Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Fagyás minden szinten (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) domedee


domedee
senior tag

Hellóka!

Már írtam ezzel a témával kapcsolatban, akkor megoldás is született elvileg.

Szóval néha fagy a gépem, ekkor semmi nem történik, egér, bill. semmi.

Ezen fut: 2500+, Spire FridgeRock, 2*256/333 Hynix, 60 GB Maxtor 7200 és 5400, MSI KT3 Ultra-2, DVD, CD-RW, tv-tuner, hálókaresz, IDE-kártya egy 400W Codegenen.Előtte egy 1800+, 2*256/266 brand volt, 300W Codegen, és semmi probléma nem volt, csak a csere után kezdte.

A fagyások függetlenek az op. rendszertől, Win XP, SuSE Linux 9.0; szerencsére elég ritka, de akkor is :O.

5let?

köszike

dömedee

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#2) domedee


domedee
senior tag

UP!

senki??

dömedee

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#3) q0w1e2


q0w1e2
tag

próbáltad már másik memóriával?
vagy futtattál már memtesztet? A SUSE cd-n van. próbáld meg!

(#4) domedee válasza q0w1e2 (#3) üzenetére


domedee
senior tag

5 óra memtest, és 6 óra hot cpu teter full:nulla hiba

:(

dömedee

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#5) domedee válasza domedee (#4) üzenetére


domedee
senior tag

akarom mondani cpu tester

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#6) bodesz


bodesz
csendes tag

Nekem is ugyanez a problémám. 333Mhz RAM. 2500+ Barton MSI KT3-2 Alaplap.
Elötte nekem is egy 1800+ volt és az ment minden hiba nékül. Ez a mostani meg sorozatban resetel, véletlenszerüen. Most visszaálitottam az FSB-t 133-ra igy megy stabilan, dehát igy meg lassú. ( 1900+-osnak megfelelö)

(#7) Jenő


Jenő
aktív tag

Alaphiba? Támogatja a procitokat?

(#8) domedee válasza Jenő (#7) üzenetére


domedee
senior tag

Elvileg a legújabb BIOS van benne.de???
Meg azt vettem észre Linux alatt/lehet, hogy win alatt is/, hogy inkább csak iszonyatosan belassul a 2D, volt már olyan, hogy vártam aztán két perc múlva újra ment rendesen.

De a legáltalánosabb tünet azóta, hogy belassulások vannak a 2D-ben. De valami iszonyat módon.:(

bye

dömedee

[Szerkesztve]

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#9) Esmein


Esmein
nagyúr

Videokártya nem melegszik túl ? Attól függ a 2d is.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#10) domedee válasza Esmein (#9) üzenetére


domedee
senior tag

Nem kellene neki, egy GF2 nyomul egyelőre benne. :) Reméljük nem sokáig.

Kézrátétellel elég meleg, elsőre sütött, de aztán rajta bírja hagyni a kezét az ember.

Két házhűtő, meg a 2500+ -on egy Spire FridgeRock kavarja a levegőt, 3 óra NFS UG után is csak 52/47 a CPU/MB.

dömedee

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#11) _Volkovy_ válasza domedee (#10) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

iszonyatosan sok a 47 fok az alaplapon.pár nap és szétfőzöl valamit imho..

(#12) domedee válasza _Volkovy_ (#11) üzenetére


domedee
senior tag

Alapon 47/42, de ehhez hozzátartozik az is, hogy kicsit tele van zsúfolva a ház,
és olyan 26-27 fok van a szobában.

Meg az a 47 fok full terhelés mellett van.

bye

dömedee

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#13) _Volkovy_ válasza domedee (#12) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Max 40 körül szabadna lennie..Milyen ház?

(#14) sirály12 válasza domedee (#12) üzenetére


sirály12
őstag

Hát nekem Nforce2-es alaplapom van amik híresek arról hogy kicsit melegek, de az én lapom sem megy 30-35 fok fölé. Még ha nem is megy rája elég levegő akkor sem megy 40 fölé.
Az a 47-50 fok az baromira sok.
Szét fog menni a csipszet.

Gyorsan tegyél rá valami hűtőt.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#15) sirály12 válasza _Volkovy_ (#13) üzenetére


sirály12
őstag

Gyorsabb voltál.
De a lényeg az, hogy egyetértünk.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#16) _Volkovy_ válasza sirály12 (#15) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

De te többet írtál.:)

(#17) domedee válasza _Volkovy_ (#13) üzenetére


domedee
senior tag

Egy Codegen asszem', nagy torony, az alsó felében van az alaplap, meg 1 vinyo, + a PCI cuccosok, a többi (dvd,cd,hdd) a fenti részben, ami már nem melegíti elvileg. A táp az pedig egy 400Codegen, a ház közepén a proci felett nem sokkal, szóval ez végülis lefogja a levegőáramlást felfelé, így a fenti házventi nem szó bele igazán a dolgokba.

A lenti az szívja a levegőt befelé. Ja, meg a proci mellett a ház hátulján csináltam egy ki lyukat, ott tud még áramlani a levegő.

Úgyhogy sajna elég szerencsétlenül vannak benne a dolgok.

dömedee

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#18) sirály12 válasza domedee (#17) üzenetére


sirály12
őstag

Hát szerintem tégy egy ventit a lap fölé. Mondjuk egy leszabályozott 8 cm-es venti bizti elég. Ezután nézd meg hogy hült-e valamit. Ha igen akkor.
A ház oldalába egy lyuk és bele a venti, aztán egy potival vagy ellenállással vagy sorba kötve egy másik ventivel leszabályozod. Nekem is így van megoldva.

[Szerkesztve]

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#19) boygo


boygo
aktív tag

Nem bírom szónélkül !
Az a hőmérséklet még nem sok, attól még nem fagy a gép.
A biosnál használd a load default opciót hátha használ.

Nem szégyen elismerni ha másnak van jobb ötlete.

(#20) domedee válasza boygo (#19) üzenetére


domedee
senior tag

Azon van. :F

EZ a hőmérséklet semmi a régihez képest, akkor, ugyanilyen elrendezéssel egy 1800+ volt Titan D5TB coolerrel, és ott alapból a bekapcs után nemsokkal már 52-n volt, és terhelés után volt kb. 63 fok.

Meg néha az az érzésem, mintha nem is fagyna, hanem csak belassulna, volt már, hogy, ha hagytam, akkor pár perc után folytatta szépen.
De elég sokszor előfordul, hogy a 2D valami iszonyat lassú lesz. A régi proci val gyorsabbnak tűnt néha.

dömedee

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#21) _Volkovy_ válasza domedee (#17) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Hát az nulla szellőzés sajna..

(#22) _Volkovy_ válasza domedee (#20) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Másik videokártyával nézted már?

(#23) domedee válasza _Volkovy_ (#22) üzenetére


domedee
senior tag

nem volt alkalmam eddig.:(
majd jan. elején megpróbálom, addig szerezni kel még egy karit kipróbálásra is.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#24) _Volkovy_ válasza boygo (#19) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Ja,a vga biztos csipázza a majd' 50 fokos levegőt..Hatásos lehet a hűtés a villanykályha GF2-n :D

(#25) domedee válasza _Volkovy_ (#24) üzenetére


domedee
senior tag

Hát egy noname karesz. Még az AIDA sem tud róla semmit azon kívül, hogy GF2 MX400.

De már leálldozóban vannak napjai, egy 9600XT-t szánok majd a helyére.

dömedee

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#26) boygo


boygo
aktív tag

Na én még mindig amondó vagyok, hogy nem a meleggel van a baj.
Tudom itt a télapó szezonja de nem kell mindig reá halgatni.:D
Mivel procit is cseréltél talán most nem megfelelően járatod.
/feszültség,szorzó stb./
Javaslom, hogy nézd át a biost. :P

Nem szégyen elismerni ha másnak van jobb ötlete.

(#27) domedee válasza boygo (#26) üzenetére


domedee
senior tag

Minden default, vagy auto.
:?

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#28) domedee


domedee
senior tag

Úgy, hogy levettem a ház oldalát, a hőmérséklet 44/41 a cpu/mb-nak.
Bár az is, hogy a ház mellett ott van pár centire az asztal oldala, úgyhogy annyira nem nem volt nagy a változás.

dömedee

[Szerkesztve]

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#29) boygo válasza domedee (#28) üzenetére


boygo
aktív tag

Ha leszeded a ház oldalát megszünik a légáramlat és nem lesz kedvezőbb a hűtés.
Esetleg előröl a ventit ragd hátra a proci magasságába és úgy működjön , hogy
szívja ki a levegőt a házból.
Ezt is nézd meg !
[L]http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=10&id=2645[/L]

Nem szégyen elismerni ha másnak van jobb ötlete.

(#30) domedee válasza boygo (#29) üzenetére


domedee
senior tag

A ventinek ott nincs hely, egy kis barkács segítségével lehet max megcsinálni.
Szóval elvileg ezzel nincs gond. BIOS a legújabb.
Ez van a support-on, az msi oldalán.
[L]http://www.msi.com.tw/program/products/mainboard/mbd/pro_mbd_cpu_support_detail.php?UID=341[/L]
KT3 Ultra2
Model Name
6380E
PCB Version
1
BIOS Version
A6380VMS.570


Barton (0.13u) 166/333MHz FSB 512KB L2 Cache
AthlonXP 2500+ 166 OK
AthlonXP 2800+ 166 OK
AthlonXP 3000+ 166 OK
Barton (0.13u) 200/400MHz FSB 512KB L2 Cache
AthlonXP 3000+ 200 NO
AthlonXP 3200+ 200 NO

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#31) boygo válasza domedee (#30) üzenetére


boygo
aktív tag

A bios rendesen felismeri a procit ? Annak látja ami ?

Nem szégyen elismerni ha másnak van jobb ötlete.

(#32) domedee válasza boygo (#31) üzenetére


domedee
senior tag

Jaja. szépen látja.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#33) boygo válasza domedee (#32) üzenetére


boygo
aktív tag

Látom csak én próbálok segíteni pedig van másnak is ilyen lapja mint a tied./gondolom/
Akkor próbáld ki a default biost ha nem akkor az auto-t. :P

Nem szégyen elismerni ha másnak van jobb ötlete.

(#34) domedee válasza boygo (#33) üzenetére


domedee
senior tag

Majd az lesz, de most pár napra lépek le a Bükkbe, még tv se nagyon lesz, se mobil, szóval semmi, amiben elektronika van. :DD

Köszi mindenki segítségét eddig is.

bye

dömedee

ui.:Majd jan. elején folytatom a további nyaggatásotokat. :P

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#35) bodesz


bodesz
csendes tag

Sziasztok,

Nekem ezzel az új procival sajna nem fagy, hanem egyszerüen dobb egy resetet 166 Mhz-es FSB-nél. Én most a RAM-okra gyanakszok. 256 Mb 333MHz 3CAS.
133 Mhz-en megy rendessen.


MSI KLT3 Ultra-2, 2500+ AMD Barton, 256 MB Ram, Leadtek Geforce 4mx, Sonic Fury hangkártya, Avermedia Tv tunner, 2 db 100-as Ethernet kártya ( SMC)

(#36) domedee


domedee
senior tag

Hellóka!

Vagyok megint.:) szóval UP!

Azóta, amikor anya leült néha a gép elé, nem fagyott. De lehet, hogy mégis a vga a ludas? Mert most éppen néha fogja magát, és nagyon enyhén, de akkor is érzékelhetően rózsaszines árnyalatot vesz a képernyő. :F

dömedee

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#37) domedee


domedee
senior tag

Up!

Közben alakulnak a dolgok, további nyomozás során kiderült az is, hooogy másnak is vannak gondok ebben a témában.

Az ottani tapasztalatok alapján pl. az alaplap néz ki a hunyónak. Szóval valahogy akad néha a vga-val. Ugyanakkor, pl. SuSE Linux 9.0 alatt csak akkor van gond, ha KDE ablakkezelőt használ az ember. De néha viszont csak az amd-re ugrik.

Szóval most már teljes a zűrzavar számomra.

alaplap(MSI KT3 Ultra2),AMD: jöttek ki idáig
És a fagyás csak a procicsere óta van. 1800+(133FSB)->2500+(166FSB)

Pedig a legújabb BIOS alapján simán mennie kellene.

dömedee

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#38) leia21 válasza domedee (#37) üzenetére


leia21
csendes tag

Szia!

Még új vagyok itt, de talán tudsz nekem segíteni. Úgy érzem, elég tapasztalt vagy.
Bővíteni kéne az alaplapom.De nem fér be már semmi.Mit tegyek?
Új alaplap?Hol?és mennyiért?
slsk!

Leia

Az Erő legyen veled!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Fagyás minden szinten (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.