Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Fagyás particíó áthelyezése közben (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Kocso


Kocso
csendes tag

hi mindenki.

a következő a szitu: partition magic-kel üres helyet akartam átrakni a vinyó végéről egy közbülső partícióra. ezt ugye úgy csinálja, hogy a megadott nagysággal az utána lévő partíciókat arrébb tologatja. na, nekem a tologatás közben kifagyott a gép, és most itt állok egy használhatatlan partícióval.
lehet ezzel vamit kezdeni formázáson kívül?
(mármint tudok erről adatot vhogy visszahozni)

egy gyenge ötlet: a windows helyreállítás a fat táblát is vissza tudja csinálni?

köszi: kocso

(#2) eper-fa válasza Kocso (#1) üzenetére


eper-fa
aktív tag

windows beépített cuccait nehogy ráereszd. getdataback és hasonló célú progikkal (több név most nem jut az eszembe, --> google) vissza tudod szerezni, sztem csak viszonylag kis mennyiségű sérült adat lesz. aztán pedig megpartícionálod rendesen. és előtte gondolkodj el rajta, h mi lehetett a fagyás oka, mert a pmagic nem erről híres. biztos lefagyott? nem csak lassan haladt? mert ha volt 1 fagyás, akkor z 99,9% hardwarehiba, akkor pedig lesz egy újabb...

''A puszta ötlet még el sem kezdett gondolkodni azon, hogy adjon-e esélyt önmagának arra, hogy felbukkanjon a fejemben.'' (from Galaxis útikalauz...)

(#3) Viktor77 válasza Kocso (#1) üzenetére


Viktor77
titán

Fat32-es a partició? Ha igen, akkor keress rá a PTEDIT32 nevü, 500kb-os kis progira. Ez direkt arra van hogyha a PM-el elrontasz egy particiót, akkor ezzel át tudod írni a fat táblát. Ezután egy akármilyen adatmentő progival vissza tudsz nyerni valamennyit, de nem mindent.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4) Kocso


Kocso
csendes tag

mostan a PM szerint PqRP a formátum típusa, de előtte ntfs volt
(ott akkor nem is fat tábla van?)

sztem fagyás volt, persze nem 100%. elkezdte arrébbrakni a partíciót, kb 10 perc alatt eljutott 30%-ig, itt megállt és kb 15 percen keresztül semmit sem csinált.
én ebből arra következtettem, hogy behalt. lehet, hogy nem így volt? :\

(#5) eper-fa válasza Kocso (#4) üzenetére


eper-fa
aktív tag

azért PqRP a part típusa, mert épp dolgozott vele, és nyilván ilyenkor átírja...
ha előtte ntfs volt, akkor nem tudom, h jó-e a fent említett progi, nem ismerem, de a kolléga mindjárt megmondja, vagy rákeresel. egyébként ntfs nem befolyásolja az adatok visszanyerését, hacsak nem voltak jogosultságok meg hasonló dolgok beállítva.

''A puszta ötlet még el sem kezdett gondolkodni azon, hogy adjon-e esélyt önmagának arra, hogy felbukkanjon a fejemben.'' (from Galaxis útikalauz...)

(#6) detri


detri
aktív tag

Nekem ma halt be a gépem 2 partició öszzeadása közepén. Az a partició, amit integrálni akartam (65Gb) teljesen eltűnt, unallocated lett. Getdataback-et ráuszítottam, 2 fájlt nem tudott megmenteni, minden más megmaradt. Szal csak ajánlani tudom.
http://www.runtime.org/gdb.htm
(regisztrálni kell, mielőtt elindítod, különben a megtalált fájlokat nem engedi lementeni)

(#7) Kocso


Kocso
csendes tag

letöltöttem a getdataback for ntfs 2.2 -t, de nem látja
a szétbarmolt partíciót
és így nem tudom kiválsztani a step2-ben ?!?
akkor ennek annyi?

(#8) eper-fa válasza Kocso (#7) üzenetére


eper-fa
aktív tag

vagy a fent említett progi, ha megy az ntfsel, vagy próbáld meg pmagicel visszaírni a partíció típusát (mindennemű méretváltoztats és egyéb nélkül)

''A puszta ötlet még el sem kezdett gondolkodni azon, hogy adjon-e esélyt önmagának arra, hogy felbukkanjon a fejemben.'' (from Galaxis útikalauz...)

(#9) Kocso válasza eper-fa (#8) üzenetére


Kocso
csendes tag

és azt hogyan lehet?
nekem csak olyat ajánl fel, hogy format/delete/info a többi
mind ki van szürkítve (ja, és ezt a jobbgombos menüből)

(#10) vlaci79 válasza Kocso (#1) üzenetére


vlaci79
senior tag

udv
nekem ilyen problemakra a megoldas a az Rstudio progi
kell valahol annyi helyet talalnod ahova ki tudja utanna masolni az adatokat
elso lepcsoben vegignezi a vinyot utanna megmutatja alistat h mit tud reszben vagy egeszben menteni

(#11) eper-fa válasza Kocso (#9) üzenetére


eper-fa
aktív tag

fú, rég votl előttem, de van vmi olyan, amivel _módosítani_ lehet a partíciót, nem? ha nem, akkor rosszul emléxem... :(

''A puszta ötlet még el sem kezdett gondolkodni azon, hogy adjon-e esélyt önmagának arra, hogy felbukkanjon a fejemben.'' (from Galaxis útikalauz...)

(#12) Kocso válasza vlaci79 (#10) üzenetére


Kocso
csendes tag

van ennek a proginak ingyenes verziója vagy valahonnan
le kell warezolni?

(#13) Kocso válasza eper-fa (#11) üzenetére


Kocso
csendes tag

van olyan a PM-ben, hogy convert, de azt ennél a hibás partíciónál nem engedi választani

(#14) eper-fa válasza Kocso (#13) üzenetére


eper-fa
aktív tag

pff, most passzolok, nincs most alkalmam megnézni, h hol van az, amire gondolok...

''A puszta ötlet még el sem kezdett gondolkodni azon, hogy adjon-e esélyt önmagának arra, hogy felbukkanjon a fejemben.'' (from Galaxis útikalauz...)

(#15) Viktor77 válasza Kocso (#4) üzenetére


Viktor77
titán

Ez nekem is pont így volt. A PTEDIT32 nem tom jó-e NTFS particióra, én ezzel a progival+a windowsban lévő scan disk-el az adataim nagy részét vissza tudtam nyerni. Persze csak azt amihez még nem nyúlt a PM. Mivel te azt írtad, hogy 30%-nál állt meg, így jó esély van rá, hogy 70% adatot visszanyersz.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#16) karib


karib
addikt

Ezért fázok mindig partíció mágiától :( ;] Nekem elég, amikor saját hülyeségből (del) vagy hw-sw hibából vesztek adatot, ha partíciót kell átrendezni, akkor inkább lementek mindent és újracsinálom.

Sok szerencsét a helyreállításhoz - az itt felajánlott programok elég hatékonyak, nálad is beválnak talán.

Department of Redundancy Department

(#17) eper-fa válasza Viktor77 (#15) üzenetére


eper-fa
aktív tag

a 30% nem jelenti, h az adatok azon része elveszett.
bár nem olvastam róla, az lenne logikus, ha kis blokkokban mozgatán az adatot, és uilyen blokkokban tolná el a partíciókat. ezzel pedig elvileg egy fagyásnál csak egy ilyen kis blokknyi adatot veszíthet el. persze a ''kis'' az kérdéses... max 256mega :)
amihez nem nyúlt még, azt meg tuti, h vissza tudod nyerni

''A puszta ötlet még el sem kezdett gondolkodni azon, hogy adjon-e esélyt önmagának arra, hogy felbukkanjon a fejemben.'' (from Galaxis útikalauz...)

(#18) Kocso válasza eper-fa (#17) üzenetére


Kocso
csendes tag

na. az r-studio progija úgy tűnik működik. de ebből csak demo verziót tudtam letölteni, ami a 64kb-nál nagyobb fájlokat nem állítja vissza (de végigszkennelte az egész partíciót, és úgy tűnt, hogy az egészet vissza tudná állítani. sőt, még azt is, amit az utolsó partícióból lecsípett, hogy a többit el lehessen tolni. pedig ezt már töröltem, átkonvertáltam fat32-ből ntfs-be, miegymás :))

a kérdésem tehát az, hogy tud-e valaki helyet, ahonnan teljes verziót lehet tölteni.
cracket meg serialt találtam, de az a baj, hogy a teljes verziót nem a demo regisztrálásából lehet megkapni.

kocso

ui: és köszi mindenkinek az eddigi segítséget.

(#19) Kocso


Kocso
csendes tag

eper-fa: bocsi, nem direktbe akart válasz lenni, csak véletlenül ide nyomtam...
a kérdést általánosan tettem fel

meg gurulós szmájli sem akart lenni, ennyire nem vagyok még vidám, csak nem tudtam, hogy a duplazárójeles vigyor ilyet csinál :)

(#20) eper-fa válasza Kocso (#18) üzenetére


eper-fa
aktív tag

hát most így nem. megyek lefeküdni, de ha holnap este még aktuális, megnézem ,hátha.
jóéjt

''A puszta ötlet még el sem kezdett gondolkodni azon, hogy adjon-e esélyt önmagának arra, hogy felbukkanjon a fejemben.'' (from Galaxis útikalauz...)

(#21) eper-fa válasza Kocso (#19) üzenetére


eper-fa
aktív tag

sebaj :)

''A puszta ötlet még el sem kezdett gondolkodni azon, hogy adjon-e esélyt önmagának arra, hogy felbukkanjon a fejemben.'' (from Galaxis útikalauz...)

(#22) Kocso


Kocso
csendes tag

buék mindenkinek.

tudom, hogy már rég volt a nyűgöm, és ennyi idő alatt illett volna megoldani, de ünnepek alatt nem voltam gépközelben (ez cirka 130km-t jelent :)).

mostan meg újabb probléma lépett fel: az r-studio progival frankón vissza tudok hozni egy csomó fájlt, de a filmeket meg bin-cue párokat nem tudja olvasni a gép. az aviknál azt írja ki, hogy ''can't locate video stream'', a képfájlokat meg a daemon ''bemontolja'' ugyan, de az intéző már azt írja ki, hogy nincs bent lemez...

ha találkozott már valaki ilyen dologgal, és esetleg megoldása is van rá, az plíz ossza meg velem.

kösz: kocso

ui: egyéb visszaállított fájlokat (szöveg, zip stb) simán megnyit

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Fagyás particíó áthelyezése közben (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.