Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DMT


DMT
csendes tag

Sziasztok!
A következő lenne:
A gépem alkalmazások és játékok (Counter-Strike Source, Half Life 2, Medal of Honor Airborne, Bioshock, stb... ) alatt lefagy ismétlődő hang kíséretében és csak reset-re reagál. Néha sikerül alt+tab-al visszalépnem windows-ba, ilyenkor a gép újra felismeri, hogy hangfal illetve mikrofon van bedugva a gépbe: Alt+tab után visszalépve a játékba bizonyos ideig megy, de ha ki akarok lépni fekete képernyő és onnan is csak reset.

Hűtések rendben, memória és tápegységcsere ki volt próbálva processzor több progival is tesztelve, BIOS frissítés volt, legfrissebb videodriver és DirectX, Win XP SP2 minden frissítéssel.

A Steam Tech Support-ja azt mondja, hogy a Kernel memóriám telik meg, de sajnos erről nem tudok sokat, valahogy lehet ezt növelni vagy csökkenteni a terheltségét? Vagy nagyon rossz helyen tapogatózom?
Eleinte a VGA nagyon melegedett (akár 90° fölé is) mert passzív hűtéses, de ezt egy ventillátorral kiküszöböltem azóta. Lehetséges, hogy akkor sérült és ez okozza a hibát?

Konfigom:
Proci: E6750; Alaplap: P5KC; Memória: 2X1GB Geil (800MHZ); VGA: Gigabyte 8600GTS; Vinyó: Seagate 400Gb SATA 1; Táp: Spire Rocketeer 600W

Bárkinek van valami ötlete írja le, mert már lassan 2 hónapja szenvedek és eddig semmi sem működött! :W

Előre köszönök mindent!!!

[ Szerkesztve ]

(#2) aphra2 válasza DMT (#1) üzenetére


aphra2
aktív tag

Proci és főleg memoria feszek rendben??
Próbálj cserélni vmelyik haverral videó kártyát 1-2 napra,(föleg ha neki gyengébb van még örülni is fog) ill a felbontást(játékokban) vedd le csak 1024-768-ra mert sztem a kártya még mindig túl melegszik, vagy hibás.

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#3) fkaresz válasza DMT (#1) üzenetére


fkaresz
tag

Driverek közül próbálj ki többet is, ne csak a legújabbat, hátha ott van a gond - jártam már így!
A processzor ventilátor rendesen a helyén van (felfekszik a procin)? Esetleg csak egy memóriával külön-külön tesztelni?!

(#4) DMT válasza aphra2 (#2) üzenetére


DMT
csendes tag

A feszültségek alapon vannak, nem nyúltam hozzájuk.
A kártyacsere már szóba jött, csak nem találtam jelentkezőt rá, de a játékok felbontása nincs összefüggésben a dologgal, mert 800*600 minimumon és 1280*1024 maximumon is kifagy. Melegedni meg tuti nem melegszik, mert 50° felé nem megy az aktív hűtéssel. :)

(#5) DMT válasza fkaresz (#3) üzenetére


DMT
csendes tag

Hát akkor majd a driverptóbálgatásra ráállok, de az alap driver is ezt csinálta és a legújabb is... :)
Procihűtés is jó, fut hőmérsékletfigyelő progi, jelezne ha baj lenne (CPU, VGA, memória).
Külön külö is próbáltam a memóriákat, ugyan úgy jelentkezett a probléma, sőt egyszer egy kék képernyő is előjött valami hosszú szöveggel, de nem tudtam elolvasni mert a gép újraindult... :(

(#6) aphra2 válasza DMT (#4) üzenetére


aphra2
aktív tag

"feszültségek alapon vannak, nem nyúltam hozzájuk"

Nézz be a DDR2 topicba a geil-nek ugy rémlik kevés az alap (1.8 V ??)...lehet kéne neki 1.9Volt.( bár lehet hogy csak tuningkor) :)

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#7) Feribax2


Feribax2
csendes tag

Sziasztok.

A gépem randomra újraindul vagy lefagy,épp amilyen kedve van.Ma pl Cod2 közbe 2szer újraindult,te tegnap csak msn ment és fagyott.Van,hogy újraindulásnál ezt dobja be:
[link]
Mit jelenthet?köszi a segítséget

(#8) #96302336 válasza Feribax2 (#7) üzenetére


#96302336
törölt tag

RAM hiba.

(#9) kicsitomi88 válasza #96302336 (#8) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Vagy nem.

90 87.5 87.8 87.5

(#10) greatchaos válasza DMT (#1) üzenetére


greatchaos
addikt

sztem, meg inkább olvastál volna topicot, és nem nyitottál volna új találjuk ki mi a hiba topicot...

azonnali kérdések és válaszok órája topic
ramos topic

(#11) Feribax2 válasza #96302336 (#8) üzenetére


Feribax2
csendes tag

Remrég bővítettem a ramot 2*256 DDR Goodram-al,de lefuttattam a memtest-et 5 passig és nem talált hibát.Ez számít valamit,vagy van olyan dolog amit még ez sem vesz észre?

(#12) #96302336 válasza Feribax2 (#11) üzenetére


#96302336
törölt tag

Tuning? Vagy alap?

(#13) Feribax2 válasza #96302336 (#12) üzenetére


Feribax2
csendes tag

Alap,semmi húzás.Nem vagyok híve az ilyeneknek.

(#14) Racecam válasza DMT (#1) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Ezért felesleges volt új topicot nyitnod, van már egy ilyen: Fagy a gépem, illetve kilép a játékból!
Ezt zárom.

Com'è diverso il mondo visto da qui

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.