Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) salesboy


salesboy
tag

Igazából fújhatom már a pénzem, de szeretnénk segíteni másokon, nehogy pórún járjanak, mint én.

Ezért olvassátok ezt el!!!!! :W

Röviden a történet.
Rendszeresen vásárolok interneten, Magyarországon is és az Ebay-en is. Magyarországon általában utánvétesek a csomagok ezért nincs kockázat.
Az Ebay-en előre kell fizetni, de eddig még semmilyen problémám nem volt, pedig már legalább 10-szer vásároltam és minden csomagot megkaptam időben és sértetlenül.

Egy pár hónappal ezelőtt elkezdtem leveleket kapni ismeretlenektől ezzel a szöveggel:

Re: hello
Kérlek, bocsáss meg nekünk, hogy zavarják az értékes time. We van Tai Pingyang company.This egy elektronikus company.one a legnagyobb nemzetközi kereskedelmi nagykereskedők China.We főként eladni elektromos termékek, mint például laptop, LCD TV, fényképezőgép, mobiltelefon, MP4, GPS, és így tovább.
Ajánlatunk a kiváló minőségű és versenyképes ár, és a termékek nemzetközi garancia. Ha van ideje, kérjük, látogasson el honlapunkra: www.aooeg.com
MSN / E-mail: service@aooeg.com

Ez csak egy a sok közül és mindegyiken más-más oldalra csalogatnak. Persze ezek inkább angol nyelven írt levelek, de vették a fáradtságot arra, hogy magyarosítsák is.
Persze ez ma már nem túl komplikált.

Itt felsorolnám az összes oldalt amivel én találkoztam és ezek mind egy rendszerbe dolgoznak:

Ez a két oldal még most is működik:

www.hyyfcop.com
E-mail: hyfcop@hyyfcop.com
www.kaduo-88.com
E-mail: kaduo88@kaduo-88.com

Ezek már csak vannak, de nem reagálnak semmire:

www.aooeg.com
E-mail: service@aooeg.com
www.seiol.com
E-mail: service@Seiol.com
www.hopuc.com
E-mail: hopuc@hopuc.com
www.kwtch.com
www.nesto1.com
E-mail: service@nesto1.com
www.hyfcop.com
E-mail: hyfcop@hyfcop.com

Mind korrektül kialakított weboldalak. Érdemes megnézni. Telefonszámok, címek minden megtalálható. Azonnal lehet velük kontaktálni és ők készségesen segítenek. Az árak 30-60 %-al alatta vannak a piaci árnak, még szállítási költséggel együtt is.

Hosszú ideig szemezgettem az árakkal, eveleztem velük hosszasan a biztosítékról és természetesen ők mindig megnyugtattak engem, hogy minden rendben lesz.

Aztán kb. 2 hónap után úgy döntöttem veszek valamit www.hyfcop.com -ról
Először egy olcsóbb termékre gondoltam mondván , ha mégis bukok, akkor ne sokat.
De végül egy Iphone mellet döntöttem, amit először 184 Euróért adtak volna.
Átutaltam a pénzt és vártam.

4 nap múlva ott volt a pénz jelezte, hogy elindította a csomagot EMS-el, még csomagszámot is kaptam.

Utána hírtelen eltűnt az oldal és a leveleket is visszadobta az internet.
Akkor már sejtettem, hogy baj lesz. Volt egy másik oldal, ami üzemelt szinte ugyan azokkal az árakkal dolgozott. (www.kaduo-88.com )
Kérdeztem tőlük, hogy ők a tárasai-e a hyfcop.com-nak. Persze tagadták.
Utána egy nappal jelentkezett a hyfcop, hogy sajnos a csomagom a VÁM-ban ragadt és addig nem engedik tovább, amíg nem fizetek még 90 Eurót.
Kérdeztem hogy hol voltak eddig és hol az oldaluk. Közölték itt vagyunk csak most már hyyfcop.com lettünk.
És valóban ott voltak megint.

Itt elbizonytalanodtam és nem akartam már nekik fizetni, befenyegettem a rendőrséggel meg az INTERPOL-al, de ő nem nagyon zavartatta magát, folyamatosan mondta, hogy addig ő nem tudja küldeni, amíg nem fizetek és nem hitelezi meg nekem a pénzt.
Sokáig tanácstalan voltam, de patt helyzet volt. Úgy döntöttem most már mindegy. Ha nem fizetek, akkor sose lesz csomagom, ha fizetek akkor talán lesz. Persze 90 Euró még nagyon sok pénz, de itt már nincs megállás.

Közben folyamatosan keresgéltem az interneten, hogy nincs-e olyan fórum, ahol ehhez hasonló esetekről írnak, de semmit nem találtam. Bíztam abban, hogy csak rendben lesz minden.

Nem lett!!!

A két első oldal minden gond nélkül üzemel és rabolják az embereket, akiket sikerült megvezetni.

Itt vannak még infók a Bankjukról és az utalási helyekről:

WesternUnion:
-My first name : Feng
-My last name : Yan
-postcode: 100023
-City: Beiijing
-Country: China
-Address: NO.8, Ya bao Road,Chao yang district ,beijing, China

-Bank name: Bank of China
-Address: NO.8, Ya bao Road,Chao yang district ,beijing, China
-A/C holder's name: Yi Jie Chen
-A/C No.: 4140300-0188-078948-5
-Swift code: BKCH CN BJ 110
Hát ennyi az én történetem. Most a levél írás közben pofátlanul keres az MSN-en a másik oldal, hogy szeretnék-e vásárolni valamit. Gusztustalanok.

Figyelmeztessetek másokat is, mert így Karácsony környékén sokan belefuthatnak ilyenbe!!!!!!!!!!!.

[ Szerkesztve ]

¤¤¤¤¤¤¤ " I think this is the beginning of a beautiful friendship. " ¤¤¤¤¤¤¤

(#2) hanee


hanee
senior tag

Mondjuk én azt nem értem, hogy valaki, aki tapasztalat e-bay-es vásárló, miért nem Paypal-on keresztül vásárol?
Ne értsd félre nem bántani akarlak, elég szar ügy, hogy ilyen megtörténik, de szerintem Paypal nélkül fizetni külföldre szigorúan tilos..

Hanee

(#3) salesboy válasza hanee (#2) üzenetére


salesboy
tag

Igazad van teljesen.
Belátom mekkora hibát követtem el, de ennél sokkal nagyobb összeget is kifizettem már utazásért és minden simán lezajlott, pedig ott sem volt PayPal.

De ha tudnád, hány ember van még rajtam kívűl aki be fog ezeknek dőlni.

Az a lényeg sokan olvassátok el és tanuljatok belőle!!!!!!
Ne az én butaságommal foglalkozzatok.

Még valami.

Az EXPRESS oldalán is van egy Macbook hírdetés, amit legalább 20-szor adtak fel.
Na az ugyan ez lehet.
Minden féle Macbook kb. 40%-kal olcsóbb újonnan. Kiderült, hogy ez egy Angol telephelyű cég az.

Itt a címük:

GURUH LIMITED
+4470359 77159

GURUH LIMITED
Registered No. 05440636
69 GREAT HAMPTON STREET,
BIRMINGHAM,
WEST MIDLANDS,
B18 6EW
UNITED KINGDOM

Ők is igérnek mindent csak előre fizessek. Mondtam PayPal oszt oké.
Nem azzal csak 2 000 Euró felett. Erre mondtam oda megyek személyesen átveszem
(persze blöfföltem) Jó akkor hozzam a befizetett csekket és mutassam be.
Na akkor elgurult a gyógyszerem és írtam nekik egy pár keresetlen szót.
Azóta hallgatnak, mint a sír.

Na hát ilyenek vannak. Ezt a sok söpredéket el kell taposni, mert tönkre teszik Internetes bisniseket. Végre az emberek kezdenek on-line vásárolni, erre megjelennek ilyen cégek.
És amiről még én sem tudok.

Ha tudtok még hasonlóról írjatok!!!!!

Üdv.

[ Szerkesztve ]

¤¤¤¤¤¤¤ " I think this is the beginning of a beautiful friendship. " ¤¤¤¤¤¤¤

(#4) blueMerle válasza salesboy (#1) üzenetére


blueMerle
veterán

Mielőtt publikálod a címeket illene odabiggyesztened hogy ezek a weboldalak FERTŐZÖTTEK.

Az AVG azonnal beriasztott szinte mindegyikre. Ha neked nem, akkor egy szép vírusgyüjtemény lehet a gépeden :)

(#5) salesboy válasza blueMerle (#4) üzenetére


salesboy
tag

Bocs. Nálam nem jelzett semmit, és már máshol is néztem más vírusírtóval ott sem jelezte, hogy ez vírusos.

Teljesen renben van a gépem. :K

¤¤¤¤¤¤¤ " I think this is the beginning of a beautiful friendship. " ¤¤¤¤¤¤¤

(#6) blueMerle válasza salesboy (#5) üzenetére


blueMerle
veterán

Teljesen renben van a gépem.
Ezt most ugye nem mondod komolyan? Most mondom hogy az AVG jelzett, ha neked nem jelzett a vírusirtód az azért van mert nem ismerte fel, és a géped minden bizonnyal fertőzött. Olyan nincs hogy nálad a vírus nem töltödik le :)

Attól hogy más vírusirtó nem észlelte, attól nincs ott? :W

Tessék:

[ Szerkesztve ]

(#7) JetiRulez válasza blueMerle (#6) üzenetére


JetiRulez
őstag

Az én vírusítóm se jelez semmit. :F
De szokatlanul lassan jött be az oldal.
Küldtem egy jelentést a Google-nek, Hamisított webhellyel kapcsolatban.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#8) salesboy válasza blueMerle (#6) üzenetére


salesboy
tag

Sajnálom.

Látom én is. Azért nem értem, mert többször több helyen is felmentem ezekre az oldalakra és több féle vírusirtó volt mindenhol. Soha egyszer sem jeleztek.

Bár csak így lett volna, akkor gondolhatod, hogy nem járok így.

Most nem AVG-ém van, hanem Avast!-om, de eddig nem volt semmi problémám vele.
Itt az idő, hogy lecseréljem. :Y

¤¤¤¤¤¤¤ " I think this is the beginning of a beautiful friendship. " ¤¤¤¤¤¤¤

(#9) blueMerle válasza JetiRulez (#7) üzenetére


blueMerle
veterán

Gondolom neked sem AVG van feltelepítve :U

salesboy: avast? Jahm, akkor itt a hiba :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10) JetiRulez válasza blueMerle (#9) üzenetére


JetiRulez
őstag

Tudomásom szerint nincs magyar verziója az AVG-nek, ezért nem használom. Félek, hogy valamit csúnyán elállítok benne. Ja és Én szintén avastos vagyok.

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#11) salesboy válasza JetiRulez (#7) üzenetére


salesboy
tag

Húúúúú Te vagy az EMBEREM!!!!!!!

Végre valaki tud valami hivatalosat tenni ez ügyben!!!! :C

És ezek már vagy fél éve itt vannak!!!!!

¤¤¤¤¤¤¤ " I think this is the beginning of a beautiful friendship. " ¤¤¤¤¤¤¤

(#12) Ndruu válasza blueMerle (#9) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

ESET Smart Security, Spybot S&D aktív üzemmódban, DropMyRights, a weboldal forrásában semmi olyan agent.js nevű javascriptet nem találtam, ami letöltődne. Nem is töltött le semmi ilyet az Opera.

blueMerle: Én azt egy szóval sem mondtam, de még csak nem is gondoltam rá. Csak rá kéne jönni, hogy fake alarm volt-e nálad, vagy a híres ESET maradt le valamiről. agent.js amúgy is gyanús név, de nálam ilyen le sem töltődik.
Majd kiderül...

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#13) JetiRulez válasza salesboy (#11) üzenetére


JetiRulez
őstag

Végtére csak annyit tettem, hogy a Firefox súgó menüpontjában rányomtam a Hamisított webhely bejelentése parancsra és írtam indokot. Nem tudom mennyire hatásos, de meg szoktam tenni ilyen oldalaknál.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#14) blueMerle válasza JetiRulez (#10) üzenetére


blueMerle
veterán

Magyar nincs de az angol sem okoz problémát szerintem senkinek. Next, Next, Next, Next és Finish. Nem kell állítgatnod semmit sem, magát frissíti szépen a háttérben. :)

Ndruu: most szerinted akkor én itt most mindenkit szivatok vagy mi? :F Lehetséges hogy a cucc csak IE alatt aktív, esetleg próbáljátok meg IE alól elérni az oldalt :U

[ Szerkesztve ]

(#15) orkester válasza blueMerle (#9) üzenetére


orkester
senior tag

Nekem Firefox+Kaspersky van és szintén nem jelzett.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#16) salesboy válasza blueMerle (#9) üzenetére


salesboy
tag

Norton-os gépen sem jelzett be és néztem már McAfee-és gépen is többször. Semmit sem jelzett.

De biztos bennem van a hiba. :O

¤¤¤¤¤¤¤ " I think this is the beginning of a beautiful friendship. " ¤¤¤¤¤¤¤

(#17) localhost


localhost
Közösségépítő

ESKÜSZÖM nem értem, miért csalás az, ha valaki EU-n kívüli országból rendel és a vásárlása után VÁM-ot kell fizetni ?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#18) blueMerle


blueMerle
veterán

SENKI nem próbálja meg AVG+IE-vel, de engem néztek idiótának. Berakok egy kibaszott screenshotot de utána is kétségbe van vonva az igazam hogy márpedig az a kibaszott AVG+IE jelez

SOHA de SOHA nem fogok szólni a fórumon ha ilyesmi oldalon fertőzésre bukkanok. Ez volt az utolsó.

Ui.: Safari alól is visít az AVG, tehát BIZTOS hogy nem böngészőspecifikus exploit van az oldalon....kellemes böngészést.

[ Szerkesztve ]

(#19) salesboy válasza JetiRulez (#13) üzenetére


salesboy
tag

Ok, ezt eddig nem ismertem. Kösz a tippet. :K

¤¤¤¤¤¤¤ " I think this is the beginning of a beautiful friendship. " ¤¤¤¤¤¤¤

(#20) salesboy válasza localhost (#17) üzenetére


salesboy
tag

Szerinted Anglia hol van?

Végig olvastad a cikket? :Y

Bocs azt a második fejezetben írtam. :(((

[ Szerkesztve ]

¤¤¤¤¤¤¤ " I think this is the beginning of a beautiful friendship. " ¤¤¤¤¤¤¤

(#21) Dr. Romano válasza blueMerle (#18) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Nyugi van ember, nekem már be sem jön az oldal nem működő linkre hivatkozva :DDD

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#22) localhost válasza salesboy (#20) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Végig! De Te KÍNAI áruházakról írsz nem ?

A Telephely attól még Timbuktuban is lehet! (vagy akár Magyarországon is)

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#23) Mawyx válasza blueMerle (#6) üzenetére


Mawyx
senior tag

Lehet, hogy ez a nalezna stb csak annyit jelent, hogy üdv a weboldalunkon :DDD

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#24) tomcsi23 válasza Mawyx (#23) üzenetére


tomcsi23
veterán

:DDD

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#25) salesboy válasza blueMerle (#18) üzenetére


salesboy
tag

Senki sem néz idiótának!!! :B

Sőt köszönöm mégegyszer a segítséged.

¤¤¤¤¤¤¤ " I think this is the beginning of a beautiful friendship. " ¤¤¤¤¤¤¤

(#26) blueMerle válasza Mawyx (#23) üzenetére


blueMerle
veterán

annyit jelent találat :))
Magyar a windowsom, cseh a vírusirtóm és az office szlovák :DDD

(#27) bandiras2


bandiras2
senior tag

Azért van olyan is, hogy vissza lehet vágni a gennyládáknak:
[ppppowerbook hosszú de megéri végigolvasni]
Aki nem ért angolul, annak röviden:
Paypal helyett másféle fizetési módot javasolt a vevő a hőn áhított powerbookra, ügyfél gyanút fogott, és küldött neki ppppower bookot. Posta+VÁM fizetve a fogadó által, hivatlaban "bevallva" hogy 2000$ értékű a cucc, arra kalkuláljon VÁM-ot.Így kell lehúzni a rohadékokat! Londoni címre ment a cucc, interkontinentális összeesküvés alakult a csávó lebuktatására, IP alapján azonosították az internetkafét, és frankón kifigyelték. Csávó baromira boldogan fizette ki a vámot a hivatalban hogy átvehesse a cuccát :C
Vannak követői is:[link]

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#28) Ndruu válasza blueMerle (#18) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Küldd el a fájlt (ha már karanténba tette) egy bevizsgálásra. Gondolom AVG-ben is van ilyen opció. A karanténból tovább lehet küldeni a központba, ahol megvizsgálják és kérhetsz róla visszaigazolást is.
Vagy online fájl ellenőrzőbe feltöltheted, hátha kiderül valami. Megtenném én is, de mit csináljak ha nem tölti le azt a js-t...

Harrrr!!!!

(#29) concret_hp


concret_hp
addikt

engem kicsit zavar a csupa nagybetűs cím :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#30) aimettirlz válasza salesboy (#16) üzenetére


aimettirlz
tag

úristen ez mekkora fos... már megvan mért utáltam eddig is őket... :))

® aimeTTi atticuS ™

(#31) kaller1 válasza salesboy (#1) üzenetére


kaller1
veterán

Akkor most már értem,hogy miért tűntek el az iphone-ok a hirdetésedből...

.::> <::.

(#32) salesboy válasza kaller1 (#31) üzenetére


salesboy
tag

Bingó!!!!! :R
De más oka is van. Máshol is nagyon megdrágultak, meg most jött ez a T-Mobilos akció is, úgy hogy nem volt igény rá ennyiért.

[ Szerkesztve ]

¤¤¤¤¤¤¤ " I think this is the beginning of a beautiful friendship. " ¤¤¤¤¤¤¤

(#33) blueMerle válasza Ndruu (#28) üzenetére


blueMerle
veterán

A fájlal a gép nem enged dolgozni mert az AVG állandóan sikít, és az AVG-t nagyon nehéz teljesen leloni, ennyit meg nem ér az egész. AZ AVG karanténból elkuldtem a fájlt a supportnak.

(#34) tildy válasza blueMerle (#18) üzenetére


tildy
nagyúr

Szerintem senki nem kérdőjelezte meg a szavahihetőséged. Viszont azt azért ne várd már el, hogy mindenki úgy próbálja ki, ahogyan te használod.
Szvsz az ESEt is van olyan jó, de a te logikád alapján ha továbbmennénk azt mondhatnánk, hogy á azok tuti nem jók akkor. Tied bejelzett, másé nem, minek ezt a csontot ennnyit rágni?
Chrome sem jelez semmit, pedig a web.pr.hu-ra is simán visít, holott...

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#35) JetiRulez válasza blueMerle (#33) üzenetére


JetiRulez
őstag

Ennek az eredményére kíváncsi leszek.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#36) blueMerle válasza tildy (#34) üzenetére


blueMerle
veterán

Semmi kedvem belemenni egy AVG-Eset vitába. Van ahol az AVG és van ahol az ESET teljesít jobban. Ennyi. Itt az AVG nyert :)

JetiRulez: ha visszaigazolnak megosztom veled priviben :)

[ Szerkesztve ]

(#37) salesboy


salesboy
tag

Bocs, hogy közbeszólok, de ennek semmi értelme, hogy most itt a vírusírtókról vitatkoztok.

Szerintem nyíssatok rá egy fórumot oszt ot lehet ok meg okozat. :K

¤¤¤¤¤¤¤ " I think this is the beginning of a beautiful friendship. " ¤¤¤¤¤¤¤

(#38) Puma K


Puma K
veterán

Jól el kanyarodtatok a témától :U

Amúgy ismerős bukott 360 ropit egy hasonló kínai oldalon. Venni akart 1 Mac Book Pro-t. Előtte próbaképpen rendelt egy PS2-öt, az meg is érkezett 1 hét után és mindent rendben találtunk működött a PS2, kaptunk hozzá a hirdetésben le írt 4 eredeti játékot és egy alap joy-t valamint kábeleket. Csak a laptoppal kezdődtek a gondok mikor megrendeltük azt is. A kis csing-csung srác írta msn-en hogy hát a laptopot rossz helyre küldték el "véletlenül" és éppen tart Dél-Afrika fele Fokvárosba... És hogy ott kell egy X illetéket fizetni valamit a szállítási költségek pluszban még mert ügye újra fel kell adni és M.o. felé kell küldeni. Aztán próbáltuk megbeszélni hogy valahogy jutassa el Londonba a gépet és hogy ott egy ismerős majd el tudja már nekünk küldeni onnan Budapestre. Innentől kezdve a csing-csung emberke nem válaszolt msn-en és még le is tiltott valamint törölt minket a partner listájáról (éljen a Discovery progi msn-hez)

Nagyon meg kell gondolni, hogy mit és mennyiért vesz az ember a neten. Ha Magyarországon vesz valamit az ember interneten keresztül és nem az amire ő számított vagy valami gond van vele akkor lehet esetleg meg lehet beszélni hogy vissza az egészet vagy a hatósághoz fordulni, vagy ha nem segítenek akkor magunk járjunk utána, de akkor az aki átvert minket nem fog jól járni.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#39) salesboy válasza Puma K (#38) üzenetére


salesboy
tag

Végre egy értelmes hozzászólás!!!!!!

Köszönöm Neked Puma K. :R

Ilyenekről szeretnék hallani, persze annak örülnék, ha minél kevesebb ilyen lenne.

Terjesszétek az igét! :O

Legszívesebben körlevelet küldenék, de az már olyan lerágott csont, hogy úgy sem veszik komolyan az emberek.

¤¤¤¤¤¤¤ " I think this is the beginning of a beautiful friendship. " ¤¤¤¤¤¤¤

(#40) salesboy válasza bandiras2 (#27) üzenetére


salesboy
tag

Azzé ez nem semmi.

Rendesen megdolgozta a fickót :C

¤¤¤¤¤¤¤ " I think this is the beginning of a beautiful friendship. " ¤¤¤¤¤¤¤

(#41) viharhozo válasza localhost (#17) üzenetére


viharhozo
addikt

A problema ott van, h a vam fizeteset nalam eddig minden esetben a csomagkuldo (esetemben a DHL) intezte. A magyar DHL veszi fel veled a kapcsolatot, kitoltod a vamaru-nyilatkozatot, utana ok levamoljak, es te kiszallitaskor kifizeted az osszeget.

A topikhoz nehez hozzaszolni, amig van, aki ezt beszopja, addig biztos csinalni fogjak a hasonlo oldalakat.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#42) salesboy válasza viharhozo (#41) üzenetére


salesboy
tag

Szerintem nem úgy értette a VÁM-ot, de mindegy ;)

[ Szerkesztve ]

¤¤¤¤¤¤¤ " I think this is the beginning of a beautiful friendship. " ¤¤¤¤¤¤¤

(#43) picur220


picur220
veterán

A dealextreme.hu-ról tud valaki vmit? Hongkongiak, és ingyé szállítás worldwide, meg ilyenekkel nyomatják magukat.

(#44) salesboy válasza picur220 (#43) üzenetére


salesboy
tag

Most hallom előszőr, de nem sok info van róluk.
Hogy kell ezektől vásárolni? Nincsenek termékek.

Minden esetre légy óvatos. Ha előre kell utalni az mááá gyanus. :K

¤¤¤¤¤¤¤ " I think this is the beginning of a beautiful friendship. " ¤¤¤¤¤¤¤

(#45) horvathd válasza picur220 (#43) üzenetére


horvathd
aktív tag

Gondolom a dealextreme.com-ra gondoltál. A youtube tele van tőlük származó csomag kinyitását bemutató videóval, és Paypallal lehet fizetni, úgyhogy ez valószínűleg nem egy csaló oldal. Azért drágább, elektronikai dolgokat én nem rendelnék onnan.

[ Szerkesztve ]

"The Kid just rages for a while."

(#46) salesboy válasza horvathd (#45) üzenetére


salesboy
tag

Köszi.

¤¤¤¤¤¤¤ " I think this is the beginning of a beautiful friendship. " ¤¤¤¤¤¤¤

(#47) picur220 válasza horvathd (#45) üzenetére


picur220
veterán

Igen, .com-ot akartam írni...:D
A Paypallal fizetés hogy megy? Nem jön a cucc, és a cég visszaszívja a lóvét?:D

(#48) salesboy válasza picur220 (#47) üzenetére


salesboy
tag

Kicsit bonyolult, de végül visszakapod a pénzed.
Én most indítottam el egy ilyen folyamatot, mert sikerült kifognom egy olyan eladót az Ebayon aki nem tudom miért van ott.......na mindegy.

Végül is 5 000 Ft-ról van csak szó, (hál istennek :R ) de állítólag visszakapom, ha a folyamat végére jutunk. Ez maximum 45 nap, de inkább előbb.
A lényeg az Angol nyelvtudás és ha az megvan, akkor minden aránylag egyszerüen megy.

Különben ez az első ilyen esetem az Ebayon, eddig még semmi problémám nem volt ott, pedig ott is sok a kis kínai, csak ott betartják a szabályokat.

Üdv.

¤¤¤¤¤¤¤ " I think this is the beginning of a beautiful friendship. " ¤¤¤¤¤¤¤

(#49) PHM válasza picur220 (#47) üzenetére


PHM
addikt

Jön a cucc, abban hiba nincs.
Az előfordul, hogy azt írják, raktáron van, azt mégis 10 nap, mire postázzák.
Meg persze az is, hogy rendelsz mondjuk két tucat zoknihegyezőt, és
2-3 darab selejtes lesz belőle.
Ez általában nem gond, mert még így is sokkal olcsóbban lehetsz
zoknihegyező tulajdonos, mint ha a boltban vennéd meg.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#50) adalbert1 válasza PHM (#49) üzenetére


adalbert1
veterán

A dealextreme-től eddig nekem is megérkezett minden :K , egyetlen hátránya hogy ha az ingyenes postát választod akkor eléggé el tudják húzni a dolgot (ugye idő amig ideér hajón a cucc :) ). Viszont kb. minden apróbb marhaság baromi olcsó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.