Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Más topic-okban sajnos nem kaptam választ a kérdéseimre, ezért kénytelen voltam angol nyelven utánajárni. Úgy gondolom, hogy érdemes létrehozni egy külön témát, ami csak fájlrendszerekkel és a velük kapcsolatos dolgokkal foglalkozik, így a további kérdezőknek már talán jobbak lesznek az esélyei.

Buliban hasznos! =]

(#2) gyulank


gyulank
addikt

Annyira írják mindenfelé, hogy milyen jó a ZFS, meg, hogy valami programmal Windows alól is használható, de nem tudom leformázni olyanra a HDD-m.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#3) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Tud már esetleg olyat a BRTFS (kernel 5.12.0, Gentoo), hogy egy 5 HDD-s RAiD-5 (natív BTRFS, nem LLVM, DMRAID, stb) mellé egy 6. lemezt adok hozzá a pool-hoz (most pl. egy kist 16G-os "Optane" SSD-vel szemezek) , amit csak cache-ként használna (elsőre már cache-elt metaata tartalommal, is elégedett lennék, de akár teljes data write-through módban)?
Vagy csak bonyolultabb, vélhetően kevéssé "hatékony" módon tudnám tudnám megoldani úgy, hogy mindent lemezet egdsével át kéne balance-olnom valami más formátumra, mint effketív egy-egy full disk replace művelet (külön-külön, mialatt degradált a tömb).
Menne ez akár custom, nem mainline modulok beépítésen nélkül a kernelbe (kizárólag "gyári" funkciókkal, külön kernel patch--ek HDR reformat, akárn teljes filerendszer újrakreálás nélkül)?

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#4) gyulank


gyulank
addikt

A fájlrendszer frissűl az oprendszer alatt? Pl. a btrfs, a btrfs újabb verziójára?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.