Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lacccca87


Lacccca87
őstag

Nem is értettem hogy miért szüntették meg egyátalán, jóféle hűtés volt.

(#2) awexco


awexco
őstag

5700xt is vapor volt a gyári ref model .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#3) Chaser


Chaser
titán

teccik' :K

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4) Synthwave válasza Chaser (#3) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Háde a Sapphire mikó nem? :D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5) Cassi


Cassi
senior tag

Ma valahol azt írták, hogy a 7900-as sorozat eléggé paper launch lesz, nagyon kevés kártya lesz egy ideig. Nem lenne nagy meglepetés, figyelembe véve, hogy még mindig hegyekben állnak a raktárakban a 6800-as széria tagjai.

(#6) Pipó válasza Cassi (#5) üzenetére


Pipó
őstag

Így is kell ezt. Karácsonykor úgysincs kereslet, majd január-februárban, meg farsangkor vásárolnak vga-t leginkább.
Egyébként érdekes, a konkurencia termékeinek megjelenéséről itt nem volt hír, az AMD-ről meg már egy lesifotó is szenzáció.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#7) Lacccca87 válasza Pipó (#6) üzenetére


Lacccca87
őstag

Szerintem te rossz műsort nézel. Konkrétan gyártónként vannak bejelnetések/hírek 4080/4090-es vga-król.

(#8) flashpointer válasza Cassi (#5) üzenetére


flashpointer
őstag

mashol meg pont azt vastam hogy sokkal nagyobb keszlet lesz mint a 40es szeriabol rs nem lesz gond hozzajutni launchkor

(#9) flexxx2 válasza Pipó (#6) üzenetére


flexxx2
őstag

Januárban szinte megáll a piac, és majd márciusban kezd éledezni.
Amúgy nvidia már csökkentett pár %-ot a 4080 árakon, lehet mégis lesz amd vga, ők már tudják.

(#10) awexco válasza flexxx2 (#9) üzenetére


awexco
őstag

De komolyan nem értem ezeket a gyenge startokat amd részéről ... Csak azt lehet eladni ami a polcon van ...

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#11) LordyDaVidra


LordyDaVidra
csendes tag

(eddig) utolsó Sapphire kártyámnál mondjuk komolyan csalódtam mind a minőségében, mind a supportjukban. Úgy 8 hónapos korában az RX 470 elkezdett szédületesen melegedni (nyilván a hőmérsékletfüggő órajelkapuzás működött, tehát nem sült meg, de -20% teljesítmény, üvöltő ventik). Hetekig leveleztem velük, hogy "Indiai Joe" szerint mi lehet a gond, az ő javaslata az volt, hogy küldjem be a külföldi szervizükbe, ott majd 30 napig nézik és visszaküldik az én költségemre, csekély díjat felszámítva, mert rabolom az idejüket (mert szerinte ez a viselkedés a kártyától normális, teljesítményre nem vállalnak garanciát).
Végül úgy voltam vele, hogy ha ilyen a support akkor a gari is ennyit fog érni, újrapasztáztam, vagy rosszul feküdt fel a gyári hűtés, vagy csak ilyen silány volt a paszta minősége, de konkrétan egyben lejött, mint valami bekövült rágó, az új pasztával meg csodák csodájára "meggyógyult a beteg".

(#12) Chaser válasza Synthwave (#4) üzenetére


Chaser
titán

amikor nem cép' : )

LordyDaVidra
ott gyengén sikerült pasztázás volt a gond és nyilván a minősége sem volt az igazi
elég béna supportost sikerült kifognod

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#13) direwolf válasza LordyDaVidra (#11) üzenetére


direwolf
őstag

Magyarországon a jótállás a boltba szól ahol vetted, nem a gyártóval kell vitáznod. Ha külföldről vetted, akkor nem értem mi a problémád az eljárással?

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#14) Yutani válasza LordyDaVidra (#11) üzenetére


Yutani
nagyúr

Anno vettem használtan egy Sapphire HD 7870 kártyát, aminek már lejárt az 1 éves garija, és előjött a black screen hiba. Felvettem a Sapphire supporttal a kapcsolatot, elmondtam a problémát, küldtem nekik képet a kártya azon részéről, amiről kértek, majd a cseh Pegatronnak ki kellett postázni és küldtek vissza egy ugyanolyan, gyári javított kártyát, amivel már nem volt gond. Nekem meg ilyen tapasztalatom van a Sapphire-ral, úgyhogy bármikor vennék újra Sapphire kártyát.

Egyébként a 8 hónapos kártyát a vásárlás helyén kellett volna gariztatni, ahogy fentebb is írták.

#tarcsad

(#15) #95462144 válasza LordyDaVidra (#11) üzenetére


#95462144
törölt tag

Nekem egyszerűen nem működtek a ventik egy idő után. Bevittem az üzletbe, ahol vásároltam gyorsan bepattintotta a szervizes egy gépbe ott sem mentek a ventik és gyorsan kaptam is egy újat cserébe. Viszont nálam AMD vonalon kizárólag a Sapphire jöhet szóba továbbra is, mint Nvidia esetén az EVGA, de sajnos ők már kiszálltak a buliból.

(#16) tixem válasza Synthwave (#4) üzenetére


tixem
addikt

Jelen, engem a legtöbbször frász kerülget a sapphire cuccoktól. A most futó RX6xxx szériájuk is olyan igazi se íze se bűze semmi.

Nekem az all time favorit pl a galaxy, colorful, palit, radeon oldalon meg az xfx és a his

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#17) Zotya84 válasza tixem (#16) üzenetére


Zotya84
őstag

Nekem se, de nem baj - bár tény és való, hogy a hűtőteljesítményével nincs bajom. A 6700XT Nitro+ra az Alphacool FC blokkja jobban is illik a gyári hűtésnél. És még a kártya mérete is jelentősen csökkent tőle.

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#18) Chaser válasza #95462144 (#15) üzenetére


Chaser
titán

evga-nál még meg is értem a márkahűséget - support, cserélhető hűtés, fillérekért vehető garkiterjesztés -, emellett azért a végére már elqrvultak itt-ott - nem ezekben -
de zafírnál nem, nekem kedvencem, ettől független sok gyártó csinál jó amd kártyát - az rdna1 óta, előtte kb letojták -
náluk a cserélhető ventit tetszett nagyon - nem tudom van-e még -
azt meg pláne nem, ez mért számít extrának és mért nem default minden gyártónál - na jóoké'..tudom : ) -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#19) awexco válasza tixem (#16) üzenetére


awexco
őstag

Radeonba régen pont az xfx és a his volt a két legszarabb …

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#20) Lacccca87 válasza awexco (#19) üzenetére


Lacccca87
őstag

Pedig az Iceq2es X850xt az egyik legjobb volt.

(#21) LordyDaVidra válasza direwolf (#13) üzenetére


LordyDaVidra
csendes tag

A bolttal kezdtem annakidején, ők azt mondták, először a gyártónak írjak, mert ők csak annyit tudnak tenni, hogy továbbküldik, aztán lesz egy hónap, mire legközelebb hallok felőle.

Ettől függetlenül nem gondolom, hogy a Sapphire egy "rossz" márka lenne, de nem érzem, hogy mondjuk úgy érne meg felárat, mint mondjuk az EVGA.

(#22) Chaser válasza LordyDaVidra (#21) üzenetére


Chaser
titán

az addig oké, nem is nyúlhatnak bele, de náluk tudod verni az asztalt mivel velük vagy szerződésben, nem a gyártóval
és ezt nem lehet kidumálni hogy megfelelően működött a kártya, mert nem
az evga-val meg senki nincs pariban a nemrég felsoroltak miatt és nem feltétlen feláras másokhoz képest azonos árkategóriát nézve

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#23) awexco válasza Lacccca87 (#20) üzenetére


awexco
őstag

Hullottak is mint a legyek …. 20-25%

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.