Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Fileservernek mit? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Lomos


Lomos
aktív tag

Hali,

az a helyzet allt elo, hogy fileservert kene epitenem. A legfontosabb a folyamatos es jo halozati kapcsolat es a gyors filekezeles. Az elso problemat megoldom, szoval nem is igazi problema, viszont nem vagyok biztos, hogy milyen alaplapot valasszak. A platform akar intel, akar AMD lehet, bar a szivem az AMD fele huz, de minden jo megoldas szoba johet.
Tehat olyan alaplapot keresek, valami kozepes arkategoriabol amelynek jo az IDE kezelese.
Bar gondolkoztam RAID1-ben is, ilyenkor egy kulso vezerlovel (Adaptecet neztem ki, espedig az 1200A-t) nem nagyon szamit az alaplapi ide.

Velemenyek, tapasztalatok, otletek?

www.HuWiCo.hu - Hungarian Wireless Community

(#2) Lomos válasza Lomos (#1) üzenetére


Lomos
aktív tag

es meg annyi, hogy 99% linux lesz rajta, sambaval.

www.HuWiCo.hu - Hungarian Wireless Community

(#3) HSNet válasza Lomos (#2) üzenetére


HSNet
aktív tag

Mekkora terhelést akarsz rárakni?
Már csak azért, mert kisebb terhelések mellett gyakorlatilag mindegy milyen gépet teszel alá, viszont ha má arra vadászol, hogy az alaplapi IDE-k közül melyik a leggyorsabb, akkor inkább vegyél egy szerver alaplapot, 64 bites PCI slottal, és Ultra320-as SCSI-t hozzá. Tudom, hogy ez baromi drága, de legalább tényleg gyorsabb (a különböző alaplapi kontrollerek között 1-5 % sebességkülönbség ha van, ha meg PCI slotba teszel IDE-RAID kártyát, akkor meg a PCI sávszéllimitje i beugorhat a képbe).
AMD fronton csak az nForce 2-t hanyagold (a most kaphatóak közül), mert annak lehetnek problémái néha az ide kezeléssel.
Az ide kontroller helyett inkább arra figyelj, hogy déli hídba integrált, nem PCI-on becsatlakozó, és normális minőségű hálókártya legyen benne.

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#4) vlaci79 válasza Lomos (#1) üzenetére


vlaci79
senior tag

udv
arrol irhatnal hogy hany felhasznalot kellene kiszoldalnia, milyen letoltesi sebesseget szertnel elerni,mekkora tarhelyre lenne szukseg.
mennyit szannal ra.

(#5) Szaki válasza Lomos (#1) üzenetére


Szaki
tag

Meg:
- halo 100/1000 Mbit/s legyen
- tobb halokartya (redundancia)
- kell e hotswap (HDD)
- mennyire fontos a 24*365 óra/nap uzem
- RAID milyen legyen 5/5+1/stb
- Milyen adatbazis kezelot fogsz hasznalni

Ha ez megvan akkor tudok mondani AMD es INTEL rendszert.

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Fileservernek mit? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.