Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ipk18


Ipk18
csendes tag

Egy szerencsétlen firmware frissítés eredményeképpen meghalt az LG GCC-4521B tipusú combóm. Körülnéztem a neten, hogy van-e valami megoldás, de általában azt találtam, hogy ki lehet dobni a kukába. Aztán a HWSW fórumán beleakadtam egy hsz-be, ahol az MTKWinfast programot javasolta valaki (örök hálám!).
Innen tölthető le: http://digi.rpc1.org/mwf.htm
Leírom, hogy hogyan csináltam, nehogy más is beleessen azokba a hibákba, amikbe én beleestem.
Először is nem vettem komolyan azt a figyelmeztetést, hogy a frissítendő eszköz legyen a secondary master és ezen kívül csak a rendszervinyó lagyen a primary masteren. Nekem minden fent volt, a combo a prmary slave-n. Elindítottam az MTKWinfast-ot, az IDE menüpontot választottam és megadtam a primary slave-t, meg a gyári 1.06-os firmware-ből kicsomagolt ide.hex fájl helyét. Aztán elindítottam a flashelést és jó nagy errort kaptam. Próbálkoztam más firmwarekkel is de az eredmény ugyanaz volt.
Nem hagyott nyugodni a dolog, másnap újra megpróbáltam, most már a secondary masteren lógott a combo egyedül és a fellelhető legrégebbi firmware-rel (1.01) próbálkoztam. (bár ennek nem hiszem, hogy van jelentősége). Megadtam a secondary mastert, betallóztam az ide.hex-et, és láss csodát, szépen végigment a flashelés és a combo életre kelt.
Azt még hozzáteszem, hogy ez a program DVD íróknál nem működik, bár, ahogy néztem erre is létezik megoldás. Azt írják, hogy Sony, Memorex, LG, TDK, BTC, Samsung és még jó néhány eszköznél működik a dolog.
Sok sikert mindenkinek, aki hasonló cipőben jár!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.