Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-27 18:45:12

LOGOUT.hu

A topic elfeledett filmcímekhez nyújt segítséget, nem ajánlásoknak van fenntartva.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) macikos


macikos
addikt

Sziasztok!

Egy thrillert keresek. Érzésre olyasmi, mintha valami dán thriller lenne.
Annyi maradt meg belőle, hogy nyomoznak valami gyerekgyilkosság ügyben, stb. meg hogy egy családot foglyul ejtenek a saját lakásukban. Apukát mintha megölnék, az anyukát meg a radiátor csövéhez bilincselik napokra, a gyerekeket meg a fürdőszobába zárják vagy valami ilyesmi. Meg rémlik, mintha valami száloptikás rejtett kamerával nézné a szenvedésüket a tettes.
A tettes valami nagydarab, kopasz, visszamaradott fiatal férfi, aki fényképeket készít és azokat nézegeti/gyűjti az anyjánál.

Rémlik valakinek?

(#3002) Cs1csó válasza macikos (#3001) üzenetére


Cs1csó
félisten

Bakker nemrég láttam és nem jut eszembe a címe, már keresem!!

A kezelés /De Behandeling/
belga thriller, 131 perc, 2014

[ Szerkesztve ]

(#3003) macikos válasza Cs1csó (#3002) üzenetére


macikos
addikt

Ez az! Remek! Profi vagy!

Köszi!

Itt gondolkodtam, tudtam hogy volt ilyen film, de semmi támpont nem volt, hogy merre induljak el.

(#3004) Cs1csó válasza macikos (#3003) üzenetére


Cs1csó
félisten

Arra emlékeztem hogy a pedofília volt az egész alapja a főszereplő nyomozónak ez a gyerekkori traumája.

(#3005) macikos válasza Cs1csó (#3004) üzenetére


macikos
addikt

Igen. Meg is nézzük. Mostanában újra rákattatunk a dán, stb. thrillerekre.

De ez is egy olyan film, hogy aminek az életbe nem jutott volna eszembe a címe, mivel nincs szinkronizálva (így eléggé mellőzött). Bezzeg minden gagyi szar kap szinkront, csak ez nem...

[ Szerkesztve ]

(#3006) Cs1csó válasza macikos (#3005) üzenetére


Cs1csó
félisten

Le van szinkronizálva.

(#3007) Samus


Samus
addikt

Sziasztok, keresek egy filmet, aminek a plakátját láttam ma. Sajnos nem fényképeztem le. A Kelenföldi aluljáróban biztos kint van. Alvilág címet láttam kiírva, ami megmaradt, az a felirat a plakát felső részén: "A család szent, de nem sérthetetlen." a plakát komor volt, az előtérben egy negyvenes férfi, öltönyben, háttérben egy fiatal nő és még pár ember. Sajnos neten így nem sikerült megtalálnom. Ha valaki arra jár, lefénykepezhetné nekem, hátha többre mennék vele, ha nem kapok itt tippeket (egyébként 200 kilométerre lakok a fővárostól, szóval nehéz visszamennem).
Köszi.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#3008) mephi666 válasza Samus (#3007) üzenetére


mephi666
nagyúr

gugli nekem ezt mondta :)

így ránézésre ez valami aranyélet koppintás akar lenni?

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#3009) Samus válasza mephi666 (#3008) üzenetére


Samus
addikt

Ezaz :R
Sorozat és magyar...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#3010) mephi666 válasza Samus (#3009) üzenetére


mephi666
nagyúr

aranyélet szintén sorozat és magyar :) ha eddig kimaradt volna, érdemes pótolni... az első 2 évadot láttuk és kiemelkedő... :K nem hinném, hogy ez az új sorozat megközelíti, mert magasan van a léc

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#3011) dannyl válasza mephi666 (#3010) üzenetére


dannyl
addikt

Abszolút egyetértek. Az Aranyélet világszínvonalú lett. Mind a 3 évad zseniális.

[ Szerkesztve ]

(#3012) envagyok


envagyok
veterán

Egy régebbi film címét szeretném megtudni. Valami kémes film, amiben a kém csaját a konkurencia a vízbe dobja, és megfullad.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#3013) lemmy71 válasza envagyok (#3012) üzenetére


lemmy71
őstag

Egy kicsivel több infót, mert így nehéz szülés lesz

(#3014) envagyok válasza lemmy71 (#3013) üzenetére


envagyok
veterán

Már nem emlékszem pontosan, de ha jól emlékszem elcsábít egy nőt, akibe szerelmes lesz, és elmegy elintézni valamit, a csajt otthagyja (vagy kikőtőben vagy lakóhajón lakott), és az ellenség összekötözve élve dobta a vízbe.
Ennyire emlékszem csak :(

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#3015) lemmy71


lemmy71
őstag

Kilencvenes évek vége kétezres elején készült amerikai filmet keresek, amit anno valamelyik magyar "királyi" csatorna is vetített. Egy közép szerű amerikai városban játszódik kétezer környékén, a lényeg hogy valami idegen anyag kerül a városba, azt hiszem meteor formájában, ez egy fekete kavicshoz hasonlít. Aki érintkezésbe kerül vele azt valami furcsa hatalom ejti rabul és ahogy a kő szinte kézről kézre jár valamilyen szektává kovácsolja az embereket. Ezek az emberek elkezdenek a város egy elkerített részén valami különleges "gépet" építeni amivel kapcsolatot tudnának teremteni idegen fajjal, ha jól emlékszem. A város másik kisebb csoportja próbálja kideríteni mi is történik az emberekkel és próbálják megakadályozni hogy más is érintkezzen a fekete kővel.

(#3016) littlelion21


littlelion21
addikt

Rémkoppantók: [link]

[ Szerkesztve ]

(#3017) Cs1csó válasza lemmy71 (#3015) üzenetére


Cs1csó
félisten

(#3018) lemmy71 válasza Cs1csó (#3017) üzenetére


lemmy71
őstag

Köszönöm a gyors választ! Bár olyan régen láttam már a filmet hogy most egy kicsit bizonytalan vagyok benne hogy ez lenne az a film, de azért megnézem

(#3019) stefi76


stefi76
tag

Még kb 20-25 éve láthattam egy amerikai filmet.
Halvány emlék róla, hogy egy pilóta - azt hiszem vadászgépé - talán repülés/bevetés közben meghal és "Istenhez" kerül, aki egy fehér ruhás ember, aki kérdéseket tesz fel neki arról, hogy mi a véleménye az életéről, például mit szólna ahhoz, hogyha ma az élet egy kísérlet lenne?

Ez maradt meg nagyjából, akkor nem érdekelt a téma miatt a film igazán, most belenéznék, mi is volt konkrétan, ha valakinek lenne róla tippje esetleg...

(#3020) Cs1csó válasza stefi76 (#3019) üzenetére


Cs1csó
félisten

(#3021) stefi76 válasza Cs1csó (#3020) üzenetére


stefi76
tag

Áááá, sajnos nem ez volt...
Ott egy manusz volt aki Istent játszotta, illetve annyi dereng még, hogy egy fehér szobában vagy valami irodában voltak, ahol beszélgettek.

De minden esetre köszönöm azért a segítséged!

(#3022) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok!
Keresek egy filmet már nagyon régóta. Nem tudom mikor készült, de kb. 90-es évek eleje lehet. A film nekünk anno Visszatérés vagy A visszatérés címen volt meg VHS-en. Úgy kezdődik, hogy egy csávó érkezik amcsi, sivatagos országúton fekete porsche (talán) 911-essel, egy kígyó van az út közepén, csávó megáll előtte a kocsival, kiszáll, megpöccinti azt a csizmájával, majd hátrébbtolat és elmegy a kígyó felett.

A filmben talán a szülővárosába tér vissza a faszi ahol korábban autókat szállított traileren, most egy új sportautós banda van a városban, folyton basztatják hősünket. A bandának tpik 91-es évekbeli csicsás piros, sárgás sportkocsijaik vannak (talán egyiknek Thunderbird).

Ennyiből megvan? :D

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#3023) Samus válasza wolfman (#3022) üzenetére


Samus
addikt

Nem a Száguldó Bosszú véletlen? Kicsit más a sztori, de a leírás alapján ez ugrott be.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#3024) Cs1csó válasza Samus (#3023) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem is az ugrott be "The Wraith 1986" szinte fáj annyira 80' évek. Piszok jó zenék, piszok jó karakterek a legutolsó mellékszereplő is nagyon ott van.

(#3025) wolfman válasza Samus (#3023) üzenetére


wolfman
veterán

Nem. Közben, hogy ide beírtam megtaláltam utána fél órára. :D Tegnap meg is néztem, pedig csak angolul van interneten megtalálható.

Tényleg Visszatérés a címe, de ha így keresek rá, semmit nem talál. Ám jött az ötlet, hogy Internet Movie Cars Database alapján megkeressem. Két barátom segített, aztán meg is lett a film.

Nasty Hero (Visszatérés) 1987

Végtelenül gyenge a cucc, de mégis gyerekkoromban megnéztem tucatszor. :)

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#3026) Cs1csó válasza wolfman (#3025) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt a database-t én is megtaláltam, kiment a fejemből hogy linkelhettem volna de ezek szerint rátaláltatok ez a lényeg.

(#3027) lemmy71 válasza Samus (#3023) üzenetére


lemmy71
őstag

Én is azonnal a The Wraith gondoltam amikor elolvastam a kérést, de a Száguldó bosszúban hol van Porsche :) ha jól emlékszem csak egy európai autó van benne, az is egy szakadt angol triumph spitfire :D De nem vitázni akarok távol álljon tőlem. Nagyon jó kis film volt annak idején, emlékszem hogy a nyolcvanas években fel kellet rá iratkozni a videotékában :K Na de ma megnézem én is ez a Nasty Hero -t úgy is retró estét tartok ;] Ahogy nézem a főszereplő pacákot, szerintem ő játszotta Jesse -t a Nehéz napok egy Föld nevű bolygón sorozatban a nyolcvanas évek végén, az is jó kis filmvolt anno, de most is volt egy régi filmja azt hiszem talán tegnap este, valami kocsmában hülyére vert mindenkit egy szkander parti után :DD

[ Szerkesztve ]

(#3028) lemmy71 válasza lemmy71 (#3027) üzenetére


lemmy71
őstag

Tévedtem én Martin Kove ra gondoltam de nem ő játszik benne, csak így első látásra hirtelen megtévesztett :R

(#3029) wolfman válasza lemmy71 (#3027) üzenetére


wolfman
veterán

Annak a sorozatnak ez volt a címe? Azt hittem csak annyi hogy Jesse. Annyira szerettük ano ezt a sorozatot, hogy az akkor beszerzett dalmata kutyánk is innen kapta a nevét. :D Igaz már a sorozatból semmire nem emlékszem, csak a szemre.

Neked hogy tetszett a Nasty Hero?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#3030) Cs1csó válasza wolfman (#3029) üzenetére


Cs1csó
félisten

Martin Kove szerintem nagyon bírhatta ezt a sorozatot mert a fiának - aki a közvetlenül a sorozat után született - Jesse nevet adta.

(#3031) lemmy71 válasza wolfman (#3029) üzenetére


lemmy71
őstag

Nem volt rossz tetszett bár magyar szinkronnal élvezhetőbb lenne.Én amúgy kedvelem a nyolcvanas kilencvenes évek amcsi filmjeit, azt kell mondanom hogy jobbak mint ezek a mai gyártású hulladékok, tisztelet a kivételeknek. Talán megérni nyitni egy külön topikot ami a nyolcvanas kilencvenes évek akció kaland és vígjáték filmjeivel foglalkozna :F Akiket érdekelne ez a topik nyitás akkor szerintem privátban beszéljük meg

(#3032) wolfman válasza lemmy71 (#3031) üzenetére


wolfman
veterán

Nekünk kazin szinkronnal volt meg, nem is volt rossz emlékeim szerint.
Amúgy a lényeges különbség a 80-90-es évek és a 2000 FŐLEG a 2010-es évek akciófilmjei között, hogy a főszereplő korosztály 40+ életkorról leköltözött a 20-40 éves korig. Szuperhősök, akciósztárok mind ilyen kis tehetségtelen ripacs tinik lettek. Kemény beszólások eltűntek viszont van sok fingós poén.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#3033) mephi666 válasza lemmy71 (#3031) üzenetére


mephi666
nagyúr

ezeken nőttem fel, részemről jöhet :)

#3032: igen, régen olvasgattam pl pókember képregényeket és azokban peter parker már dolgozó ember volt, aki másodállásban megmentette mindig az embereket... 2000 után pedig az összes reboot-ot a középiskolás éveivel indítják... (és ott vérzett el a garfield-os próbálkozás is) akciófilmekből az expendables hozta leginkább a retro-t, de van néha 1-2 jobb alkotás is... kb bourne-el indultak el a fiatalabb korosztály irányába

ez a "nehéz napok egy föld nevű bolygón" nekem is megvolt, de emlékeimben valamiért mindig schwarzenegger ugrott be róla :) lehet újranézem hamarosan: csak 13 része van

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#3034) TrollBalint válasza mephi666 (#3033) üzenetére


TrollBalint
addikt

Az a topik engem is érdekelne :)
Az expendables meg ha jól tudom eleve a 80-as évek akciófilm mintájára készült, amolyan retro jelleggel, ezért is tudta azt a hangulatot hozni. Meg hát mindenki aki benne szerepelt az 80-as évekbeli akcióhős volt :D
Én is egyébként nagyok sokáig azt hittem, hogy a Nehéz napok egy Föld nevű bolygón főszereplője Schwarzenegger. És még akkor se akartam elhinni, mikor ráismertem, hogy ez pedig nem az :)
Adtál egy kis ihletet, lehet én is megnézem a hétvégén :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#3035) wolfman válasza mephi666 (#3033) üzenetére


wolfman
veterán

Annál sztem van több része, nem?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#3036) mephi666 válasza wolfman (#3035) üzenetére


mephi666
nagyúr

imdb ennyit mond :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#3037) Zsoxx válasza TrollBalint (#3034) üzenetére


Zsoxx
senior tag

A 90-es években születtek a legjobb akciófilmek, az Expendables is azok mintájára készült. (Jó, mondjuk a Die Harddal kezdődött, ami 1988-as.)

(#3038) wolfman válasza Zsoxx (#3037) üzenetére


wolfman
veterán

És a Halálos Fegyver 87-ben? Rambo 82? Beverly Hillsi Zsaru 84? Van ott régebb óta is. :)

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#3039) Zsoxx válasza wolfman (#3038) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Azok se voltak rosszak, de az igazán jók a 90-es években készültek szerintem.

(#3040) lemmy71


lemmy71
őstag

wolfman mephi666 TrollBalint Zsoxx
Rendben van uraim, akkor ne offoljuk tovább itt ezt a témát, a 80’ – 90’ évek filmjeivel kapcsolatos megjegyzésekre és észrevételekre, használjuk ezt a témát Amit látnod kell 80’ – 90’ évek, egész estét betöltő mozi filmjei.

(#3041) wolfman válasza lemmy71 (#3040) üzenetére


wolfman
veterán

Ja azt hittem már, hogy mindvégig volt egy ilyen topik, de látom most hoztad létre. :)

Ellátogatunk oda is. :)

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#3042) Sipi-


Sipi-
tag

Sziasztok!

Keresek egy magyar rövidfilmet (annyira nem is rövid, legalább 15-20 perces volt emlékeim szerint). Pár éve láttam youtube-on, de mostanában próbáltam megkeresni és nem lelem. A címét persze nem tudom :)
A történet arról szól, hogy együtt lakik egy fiatal srác és a barátnője. Bulinap van, a csaj menni akar bulizni, de a srác meg inkább otthon maradna. A csaj el is megy bulizni. A srác kap egy sms-t, de nem a barátnőjétől (elrontotta a címzést a küldő). Elmegy Ő is, de másik helyre, ott összeismerkedik egy másik lánnyal, stb.
Utána vágás és megint ott vagyunk, hogy a csaj menne otthonról bulizni. Igazából ettől a ponttól játszódik le a vége három vagy négyféle végkifejlettel (barátnő összejön másik sráccal és a srác is kavar másik nővel / srác utánamegy és nagy kibékülés / stb.)
Örülnék ha valakinek ismerős lenne és megtalálnám, szívesen megnézném mégegyszer.
Köszi előre is!

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#3043) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Keresek egy (talán amerkiai) vígjáték filmet 90-es években ment. Egy piros ruhás szexi nő a főszereplő, aki a pokolból angyala és a földre, valami nagyvárosba érkezett.
:R

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#3044) bambano válasza zoltanz (#3043) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

aminek Brendan Fraser a főszereplője?
vagy Elizabeth Hurley pirosban? :)
A bájkeverő

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3045) zoltanz válasza bambano (#3044) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Az sem rossz.
De nem ezt keresem, egy pillanat megvan amikor megérkezik sok piros bőrönddel a szállodába.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#3046) littlelion21 válasza zoltanz (#3045) üzenetére


littlelion21
addikt

Esetleg a "Fél lábbal a paradicsomban" c. remekmű?

(#3047) Armahun


Armahun
addikt

Sziasztok

Egy viszonylag friss filmet keresek.

Terjed egy búra. Bevezényelnek egy kis katonai csapatot ami elvész.
Mindenféle lények vannak bent. Egy más dimenzió ami keveredik a miénkkel.
Középen egy talán világító torny benne egy lénnyel aki okozza az egészet.

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#3048) Cs1csó válasza littlelion21 (#3046) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szerintem ráhibáztál!

(#3049) bambano válasza zoltanz (#3043) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

angyalra még egy filmből emlékszem, amiben Piedone helyi taxisofőr volt, ha jól emlékszem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3050) Csepe válasza Armahun (#3047) üzenetére


Csepe
aktív tag

Annihilation

Nihil Novi Sub Sole /::\ https://bit.ly/2R7gwB2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.