Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:42:23

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) tembopapa


tembopapa
tag

Üdv a csapat, kérlek ajánljatok egy mapot FS 17-re amelyiken ki tudom tanulni a fakitermelést, ez szerepelne a map fókuszában! Köszönöm a segítségeteket, egy nyugger ! :R

AMD Phenom 9550 Quad-Core, 3,2GB RAM, NVIDIA GeForce GTX 1050

(#1602) Wildgreen válasza n0tr3adY81 (#1600) üzenetére


Wildgreen
aktív tag

Köszönjük!!! Ment az 5 csillag!! :C :)

(#1603) ObiGabi válasza n0tr3adY81 (#1600) üzenetére


ObiGabi
aktív tag

Szép munka! ;) Ment az ötös :)

Annak ellenére, hogy az élet drága, még mindig elég népszerű...

(#1604) Fel


Fel
addikt

Farming Simulator 17 ROPA DLC Official Trailer - rövid kedvcsináló a legújabb DLC-hez.

A ROPA pakk 6 gépet fog tartalmazni, amelyekről a "fact sheet" itt tekinthető meg: Fact Sheet Friday - ROPA Edition

(#1605) Shafi


Shafi
újonc

Uraim!

Egy kis segítségre lenne szükségem.Létezik egy Placeable tároló https://www.farming-simulator.com/mod.php?lang=en&country=us&mod_id=98748&title=fs2017, ami kihelyezve tökéletesen működik.
Most ezt szeretném béépíteni egy mapba.
- A GE import megtörtént.
- Beillesztés a map-ba OK.
- Script-ek bemásolása a helyükre OK.
- lua elérés a moddesc-be OK
- A lua-n belüli elérések átírása OK.

A játék indítása után a tároló nem működik, a log.txt nem hoz hibát.

És ittfeküdtem meg :( Lövésem sincs hol vagy mit csináltam rosszul vagy hagytam ki.

Ha tud valaki segíteni, megköszönöm :)

(#1606) n0tr3adY81 válasza Shafi (#1605) üzenetére


n0tr3adY81
aktív tag

Nem fog működni, ha csak nem találsz valakit aki átirja a storageHouse.lua -t, hogy ne modként értelmezze. Ezen a részen kezdődik a probléma, tovább nem néztem a scriptet.

StorageHouse = {}
local ModDir = g_currentModDirectory
StorageHouse_mt = nil

Asrock Gaming Z370 K6, i7 8700k, MSI RTX 2070 8GB, 4x8 DDR4 3000 CL15, ASRock H87 Fatal1ty Performance , i7 4770, MSI GTX1060 Gaming, 4x4GB Corsair Vengeance LP, Nanoxia Deep Silence 6 Anthracit

(#1607) Shafi válasza n0tr3adY81 (#1606) üzenetére


Shafi
újonc

Köszönöm a gyors reakciót.
Sejtettem valami hasonlót :O

function StorageHouse:new(isServer, isClient, customMt)

local mt = customMt
if mt == nil then
mt = StorageHouse_mt
end

local self = {}
if StorageHouse.RunAsGE then
self = Object:new(isServer, isClient, mt)
else
self = Placeable:new(isServer, isClient, mt)
registerObjectClassName(self, "StorageHouse")
end

return self

end

Nos bár nem vagyok programozó és ezen a szinten végképp nem vagyok, A RunAsGE reményt adott, hogy fut beépítettként is.

(#1608) n0tr3adY81 válasza Shafi (#1607) üzenetére


n0tr3adY81
aktív tag

Discordon a Giants csatornáján talán fent van a készitő, vedd fel vele a kapcsolatot. Egy próbát megér.

Asrock Gaming Z370 K6, i7 8700k, MSI RTX 2070 8GB, 4x8 DDR4 3000 CL15, ASRock H87 Fatal1ty Performance , i7 4770, MSI GTX1060 Gaming, 4x4GB Corsair Vengeance LP, Nanoxia Deep Silence 6 Anthracit

(#1609) Shafi válasza n0tr3adY81 (#1608) üzenetére


Shafi
újonc

Köszönöm a tippet.
Megpróbálkozom vele.

(#1610) LaMazZz


LaMazZz
tag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani olyan mappot amin ki lehet használni az alap nagy gépeket meg a bigbud gépeket is?
Keresgélek de még semmi.
Ki milyen mappon játszik?

(#1611) pokers válasza LaMazZz (#1610) üzenetére


pokers
senior tag

Hajrá: [link]
Erre még a legnagyobb gépek is kevesek :DDD

(#1612) LaMazZz válasza pokers (#1611) üzenetére


LaMazZz
tag

Elég pofás map, nem semmi csak tényleg nagy. :)

(#1613) Mike 32 válasza pokers (#1611) üzenetére


Mike 32
aktív tag

Nem csak akkor kell nagy gép ha nagyok a földek ezek a mappok simán sik az egész ,de ha domb oldalban vannak a földek oda kell csak igazán nagy gép 620LE elkapar a vetögéppel :DDD
Persze ahoz már kell a morerealisticmod.
Mielött megsértödnem egyesek ez csak az én véleményem :R

Kerti butorok eladók, 3D munkáin https://www.deviantart.com/mikewhite71

(#1614) FrezeR


FrezeR
senior tag

(#1615) n0tr3adY81


n0tr3adY81
aktív tag

Új projektem :

Holaras Sweeper TURBO A-270-V

Asrock Gaming Z370 K6, i7 8700k, MSI RTX 2070 8GB, 4x8 DDR4 3000 CL15, ASRock H87 Fatal1ty Performance , i7 4770, MSI GTX1060 Gaming, 4x4GB Corsair Vengeance LP, Nanoxia Deep Silence 6 Anthracit

(#1616) guppi2


guppi2
tag

Ki tudja?
Hogy lehet ezt a panelt bővíteni?
Szeretném , ha az értékesítési helyen a farmsilóban található más termények is megjelennének!

Most a szénáig mutatja, de ezeken kívül van a farmsilóban más termény is.

[ Szerkesztve ]

(#1617) Mike 32 válasza guppi2 (#1616) üzenetére


Mike 32
aktív tag

Ezt a scripts-et kell hozzá adni a maphoz addPriceTable.lua szerkeszhetö ha nincs benne amit szeretnél hogy mutassa :R

Kerti butorok eladók, 3D munkáin https://www.deviantart.com/mikewhite71

(#1618) Fel


Fel
addikt

Holnap jön a ROPA DLC

És ezzel egyidőben támadásba lendül a konkurencia is: Pure Farming 2018 - magyar feliratos trailer

(#1619) pokers válasza Fel (#1618) üzenetére


pokers
senior tag

Jött és sajnos vesztett a konkurencia :O
Kipróbáltam, de 1 óra után feladtam. Akkora lagok, akadások vannak, hogy nem akartam elhinni. Azt hittem a gtx1070 nem bírja az ultrát, amit kétlek, visszavettem high-ra, de a durva akadások megmaradtak. Szóval nem tudom mitől lehet.
Az a benyomásom, hogy kiadtak egy optimalizálatlan játékot, mert már így is folyamatos csúszásban voltak.

Remélem a Giant ősszel valami nagyot gurít a 19-cel, meg az új játékmotorral. (Bár ezek után továbbra sincsenek rákényszerítve, hisz a konkurencia sehol sincs sajna...)

(#1620) n0tr3adY81 válasza pokers (#1619) üzenetére


n0tr3adY81
aktív tag

Én is megnéztem azt a Pure Shit Farmingot... Ez még nagyon early alpha pre leaked releasenek is harmatfing gyenge. Sebaj, tolom '19-re is kifele a modokat ;]

Asrock Gaming Z370 K6, i7 8700k, MSI RTX 2070 8GB, 4x8 DDR4 3000 CL15, ASRock H87 Fatal1ty Performance , i7 4770, MSI GTX1060 Gaming, 4x4GB Corsair Vengeance LP, Nanoxia Deep Silence 6 Anthracit

(#1621) pokers


pokers
senior tag

Azért valami alakul :C FS17 vs FS19

(#1622) tembopapa


tembopapa
tag

Üdv néktek!

Bálákról kérek némi segítséget, van ugye a Straw/Szalma, a Hay/Széna és a Grass/Fű nevű bála, hogyan tudok Grass/Fű nevű bálát csinálni? A másik kettő gyártása megy, csak a tárolóba mindhárom elférne, egyszerűen vagy elfelejtettem van nem is tudtam!
Köszönöm a segítségeteket! :W

AMD Phenom 9550 Quad-Core, 3,2GB RAM, NVIDIA GeForce GTX 1050

(#1623) luise178


luise178
tag

szasztok! nem tudom volt-e már szó róla, de a szilázs felszedésre a biogáz farmon van valami jobb/gyorsabb mód, mint a liebher géppel bekanalazni? már odaraktam szállító szalagot is a bedobáláshoz, csak nem tudom mivel szedjem fel.
valami ötlet?

ASUS B150M-K D3; INTEL I7-7700k; Gainward GeForce® GTX 1660 Ti Ghost OC videokari; 16Mb@1600Hhz; Samsung evo SSD 240Gb;Samsung evo SSD 480Gb; 4 Tb WD; 3 Tb WD; 2 Tb WD; ASUS SONAR hang;

(#1624) GrooveHero válasza luise178 (#1623) üzenetére


GrooveHero
addikt

Ha megvan a ropa DLC, akkor azzal fel tudod szedni. Én azzal csináltam anno '15-ben. Beálltak vele a két betonfal közé, ahol a cucc volt, egy sorral mellette meg ott volt a kamion, és már vittem is eladni, csak tolatni kellett a beöntőhöz. De ott a beöntő sokkal alacsonyabb volt. Most is így csinálnám, de még nem volt időm kipróbálni, szerintem most túl magas. De kamionról már mehet a szállító szalagra. Így is sokkal gyorsabb szerintem.

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#1625) luise178 válasza GrooveHero (#1624) üzenetére


luise178
tag

és ROPA nélkül? csak mert az a DLC nincs meg... :F

ASUS B150M-K D3; INTEL I7-7700k; Gainward GeForce® GTX 1660 Ti Ghost OC videokari; 16Mb@1600Hhz; Samsung evo SSD 240Gb;Samsung evo SSD 480Gb; 4 Tb WD; 3 Tb WD; 2 Tb WD; ASUS SONAR hang;

(#1626) Fel válasza luise178 (#1623) üzenetére


Fel
addikt

Az említett ROPA DLC-ből, a NawaRo-MAUS csak abban az esetben jó, ha a silóbunker legalább 8 méter széles, mert máskülönben nem fér be a gép.

Futószalagokkal úgy tudod, ha kiépítesz belőlük egy rendszert. Kell egy a legolcsóbb, legkisebből (talán Lizard..), mert ezzel tudod a földről felszedni a cuccot. Kell a gét Grimme-ből is. Az "emelősből" (SL 80), mert azzal tudod bejuttatni a garatba. A másik fajtával (TC 80) pedig össze tudod kötni a felszedő és a beemelő szalagot. Ezeket összeállítod a bunker garat felőli végén, majd egy tolólappal + traktorral folyamatosan tolhatod a szilázst a másik vége felől a felszedőszalaghoz.

[ Szerkesztve ]

(#1627) luise178


luise178
tag

okés! köszönöm mindkét választ! :R

ASUS B150M-K D3; INTEL I7-7700k; Gainward GeForce® GTX 1660 Ti Ghost OC videokari; 16Mb@1600Hhz; Samsung evo SSD 240Gb;Samsung evo SSD 480Gb; 4 Tb WD; 3 Tb WD; 2 Tb WD; ASUS SONAR hang;

(#1628) Fel válasza luise178 (#1627) üzenetére


Fel
addikt

Még egy megoldás eszembe jutott: DT-75M Pack.
Ezzel a kis láncossal és a PND-250 jelű (középső) eszközzel is fel tudod szedni. És nem kell neki annyi hely, mint a NawaRO MAUS-nak...

[ Szerkesztve ]

(#1629) puhoska76


puhoska76
tag

Akinek gondja van a map tároló kapacitásával annak ez megoldás! ;)
[link]

(#1630) guppi2 válasza luise178 (#1627) üzenetére


guppi2
tag

(#1631) luise178 válasza guppi2 (#1630) üzenetére


luise178
tag

ekkora bugos szart, mint ez a gém!!! most már megvan minden, eere, nem takarja ki az ergész silót, csak az elejét. felszedem, és utána semmi. bármerre járkálok a letakart részen, nem jeleni meg sehol az R betű, hogy takarjam ki. már végigmentem gyalog, traktorral, de semmi. csak a két végén jelent meg, ki is takart 1 kis darabot, de utána semmi...

ASUS B150M-K D3; INTEL I7-7700k; Gainward GeForce® GTX 1660 Ti Ghost OC videokari; 16Mb@1600Hhz; Samsung evo SSD 240Gb;Samsung evo SSD 480Gb; 4 Tb WD; 3 Tb WD; 2 Tb WD; ASUS SONAR hang;

(#1632) Don Lui válasza luise178 (#1631) üzenetére


Don Lui
csendes tag

Ez így normális mostmár. Ahogy szeded fel, úgy takarja ki folyamatában.

Semmi sem lehetetlen, csak matematikailag valószínűtlen...

(#1633) guppi2 válasza luise178 (#1631) üzenetére


guppi2
tag

Mi az, hogy bugos?
Akkor próbálj meg belőle egy másik verziót!
De ha kicsit értesz hozzá, akkor megjavíthatod!

(#1634) puhoska76


puhoska76
tag

Segítség kellene vinyót kellet cserélnem de nem engedi aktiválni.Letölteni letudom a Giants oldalárol telepíteni is de indításnál kéri az aktiválást és ott:"Sikertelen aktiválás túllépted a megengedett internetes aktválások számát" mit tudok tenni?

(#1636) forras2


forras2
őstag

Szevasztok!

Nagyon bíztam benne, hogy lesz az FS-nek 1 vetélytársa, és 1 kicsi életet ver ezekbe a játékokba!
Lényegében az elmúlt 3 verzió ugyan az!
Vártam nagyon a Pure Farming 18-at, ez végre ellenfele lehet az FS-nek, és nekünk, felhasználóknak, gamereknek hozna 1 új dolgot!
De sajnos ez a pure farming 1 rakás sz@r, az FS megint nincs veszélyben, úgy hogy valszeg a következő rész is ugyan ez lesz, 0,1% újítással.

(#1637) underdark válasza forras2 (#1636) üzenetére


underdark
aktív tag

nem rossz pedig, csak szerintem felesleges FS-hez hasonlítani. ez inkább ilyen farm management játék
nekem ami nagyon tetszik benne az a tablet rész és a gép választó menü
szerintem 2-3 hónap múlva érdemes ránézni majd, addigra kifoltozzák biztos

"akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán"

(#1638) forras2


forras2
őstag

Olyan traktort, vagy teherautót keresnék, aminek a végsebessége 60 felett van jóval.
Elég méretes pályán játszok, és ha elindulok eladni a gabonát, még el sem érek a leadó helyre, már megteltek a kombájnok újra, pedig már a legnagyobb kapacitásúakat használom.
Ismertek ilyen traktort vagy teherautót, ami 100km/h környéki végsebességgel rendelkezik?

(#1639) pokers válasza forras2 (#1638) üzenetére


pokers
senior tag

Én ezt használom: [link]

Traktor 100kmh feletti végsebességgel :F :Y Már a fenti Volvo kamion végsebessége is kicsit túlzás, de hogy egy traki menjen olyan gyorsan :Y
Ilyen esetben miért nem használod inkább a courseplay-t?

(#1640) forras2 válasza pokers (#1639) üzenetére


forras2
őstag

Mi az a courseplay? :U :F

(#1641) Fel válasza forras2 (#1638) üzenetére


Fel
addikt

Valtra T234 WR Edition - Max. speed: 130 kph :)

De ott vannak az alap gépek között a JCB-k, a Fendt 900-as, a Deutz-Fahr 7-es / 9-es, Lambo Mach. Mindegyik legalább 63 km/h-ra képes.

"Mi az a courseplay?" - A Courseplay egy olyan mod, amivel többféle folyamatot automatizálhatsz. Egyfajta AI kiterjesztés. Scriptelhetsz útvonalakat, amelyeket majd automatikusan végrehajtanak a segítők. Akár földmunkákat, betakarítást, szállítást is megoldhatsz így.

[ Szerkesztve ]

(#1642) pokers válasza forras2 (#1640) üzenetére


pokers
senior tag

Egyfajta okos munkás. Be lehet állítani minden műveletet, útvonalat, amiket utána önállóan csinál.
Be lehet állítani pl, hogy a földről magától hordja tárolóba, vagy leadóba a terményt, leönti, visszamegy a földre, vár a kombájn jelzésére, ha megtelik a kombi, odamegy, átveszi a terményt és újra elmegy leadni.
Nagy mapokon, nagy földterületeken nélkülözhetetlen, ha nem multiba játszik az ember.

Itt egy jó yt sorozat a működéséről: [link]

(#1643) forras2


forras2
őstag

Szevasztok!

Próbálkozok ezzel a courseplayel.
Sikerült beállítanom az aratást és a maghordást, de a leöntés helyénél elkezdi a traktor leönteni a gabonát, és öntés közben mindig elkezd lassan előre menni, aminek azaz eredménye, hogy a termény 2/3-át a siló mellé önti. Innen vissza lapátolni meg csak 1 részét tudom mindig, Mit rontok el? :U

(#1644) Fel válasza forras2 (#1643) üzenetére


Fel
addikt

Az útvonal rögzítésekor, mikor a leadóhelyhez értél, akkor csak átmentél rajta, vagy meg is álltál, és borítottál terményt?

(#1645) forras2 válasza Fel (#1644) üzenetére


forras2
őstag

Megálltam, nyomtam a leöntés opciót és utána mentem tovább.
Ez élesben úgy néz ki, hogy megáll ott ahol megálltam, elkezdi leönteni a gabonát, majd elkezd előre araszolni a traktor öntés közben. Ha a leöntés gomb előtt nyomok 1 megállj gombot, akkor is ugyan ez a jelenség, csak akkor leöntés után nem megy tovább a traktor.

(#1646) forras2 válasza forras2 (#1645) üzenetére


forras2
őstag

Viszont ha nem a silóba, hanem simán a földre öntetem a gabonát, akkor leöntés közben meg sem mozdul a traktor...

(#1647) pokers válasza forras2 (#1646) üzenetére


pokers
senior tag

Melyik map? Mert ilyet bunkerbe kell csinálnia, sima "leöntős" pontnál végig áll a jármű.
Elképzelhető, hogy a trigger fajtája nem jól van megadva a mapon. Próbáld ki egy másik leadóhelyen is leöntetni.

(#1648) Fel válasza forras2 (#1645) üzenetére


Fel
addikt

Akkor itt a hiba. Nem kell önteni. Elég csak végigmenni az útvonalon, úgy hogy a leadási pont (trigger) rajta legyen. Akár egy üres traktorral is végigjárhatod az útvonalakat a rögzítéskor.

(#1649) forras2 válasza Fel (#1648) üzenetére


forras2
őstag

ez lett a megoldás, így már tökéletes! Köszönöm :R

(#1650) Wildgreen


Wildgreen
aktív tag

Sziasztok! Egy kérdésem lenne!! Traktor xml-ben mit kell átírni hogy gyorsabban tömörítse a silót? Emlékszem 15-be lehetet! Köszi előre is a válaszokat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.