Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Ferrari = AMD ??? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Aram


Aram
tag

Na csak azt az apróságot vettem észre, hogy az AMD logója megjelent a Ferrari 2002-es Formula1 versenyautójának hátsó légterelőjének oldaltartóján.
Akkor ez az év a processzorok csatája lesz az F1-ben? Mert jelenleg a Compaq-kal együtt az Intel szponzorálja a BMW-Williams-et.

Ez az első érv mellesleg ami miatt Ferrari drukker lehetnék...

Aram

Ez a felirat 20byte!

(#2) guest


guest
veterán

Nem rossz hasonlat! Hatalmas teljesítmény, havonta leégő kuplung!

AMD rulezzz!

prohardver vendég

(#3) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Tök égő, mert az AMD-t szeretem a Ferrarit viszont NEM!

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#4) guest


guest
veterán

Szerintem te is csak a Schumachert nem szereted!

prohardver vendég

(#5) guest válasza Panther (#3) üzenetére


guest
veterán

Szerintem is tök égő! A Ferrarit szeretem, az AMD-t viszont nem!!!!!

prohardver vendég

(#6) guest


guest
veterán

Ne zavarjon egy AMD-rajongót sem az a pici tény, hogy a Forma-1-es autók tervezésénél és egyáltalán: a csapatok által használt számítógépekben kizárólag Intel procik vannak, tehát a Ferrari AMD általi szponzorálása tulajdonképpen ellentmondás...

Egon

prohardver vendég

(#7) Nowhereman


Nowhereman
őstag

Hja! S mi van a Merivel? Azok tudtommal nemrégiben szereztek be egy AMD alapu hálozatot! Nem hinném hogy a Ferrari is finnyáskodásbol megelégedne kevesebbel(mint sok juzer)...
Egyébbként Sumimisit én sem állom, de egy ferrarit beválalnék - persze, ha valaki más fizetné a rezsijét!

Utánam a kondenzcsik!

(#8) Den válasza guest (#6) üzenetére


Den
veterán

Ne zavarjon egy Intel-rajongót sem az a pici tény, hogy a reklámért cserébe a ferrari teljes számítógépes hátterét az amd-biztosítja, a fejlesztéstől, a telemetriáig :).

www.simson4t.hu

(#9) guest


guest
veterán

Igen? Akkor azt hiszem, a Ferrari nem lesz idén bajnok... :)

Egon

prohardver vendég

(#10) Den válasza guest (#9) üzenetére


Den
veterán

Lehet :). De nem ettől. Kicsit erős lesz a konurencia. Full gyári renault, Toyota, BMW is magyon erősít. Szal nem lessz egyszerű dolguk. Sumi is kiöregszik, és már itt egy új generáció.

www.simson4t.hu

(#11) guest


guest
veterán

Den: te egy nagyon jó arc lehetsz, tutik a viccek is (amit a viccrovatba írtál), csak ne lennél AMD-s... :))

Egon

Ui.: Remélem nem sértődsz meg, nem áll szándékomban senkit sem megbántani...

prohardver vendég

(#12) Den válasza guest (#11) üzenetére


Den
veterán

Kössz szépen :).
Eddig intelen nyomultam, novemberben váltottam amd-re. Igazából ár/teljesítmény hívő vagyok, és most ebben az AMD jobb, de ki tudja mit hoz a jövő. Lehet hogy a következő gépemben intel cuccok lesznek :).

www.simson4t.hu

(#13) guest


guest
veterán

Den: Az ár/teljesítményben én is hiszek, csak ez alól nálam egy kivétel van: a processzor...:)) ). Tudod, én szinte csak játszom a gépemen, és a Win98 gyakorlatilag félévente ha lefagy... Ez alól kivételt képeznek azok a progik, amik mindenkinek gyakran fagynak - AMD-s gépen is... Ezek többnyire olyan játékprogik, amiket patch-elni kéne - de mivel sokszor nem eredeti CD-vel nyomulok, ez többnyire lehetetlen...:(. Na most ha vennék egy AMD-s gépet, és mondjuk havonta vagy kéthavonta egyszer lefagyna (ami sokak szerint még mindig jó arány...), akkor előbb-utóbb a guta megütne: nem tudnám eldönteni, hogy szimplán lefagyott vagy esetleg az AMD-s proci/chipset/via 4in1 driver stb. (nem kívánt törlendő...) rakoncátlankodott...
folyt.köv.

Egon

prohardver vendég

(#14) guest


guest
veterán

Én elhiszem, hogy adott embernek (mondjuk neked) tök stabil az AMD-s gépe - na de ki ad arra garanciát, hogy az enyém is az lenne???
A cégnél vettek 4 db új irodai gépet (DTK márkájú VIA chipsetes alaplappal). Ebből 2 műkszik rendesen, a másik 2 meg nem... Ez utóbbira szűz Win98 telepítése (és persze a 4in1 driver telepítése) után felraksz egy FAR managert, és nem indul... Szóval én nem merek otthonra AMD-s gépet venni... De lehet hogy egyszer mégiscsak belevágok, és ha bejön, én fogom a legjobban dícsérni az AMD-t a prohardveren...:)

Egon

prohardver vendég

(#15) guest


guest
veterán

Egy kicsit eltértem az alaptémától...:) Sorry...

Egon

prohardver vendég

(#16) Den válasza guest (#14) üzenetére


Den
veterán

Ezelőtt egy celeronos nótbukot használtam, ami ha jó napja volt egy nap csak kétszer fagyott le, akkor viszont resetig :) ). Elején volt néhány fagyás, de kiderült hogy gyárihibás az alaplap, kicserélték, azóta ''atomstabil''.
Egyébbként senkit nem akarok meggyőzni hogy vegyen amd-t, sőtt! Az általam használt szoftverek, max 40-50 százalékát használják, a proci teljesítménynek (nem játszom), és a nótbuk után baromira zavar a ventik zúgása, úgyhogy erősen gondolkodom hogy egy via C3-at kellett volna venni passzív hűtéssel, meg egy nagyon halk táppal. :)

www.simson4t.hu

(#17) Den válasza guest (#13) üzenetére


Den
veterán

Egy amd procikhoz való intel csipszet, érdekes szitu volna :).

www.simson4t.hu

(#18) guest


guest
veterán

Miért??? :) A számítástechnikában én mmit sem tartok lehetetlennek... Legfeljebb az Intel részesedést fizetne az AMD-nek minden eladott lap után (mint most a SIS a P4-es alaplapjai után...). Régebben hallottam, hogy a Microsoft Office-t fejleszt Linux (!!!) alá (vagy legalábbis tervezi...). Ezek után én már semmin se csodálkozom...:) :) :)

Egon

prohardver vendég

(#19) guest


guest
veterán

Bocs, az előbb rosszul fogalmaztam... A SIS természetesen az Intelnek fizet jogdíjat minden eladott P4-es alaplap után, nem pedig az AMD-nek ( :)) ), mint ahogy az a hozzászólásomból kiolvasható...

Egon

prohardver vendég

(#20) WaterLo


WaterLo
aktív tag

Na és a Microsoft Linux? (nem poén)

....What's up!....

(#21) Den válasza guest (#18) üzenetére


Den
veterán

Semmi sem lehetetlen, de baromi vicces lenne.

www.simson4t.hu

(#22) Den válasza WaterLo (#20) üzenetére


Den
veterán

Ja ja. A szabad szoftver azt is jelenti, hogy akár a microsoft is kiadhat linux disztribúciót.
Na abba őrülnének bele a linux hívők :) .

www.simson4t.hu

(#23) guest


guest
veterán

Jaja... Főleg ha még olyan stabil lenne, mint a Linux... :)) :)) :))

Egon

prohardver vendég

(#24) Yutani


Yutani
nagyúr

Kicsit off-topic, de fentebb volt szó az inkompatibilitásról, méghozzá Egon írta.
Nos, és múlthéten vettem egy Tualatin Celeront. Tesztpogramokat izzítottam a Coppermine Celeronomra, majd az új procit belerakva, azt is tesztelgettem. Meg is voltam elégedve mindaddig, amíg el nem jutottam a Vulpine féle GLmarkhoz. Ez a program valami laphibával (valami MSVCRT.DLL-re hivatkozva) kiszállt, el sem indult. Újratelepítettem, de semmi. Ez mi, ha nem inkompatibilitás? És a proci intel... :))

#tarcsad

(#25) HEBI


HEBI
senior tag

Nekem is tualatin celeronom van 1.0A,azon semmi baja. Tökéletesen fut minden winxp alatt, a 23.11 nvidia driverrrel. Pedig a proci huzva vagon,ugyhogy nincs kompatibilitási probléma. Most is benned van a hiba...
A gép nem hibázik, mindig a lamer a hibás... (:)

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#26) Yutani válasza HEBI (#25) üzenetére


Yutani
nagyúr

Idefigyelj te nagyonokos! Ha egy 600@900-as Celeronon lefutott gond nélkül, aztán a régi procit kivettem és az újat beraktam, miközben semmi más nem változott, akkor mi a frász lehet a gond, ha nem a proci? Annak idején a K6-2-n sem ment minden program... :))

#tarcsad

(#27) guest


guest
veterán

Például a Windows 95.

prohardver vendég

(#28) Aram válasza Yutani (#26) üzenetére


Aram
tag

Szia!

Nekem ugy tunt, a Chip-ben tesytelt Tualatin konfigon is kifogott az egyik tesztprogi. Ha jol emlekszem...

Aram

Ez a felirat 20byte!

(#29) Tuib


Tuib
aktív tag

Erősen off-topic, de például az első IBM PC-s UNIX-ot a Microsoft fejlesztette: Xenix vagy valami hasonló!! A chipsetek: Az Intel HX-es alaplappan vígan futattot a Cyrix proci!! Meg persze az AMD is!!

Más. Érdekes, hogy az F1-ben ilyen PC alapú rendszerek terjednek el, hiszen ott aztán van számítási igény pl.: szimulált légáramlás, stb...
Nem tudom, hogy ezek a rendszerek ilyen gyorsak-e, vagy esetleg az Intel és az AMD külön épít a csapatoknak? Mondjuk intelnél még vannak Itaniumok, Xeonok, de az AMD-nél? Athlon MP-k?

Na mindegy, éljen Montoya!! És Kimmi!! Meg Schumi!!

Tuib

''A szeretet az, amikor anyu látja aput a mosdóban és szerinte apu nem is gusztustalan.''

(#30) guest


guest
veterán

Tuib,
http://www.hwsw.hu/hir.php3?id=13767
http://www.hwsw.hu/hir.php3?id=13895
Eszükben sincs PC-ket használni.

prohardver vendég

(#31) Den válasza Tuib (#29) üzenetére


Den
veterán

Például Athlon MP. Egy négyprocesszoros verzió elég bika lehet.
A Pc alapú rendszerek terjedésének az oka szerintem az, hogy ezt lehet aprópénzre váltani. Magyarul a csapat ingyen kapja a számtek. hátteret, egy matricáért cserébe, a hardvergyártó meg mondja a vevőnek hogy a sumi gépét is olyan számítógépen tervezték, mint ami a te asztalodra is kerülhet. Ami persze nagyon erős túlzás de ez van :) .
Egyébként ha megnézed egy mai átlag pc teljesítménye a 8 - 10 évvel ezelőtti szuperszámítógépekével vetekszik.

www.simson4t.hu

(#32) Den válasza Tuib (#29) üzenetére


Den
veterán

Egyébként szerintem is Montoya az ász. :)

www.simson4t.hu

(#33) guest


guest
veterán

A Merci mögött nem intel van hanem a SUN... mind a tervezést, aerodinamikai testeket, stb egy nagy, sokprocesszoros SUN clusterezett vackon végzik.

prohardver vendég

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Ferrari = AMD ??? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.