Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tt007


tt007
csendes tag

Hi! Nem ma kezdtem a szakmát, de az utóbbi időben foglalkoztat egy téma:
Van egy 10Gb-os Maxtor winyom, amit hurcolni szoktam ide-oda. Egy hete azt vettem észre, hogy a winyon levő bejegyzésekhez (könyvtár és file nevekhez) plussz dolgok kerültek. Gondolok itt az alábbiakra: _ ' ?
Ezután a hozzáférést is letiltja. Gondoltam mi ez nekem, Partition Magic-et ráküldtem. Kiderült, hogy már azért nem olvassa be a winyót sem, mert a FAT32-es kiterjesztett particiómból UNALLOCATED lett!!!!! Rendben, leformázom és lőn működik. Legalábbis egy ideig. Rámásoltam néhány cuccot és vártam. 30 perc után már nem láttam a winyot. Sebaj restart után minden megvan. 1 nap után visszaértünk az alaphelyzethez (elcseszett filenevek és letiltott hozzáférés). Erősen gondolkodom egy LOW LEVEL FORMATON, de va aki nem ajánlja.
TI, profik mit tanácsoltok?

Aki nem dolgozik, annak nincs hiba a munkájában! Szóval ÉN ezrét szivok állandóan!

(#2) beeboy válasza tt007 (#1) üzenetére


beeboy
addikt

EGY BIZTOS:

a low levelt felejtsd el!!!!
bár szerintem nem is hagyja

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#3) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Low levelt csináld a Maxtor saját progijaival akkor nem lehet gond. De hogy segít-e?
Maxblast-tal chekkold. (Vagy Powermax? Mindig keverem a kettőt.)
SMART progival nézz bele.

Aki hülye, haljon meg!

(#4) marcee válasza tt007 (#1) üzenetére


marcee
addikt

Más filerendszer nem jöhet szóba?

\m/

(#5) marcee válasza L3zl13 (#3) üzenetére


marcee
addikt

Powermax

\m/

(#6) eziskamu


eziskamu
addikt

Szerintem viszont ha nem garis, akkor valamelyik maxtoros(ezen van a lényeg) mélyformázóval, vagy zero killel lehet segíteni rajta. Nekem egy bad sectoros quantumot gyógyított meg, és legalább rackba jó. A lényeg, hogy az adott gyártó progijával csináld. Ui: Az lehet hogy a zero kill nem pontosan mélyformázást végez ennek nekem is utánna kell néznem.

(#7) eziskamu


eziskamu
addikt

Már megint lassú voltam.

(#8) L3zl13 válasza eziskamu (#6) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Az a zero kill inkább zero fill akar lenni szerintem.

Aki hülye, haljon meg!

(#9) tt007 válasza marcee (#4) üzenetére


tt007
csendes tag

Mire gondolsz? NTFS? Nem minden OS ismeri az NTFS-t. Nekem otthon nem lenne gond, de ahova viszem a winyot...

Aki nem dolgozik, annak nincs hiba a munkájában! Szóval ÉN ezrét szivok állandóan!

(#10) eziskamu válasza L3zl13 (#8) üzenetére


eziskamu
addikt

Igaz.

(#11) L3zl13 válasza marcee (#4) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Figy, ha hardveres oka van akkor tök mindegy milyen FS-t rak rá.
Ha meg jól müx a vinyó akkor a FAT32-nek is stabilnak kell lennie.

Aki hülye, haljon meg!

(#12) marcee válasza tt007 (#9) üzenetére


marcee
addikt

Arra gondoltam.
És éppen ezért kérdeztem. :)

\m/

(#13) marcee válasza L3zl13 (#11) üzenetére


marcee
addikt

Abban nem vagyok biztos, hogy hardveres a probléma.

\m/

(#14) pitman válasza tt007 (#1) üzenetére


pitman
őstag

Nem rack-ban használod véletelnül. Mert ha az kontaktos akkor az tud ilyeneket produkálni, akár menet közben is. Nem árt néha a csatlakozókat megtörölni, mert egy egészen apró szösz is csinálhat ilyet.

(#15) tt007


tt007
csendes tag

Nem rack-os winyo, de lehet, hogy nem is a winyoval van a probléma.
Úgy néz ki, hogy az alaplap nem igazán akar lekezelni egyszerre 3 winyót. Bár az alapprobléma akkor is fennáll, ha csak 2 winyo van a gépben.

Aki nem dolgozik, annak nincs hiba a munkájában! Szóval ÉN ezrét szivok állandóan!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.