Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47) stranger28 válasza rt06 (#46) üzenetére


stranger28
addikt

Na, Spoiler akkor:

Én úgy értelmeztem, hogy azért vannak benne hibák, mert ő sem tökéletes (erre a nem halhatatlan dumával is utalnak), és az emlékek fakulnak. Ezt ő is kifejti kicsit, amikor felfedeznek a hallgatók is egy hibát. Úgyhogy én azt a részt, amikor bevallja ki volt ő, mennyire elfajult, amit akart, azt egy az egyben "befogadtam". És a film megnézése után nyilván nem azt kell gondolni, hogy most akkor Jézus átverés, de, mivel a film is az, ennek ellenére mégis kezdték a nézők is elhinni, ezért bármi megtörténhet. Még az sem ismerheti tökéletesen a történelmet, aki 14 ezer évig él, pláne nem az, aki 70-80 évet. Nem tudta hol született például, lehetetlen. Viszont modern eszközökkel feltérképezheti bármelyik ember a múlt _nagy_ eseményeit, amiket szépen el is sorol az elején, mondják is, hogy azt tanítják ők is. Szerintem ez is egy lényeges dolog a filmben, nem csak az, hogy mennyire beforgatja őket többszörösen, és még azután is kételkednek, miután azt mondja, hogy hazudott. Illetve a vallásos nő is elgondolkozott, mi-merre-hány-méter. Közben az elején elmebetegnek nézték... :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.