Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Filmfelirat linux alatt (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) $JD$


$JD$
csendes tag

Nem tud valaki egy jó film feliratozó progit linux alá (konkrétan Mandrake 9.1)?
A Mandrake egész jól viszi a különböző formátumú videofájlokat, már csak egy kis felirat kéne :)

Abit KV8-Max3, Athlon 64 3000+, 2x512 Corsair TwinX-466, Club3D R9700, Enermax 460W, Thermaltake Xaser III (Al-series)

(#2) WN31RD válasza $JD$ (#1) üzenetére


WN31RD
addikt

[L]http://www.mplayerhq.hu/[L]

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#3) Polesz válasza $JD$ (#1) üzenetére


Polesz
addikt

Mivel lesed a filmet?

Amúgy: [L]http://www.mplayerhq.hu[/L]

A világ legjobb lejátszóprogija. Támogat minden formátumot és feliratot. Szal isten. Igaz le kell fordítani (bár lehet, hogy van nem hivatalos mandrake csomag is belőle), de ennyi kellemetlenséget megér.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#4) WN31RD válasza WN31RD (#2) üzenetére


WN31RD
addikt

:((( Egy pillanat... csak megkövezem magam... megtörtént, rendben.

Tehát:

[L]http://www.mplayerhq.hu/[/L]

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#5) $JD$


$JD$
csendes tag

Köszönöm, megnézem! Egyébként eddig a KDE alapértelmezett lejátszóját használtam, asszem Kaboodle, vagy valami hasonló K-s neve van :P

Abit KV8-Max3, Athlon 64 3000+, 2x512 Corsair TwinX-466, Club3D R9700, Enermax 460W, Thermaltake Xaser III (Al-series)

(#6) Polesz válasza $JD$ (#5) üzenetére


Polesz
addikt

Ha segítségre van szükséged akkor rajta.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#7) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Szerintem jobban jársz (legalábbis egyszerűbb), ha a MDK-es CD-ről rakod fel (azon is fenn van)

(#8) Polesz válasza Cathfaern (#7) üzenetére


Polesz
addikt

Az is a kiherélt verzió? :O:O:O

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#9) Cathfaern válasza Polesz (#8) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ezt nem tudom. Mit értesz kiherélt alatt?

(#10) Polesz válasza Cathfaern (#9) üzenetére


Polesz
addikt

Jogi problémák miatt szinte semmit sem játszik le :(

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#11) WN31RD válasza Cathfaern (#9) üzenetére


WN31RD
addikt

Szaporodásképtelen... :))

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#12) Polesz válasza Polesz (#10) üzenetére


Polesz
addikt

Jah és erre úgy reagált A'rpi, hogy akkor már inkább semmit ne rakjanak be a disztribek. Egyébként a debijányosok a legkutyábbak ebben a kérdésben. Néha de utálom a freestuff mozgalmat :(((

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#13) WN31RD válasza Polesz (#12) üzenetére


WN31RD
addikt

Azért ez érthető... és nem a freestuff mozgalom a hibás, hanem azok, akiktől a freestuffosoknak (meg mindenkinek) félnivalója van...

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#14) Cathfaern válasza Polesz (#12) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Én a CD-ről raktam fel, de eddig még mindent lejátszott.

(#15) $JD$ válasza Cathfaern (#7) üzenetére


$JD$
csendes tag

Inkább letöltöm, de lehet, hogy csak holnap próbálom ki. Az installal csak nem lesz gond, ha mégis, majd sikítok :DD
Egyébként a codecek, amiket a download résznél kínál a honlap, szintén szükségesek (az első gondolom hogy igen; mi a helyzet a másikkal?)

Abit KV8-Max3, Athlon 64 3000+, 2x512 Corsair TwinX-466, Club3D R9700, Enermax 460W, Thermaltake Xaser III (Al-series)

(#16) Polesz válasza WN31RD (#13) üzenetére


Polesz
addikt

Na jó nem a mozgalommal magával van problémám, hanem ezzel a paranoid viselkedéssel. Egyébként volt róla szó, hogy legyen egy egyszerű script debianban ami leszedi a cuccost és szépen rendszerbe pakolja. A script persze gpl. Ebbe senki nem tudna belekötni. Ugyanez a többi disztribnél is. Egyedül az UHU lejátszója ''normális''.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#17) Polesz válasza Cathfaern (#14) üzenetére


Polesz
addikt

Van /usr/lib/win32 alkönyvtárad is tele codec-kel?

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#18) Polesz válasza $JD$ (#15) üzenetére


Polesz
addikt

Nem minden filmhez szükséges az első sem.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#19) WN31RD válasza Polesz (#16) üzenetére


WN31RD
addikt

Írj egy ilyen scriptet, aztán terjeszd... ;]

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#20) Polesz válasza WN31RD (#19) üzenetére


Polesz
addikt

Nem érdekel a debian :)

Slackware alá meg magamnak fordítom szal mindegy ;]

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#21) WN31RD válasza Polesz (#20) üzenetére


WN31RD
addikt

Miért inkább Slackware? Csak megszokás vagy valami más is van mögötte?

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#22) Cathfaern válasza Polesz (#17) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ha fél perccel korábban szólsz, akkor nem jövök át Win. alá, hanem megnézem :( De szerintem nincs (de majd megnézem pontosan).

(#23) Polesz válasza WN31RD (#21) üzenetére


Polesz
addikt

Az első linuxom volt a slack és egyszerűen beleszerettem. Kipróbáltam sok mást is, de ez maradt végülis. A debian csomagkezelése klassz nagyon, de nincs mindenből csomag legalábbis amikor megjelenik én meg nem szeretek várni. Fordítással meg nem piszkítanám a rendszert :) RPM alapú csomagok rémálom. Maradt a slack. Alaptelepítés fel. Frissítés csak a legfontosabb dolgok. A többit magamnak fordítom és állítom be kényem-kedvem szerint. Szerinem ez a linux az ami a legtöbb szabadságot adja.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#24) WN31RD válasza Polesz (#23) üzenetére


WN31RD
addikt

Kézi fordítgatást és telepítést mindkét rendszerben használhatsz. Azért (is) nem használod a Debiant, mert ott emellett még van egy egész jó csomagkezelő is? :F

(Félre ne érts: Nem rábeszélni akarlak semmire, csak kíváncsiskodom.)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#25) Polesz válasza WN31RD (#24) üzenetére


Polesz
addikt

Nem azért.

Egyszerűen nem tudom igazából megmagyarázni. Talán ez olyan mint az első szerelem. Mondjuk ezzel sokkal nagyobb sikerélményeket értem el hardvereim telepítése során és nagyon megszoktam a használatát. Ezért is maradtam meg ennél. Kipróbáltam nagyon sok disztribet, de ez volt szerinem a legletisztultabb mind közül.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#26) proximus válasza Polesz (#23) üzenetére


proximus
senior tag

''Szerinem ez a linux az ami a legtöbb szabadságot adja.''
Hmmm biztos vagy te ebben? :)
Gentoo -t próbáltad már? :)
(Na jó én a slack -ot még nem:) )

(#27) Polesz válasza proximus (#26) üzenetére


Polesz
addikt

Lehet, hogy jó a Gentoo is :) Nem tudom. Majd egyszer letöltöm és felrakom. Talán sikerül elcsábítania, de nem hiszem :)

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Filmfelirat linux alatt (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.