik szeretik a játékot. Sajna nekem a nagyon régiek (1,2,3 stb.) kimaradtak, de tudok, meg olvastam is róluk. Amikor én kezdtem a IX -vel, azt sem tudtam hogy milyen játék ez, milyen műfaj, stb. csak leültem, játszottam, és ámultam, hogy milyen jó játék. Nem is tudom mit emeljek ki belőle, annyira jól van összegyúrva az egész, minden tekintetben. :) Az XIII -ról, XIII-2 -ről csak végigjátszásokat néztem, hogy mégis milyenek a next-gen részek, de nekem nagyon nem tetszettek, nem találtam meg bennük azt amitől számomra FF az FF. Szoktam olvasgatni külföldi fórumokat, elég sokan vannak akiknek szintén nem igaziak az új FF -ek. Amúgy igen, azt hiszem nem open-world rendszerűek, de már a XII sem volt az, ott is egyik helyszínből a másikra mentél, és nem volt világban barangolás (mint a régi részekben). Lépkednek fel pletykák a következő FF -ekről, hát nem tudom. A versus XIII is készül már egy ideje, de vannak pletykák hogy XV -re lesz átnevezve a játék, vagy lehet hogy hanyagolják a versus XIII -mat, hát, fene tudja. Viszont nem tudom láttad -e, a tavalyi E3 -mon mutatták be a következő next-gen FF játékok új grafikus motorját, a Luminous Engine -t, és valami bámulatos. Mindig gyönyörűek voltak az FF játékok (az éppen adott konzolon), sőt, az animációs filmjeik (FF VII: Advent Children, FF: A harc szelleme) is fantasztikusan néznek ki, és hát az új engine.. :R Bámulatos. :K
Várom én is, hogy gyűljünk, jól eltudnánk dumálgatni itt a játékról. :)

[ Szerkesztve ]

http://wolfkatirajongok.wordpress.com/ http://katiwolf.gportal.hu/

(#5) orkester


orkester
senior tag

Sziasztok!
Jelen! :)
A régiek egyelőre nekem is kimaradtak, de tervben van a pótlásuk. Nekem a 8 volt az első, aztán 9 (ami a kedvencem), majd a többi. Illetve a legújabbhoz még nem volt szerencsém mert már nincs Ps3, de igazán a 13-at sem szerettem nagyon. Nekem nem is a "bezártsággal" volt bajom, hanem hiányoztak a nyugisabb, békés, vidám városok, ahol lehetett nézelődni, mászkálni, stb. Kicsit unalmas volt a majdnem folyamatos harc és a talán túl komor/komoly sztori sem nyerte el a tetszésem.
A 7est játszanám, már próbáltam régebben, csak a felújított verziót sajnos Magyarországról nem lehet megvenni, így még várat magára. :(

Az egyetlen rajongóhoz nem illő hibám, hogy egyiket sem sikerült végigjátszani, pedig többet is újrajátszottam már. Hol a mentés veszett el, hol a Playstation lett eladva, illetve volt, hogy belefáradtam, hogy a több napos unalmas öldöklés után sem voltam elég erős legyőzni a végső ellent/elleneket, így idővel el is ment a kedvem tőle.

[ Szerkesztve ]

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#6) Sident96


Sident96
tag

Lehet ps/box kategóriába kellett volna raknom, nem lehet már változtatni?

(#7) Petya597 válasza orkester (#5) üzenetére


Petya597
tag

Szia! :)
Jajj, nekem is sokáig a 9 volt a kedvencem, aztán picit talán a X, és a X-2 lejjebb nyomta a "kedvenc listában".. :D Nem ám, ugyanúgy bírom a 9 -et is, nem tudok különbségeket tenni a számomra kedves részek között. :) Most hogy mondod a felújított 7 -est, engem is érdekelne, de ha még nem lehet megvenni.. Bár szerencsére Ps1 -en megvan, folyamatban is van a végigjátszása. :)

Szerintem nem hiba ez, végülis részben önhibádon kívül nem tudtad kijátszani. Pedig megéri, nagyon szépek a játékok befejezései. :)

Szuper az avatarod, egyik kedvenc karakterem a játékban Vivi. :)

(#6) Sident96 Hát, a VII, és a VIII megjelent PC -re is, valamint az XI és a XIV is (ezek az online mmorpg részek). Nem tudom mert még nem csináltam fórumot, de lehetne PC, és konzol kategóriában is a topik. :)

[ Szerkesztve ]

http://wolfkatirajongok.wordpress.com/ http://katiwolf.gportal.hu/

(#8) Sident96 válasza Petya597 (#7) üzenetére


Sident96
tag

Úgy érzem inkább a konzolokat részesítik előnyben. A 7 felújított változata kapott szebb felbontást, és ennyi :D
Meg pár archivmentet, ennyi. :D

(#9) Petya597 válasza Sident96 (#8) üzenetére


Petya597
tag

Igen, akartam is mondani, csak lemaradt, az FF mindig is konzoljáték volt elsősorban, ezért sem portoltak sok részt PC -re. Az online FF -ek is gondolom csak a PC -s egyéb MMO -k miatt jöttek PC -re is, meg az online játék miatt. :)

http://wolfkatirajongok.wordpress.com/ http://katiwolf.gportal.hu/

(#10) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Még egy áldozati bárány jelentkezik! :)

Személy szerint kilenc évesen próbálkoztam a PS1-es Final Fantasy-kkal, azaz csak tolmáccsak tudtam boldogulni ideig óráig, de azok a csetlések-csotlások is emlékezetesek voltak. PSP-n alap volt a Crisis Core kitolása. Most, hogy van PS3-am, be lesz szerezve a XIII és XIII-2, utána meg a PSOne Classicos VII, VIII és IX is PSN-en keresztül.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#11) ldave


ldave
félisten

Sziasztok :)

Kicsit későn kapcsolódtam be a FF játékok világába, mégpedig ahogy a legtöbb mai játékos, a 7. résszel. Martin 576 konzolos tesztje, melyben 100%-ot adott a játékra nagyon felcsigázott, viszont még PC-n kezdtem el vele játszani, de hamar rájöttem, hogy ez így nem jó, főleg az irányítás zavart, szóval egy kellemes, diákmunkával töltött nyár után (1998-at írunk) vettem egy PlayStation-t és hozzá A játékot és az első Gran Turismo-t. Azóta nem is nagyon engedett el a konzolok világa.

Persze sok év telt el azóta, szinte az összes résszel játszottam valamilyen formában, egyedül a 11. és a 14. rész nincs meg itthon, de azok úgyis más kategóriának számítanak.

A klasszikus részek (1-9) közül a 4. és a 6. rész a kedvenc, a modern FF (10-...) játékok közül pedig a 12., de persze mindegyikhez nagyon jó emlékek kötődnek, hisz mindegyik rész kiemelkedik valamilyen módon a többi közül.

A Slime draws near! Command?

(#12) Sident96


Sident96
tag

Örülök, hogy gyűlünk, legyetek szívesek minél több embert toborozni :) Sajnos nekem egy ismerősöm sem játszik vele.

(#13) ldave


ldave
félisten

Addig feldobhatunk valami témát, kedvenc jelenet, karakter, zene meg ilyesmi, persze magyarázattal :)

A Slime draws near! Command?

(#14) Mister_X válasza ldave (#13) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Kedvenc jelenet? Amikor Sepiroth, Genesis és Angeal egyszerre vannak (mint utóbb kiderült) a szimulátorban. [link]

Kedvenc zene? Még mindig Crisis Core: [link]

Szerintem egyik sem szorul különösebb magyarázatra :)

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#15) ldave válasza Mister_X (#14) üzenetére


ldave
félisten

Hát kicsit kevés a mintád, de persze ettől még lehet kedvenced :)

Számomra zeneileg a To Zanarkand a kedvencem, a Final Fantasy X főcímdala. Ezt a dalt Uematsu eredetileg nem is játékzenének szánta, hanem egyik barátja számára komponálta, még jóval az FF X előtt, de aztán annyira illett a nyitójelent mellé, hogy végül felhasználták.

'Hallgasd meg a történetem' mondja Tidus a nyitányban, miközben Zanarkard romjai előtt táboroznak (ugye ez a jelenet a játék végé fele van, szóval szépen keretbe foglalja a dolgokat), de én úgy vélem, hogy az FF X nem igazán Tidus története, hanem Yuna-é, az ő utazásáé a főszerep, mind földrajzilag, mind lelkileg.

A Slime draws near! Command?

(#16) Sident96


Sident96
tag

Kedvenc jelenet, V. részben mikor hajótörést szenvedek. :) Annyit még ha szabad kérnem, mivel még nem játszottam végig a játékot, ha spolier van egy jelzést rakjatok oda, köszönöm!

(#17) Petya597


Petya597
tag

Szia Mister_X, Idave! :)

Anno én a 8 -ról olvastam az 576 -ban, annak a számnak a címlapján a játék főszereplője, Squall (Javítsatok, ha rosszul írtam a nevét, de a 8 -al nem játszottam, így nem vagyok biztos teljesen a srác nevében :D )
de akkor már elkezdtem a 9 -el játszani. Aztán amikor a kezembe jutott az a szám, egyből nekiálltam olvasni. :)

Kedvenc jelenet? Nem is tudom, szinte mindegyik részből van, a számomra jobban tetsző részekből több is, de a kevésbé tetszettekből is van 1-2. :)
Azért kiemelek egyet, épp ma kezdtem el újra játszani a 9 -el, a játékból máig az egyik kedvenc rész: (Spoiler, ha valaki még nem játszott vele, de szeretne a későbbiekben!) [link]

A zenétől még most is a hideg ráz, annyira ott van, és szerintem a játékbeli történés is magáért beszél. :)
Zenében csatlakozok hozzád Idave, egyik kedvencem a To Zanarkand. :) Viszont ami a To Zanarkand -nél is jobban tetszik, az a X-2 -ből az [Eternity: Memory of Lightwaves]

Amikor a játék során felcsendül a Bahamut elleni harcban, ááá.. :)
Ha játszok a játékkal, mindig megnézem az intro -t, gyönyörű ez a dal, sőt, bevallom férfiasan amikor a játékban különböző szép, szomorú jelenetekben felcsendül, meg is hat. :)

Amúgy igen, én is így vagyok vele, hogy a X (ami az X-2 -vel együtt a Final Fantasy kedvenc lista első helyén áll nálam) Yuna történetéről szól. (Ahogy aztán utána a X-2 is, de ott alapból Yunáról szól az egész, nincs mellék főszereplő, mint ahogy Tidus -t annak érzem a X -ben.)

Kedvenc karakterem: Yuna. :) (Mily meglepő mi? :D )
Imádom, úgy ahogy van. Tetszik ahogy a X -ben kicsit visszafogottabb lány, a X-2 -ben meg igazi vadóc. :)
A karakterének a jelleme, az ő története, nagyon megfogott. :)

[ Szerkesztve ]

http://wolfkatirajongok.wordpress.com/ http://katiwolf.gportal.hu/

(#18) Sident96


Sident96
tag

Ötlet hol lehetne beszerezni NES Nintendo konzolt? :) 2-3 ezerért vesztegetik, de ha posta vagy valami akkor 5 ezer már sok... Viszont 3 ezerért bűn lenne nem venni egyet :D

(#19) Mister_X válasza Sident96 (#18) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Arra vigyázz, hogy ezek a NES-ek, amit idehaza vesztegetnek, nem igaziak, hanem klónok. És azok ugye csak a sárga kazikat eszik meg, a normál NES cartridge-okat nem. Egy valódi NES nem 2-3 ezer forint, a játékok rá, na azok annyik. Idehaza veszett ügy, minimum SNES/MegaDrive, azt már nem klónozták. Ettől feljebb meg végképp. Bár már gondolkodtam valami klón építését Raspberry Pi segítségével :D

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#20) ldave válasza Petya597 (#17) üzenetére


ldave
félisten

Nem is tudom, számomra az X-2 szembement mindennel, mint ami az X-ben volt, főleg a végével. Spoiler jön, aki még nem játszott volna vele.

Szóval ugye a X-ben megvolt a titka Yuna-nak, miszerint feláldozta volna magát, hogy legyőzze Sin-t (ezt mindenki tudta, kivéve Tidus, legalábbis jó sokáig) és fordítva, egyedül Tidus tudta, hogy Sin és vele együtt Yevon legyőzésével ő maga is megszűnik létezni, hisz ő csak egy álom, melyet Yevon tart életben sok millió ember halála árán. Yuna szinte mindent elvesztett élete során, a vallásba vetett hite is oda, egyedül Tidus szerelme maradt, ami erőt adott neki a folytatáshoz, majd a végén ugye mégse lehet happy ending (valahol erre azt olvastam, hogy kicsit Rómeó és Júlia szerű ez a rész, ami nagyjából igaz is). Szóval a játék végén ott áll Yuna, megmentve a világot de közben minden elveszítve és ezek után az X-2 úgy kezdődik, hogy ez a lány, énekelget egy színpadon? WTF :)

A Slime draws near! Command?

(#21) MageRG válasza ldave (#20) üzenetére


MageRG
addikt

"FF X-2..."

Ezt úgy hívják hogy fan service. :)

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#22) ldave válasza MageRG (#21) üzenetére


ldave
félisten

Hát nem is tudom, inkább FF X: Girls Ediiton :) Lényeg, hogy nekem nem jött be, nem is vittem végig. Pedig a job (dress sphere) system nagy kedvencem az FF játékokban, emiatt is sajnálom, hogy az FF12-ből nem a Zodiac edition jött ki nálunk.

Ha már fan service, akkor inkább a Dissidia.

A Slime draws near! Command?

(#23) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Most picit elkenődtem. Haver nagy gyűjtő, az összes Square és Enix játék megvan neki eredetiben (csak hogy a gyűjteménye egy részét említsem), de az istennek se adná oda a PS-es Final Fantasykat :N De lerippelte nekem a VII-et, amíg meg nem veszem fizetéskor. PS3 ugye nem kezelné, PC-n itt szenvedek egy órája az emuval. PS3 joyt viszont sehogy sem tudom elfogadtatni vele, pontosabban az emuban csak előre definiált (keyboardos) beállítások vannak - én azokból nem kérek...

Hát, marad három hét múlva a nekikezdés.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#24) Petya597 válasza ldave (#20) üzenetére


Petya597
tag

Nem vagyunk egyformák, de ez teljesen rendben van. Valamennyire érthető a véleményed. :)
Hozzátartozik az igazsághoz, hogy Én az X-2 -vel kezdtem el játszani előbb (ez volt az első FF -em PS2 -őn), aztán jött rá a X. Nem is szabad közvetlen folytatásként kezelni az X-2 -őt, én nem is kezelem úgy, elvégre eltelik két év a X és a X-2 eseményei között..

[Innentől spoiler!]
..Yuna csatlakozik a Gullwings -hez, felcsap Sphere Hunter -nek, és együtt indulnak neki felkutatni Tidus -t. (Nagy vonalakban elmondva.) (Mert ugye az egyik sphere -ben látták őt, vagy legalábbis egy hozzá nagyon hasonló srácot.)

Fura lehet a FF X vége után az FF X-2 -nek nekiállni úgy, hogy Yuna énekes (is), de aztán beindul az egész keresés, és egy nagyon szép sztori kerekedik ki (számomra legalábbis), én méltó folytatásnak tekintem az X-2 -őt.
A játék gameplay részét tekintve is abszolút megvett engem a folytatás, nagyon tetszik a pörgősebb harcrendszer (pl.: miközben az ellenfél támad, te közben szintúgy megvárhatod, nem kell kivárni míg befejezi a támadását, és stb.), a dressphere - garment grid system, jók a mini játékok is. Talán az ending lehetett volna fix, hogy csak egy befejezés legyen (mert ugye a játékban nyújtott teljesítményedtől függően kapod a játék végét), de ez sem zavart nagyon tulajdonképp. Nekem tetszik Yuna énekes mivolta is, gyönyörűek a játékban elhangzott dalok, pl.: a 1000 Words. És ugyanúgy gyönyörűek a nem éneklős dalok, pl. a fentebb linkelt Eternity: Memory of Lightwaves, vagy a Yuna's ballad. De még a popdalos Real Emotion -t is imádom. :)
[Spoiler vége!]

De persze valakinek ez, valakinek az, tiszteletben tartom a másik véleményét. :R :)
Azért nem mondanám Girls Edition -nek az FF X-2 -őt. Tény, hogy kicsit jobban odafigyeltek a hölgy rajongókra, de egyáltalán nem éreztem azt egy pillanatig sem hogy egy csajos FF játékkal játszok.

Számomra a XII volt csalódás az általam eddig játszott FF -ből, én ott éreztem azt, hogy ez egy kicsit kevésbé Final Fantasy. Szeretek egy két karaktert, vannak tök jó események és jelenetek, de sem a sztori, sem a játékbeli zenék, és főleg nem az mmorpg -re hajazó harcrendszer nem nyűgözött le, sőt, számomra szembement az eddigi FF játékokkal. Persze ez is csak egy saját vélemény, valakinek ez jön be jobban. Én sem mondom azt, hogy nem szeretem a XII -t, mert hazudnék, de sokkal kevésbé FF számomra. :)

Na a Dissidia -t aztán máig nem értem. Nagyon nem. Hogy minek kellett..

[ Szerkesztve ]

http://wolfkatirajongok.wordpress.com/ http://katiwolf.gportal.hu/

(#25) Petya597 válasza Petya597 (#24) üzenetére


Petya597
tag

Kis módosítás: (szerkeszteni már nem tudom, mert lejárt)

(pl.: miközben az ellenfél támad, te közben szintúgy megtámadhatod, nem kell kivárni míg befejezi a támadását, és stb.)

http://wolfkatirajongok.wordpress.com/ http://katiwolf.gportal.hu/

(#26) Sident96


Sident96
tag

Most volt gamepodon hír a XIII 2. folytatásáról :) II-t most szenvedem, de... várom nagyon a IIIat. IInek a rendszere nagyon nem tetszik :(

(#27) Mister_X válasza Sident96 (#26) üzenetére


Mister_X
nagyúr

A Lightning Returns? Én szeretném előtte kitolni a két XIII-at :)

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#28) Petya597 válasza Mister_X (#27) üzenetére


Petya597
tag

Nekem nem tetszik olyan nagyon a XIII, és a XIII, (a Lightning Returns se győzött meg trailer alapján), de mivel rajongónak érzem magam, ezért beszerezném és végigtolnám őket. (Kitudja, hátha jobb játék annál mint amilyennek nekem lejött.) Említettél a Lightning Returns -ös hírnél egy olyat hogy jó lenne ha lenne egy XIII trilogy pack, nos a beszerezhetőség szempontjából én is örülnék neki. :) (Nincs PS3 -mam sajnos, ezért nem tudtam sajnos játszani velük. De ha már kijönne egy ilyen pack, akkor beszereznék egyet. :) )

[ Szerkesztve ]

http://wolfkatirajongok.wordpress.com/ http://katiwolf.gportal.hu/

(#29) oriic válasza ldave (#13) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Kedvenc WTF??

SPOILER

Amikor kiderül Genesis-ről hogy Sephiroth prototípusa... :Y

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#30) ldave válasza Petya597 (#24) üzenetére


ldave
félisten

Hát igen, itt is látszik mennyire mások vagyunk, nekem meg pont a 12-es rész a kedvencem az újabb FF-k közül :) Engem pont azzal nyert meg magának, hogy mert nagyon újítani a kissé ellaposodó japán RPG tengerben és nagyon sajnálom, hogy eddig egyetlen játék jött, mely ott folytatta, ahol az FF 12 abbahagyta, az pedig a Xenoblade Chronicles, talán ez egyetlen játék az elmúlt évekből, amire azt mondom, hogy 10/10-es.

A Slime draws near! Command?

(#31) orkester válasza Petya597 (#24) üzenetére


orkester
senior tag

Nekem nagyon tetszett a XII. Alig bírtam abbahagyni...csak sajnos pont akkor romlott el a Ps2 (a javítás nem érte meg, újra meg nem volt pénzem), így annak kb. a feléig jutottam. Jó lenne most egy konzol, nagyon megjött a kedvem valamelyik régebbi részhez.:)

Ha van itt valakinek Ps3-a...még mindig csak a VII, VIII, IX részek kaphatóak PSN-en, vagy esetleg más is elérhető már?

[ Szerkesztve ]

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#32) Mister_X válasza orkester (#31) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Van egy VI is. Valahogy nem fűlik a foga senkinek sem PS2Classicokat hozni, egyedül GTA van meg Just Casue, ami érdemleges. Inkább HD verziók szoktak jönni, ami FFX, FFX-2 és FFXII esetén majdhogynem lehetetlen... :( Bár FFXHD jön Vitára idén.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#33) orkester válasza Mister_X (#32) üzenetére


orkester
senior tag

Most nézegettem az amerikai PSN blogot és bár nem néztem végig minden hónapot, de a 3 PS1-es FF általában az első 5 legtöbbet eladott PS1 játék között van.
Pl. ez a 2012. októberi:
1. FINAL FANTASY VII
2. Resident Evil 2
3. FINAL FANTASY IX
4. FINAL FANTASY VIII
5. Resident Evil 3: Nemesis

Ehhez képes nem értem miért nem oldják meg a PS2-es részeket is. Szerintem tuti azok is hasonló eladásokat produkálnának.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#34) ldave válasza orkester (#31) üzenetére


ldave
félisten

Az V és a VI is fent van PSN-en a 3 nagy mellett, mint PSone Classis cím. V-ről nem tudok nyilatkozni, de a VI-nak eléggé gyenge lett a portja, iszonyat sokat tölt, ami érthetetlen számomra...

A Slime draws near! Command?

(#35) Mister_X válasza ldave (#34) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Amikor benyomtam az A-Z rendezést, csak a VI volt, V nem :F

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#36) ldave válasza Mister_X (#35) üzenetére


ldave
félisten

Pedig ott van az.

A Slime draws near! Command?

(#37) Mister_X válasza ldave (#36) üzenetére


Mister_X
nagyúr

És tényleg.

Ha már FF, akkor jó tudni, hogy holnaptól Jubileumi Nagy Végső Fantázia Leárazás van :)

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#38) orkester válasza Mister_X (#37) üzenetére


orkester
senior tag

Amíg volt Ps3am, erre vártam minden store frissítéskor, hogy megvehessem a részeket, persze most nincs. :W

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#39) Petya597 válasza orkester (#31) üzenetére


Petya597
tag

:) Végigjátszásonként én is beleöltem 120-130 órát (talán háromszor vittem végig eddig azt hiszem), de azt a feeling -et sosem hozta, amit mindig megkaptam az FF játékoktól. Ha ennyire nem nyúlnak bele a harcrendszerbe, talán jobban tetszene. Azt nem mondom hogy csinálhattak volna jobb sztorit és zenéket, mert nagyon jól össze van rakva mindkettő, engem annyira nem fogott meg, de ez mind ízlések és pofonok kérdése. :)

Dobj fel egy PS emut, nyomd végig a IX -t (már ha megvan lemezen). :) Bár emulátorral nem az igazi..

(#30) ldave

És ez így van jól! :K Szerintem nincs olyan rajongó, akinek 100 % -ig tetszene az összes FF rész. Vagy ha valaki ezt állítja, akkor túlontúl elfogult. (Bár nagy a világ, hátha valakinek tényleg mindegyik teljesen bejön. :DDD )
Szerintem ez a gyökeres harcrendszer megváltoztatás amúgy is elég megosztó volt, elvégre ennyire nagy változások sosem voltak. Ez valakinek bejön, valakinek kevésbé. :) Eleinte élveztem én is, mint újdonságot, de aztán a játék felénél elkezdett untatni ez az mmo -s harcrendszer. De azért vannak a játékban elég látványos boss fight -ok, amik tetszettek ebben a fajta harcrendszerben. Meg jó dolog az is, hogy bár minden karakternek megvan a maga specialitása fegyverzet terén, de ha megtanítod nekik Licence Board -on hogy más fegyvereket is használjanak, akkor mással is lehet csapkodni. Sőt, jó volt az is hogy akár kézzel is "verekedhettem", nem volt muszáj fegyvert adni nekik. :D Bár a sikeres csatákhoz egyértelműen kell valami fegyver, én általában mindenkinek kardot adtam. :)

http://wolfkatirajongok.wordpress.com/ http://katiwolf.gportal.hu/

(#40) Tidus válasza Petya597 (#39) üzenetére


Tidus
addikt

Ahogy vissza olvasgattam látom neked a IX a kedvenc. Bár én az FFVIII. után amikor a kezembe vettem grafikailag, vizuálisan többet vártam tőle, úgy a VIII. után. Aztán a történet és a jéték menet már potólta az eleinte bennem lévő hiány érzetet. Szerintem kártyázni túl könnyű volt benne. Elég sok cuccot összeszedtem.
Nálam a VII. és a X amiket még most is néha előveszek. Hojo a háremben, és Rikku lopás tecnikája nálam nagyon bejött.

(#41) Petya597 válasza Tidus (#40) üzenetére


Petya597
tag

Az IX IS. :) A X és a X-2 is nagy kedvenc még, egyaránt szeretem a PS1 -es és a két PS2 -es részt is. :) Ezek a részek hozzák számomra az igazi FF hangulatot. :) A VII is jó volt, de nálam az IX és a X, X-2 elverte a VII -t. :)
A Tetra Card game -et imádom, annyira nem mondanám hogy könnyű, főleg az igazán exkluzív kártyákat nehéz volt megszereznem. :)

[ Szerkesztve ]

http://wolfkatirajongok.wordpress.com/ http://katiwolf.gportal.hu/

(#42) Sident96 válasza Tidus (#40) üzenetére


Sident96
tag

Örülök, hogy gyűlünk :) Nekem eddig a VII a kedvenc. De még mindig II-vel szenvedek :( Nagyon nem tetszik a feljődés rendszere.

(#43) orkester válasza Mister_X (#37) üzenetére


orkester
senior tag

Megvettem a VII-et és a IX-et (a VIII-at már megszereztem régebben), már csak egy Ps3 kell...(ha nem lesz munkám hamarosan, akkor lehet megvárom a Ps4-et) :) Nézegettem gameplay-t az V, VI-ról, de úgy vagyok vele, hogy inkább mobilon, vagy emulátorral játszanék velük, nem tudom egy nagy tv-n mennyire néznének ki jól. Az egyikre még meggyőzhető vagyok, mert régről volt az egyenlegemen, így még van 6,26 Fontom.

[ Szerkesztve ]

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#44) Tidus válasza orkester (#43) üzenetére


Tidus
addikt

Én emulátoron játszok Logitech F710-el, programozhatók a gombok, ugyan az mint PSjoy-al.
Ja, a gyűjteményem. :K
Még nem teljes...
Az FF XII,- XII-2.-őt nem tudom játszani mert nincs ps3-am. De tervbe vettem a BluRay miatt.
A PS4 pedig nem valószínű, sőt asszem nem is lesz kompatibilis visszafelé, olvastam valahol itt a neten.
A gameplay nálam nem jön be. :U

(#39) Petya597: Az FFX.-et én több mint egy évig nyomtam szabad időmben. Hát olyan 90%-osan kiveséztem.

[ Szerkesztve ]

(#45) Mister_X válasza Tidus (#44) üzenetére


Mister_X
nagyúr

FFXIV, te szegény :N

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#46) orkester válasza Tidus (#44) üzenetére


orkester
senior tag

Jó kis gyűjtemény! :C
Mellesleg igen komoly értéket is képvisel. Egyszer régebben nézegettem, hogy beszerezzem a Ps1-es részeket, de igen hamar letettem róla. :)

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#47) Tidus válasza orkester (#46) üzenetére


Tidus
addikt

Ezt már tíz éve gyűjtögetem, ebay, ph, vatera.
Nincs platinum, mind angol, kisfüzetek meg vannak. A BlackLabel-ek az USA-ból vannak.
Én úgy voltam vele, hogy legelőszőr a 90"-es években megírattam az FF VII.-et PS1-re. az 576 Kbyte újság szerint végigtoltam. Aztán úgy döntöttem beszerzem eredetiben, azt végig toltam, de még mindig vesézgetem mert olvasgatok olyan dolgokról amiket nem csináltam meg.
Aztán jött a VIII. ekkor szintén úgy döntöttem beszerzem visszamenőleg mindet, ami megjelenik azt meg megveszem.
Egyébbként minnél régebbi annál drágábbak, egy FFVII elötti részért, akár több tízezret is elkérnek. Mármint ha hibátlan cd, és manual is van.
A Platinum-ot, és a Greatest Hits kiadásokat nem szabad megvenni, nem képviselnek értéket. de játékra teljesen jók.
A SNES kazettákról nem is beszélve, pl a legolcsóbb(kilistázva) FF III. az ebay-on. És ehhez nincs doboz és leírás, csak a kazetta.
De van 100%-osan, átlagosan.
De van gyűjtői is, annyi az ára.

(#48) Sident96 válasza Tidus (#47) üzenetére


Sident96
tag

I-VI-ig famicom japán verzió 2-3 ezer :)

(#49) Petya597 válasza Tidus (#44) üzenetére


Petya597
tag

(#41) Petya597 Akarom mondani Tetra Master. :)

Az én első FF X -es végigjátszásomra már nem igazán emlékszek, de talán olyan két-három hónap alatt sikerült. (Minden nap szakítottam rá időt, hol kevesebbet, hol többet.) Első végigjátszásnál a sztori utáni kíváncsiság mindig visz előre, így a tápoláson kívül nagyon sok rejtett dologra nem utaztam rá. Aztán többszöri végigjátszásnál már odafigyeltem a "mellékes" dolgokra is, biztos maradt el egy két dolog, a 90 körüli százalékot talán én is elmondhatom magamról. :)

[ Szerkesztve ]

http://wolfkatirajongok.wordpress.com/ http://katiwolf.gportal.hu/

(#50) Tidus válasza Sident96 (#48) üzenetére


Tidus
addikt

Én alapból linkel bizonyítom az állításomat, szóval nem linkeskedek.
Ha 2-3000-ért van akkor rendelek, de az utaztatás is pénzbe kerül, álltalában. Ritka az ingyen posta.

(#45) Mister_X: Mi a gond a XIV.-el? Bárki beszerezmeti jelenleg is kapható, rendelhető. :K

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Final Fantasy
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.