Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lateof


Lateof
tag

Először közlöm a configomat:
Abit nf7
2000+ tbred @1890Mhz
512MB 333@360Mhz Samsung ram
gecube 9550xt
400as mercury táp
cd író, dvd olvasó
2 db vinyó

FSB-t próbáltam alapon, úgy is csinálta, vga nincs húzva pont ezért.
A korábbi gépemben egy 9600 volt kt7es alaplapon. Az alaplapnak a memóriával volt gondja, folyton kékhalálozott, ezért cseréltem nf7re.. igaz ez is abit. Talán az lehet a baj?
A 9600 poligonburjánzó hibával örvendeztetett meg jópárszor, pedig próbáltam 4x-esen is, az alatt is, fast write is ki volt kapcsolva. Ez a vga volt mindkét lapban, ugyan azt művelte.. Aztán most lecseréltem, gondoltam, 9600os.. Erre a 9550 is csinálja néha, de ez inkább fagy. Ma pl elég sokszor csinálta. Amúgy mostanában a Vampiret nyomatom, aközben fagy. Előző vga csinálta NWN-nél is, Demon Stone-nál is.. De az nem fagyogatott, csak poligonodzódott.
Memtestet futtattam, ott nem írt hibát, viszont volt már 2-3 alkalommal, hogy restartkor, win leálláskor kiír vmi read errort, hogy a memória vmelyik részén nem tud olvasni.. Mind egy napon történt, egymás után, lehet, hogy nem ram hiba, de már nem tudom. Ami még a régi a gépben az a proci. Hűtve van rendesen, nem szokott melegedni.
Jah és csak akkor fagy, meg ilyesmi, ha grafikát nyomatok rajta, winben nem szokott baja lenni.
Lécci segítsetek, mi lehet ennek az átok gépnek a baja, mert már nagyon unom, hogy hónapok óta ez megy.:(((

[Szerkesztve]

Csökönyös alássan!

(#2) Lateof


Lateof
tag

up

Csökönyös alássan!

(#3) Zsankee válasza Lateof (#1) üzenetére


Zsankee
aktív tag

vegul is, szinte barmi, kiveve a tapot. kerj vkitol kolcson,vagy viddel mashoz a memoriad,es teszteld masik gepen is. Procit is cserelheted, vagy ajanlom a sisoft sandra progi terhelos/stabilitas tesztjet. vegigfuttatja egesz vasadon, alaktreszenkent tesztet,es jegyzi,mely tesztnel fagyott esetleg kia gep,igy kesobb ellenorizheted,es visszanezheted,mely alkatresznel patkolt el a gep. ajanlatos ugy 20x os tesztre beallitani,akkor minden cuccon vegigmegy 20x,korbe korbe.

legszebb öröm a söröm

(#4) Lateof


Lateof
tag

Ha végiggondolom, hogy előszőr alaplap miatt kékhalálozott, másik rammal is csinálta, akkor ram nem lehet, mert most is az a ramom van, de új lapban és nem kékhalálozik. Ettől még lehetne ram, de azelőtt nem fagyott.. Szal ez végülis kizárja. Úgyhogy szerintem lap/vga inkompatibilitás, de hátha tud vki valami okosat még.

Csökönyös alássan!

(#5) Lateof


Lateof
tag

up

Csökönyös alássan!

(#6) Lateof


Lateof
tag

up

Csökönyös alássan!

(#7) Lateof


Lateof
tag

uppa

Csökönyös alássan!

(#8) Lateof


Lateof
tag

Nah valaki mondjon már vmit!
Nem lehet, hogy a tápom szar? Nem tudom megnézni másikkal, mert ami lenne, az noname, ami márkás, az meg ''nem kivehető''..
AGP feszültséget feljebb vettem 1.7re, eddig 1.5ön volt. Ez segíthet vajon? Mer most nem tudom megnézni perpill..

[Szerkesztve]

Csökönyös alássan!

(#9) Lateof


Lateof
tag

plz

Csökönyös alássan!

(#10) Lateof


Lateof
tag

up

Csökönyös alássan!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.