Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Felvetődött téma - xp skálázása (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) zozi


zozi
tag

Mihez képest 2000+ -os az athlon XP - valaki azt mondja olyan gyors mint a 2400-as P4. Szerintem az XP-t a P4-hez skálázzák. A skálázás lényegét kérjük megválaszolni!

(#2) Ahhoj válasza zozi (#1) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

at xp-t az azonos órajelen működő tbird-höz skálázzák. p-rating.

(#3) Ahhoj válasza Ahhoj (#2) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

asszem az 1500+ volt az első, az vmi 1333 mhz-nek felel meg kb (sajnos nem tudom, ez nem biztos), ami biztos, hogy 100+ növekedés 66 mhz órajel növekedést eredményez, és ha lenne pl. 1800 mhz-es tbird, akkor olyan teljesítménye lenne egy 1800+ -os athlonnak, aminek kevesebb egyébként az órajele.
az első két érték biztos nem jó, azt csak úgy hasraütés szerűen mondtam, azt vhol meg kell nézni...

(#4) Ahhoj válasza Ahhoj (#3) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

hehe, még se mondtam olyan nagy hülyeséget. az 1500+ -os proci tényleg 1333 mhz-es, de azt nem tudom, hogy melyik volt az első athlon

(#5) Satan-Claus válasza zozi (#1) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Ejnye Zozi. Ilyen butuska kérdést...:)

Naná, hogy az Xp-t az Athlon-hoz képest skálázzák.

Látod, még Ahhoj barátod is tudja a helyes választ. Jó lenne a sörre fogni a dolgot, de hát ez szarvas hiba! :t

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#6) Ahhoj válasza Satan-Claus (#5) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

ehh :))
''Látod, még Ahhoj barátod is ''
ha már ő is tudja, akkor nagyon égő nem tudni :DD:DD
egyébként nem kell a sörre fognia, tudjuk mi azt anélkül is :D

(#7) bélanéni


bélanéni
őstag

hát nem tudom, lehet hogy én vagyok nagyon hülye, de én úgy emlékszem, mintha azt olvastam volna, hogy a ''konkurens procihoz mérten...'' .
Ez azt jelentené, hogy P4.

Szerintem durva lenne, ha az Athlonhoz, mert az Athlon rendesen odaver a (régebbi, Northwood előtti) P4-eknek azonos órajelen, és ha még ennél is gyorsabb azonos órajelen az XP, akkor a 2000+ -es mondjuk 2,4-2,6 GHz-es P4-nek felelne meg. Az meg azért már túlzás :))

(azt tudom, hogy az XP-ben SSE, meg 3DNOW2 meg ilyenek, de annyit azér' az nem számít)

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#8) bélanéni


bélanéni
őstag

azért ne kövezzetek meg, please :)) :DD

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#9) Satan-Claus válasza bélanéni (#7) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Nézd meg mondjuk Sandrában a cpu multimédia eredményeket egy Xp2000+ -nál, és egy P4 2.4-nél. Ott kiderül az igazság...:)

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#10) Satan-Claus


Satan-Claus
senior tag

Idézet a német Chip online oldalról (próbáltam egy nagynevű, megbízható site-ot találni) : ''P-Rating ist kein Pentium-4-Rating
AMD hat zwar den XP und das Performance-Rating im Allgemeinen nicht geheim halten können, aber sehr wohl die Details. Das Performance-Rating sagt etwa über einen Athlon XP 1700+ aus: Der Athlon XP 1700+ ist so schnell wie ein Athlon (C Thunderbird) mit 1.700 MHz Taktfrequenz. Der tatsächliche Takt beträgt aber nur 1.466 MHz.


Forrás: [L]http://www.chip.de/produkte_tests/unterseite_produkte_tests_8596421.html[/L]

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#11) bélanéni


bélanéni
őstag

oké meggyőztél. :DDD , csak én úgy tudtam

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#12) petyaman


petyaman
tag

Flame-szag van a levegőben, de minden pártoskodás nélkül a P4-gyel való összehasonlítás ugyanolyan releváns. A tesztek alapján akár ahhoz is skálázhatták volna. Hozzá kell tennem: eszvéesz!

...mert megérdemlem

(#13) Satan-Claus válasza petyaman (#12) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

A p-rating egészen az Xp-k megjelenéséig valóban az Intel procijaihoz való hasonlítást jelentette. Csinált ilyet régebben az AMD, és a Cyrix is (5k86, 5x86). Az viszont tévhit, hogy p-rating-ben a ''p'' betű a pentium elnevezésre utal, mivel hivatalosan a Processor Performance Rating rövödítése. (A ''p'' inkább csak egy kis szójáték, marketing célzattal).

Az pedig, hogy az AMD miért tért át az Intelhez való viszonyításról az Athlonhoz (T-Bird) való viszonyításra az is egyszerű. Az AMD nyilatkozata alpján: izé+bigyó, valójában az Intel p-rating-et támadó fenyegetései miatt. Valszeg nem akartak ujjat húzni a nagyhallal, inkább egy huszárvágással imígyen oldották meg a dolgot. Az Intel meg ugye azért nem perelhet, mert a konkurens cég a saját processzorához hasonlít egy másikat elnevezésben...

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#14) Drizzt válasza Ahhoj (#4) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Az első Athlon(Athlon-A) 500Mhz-es volt és Slot A foglalatú alaplapban futkosott 100(ddr 200)-as Fsb-vel.

I am having fun staying poor.

(#15) Drizzt válasza Drizzt (#14) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ja, 250 mhzes l2 cachevel.

I am having fun staying poor.

(#16) Sidaries válasza Satan-Claus (#13) üzenetére


Sidaries
őstag

Szerintem az is belejátszott, hogy az AMD szakítani akart azzal a látszattal, hogy másodrangúnak vallja magát az Intellel szemben. Régebben így volt, de az Athlon után ez megváltozott.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#17) Satan-Claus válasza Sidaries (#16) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Talán.

Az lenne az igazi, hogyha olyan helyen dolgoznék, hogy ezt elsőkézből meg tudnám válaszolni. :))

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Felvetődött téma - xp skálázása (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.