Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  FAT sérülés (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Elég érdekes problémával futottam össze (sajnos a minap). Én botor lélek bátorkodtam átdugdosni a 80 eres kábeljeimet a gépben hogy változtassak az eredeti felálláson ami a következő volt: Egy ATA kábelen osztozott a fő vinyó plusz egy DVD olvasó, egy másikon a CD-író és SSlave-ben egy Rack. Nah, beszereztem egy 90 centis IDE kábelt és átkötöttem hogy a fővinyó egy kábelen legyen a Rack-ben lévővel (amiven egy ATA-33-as Quantum van!!!), a másikra meg rákötöttem a két CD-t. Plusz ezeken kívül még RAID-en van egy 80-as Maxtor Primary Slave-ként. Nah ez ideig-óráig ment is, aztán ''enyhén'' érdekes dolgok kezdtek történni. Pl. C:-ről megpróbáltam átmásolni egy nagyobb file-t, ami MINDIG pont 26%-nál csontra fagyasztotta a gépet - Reset, Scandisk. Aztán ma letöltés közben iszonyat nagy fagyás újból - legközelebbi reboot után a Download könyvtáramban 50 gigás krix-kraxokat találtam, a Scandsik Duplicate FAT hibát észlelt, és 580(!!!) giga elveszett adatot talált... Enyhén szólva furcsa. A hibákat kijavította, szerencsére csak az veszett el amit épp letöltöttem. Szerintetek mi lehet a hibás??? A tény, hogy egy ATA-100-as vinyó egy 80-eres kábelen van egy ATA-33-assal, vagy a RAID vezérlő kavar be valahol??? Pls írjatok, mert kicsit parázom, nem tenne most jót egy vinyóbehalásos adatvesztés, és ilyet eddig a gép nem produkált. Abit TH7-II RAID-el lapom van és Win98SE-m.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#2) Dr.Momo


Dr.Momo
tag

Szerintem mielott barmihez kezdesz mentsd el az adataid egy masik geppe (ezert jok a haverok nagy winyoval :) ) szerintem a kabel lehet a ludas, vagy csak rosszul dugtad ra az alaplapra, vagy a winyora... Ha viszont huzva van a geped, lehet az is gond. Probald meg az eredeti felallast visszacsinalani. Tobbet igy most nem tudok mondani...

(#3) borg315 válasza Agyzuzo (#1) üzenetére


borg315
aktív tag

hmmmm az ide kábelek hossza korlátozott.. 90 cm hosszú imo biztosan nem lehet

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  FAT sérülés (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.