Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Velocity


Velocity
aktív tag

^^ config adott, XP Prof (3 hónapos) + sp1, nav 2005, spybot, ad-aware se

Tulajdonképpen ahogy megfigyeltem teljesen véletlenszerűen fagy meg a gép, egér megy, először csak a tálca lesz inaktív, aztán szépen fokozatosan és viszonylag gyorsan minden más is (pl ha menteni akarok, már nem tud) cad-re nem reagál, egyetlen megoldás csak a hidegrestart...

Tegnap kezdte el csinálni! Miccssináljak (XP újrarakást hanyagoljuk, az legyen a végső)
pls hlp thx

...mert a kamion a miénk és el akarunk menni vele!

(#2) Velocity


Velocity
aktív tag

alaplapi gond esetleg ram vagy oprendszer vagy vírus? Várom a tanácsokat!

...mert a kamion a miénk és el akarunk menni vele!

(#3) corlagon válasza Velocity (#2) üzenetére


corlagon
senior tag

Próbáld meg leszűkíteni a hibát.

Pl. először kizárni a hardver problémákat: bootolsz másik operndszerrel, DOS, live windows cd, live linux stb. Futtass memtest-et, valamilyen procitesztet stb.

Ha nincs hiba, vizsgáld a szoftvereket. Op.rendszer: csökkentett mód, mindenféle scan. Reboot, nézd meg, mi fut, mi akasztja le a rendszert. Ugyanakkor fagy? Elő tudod idézni a hibát szándékosan? Van olyan, amikor sohasem fagy? Stb.
Innen már tovább lehet menni.

(#4) Velocity válasza corlagon (#3) üzenetére


Velocity
aktív tag

tegnap netezés (only honlap nézegetés) közben főtt meg, ma először simán hnezés közben, aztán hn+ps 7, aztán megint hn+ps 7, aztán megint csak hn közben! Lehet az ie szarakodna? Lefuttatom a spybotot (ma már 3x) aztán szólok (pl most még nem fagyott le, de az előbb 10 percen belül kétszer és nem szeretném ha rendszeres lenne...)
Jah, amúgy hw hibát valamelyest szűkíti: 3 hónapos a config, no tuning, no babrálás meg berhelés - persze tom, h ez nem kizáró tényező, de javít az esélyeken...)

...mert a kamion a miénk és el akarunk menni vele!

(#5) Velocity


Velocity
aktív tag

ilyet... nem csináltam semmit (ie ment only) leültem tvzni és mire visszaültem a gép elé (20 perc mulva) lefagyott :(((

...mert a kamion a miénk és el akarunk menni vele!

(#6) Velocity


Velocity
aktív tag

:(((:(((:((( Most nem fagyott le csak szónélkül újraindult...:Y

Mi a f@sz lehet :F

...mert a kamion a miénk és el akarunk menni vele!

(#7) corlagon válasza Velocity (#6) üzenetére


corlagon
senior tag

... vízióm támadt ... látom a jövőt ...

... Velocity a monitorra mered ... nagy kékség ... ''Üdvözli Önt a Windows Telepítő''...

(#8) Diskcopy válasza Velocity (#6) üzenetére


Diskcopy
tag

Előbb próbálj meg egy rendszer visszaállítást, ha csak tegnap kezdte. Gondolkozz, nem telepítettél új drivert vagy hasonlót? Magától újraindulás Xpnél vagy driver hiba, vagy hardver. Nézd meg a tápodat, csatlokozókat miegymást. Esetleg az eseménynaplót (start menü futtatás- eventwvr.msc) nincs-e benne valami a fagyásokkal egyidőben. Csökkentett módban is próbáld ki, hogy fagy-e. Ha igen, valószínű hardver hiba. Ha explorernél csinálja esetleg egy sfc /scannow -t próbálhatsz. de nemhiszem, hogy ez gond lenne.

[Szerkesztve]

(#9) Velocity válasza corlagon (#7) üzenetére


Velocity
aktív tag

:DD

...mert a kamion a miénk és el akarunk menni vele!

(#10) Velocity válasza Diskcopy (#8) üzenetére


Velocity
aktív tag

nos, a tegnap az tegnapelőtt :)
Amúgy este jól pepöccentem és kikapcsoltam a gépet, majd elhúztam itthonról, este kb 2 órát ültem még előtte de nem jelentkezett a probléma! A jégkorszak beköszönte előtt semmit nem telepítettem / frissítettem, viszont tegnap este a nav 2004 (bocs a fentiért, nem 2005) talált valami trójait azt törölte, lehetséges, hogy az volt a hiba... Az AVG sosem talál hibát és rendszerint a nav sem, de a spybot mindig kihoz egy raklappal meg az ad-aware is...

Nem vagyok nyugodt, de eddig még jó (ma már 3 órája semmi és tegnap is gond nélkül ment a ps7), várok egy kicsit, hátha jó is marad ha nem, akkor ugyis jön az xp reinstall, ha az sem segít, akkor előtúrom a garanciapapírokat! :U

...mert a kamion a miénk és el akarunk menni vele!

(#11) .higi//SIGN


.higi//SIGN
csendes tag

Érdekes problémám van rem,élem tudtok segíteni, mi lehet a probléma...

Beindítom a gépem, a videokártya adatainak kiírásakor már megfagy a gép, köv újraindítás, memtesztig eljut, de az IDE eszközöket már nem ismeri fel, reboot...
az utolsó lépés kb még 5x-6x
Majd elindul az az XP login...
A kis csík futkároz majd freeze... reboot...
Beindul a vindóz, de pár mp után megfagy... reboot...
Amikor sikeresen elindult, és beindítok egy játékot, az első videójelenetnél, vagy animációnál megfagy... Ha viszont már csináltam vele egyéb dolgot előtte... PL Word vagy programming, akkor nem fagy meg a game...
Memtest nem ad ki hibát a Prime sem...
Olyan mintha be kéne melegednia a rendszernek... De elég gáz...

Szal nagyon need help

(#12) Ultram3jor válasza .higi//SIGN (#11) üzenetére


Ultram3jor
senior tag

itt [link] tedd fel ezt a kérdést, jobban jársz

Üdv, Dávid

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.