Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Fel-fel pörgő cdíró? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) uzsz


uzsz
senior tag

Ven nekem egy közel 2éves 12/10/32-s Richo cdíróm, ami egy ideje érdekességeket csiál. Egyszer-kétszer már találkoztam olyan üzenettel a neróban hogy nem tudja calibrálni a fejet. A másik és ezt az ujabb néró felrakása nem befojásolta, hogy ha olyanja van azt írja ki, hogy a meghajtó nem áll készen, ráadásul win-ban sem pörgeti fel a lemezeket rendesen, csak úgy pöttyög velük. Ezzel a hibával is csak időnként találkozom, de pont idegesítő. Mi a véleményetek, kezd behalni az író?

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#2) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Én először is betennék egy tisztító cd-t, lehet hogy a fej piszkos.

(#3) Goose-T válasza uzsz (#1) üzenetére


Goose-T
veterán

Szerintem eltaláltad. Kezd behalni.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#4) b.bone


b.bone
senior tag

OFF
én úgytudom a tisztító cd csak mégjobban elk*rja a fejet. merthogy szanaszéjjel karcolja vagy ilyesmi. ez mennyire igaz? én egyenlőre még csak az alkoholos szétszedős módszert mertem végrehajtani.
ON

amugy sztem is. haldoklik... búcsúzz el tőle;]

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#5) Zoli bácsi válasza b.bone (#4) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Én pár éve vettem tisztító cd-t, néha beteszem az LG íróba, semmi baja. Apró kis kefe van rajt, meg egy kis szövetszerű valami, ahova egy csepp tisztítófolyadékot kell cseppenteni. Nagyon finom kis dolog, nem hiszem hogy kárt tenne a fejbe. A szétszedéses dolog biztos hogy jobb, csak van aki nem meri szétszedni.

(#6) I. Richard válasza uzsz (#1) üzenetére


I. Richard
senior tag

Hi!

Szerintem is lassan megérik a CD-iród a cserére, hiába jó a Ricoh, mint márka!
Azért szerintem már megélt 1-2 dolgot ez az iró, ugye??

(#7) eziskamu


eziskamu
addikt

Szvsz utolsó próbálkozásképp szét kellene szedni (a másik kedvenc kifejezésem), és pzs-vel vagy vattával némi alkohol, esetleg (egyesek írták, de lehet hogy hülyeség) polaroid szemüvegtisztító folyadék társaságában megtakarítani az optikát, esetleg a mechanikát (fejmozgató mechanikára gondolok, ha nem fogaskerekes, hanem egy spirálisan bemélyedő tengelyt) ovatosan valami erre a célra készűlt kenőanyaggal bekenni és megmozgatni. Amúgy pont a Richo írók ilyen jellegű hibájiról és karbantartásukról írnak a folyamatosan bővülő cdr faq nevű gyüjteményben melynek van szintén frissülő magyar fordítása is. Keresd meg a google-val.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Fel-fel pörgő cdíró? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.