Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Felsőbb nyúlbaráti kör

Hozzászólások

(#1) Zenebohoc


Zenebohoc
tag

Sziasztok!

Lányom unszolására indítom e topicot.
Három éve él körünkben egy egyszerű, de nagyszerű házinyúl.
Tartásával ''nevelésével'' kapcsolatos ötleteket, tapasztalatokat szeretnénk gyűjteni, megosztani.

Bevezetésnek, talán ennyi elég.

Nincs szebb, mint mikor az alázat csendje zenére lázad....(LGT)

(#2) ngabor2 válasza Zenebohoc (#1) üzenetére


ngabor2
nagyúr

képek a nyusziról? én már láttam, de ne fosszuk meg a látványtól a többi nyúlbarátot se.

(#3) Andie válasza Zenebohoc (#1) üzenetére


Andie
őstag

Nekem rengeteg nyulam volt, egy idöben tenyésztettem is, húsvétra, nyúlbarátoknak :)
Levágni csak kettöt engedtem, az egyik egy hálátlan, gyilkos anyanyúl volt (2 almot hagyott magára, ill taposott össze), a másik pedig lesérült egy baleset folytán.
Legutóbb egy lógosfülü törpenyulunk volt, ez már csak hobbiból, barátnőm kapta húsvétra. Aztán hogy felköltöztünk pestre, szüleimnél nem akartuk hagyni, odaajándékoztuk egy barátomnak, aki kertesházban lakik. Nyuszi azóta is boldogan él és virul, bár nyár végén volt egy félelmetes legyengülése szúnyogcsipésileg, de átvészelte.
Ha van kérdés nyúlügyileg, nyugodtan tedd fel, próbálok válaszolni.

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#4) Zenebohoc


Zenebohoc
tag

Hali!

Itt a kért kép.
Kedvencünk a ''Dagadtnyúl'' érdemérem aranyfokozatával kitüntetett egyed.
NG háromkilósra saccolta. Igen! - a tokája ennyi, amúgy elszállt valahol 6 kg fölött.
Javasolnám a megnövelt célzóvíz-adag biztosítását NG-nek a moderátori keretből.

[kép]
[link]

[Szerkesztve]

Nincs szebb, mint mikor az alázat csendje zenére lázad....(LGT)

(#5) Zenebohoc válasza Andie (#3) üzenetére


Zenebohoc
tag

Kedves Andie!

Köszönjük segítségedet.
Az etetésével kapcsolatban érdekelne a legtöbb információ, mert eddig igazi civilizált nyúl volt. Mindent megkapott. Szerette a tésztákat és még a sörbe is belenyalt. Nyáron volt egy válságos hetünk. Valószínűleg permetszeres zöldséget kaphatott. Szerencsérre megúsztuk, de a dokit majdnem fel kellett mosni, mikor megismerte az étlapját. Eltiltotta minden szénhidráttól, ugyanakkor könyvek engedik pl. a melaszt. Ajánlotta a gyümölcsöt, nevezetesen az almát, melyet minden nap kap és kapott is nálunkléte óta. Ezt pedig a könyv tiltja. Engedi a kukoricát, a doki nem. Mi az igazság. Tény, hogy a használt neki az étrendi megszorítás és nem szeretnénk mégegyszer elpuskázni.
Szóval bendő-téren várok minél több infót.

Teleltetés kapcsán viszont talán mi tudunk ötleteket adni az érdeklődőknek.

Üdv. RF

Nincs szebb, mint mikor az alázat csendje zenére lázad....(LGT)

(#6) Andie válasza Zenebohoc (#5) üzenetére


Andie
őstag

Kedves Zenebohóc és Kislánya :)

Egy házikedvenc-nyuszi etetése valóban macerás feladat. A nyúl eléggé közeli rokonságban van a kecskével, bár ránézésre meg lehet őket különböztetni egymástól. Abban viszont erösen hasonlitanak, hogy amit eléjük teszel, megeszik. Itt nem feltétlen kizárólag az ehető dolgokra gondolok, étrendjükbe belefér az 50 méteres elektromos hosszabbitó gumiszigetelése, a fészer üvegszálburkolata, a gumipapucs pántja, és még sorolhatnám miminden. A nyúlbendő ennélfogva igen erős szerv. Megdöbbentünk, mikor láttuk, hogy kb 3 méter hosszan leblankolta a kábelt a dobról, és semmi baja nemlett.
Természetesen ez nem azt jelenti, hogy legközelebb a müanyag virágtartót daraboltuk fel neki vacsorára.

Az egészséges nyúltáplálék sok sok magból áll, kevés friss zöldböl, és sok enyhén száritott szálas takarmányból. A magokat lehet mixelni, árpa, búza, kukorica, rozs.. minden mehet tudtommal, legalábbis a 8 éves 10 kiló körüli fehér kan nyulam soha nem panaszkodott az évei során. A friss zölddel vigyázni kell, nyuszik hamar felpuffadnak. Ez muris látvány, de szegények nem élvezik ennyire, bele is pusztulhatnak. Állatorvos megszúrja gyorsan. Ezért napi két-három marék friss fü, vagy erősen zöld káposzta, saláta, stb bőven elég. Ami nagyon fontos, az az enyhén száritott szálas takarmány. 2-3 napos fü, széna, szalma, egyéb takarmánynövények szára a legkedveltebb nyusziféléknél.
Plusz ami fontos a házban tartott nyulaknál, hogy mivel nem maguk választják meg a táplálékot, mindig legyen elöttük viz, ilyen csepegtetöben. Való igaz, hogy a nyúl természetes körülmények között szinte alig iszik vizet, mert mindent felvesz a friss zöldségekböl. De ugye ha mi diktáljuk a menüt, lehet hogy megszomjazik. És látványnak sem utolsó mikor a nyuszi a kis rózsaszin nyelvével lefetyel :)
Amire a nyulaknak nincs beállitva az emésztésük : cukros, szénhidrátos, fehérjés étkezés. Gyakorlatilag nem tudnak vele mit kezdeni, ezért méreganyagként halmozódik fel bennük ez, és sok idö mire kitisztul. Hallottam olyat, hogy pl csirketáppal etetett nyulak (tudjuk, hogy csirketápban pl sok csirke van) megvadulnak, rátámadnak társaikra, gyak kanibálokká válnak, és idö elött el is pusztulnak.
Nehéz ezt megállni, hisz pl az én nyulaim elöszeretettel ették apám horgászpufiját (rendes gyerekeknek való kerek, szines golyócskák), nemtudom miért. Egy alkalommal a szétrágott horgásztáskából 2 kilónyit faltak fel. De megeszük a száraz süteményt, a tortát (van egy képem amint a lógósfülü a szülnapi tortámból zabál), és mindent. Nekünk kell odafigyelni, hogy ilyenekhez ne jussanak hozzá.

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#7) fokukac


fokukac
nagyúr

kedvencem a nyúlpaprikás. ;)

de nem szabad túl sokáig várni vele, mert akkor rágós lesz.


[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#8) Andie


Andie
őstag

Ja, és amit kifelejtettem, de nagyon fontos!!! Rágófa!!!
Mivel általában ilyen hermetikus környezetben nem jutnak hozzá kellö mennyiségü rágnivalóhoz (magok, fü, széna nem koptatja a metszőfogukat), nem tudnak faágakat, kérgeket, gyökereket, stb rágcsálni igy az első foguk csak nő nő, amig ki nem lóg a szájukból, és gyak. akadályozza őket az evésben. Ezt az állatorvos is le tudja metszeni, de sokkal jobb, ha megelőzzük. Tegyünk nekik be legalább 1, inkább több rövidebb faágat, had darálják le róla a kérget, rágcsálják. Nagyon szeretik az illatos, puha fákat, pl akác, füz, nyárfa. Jobb hiján a keritést is megkezdik, de a festék és a szálkás lécek miatt ez nem túl biztonságos dolog.

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#9) Zenebohoc válasza fokukac (#7) üzenetére


Zenebohoc
tag

Igazad lehet.
DE!
Lányom összevonta a szemöldökét.
Ez bizony rosszat jelent :W
Helyedben el kezdenék félni.
Válaszd a műzlit! Ebben a topicban nem szólnak meg érte.

Üdv.

Nincs szebb, mint mikor az alázat csendje zenére lázad....(LGT)

(#10) Zenebohoc válasza Andie (#8) üzenetére


Zenebohoc
tag

Ismét köszi a részletes használati utasításért.
Gabonamagvakat, tápot, almát, répát rendszeresen kap.
KukorIlonát nem , mert attól eltiltotta a doki (megterheli a máját). Főleg a csemege kukoricától. Salit, kelkáposztát kicsit fonnyasztva minden nap kap, mert folyadékot nem vesz magához. Lefetyelésében csak akkor gyönyörködhettünk, mikor beteg volt és szinte semmit nem evett. Foga, karma nem nő a végletekig, mert szerencsére ahhoz elég gyakran látja a doki és annak spéci csipesze.
Szénát, benne vékony ágat, rágcsálni, vackolni szokott kapni.
Télen kevés mogyit is a hideg miatt.
A téli háza hőszigetelt és fűtjük egy terrárium fűtővel.

Valóban mindene a vezeték, de úgy macsósan, mikor benne a 220.
Félrenéztünk és már beszökött. Szerencsére még időben megállítottuk.
Későbbi, ellenőrzött kalandtúráiról is van kép!

Üdv

Nincs szebb, mint mikor az alázat csendje zenére lázad....(LGT)

(#11) ngabor2 válasza Andie (#8) üzenetére


ngabor2
nagyúr

biztos, hogy a friss akác jó neki? a kérgében van valami mérgező fehérje. a nem friss meg nem igazán a puhafa kategóriába esik :D

(#12) Andie válasza ngabor2 (#11) üzenetére


Andie
őstag

Vagy 5 kisebb akácva volt az udvarunkon, és mindegyik megsinylette a tövénél a nyulakat. Márpedig ők csak tudják, mi a jó nekik :) A végén már direkt ágakat vágtam, hogy ne a fákat abajgassák. Szerették lerágcsálni a héjukat, meg összevissza faragták a fogukkal a puha fát. Lehet, hogy van valami mérgető fehérje benne, de őket nem zavarta , ezért mertem ajánlani :)
Kukorica : én bizony adtam nekik kb naponta 1 marékkal. Mondjuk nem egyben, hanem a törött kukoricát, ez való igaz.

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#13) Calogero válasza Zenebohoc (#1) üzenetére


Calogero
addikt

Vukocska vagyok.
Szívesen látunk itt is [link]
(Legalább nem egyedül képviselem a házi nyulakat sok logó fülü közt)

Az én nyuszim Gyuszi névre hallgat és nagyon rossz. Mindent megvizsgál ami új a házban, egyszer DDR400 ramom bánta. Valmint a haver (akinél most netezek) Pajero-át tette mozgás képtelenné.
Utálja a vizet, de szereti ha hajszárítóval fújjuk a bundáját.
Napi 24 órában szabadon van, két kutya és egy erdei őz társaságában éldegél nálunk.
A kinti szabad tartás átka hogy mindig koszos, ilyenkor megy a bírkózás, ha fürdetni kell, de ha nem annyira koszos akkor fogom és kiporszívózóm az autós porszivómmal a bundáját.
Mivel a kutyákkal együtt nevelkedett, így átvett pár szokász tőlük. Ilyen pl Idegeneknek neki megy (ha valaki jön figyelmeztetni kell úgy vegye le a cipőjét hogy a nyúl harap), ha kap sárgarépa karikát akkor azt elássa. Ha kell kergeti a kutyákat de van olyan is hogy ő menekül ;]
Volt olyan is hogy fogta magát és az ágyról az ágy előtt fekvő németjuhászra huppant.

Lakhelye(i)
1 Építettem neki ólacskát (padlőfűtés, légkondi, nyuszi képeket vetítő oldalfal)
2 Lakás bármely pontja
3 Saját magának ásott odu a diófa tövében.

[Szerkesztve]

(#14) ngabor2 válasza Calogero (#13) üzenetére


ngabor2
nagyúr

az a topik a törpenyulakról szól. ez a házinyúlról. hasonló, de nem ugyan az a kategória :)
(most már jó a cím is ;)) tehát ha úgy tetszik, gyere át te ide a házinyusziddal :D

(#15) Calogero válasza Calogero (#13) üzenetére


Calogero
addikt

Link helyesen: [link]

ngabor2 : majd ide is benézek, de Gyuszi zokon venné ha ott hagynánk Durcit, Chilit és a többieket.

[Szerkesztve]

(#16) Zenebohoc válasza Calogero (#15) üzenetére


Zenebohoc
tag

Hali!

Ne halgass Gáborra!
Be akarja határolni a topikot.
Itt mindenféle nyúlról lehet értekezni.!
Gábor amúgy a fazekas nyulat, pontosabban a nyúl a fazékban, tepsiben topikot szeretné, de az itt nincs. He, he, he......

Nincs szebb, mint mikor az alázat csendje zenére lázad....(LGT)

(#17) ngabor2 válasza Zenebohoc (#16) üzenetére


ngabor2
nagyúr

tévedés, nem szeretem a nyulat megenni. egyszer ettem... nem jött be.

(amúgy ha gonosz akarnék lenni (vagyok), van ilyen topik: [link] :P)

(#18) Gh0sT válasza ngabor2 (#17) üzenetére


Gh0sT
addikt

Fogsz egy egész nyulat, bedörzsölöd enyhén fokhagymával. Ezután sózod ízlés szerint és meghinted borssal. Most jön a java: a fűszerezéshez rozmaringot és őrölt köményt célszerű használni, ezzel is kiemelve az igazi ízeket. Mivel két napi tejes ''pácolás'' fog következni, ezért lehet viszonylag vastagabban szórni a rozmaringot is és a köményt is, mivel a nagyja le fog ázni. Még a tej előtt kap egy vastag mustáros bundát és zsupsz, mehet is be a hűtőbe ázni. Ügyelni kell arra, hogy a tej teljesen ellepje, ellenkező esetben kiszáradhat. Elszántabbak napjában egyszer megforgathatják és rakhantank mellé néhány gerezd fokhagymát.

A pácolás végeztével a fűszerezés ismét elkerülhetetlen: kevés só, bors, rozmaring és kömény következik ismét. Majd mindezt bevonjuk egy vékonyabb mustár réteggel. A nyulat hasára fordítjuk és kiterítjük a kivajazott tepsiben. Mellé öntünk annyi víz és olaj keverékét, ami biztonsággal elég lesz ahhoz, hogy a következő 45-55 percet egy alufóliával lefedve átvészelhesse a sütőben. Én személy szerint meg szoktam tűzdelni házi szalonnával is jó vastagon, hogy megadjam a módját. Ha felkunkorodik a farka és kibökte a fóliát, akkor már jó úton haladunk. A fólia eltávolítása után takarék lángon addig pirítjuk gyakori locsolgatás mellett, amíg enyhén piros színűvé nem válik.

Jó étvágyat!

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#19) Vukocska válasza Gh0sT (#18) üzenetére


Vukocska
tag

Gyuszi is ezt máskép ismeri ;]

Fogsz egy egész embert, bedörzsölöd enyhén fokhagymával. Ezután sózod ízlés szerint és meghinted borssal. Most jön a java: a fűszerezéshez rozmaringot és őrölt köményt célszerű használni, ezzel is kiemelve az igazi ízeket. Mivel két napi tejes ''pácolás'' fog következni, ezért lehet viszonylag vastagabban szórni a rozmaringot is és a köményt is, mivel a nagyja le fog ázni. Még a tej előtt kap egy vastag mustáros bundát és zsupsz, mehet is be a hűtőbe ázni. Ügyelni kell arra, hogy a tej teljesen ellepje, ellenkező esetben kiszáradhat. Elszántabbak napjában egyszer megforgathatják és rakhantank mellé néhány gerezd fokhagymát.

A pácolás végeztével a fűszerezés ismét elkerülhetetlen: kevés só, bors, rozmaring és kömény következik ismét. Majd mindezt bevonjuk egy vékonyabb mustár réteggel. Az embert hasára fordítjuk és kiterítjük a kivajazott tepsiben. Mellé öntünk annyi víz és olaj keverékét, ami biztonsággal elég lesz ahhoz, hogy a következő 45-55 percet egy alufóliával lefedve átvészelhesse a sütőben. Én személy szerint meg szoktam tűzdelni házi szalonnával is jó vastagon, hogy megadjam a módját. Ha felkunkorodik a farka és kibökte a fóliát, akkor már jó úton haladunk. A fólia eltávolítása után takarék lángon addig pirítjuk gyakori locsolgatás mellett, amíg enyhén piros színűvé nem válik.

Jó étvágyat!

(#20) Vukocska


Vukocska
tag

Sziassztok!

Gyuszi újabb két csíntevése.

1.
Festés van nálunk, és ugye új dolog volt a festékes vödör, meg kellett nézni, fel kellett borítani, bele kellett állni
Nha elő a lakbenzint, hogy ne legyen almazöld színű labú nyuszim. Ezzel még nem is volt gond, tűrte a lábmosást, de ezután jött a nehez....
Hát hogy ne legyen büdős a benzintől meg nehogy lángra kapjon irány a kád.
Egyből tudta hogy mi fog következni, és megindult a bírkózás. Egyszer a kezem után kapott, akkor kapott a fejére egy kokszit, akkor meglapult és nézett rán ''ártatlanul'' azokkal nagy szemeivel (meg is sajnáltam). De nem végül csak megtörtént a fürdés
Hajszárítózást már élvezte. A száradás után újabb ingert érzett hogy újra fessen, tehát tennem kellett valamit.

És mivel lehet egy nyulat lefoglalni?
Hát kajával.

Elővettem a pecabotomat és a végére kötöttem egy fürt szőlőt, de csak olyan magasra tekertem hogy éppencsak hogy elérje az alsó szőlő szemet. Amikor már nem érte el akkor egy kicsit lentebb engedtem Kicsit nyújtozgatot Gyuszi, de legalább lefoglalta magát

2.
Foci meccshez keszülődtem, ami nálam úgy történik hogy előre kifosztok szotyit, és akkor tv nézés közbe elég belemarkolni a tálacskámba. Miután bejeztem eme műveletett jött az asszony és belmarkolt
Nha ezt nem hagyhattam szó nélkül, utána mentem, de nem jártam sikerrel
Amíg fűztem az assonyt addig Gyuszi lefoglalta magának ami megmaradt
Megyek vissza és látom hogy majszolja a magvaimat, rászólok de csak füle és néz rám, majd folytatja az evést.
El akartam venni tőle a tálat, de az első mancsát rátette a tál szélére jelezve hogy ha szotyit akarok akkor bontsak magamnak.
Egyefene a fürdetéses csatát én nyertem, ezt a harcot nyerje meg a nyuszi.

Róka - Nyúl : 1 - 1



(#21) ngabor2 válasza Gh0sT (#18) üzenetére


ngabor2
nagyúr

szerintem ezzel a hsz-al itt nem leszel népszerű. erősen gondolkodom a törlésén, hogy a nyűlbarátok felborzolt idegeit lecsillapítsam.

(#22) Zenebohoc


Zenebohoc
tag

Na eljött a nagy dilemma!

Gábor mőgé felsorakozva éppen ecsetelni kívántam, hogy ez a topic a bundás nyulakról szól, melyek nem alkalmasak tepsi kitöltésére. Van mi bundás és ehető, de azt bundáskenyérnek hívják. Beleéltem magam, hogy ez frappáns helyreigazítás lesz, de mikor elolvastam Gyuszi gyötrődését, már nem volt olyan tiszta a helyzet. Lehet, hogy a lakkbenzinnél még a pácolás is jobb?
Nem sérült Gyuszkó nyuszkó bőre?

Jó lenne néhány fotót látni a festősegéd úrról, de tudom, ilyenkor roppant nehéz a bajelhárítás és a fényképezés egyidőben.
Mi is szerettük volna megörökíteni, mikor Nyuszok Nyuzsa megtámadta a villanydrótot, de akkor már csal post humus lehetett volna kiadni a képet. Az újbóli próbálkozások, (szigorú felügyelet mellett) azért archiválva lettek.

Vukocska, bocsi, de most megérdemelted, hogy a visszavágón Gyuszi vigye le a babért.

Nincs szebb, mint mikor az alázat csendje zenére lázad....(LGT)

(#23) Lallia


Lallia
csendes tag

Kedves Vukocska!!!!!

Olvastam a rakoncátlan Gyusziról...Problémátokra Nyuszok Nyusza lenne az ideális megoldás!!! Ő egy határozott nyuszilány, jelentős pedagógiai tapasztalattal. Eredményességére a legutóbbi példa, megtanitotta az aszparáguszt felfele nőni! :))
Most éppen kémnyulat jatszik. Házikójából ki se látszik, úgy kémlel be a szobába. Persze a tapsifülek árulkodóak (kémtanból hármasa volt ).
sejti, hogy róla írok.

(#24) KrAt válasza Vukocska (#20) üzenetére


KrAt
veterán

Ez aranyos : )))

(#25) Lallia


Lallia
csendes tag

Sziasztok!

Ahogy ígértem, következzen néhány bűnös fotó.

A bűn kapujában:
[kép]
[link]

A drótok vonzásában:
[kép]
[link]


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#26) Lallia


Lallia
csendes tag

A lényeg lemaradt!
:R

Bűnbánat:
[kép]
[link]

:DD


[Szerkesztve]

(#27) ngabor2


ngabor2
nagyúr

emberek! senkinek nincs új nyula?

(#28) Debbi


Debbi
újonc

Sziasztok!
Én itten új lány vagyok, és azért jöttem, hogy megkérdezzem: lehet-e kinn tartani télen a nyuszikát?
Van egy angol kosorrú vörös lógófülűm. Kis húsvétiként keztdte, most 88 cm és alig bírom felemelni. A neve: McVöröserik Netrágó. (at első hőstetteként elrágta a netkábelt)

(#29) Debbi


Debbi
újonc

[link]

McVöröserik Netrágó kiskorában

(csak hogy egyszerűbb legyen. NG)

(#30) Zenebohoc válasza Debbi (#29) üzenetére


Zenebohoc
tag

Kedves Debbi!

McVöröserik, bár képét nem tudtam megnézni, előélete (hőstette) alapján alkalmas az önálló (kinti) életre. A mienk sima háznyúl. A lányom (Lallia) tett be néhány képet róla. Sok tenyésztővel beszéltem. Ők még a mínusz 20 fok körül sem védik a nyulakat. Szerintük kibírják. Igazuk lehet, de biztos, hogy nem DALOLVA ülnek a hidegben. Ezen kockázatos tartás mellett szól, hogy talán azért is bírják ki, mert sajnos velük rövid távra terveznek. Ugyanakkor ha érzékenyek lennének a hidegre, a tenyésztőnek lenne nagy kockázat ha sokuk megbetegedne.
Ezen ömlengés csak arra volt jó, hogy elmondjam, mi megteremtettük Nyuszok Nyuszának a lehetőséget és eztkövetően rábíztuk a választást. Most ugrunk neki a 3. télnek. Ő az erkélyen lakik (földszinten). Van egy papír doboza, melyben friss széna van, jól bele tud süppedni és nem utolsó sorban lakmározni is belőle. Kb. hetente kell cserélni, mert ezidő alatt kifogy alóla. A doboz alatt szivacsréteg. Van faháza is. A faház kicsi lábakon áll, hogy ne közvetlenül a hideg talajon legyen. A faház duplafalú, közte szivaccsal, valamint a belső falra még egy szivacsréteg van ragasztva. 2cm vastag szivacsok, barkácsboltból beszerzhetők. A belsőszivacs hővisszaverő, ún. tükörfóliával (BAUMAX tetőszigetelésnél, fűtőtest és a fal közé stb. szokták tenni) van a falaphoz rögzítve. Fény és hővisszaverő tulajdonsága miatt egyformán hasznos a nyúlkéróban. A ház alapjára egy üveglapot tettem. A vezető tappancsokkal erre ragasztottam fel egy 75W-os terrárium fűtőt. (Na ez húzós. 3 ezerért kapsz egy kitudja meddig működőt. Ami évekig bírja, bizony tíz pénz. Utóbbit vettük annó. ) A ''padlózat'' amelyen nyuszkó lépdel, egy fürdőszobában is használt lyukacsos vastag műanyag lap. Ezen át fel tud áramlani a meleg. Erre tettem még egy szúnyoghálót, hogy ne potyogjon semmi moszat a fűtőre.
Múlt héten tűnt fel, hogy Tepsike előszeretettel molyol a kérójában. Felszedte a szúnyogháló felét. Hát nem aranyos? Szerencséje, hogy a lányom oda van érte és már amúgy sem kapni a méretére fazekat. (Rossz vicc volt......)
Majd elfelejtem. A padló alá, a fűtés mellé még tettem egy 8 W-os égőt, amilyet a sütőkben is lehet találni. Tepsike félős volt az elején ezért volt szükség. Alatta helyeztem el, így nem vakította és nem utolsó sorban ez is melegíti. Ajtó sajnos nincs. Abba nem volt hajlandó beleegyezni. Van egy lifegő nylon, mely csak a bejárat felét takarja.
Ennyi. Ne várj szaunát, de mikor bemegy alulról kap keveés meleget, kisugárzását visszaveri a fólia. Egyszóval jó ott neki. Rá van bízva mikor hol tölti az estét. Kíváncsiságból, rosszaságból gyakran bemegy, de ahhoz hogy az egész estét ott töltse, azért nagy vac-vacnak kell lennie (-20 környékén).
Remélem tudtam és ha kérdésed van még tudok majd segíteni.
FONTOS! -kérdezz meg másokat is! Van Törpenyúl topic is, bár most ellenünk szóltam

Nincs szebb, mint mikor az alázat csendje zenére lázad....(LGT)

(#31) Zenebohoc


Zenebohoc
tag

Kedves Debbi!

Elfelejtettem egy nagyon fontos dolgot.
Légy következetes!
Ha kint neveled, legyen mindig kint. Ahhoz fog hozzászokni.
Ha bent akkor pedig a benti klímához fog alkalmazkodni.
NEM szabad kint tartani és időnként estére beengedni, mert nagyon hideg van kint!

[Szerkesztve]

Nincs szebb, mint mikor az alázat csendje zenére lázad....(LGT)

(#32) Zenebohoc


Zenebohoc
tag

Hello!

Nincs hír nyúlügyileg?
Csak törpééknél van nyüzsi? :F

[Szerkesztve]

Nincs szebb, mint mikor az alázat csendje zenére lázad....(LGT)

(#33) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Angora nyulat hol lehet kapni, és mennyiért, nem tudja v.ki ?

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#34) Zenebohoc válasza Debbi (#29) üzenetére


Zenebohoc
tag

Kedves Debbi!

Gábor, a moderátorok Gyöngye (szerinte....), segítségünkre sietett és nagy igyekezetében láthatóvá tette nyulad. Javaslom köszönet és hála övezze ezért NG-t mindennap 22-23 óráig! :)

[Szerkesztve]

Nincs szebb, mint mikor az alázat csendje zenére lázad....(LGT)

(#35) Vukocska válasza Zenebohoc (#30) üzenetére


Vukocska
tag

Úgy látom nem csak én barkácsoltam neki ólacskát.
Csak én messzebbre mentem...
Légkondis padlőfűtéses kutya- és nyúlól :)

Amit tudni kell hogy a nyúl két kutya kölyökkel került hozzánk, és együtt nőttek fel.
Így előfordul hogy ha nagyon hideg van akkor a Gyuszi odabújik a két kutya közé.
És szoktak kergetőzni is lakásból ki az udvarra majd vissza a szobába, utánuk olyan a szoba mint ha tornádó söpört volna végig. :)

A nyúlon és a két kutyán kívül van még 1 japán kakasom, 1 óriás kígyóm, 1 madárpókom, valamint egy Eredi Őzikém (ő a fűnyíróm, csendes így nem zavarom a szomszédokat, valamint egyenletesen vágja a fűvet :P

(#36) Zenebohoc válasza Vukocska (#35) üzenetére


Zenebohoc
tag

A padlófűtés nálunk is bejött.
Légkondi nincs, bár helyette ott a hideg sör, de arra nem füllik a kisasszony foga.
Láthatnánk képeket a sokszínű kompániáról?

Nincs szebb, mint mikor az alázat csendje zenére lázad....(LGT)

(#37) Zenebohoc


Zenebohoc
tag

BOLDOG ÚJ ÉVET MINDENKINEK!!!!!! :C

Nincs szebb, mint mikor az alázat csendje zenére lázad....(LGT)

(#38) nyulika válasza Debbi (#28) üzenetére


nyulika
újonc

Szia! Honnan szerezted a nyulat? Én is szeretnék egyet! Légyszi válaszolj! :)

nyulnyul

(#39) Avalon


Avalon
tag

Nem is tudtam, hogy van nyulas topic.

Én is imádom a nyulakat, két álmom van háziállatügyileg: egy aranyretriver (tudom, sznob.... de nekem családi kötődésem van a retriverekhez), és egy nyuszi. Régen volt nyuszim, csak sajnos anyu nem szerette, így mennie kelett (kertes házban végezte, szép kort élt meg, RIP Bohóc). Az egyetem első éveiben nem vállalkoztam rá, de most megint elgondolkodtam egy nyuszin. A krédésem az lenne, hogy ti mekkora etrecben/territóriumban tartjátok?
Másik kérdésem meg az lenne, hogy unokatestvérem kérdezte, hogy tarthatják-e panellakásban (52nm) Én azt mondtam nem, de állítólag egy állatkereskedő (hogy-hogy nem) azt mondta, hogy semmi baja nem lesz ott. Ez igaz? Nem kínzás az?

(#40) Zenebohoc válasza Avalon (#39) üzenetére


Zenebohoc
tag

Szia!
Végre beindult a topic! :R
Van élet a törpenyulas topikon túl is. (mert ilyen is van, de ez nem a reklám helye).
Nekünk egy nyert házinyulunk van. Az erkélyen lakik, kb 3 m2 áll rendelkezésére.
Jóidős évszakokban bejárkál a lakásba. Persze felügyelet mellett, mert önállóan hamar átrendezné az útjába álló dolgokat. (néhány fotó a bűntettekről - a topik elején)
Télen nem engedjük be, mert van neki megfelelő komfortja (szintén olvashatsz róla előrébb), valamint nem tesz neki jót ha náhány órát a benti hőmérséklethez kell neki alkalmazkodnia, majd ismét visszakerülne a mínuszokba.
Kizárólag bent nem tartanám, mert van bizony szaga. Erkélyen, mindennap rendben tartva nem lehet gond, persze ehhezz a szomszédaidat is ismerned kell, hogy mit viselnek még el.
Törpenyúléknál lehet más a helyzet. A szakboltokban és a törpenyúl oldalon biztos tudnak segítségedre lenni.

Nincs szebb, mint mikor az alázat csendje zenére lázad....(LGT)

(#41) Zenebohoc


Zenebohoc
tag

''Beindult'' majd azonnal le is ragadt

Nincs szebb, mint mikor az alázat csendje zenére lázad....(LGT)

(#42) Thulcandra válasza Thulcandra (#33) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Erre senki, semmit?

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#43) Zenebohoc válasza Thulcandra (#42) üzenetére


Zenebohoc
tag

Nincs infóm. :((

Nincs szebb, mint mikor az alázat csendje zenére lázad....(LGT)

(#44) Sugika válasza Debbi (#29) üzenetére


Sugika
újonc

Szia!

én azt szeretném megkérdezni, hogy honnan szerezted a nyuszid, mert én is ilyet szeretnék.

Légyszike válaszolj!!!

Sugi ;)

sugi

(#45) Sugika válasza Debbi (#29) üzenetére


Sugika
újonc

Ja, különben lehet kinn tartani, de csak ha eddig nem olyan meleg szobába volt, mert akkor megfázik. és legyen neki a ketrecbe még egy kisebb házacska is szalmával kibélelve, hogy eltudjon bújni hidegebb időbe.

Sugi

sugi

(#46) Superman


Superman
nagyúr

Én csak egy sztorit szeretnék elmesélni. Elöljáróban: nagyon szeretem a nyuszkókat.

1999-ben Bécsben voltam 1 éves kormányösztöndíjjal és a lakásban, ahol én és egy thai srác élt, volt két hatalmas erkély. Nem ilyen magyarországi házgyári lakásoknál előforduló erkélyre kell gondolni...:DDD

Az egyik erkély oldalán volt egy lyuk és azt vettük észre, hogy két nyuszkó - sosem tudtuk meg ki lehet a gazdájuk - rendszeresen átjár hozzánk. Ettőla naptól fogva etettük őket. A káposztát pillanatok alatt széthúzgálták, muris volt nézni. :D Ha megláttak bennünket az erkélyen már jöttek oda, hogy eleséget kunyeráljanak, két hátsó lábukra álltak, a mellsőkkel meg a lábunkat kapirgálták. :D

Nagyon megszerettem őket, majdnem haza is hoztam az egyiket, de a határon úgysem engedték volna át, egyébként is nagyon izgága volt, nem tudtam volna a csomagomban elrejteni. :D

Up a nyuszkós topiknak, szeretem őket. :R

(#47) Zenebohoc válasza Superman (#46) üzenetére


Zenebohoc
tag

Köszi a történetet. :C
A topikot hamarosan át kell neveznünk Fehér Bölény topiknak, mert Nyuszok Nyusza nagyon hízik!

Nincs szebb, mint mikor az alázat csendje zenére lázad....(LGT)

(#48) vágányzár


vágányzár
tag

Üdv néktek nyulasok!


Én rengeteg kövér nyulas pocok képet akarok látni. Meg olyat is amin répáznak. Búbolás is érdekel, de a kani fekete legyen, a nőstíny meg kacéran beretvált.

Előre is kösz.

Vágányzár

felsővezeték

(#49) Zenebohoc válasza vágányzár (#48) üzenetére


Zenebohoc
tag

Eltévesztetted a topikot, Zsolyti, Te nagyon hülye!
NGabor már áztatja moderátor korbácsát.
Főnököd szelleme legyen veled!

Nincs szebb, mint mikor az alázat csendje zenére lázad....(LGT)

(#50) vágányzár válasza Zenebohoc (#49) üzenetére


vágányzár
tag

Ja, korbácsolós is jöhet. De korbácsot csak fehér szuka kezében bírnék elviselni láttatva. Aztata még szeretném.

Ha nincs megfelelő nyulas képetek, akkor átmenetileg jöhetnek képek pipázó szájú kapitális pontyokról is.

Kösz.

felsővezeték

(#51) vágányzár


vágányzár
tag

Kedves nyúlbarátok.

Elnézéseteket kérem, szörnyű tragédia amit itt eddig tettem... Illetve amit a nevemben tettek, ugyanis Tamás aki az agyamban él engedéj nélkül, leitatott és megszerezte a hozzáférést, és csúnyán elbánt velem. Megtette, még egyszer elnézést. Ha már kért tőletek pocoknyulas képet, azért nyugodtan kűggyétek, mert én bátortalan lennék ilyet kérni.

alázattal: Vágányzár

felsővezeték

(#52) Zenebohoc


Zenebohoc
tag

Szomorúan értesítek mindenkit, hogy Nyuszok Nyusza tegnap örökre eltávozott oda, hol mindig van friss széna és örökké süt a Nap és nagyokat lehet hempergőzni a zöld fűben. Négy évet élt. Nyogodjék békében.

Gondolom ezzel a topic is jobblétre szenderül.
Köszi a hozzászólásokat.

Nincs szebb, mint mikor az alázat csendje zenére lázad....(LGT)

(#53) vágányzár válasza Zenebohoc (#52) üzenetére


vágányzár
tag



Sajnálom a nyuszitokat. A leányzó, hogy viselte a hírt?

felsővezeték

(#54) Lallia


Lallia
csendes tag

Kedves vágányzár!!

A leányzó nagyon rosszul viselte, de a halál is az élet része, és egyszer mindenkinek el kell menni. Az emlékek örökre megmaradnak.

(#55) jenko válasza Zenebohoc (#52) üzenetére


jenko
tag

ne hagyjuk hogy az enyészeté legyen e topik! Mi lesz a többi nyúlbaráttal?
Ezúton is kifejezném sajnálatomat Nyuszok távozásával kapcsolatban.

Anyósoméknak van egy fekete nyula, amit azért vettek, hogy paprikást csináljanak belőle. Olyan kis virgonc nyuszi volt, nem zárták el, had élvezze utolsó napjait - a levágásos ötlet tehát már a nyúl megérkezésekor hamvába holt. Kergette a macskákat meg a tyukokat az udvaron. Úgyhogy megmaradt.
A tíkot azér levágják. A macskát nem.

Tudtátok, hogyha a ''mama'' szó betűi közül egyet elvesztek, hármat meg megváltoztattok, azt kapjátok, hogy ''sör''? Csodálatos, nem?

(#56) Notes


Notes
senior tag

Sima házinyúlra nem kell fűteni. Egy fészerben egy marék szalmával bármilyen hideget kibír. Télen lehet neki több kukoricát adni, hogy legyen rajta egy kis zsírréteg is, bár ha hozzászokik a nyúltáphoz akkor ezt sokszor már nem eszi, csak kikotorja. Nyáron friss zöld mértékkel, de figyelni kell, mert a vizes fűtől felpuffadhat. Akácfalevél, krumplihéj nagyon jó neki, de a legjobban az édescsalánt szereti (kör alakú a levele, és nem csíp).
Rágófa mindenképpen kell, és tiszta víz is mindig legyen előtte. A ''csöpögtetős'' itatót könyebb tisztán tartani, de egy rendes edényből százszor jobbat iszik szerencsétlen állat.
És még valami: a nyulat nem a fülénél fogva emeljük fel!

Romanes eunt domus!

(#57) Zenebohoc válasza Notes (#56) üzenetére


Zenebohoc
tag

Üdv!
Nem értek veled egyet. Valóban, zárthelyen (fészer) elég a szalma, de kint a szabadban, ahol befújhat a szél, uram bocsá ahó, ott jól jön a fűtött házikó. Nyuszink az erkélyen lakott. Feküdt a szénás dobozában, vagy a szivacson, de -15 alatt bizony bevonult a fűtött házikójába. Hasznosak a táplálékkal kapcsolatos tanácsaid, de kukroricát nem szabad neki adni (csak nagyon keveset), mert eszméletlenül hízik tőle, s ami mégrosszabb, hogy tönkreteszi a máját.

Nincs szebb, mint mikor az alázat csendje zenére lázad....(LGT)

(#58) vágányzár válasza Zenebohoc (#57) üzenetére


vágányzár
tag

Te Feri, mán muszáj vót valamit írnom, mert beszarik ez az egész..................

felsővezeték

(#59) kavicssli


kavicssli
addikt

úúú esetleg van valakinek törpenyula!? :D csajomtól most kaptam 1et de valahogy nem jön be! marha sokat k@kil... :((( :o

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#60) Zenebohoc válasza kavicssli (#59) üzenetére


Zenebohoc
tag

Szia!
Nem gond a k..ki. Fontos, hogy szabályos bogyókat produkáljon, ne menjen a hasa.
Biztosan jó az étvágya és az anyagcseréje. FONTOS a tiszta környezet! legalább 2-3 négyzetmétert biztosíts neki. Egyik sarokban mindig friss alommal és akkor minden tanítás nélkül, ösztönösen oda fog menni dolgát végezni. Akkor szokott az egész környezete szennyezett lenni, amikor nem áll rendelkezésére elegendő tér.
Remélem megbékélsz majd a "termékekkkel" és segíteni is tudok majd esetleges kérdéseidben.

Üdv

Nincs szebb, mint mikor az alázat csendje zenére lázad....(LGT)

(#61) kavicssli válasza Zenebohoc (#60) üzenetére


kavicssli
addikt

köszönöm szépen azóta a neten is találtam róla cuccokat! mondjuk nem gondoltam volna hogy ennyire kényes egy állat! a madárpókok sokkal könyebb tartani! csináltattunk neki frankó kis ketrecet úgyhogy elvan a kicsike.Majd dobok róla fel képeket :D viszont iszonyat tud csámcsogni amikor eszik...

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#62) BullZeye


BullZeye
veterán

Tudom esélytelen kérdés, de a remény hal meg utoljára, és megkérdezem máshol is valószínű, mert sürgős a dolog.

Szóval egy ilyen itatót keresek, ami nem golyós, egyszerű gravitációs itató, és fel lehet rakni ketrec oldalára. Külföldi webshop linkje is jó, ami szállít Magyarországra.

köszi

(#63) Kidus válasza BullZeye (#62) üzenetére


Kidus
őstag

Itt kerdezd meg, vagy itt :P

Assuming Control

(#64) BullZeye válasza Kidus (#63) üzenetére


BullZeye
veterán

Hát egyik ugyanúgy kihalt :D de azért megpróbálom, a másik pedig ebben nem segített eddig.

(#65) Zenebohoc válasza BullZeye (#64) üzenetére


Zenebohoc
tag

Bocs!
Lövésem sincs.
Esteleg Fressnapf, vagy más üzlet.
Honlapjukon nincs ilyen típus, de talán tájékozottabbak nálam.
Anno, a mi nyuszink csak akkor ivott ha beteg volt, akkor is sima tányérból.
Rengeteg zöldet kapott, az elégítette ki a vízszükségletét.

Nincs szebb, mint mikor az alázat csendje zenére lázad....(LGT)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Felsőbb nyúlbaráti kör
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.