Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pimpaxxx


Pimpaxxx
csendes tag

Egy olyan szerelőt keresek, aki normális áron tudna fényképezőt javítani.
Vagy akinek megoldási javaslata van a hibára.

Konkrétan egy 3 mm-es műanyagpöcök tört le az elemfedélnél, ezért azt most eltolják az akkuk, így nem érintkezik. Szigetelőszalaggal leragasztva használom, de valami jobb megoldás nem ártana.

Bevittem a Beta szervizbe Zuglóban:
[link]
(ide ne menjetek, hacsak nincs sok kidobásra szánt pénzetek)

A srácnak elmondom a problémát, erre közli, hogy ez egy speciális műanyag (pont ezt láttam most a Rádiókabaréban a Thália színházban), és szét kell szedni a gépet.
-Menyibe kerül a javítás?
-8000 Ft.

Mondtam, hogy akkor hagyjuk, mert annyit nem ér a gép.
Egy több, mint éves Canon A2100-as. 3 gomb meg már halódik rajta.

De azért megkérdeztem, hogy mégis mi kerülne ennyibe?

Ki kell cserélni az egész panelt? Válasz: nem
Rendelni kell?
-Nem, van raktáron

Ragasztják?
-Nem, újracsináljuk

Szóval elég rejtélyes, mindenesetre ők újracsinálnák speciális műanyagból csekély 8 ezerért.

És még hozzátette a végén, hogyha meggondolom magam jöjjek vissza!
Persze majd, ha piros hó hullik az égből, akkor talán.

(#2) Pimpaxxx válasza Pimpaxxx (#1) üzenetére


Pimpaxxx
csendes tag

Semmi ötlet?

(#3) Pimpaxxx


Pimpaxxx
csendes tag

Ezt akkor csak szigetelőszalaggal lehet megoldani?

(#4) Lassú Víz válasza Pimpaxxx (#3) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Gyakorlatilag igen. Mellé barkácsolt merevítéssel és ragasztással lehet kísérletezni még. Hasonló gondom van egy memóriakártya fedéllel. E-bay-ről szállítással több mint 8000 és akkor még nincs kicserélve. Ez egy GTK, azaz gazdasági totálkár helyzet. Főleg ha más részegységei is halódnak a gépednek. Venni kell egy újat ezt meg eltenni emléknek vagy még inkább otthagyni a kereskedőnél aki köteles begyűjteni, vagy ha nem bízol bennük akkor elvinni egy hulladékudvarba.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#5) Pimpaxxx


Pimpaxxx
csendes tag

Ez "zseniális".

De nekik nem kell alkatrész, ők "újracsinálnák" speciális műanyagból.
Amúgy megnéztem, az egész egybe van öntve az előlappal, az meg pláne biztos nincs nekik raktáron egy Canon A2100-ashoz.

Le nem adom inkább még használom, aztán ha meghal, szétverem kalapáccsal.

Amúgy általában jó képeket csinál, eleve Canon. 12,1 Megapixel, 6-szoros zoomos. 3 colos kijelzője van amúgy.
Bár a zoom csak ~félig használható, mert nagyon kicsi lesz az objektív fényereje 3-4-szeres zoom felett.
Tehát úgy csak teljes napfény mellett lehet jó képeket készíteni. Illetve állványról, hosszabb záridővel.

(#6) Pimpaxxx


Pimpaxxx
csendes tag

Az a baj, hogy manapság már csak 14-18 (280000000) megapixeles kompakt gépeket árulnak.
Amikben a lapka méret ugyanekkora. Tehát egy rakás sz*ar lesz a velük készített kép minősége a jelátszivárgás miatt.
Ez is 1 éve jelent meg, amikor vettem, már akkor is ráálltak erre az elmebajra.

Gyakorlatilag, ha használható gépet akarnék venni, akkor egy tükörreflexest kellene néznem, ami jóval drágább, és nagyobb is. Mondjuk ezt: [link]

(#7) Pimpaxxx válasza Pimpaxxx (#1) üzenetére


Pimpaxxx
csendes tag

"Egy több, mint éves"

Egy több, mint 3 éves

(#8) Pimpaxxx válasza Pimpaxxx (#6) üzenetére


Pimpaxxx
csendes tag

MM-ban végignéztem a gépeket, az 5200-ast jobban megéri megvenni, mint a 3200-ast, ez az:
[link]

Sikerült kompaktból is használhatót találnom, "természetesen" Canon.
Csak a kiugró vaku nem tetszik rajta, meg, hogy meg kisebbek a gombok a központi vezérlőnél, ami köré tettek egy tekerő állítót is (az viszont jó ötlet, de az egésznek nagyobb méretűnek kellene lennie).
[link]

A tükörreflexeseknek pl. akkora gombjai vannak, mintha Duplo Lego játékelemek lennének.

(#9) Pimpaxxx válasza Pimpaxxx (#8) üzenetére


Pimpaxxx
csendes tag

Ez az SX2800HS jó gép?

(#10) Pimpaxxx válasza Pimpaxxx (#9) üzenetére


Pimpaxxx
csendes tag

Vagy váltsak inkább tükörreflexesre.
Ami jóval drágább persze.
Cserébe sokkal jobb képminősége van.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.