Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gery77


Gery77
csendes tag

Üdv a profiknak és a többieknek is!
Egy olyan problémát szeretnék felvetni, amit itt nem nagyon láttam, nevezetesen konfiguráció összeválogatása után valami mégsem működik, viszont a kevésbbé hozzáértőknek ez már magas.
Konkrét példával:
rendelkezem egy Abit NF7 S-es alig 1 hetes alaplappal, hozzá egy Athlon XP 2500+ proci, egy 256 megás Genie, 333 Mhz-es RAM, valamint egy régebbi videókártya, asszem ASUS V6600.
A gép összeszerelés után meglepő modon az elindul, és pár percig úgy tűnik, hogy nincs is semmi gond. Aztán egyszercsak lefagy az egész!? Értetlen nézelődés, újraindítás. Ezt követően váratlan iodőpontokban az eset megismétlődik, ki tudja miért.
Persze megindul az információgyűjtés, hogy mivel lehet baj, a memóriával, az alaplappal netán a videókártyával? Sajnos ehhez én már nem értek, ezért is gondoltam, hogy felvetem a témát.
Szerintem nem vagyok egyedül ezzel a problémával, úgyhogy többek nevében is beszélek.
Végülis sikerült feltenni egy oprendszer, némi szoftvert, de a fagyás továbbra is gyakori vendég.

Kérem a nagyabecsült hardver gurukat, segítsenek ki minket, hozzá nem értőket némi információval, hogy ne menjünk már vissza a boltba kiröhögtetni magunkat :o))

thanx meg minden

(#2) sirály12


sirály12
őstag

Esetleg nem melegszik túl a proci? Mien hűtő van rajta?
A ramok nincsenek húzva? 166Mhz-en mennek?
A csipszet nem melegszik-e vészesen?
A bios rendesen van beállítva?

Egyenlőre ennyi. Ezeket nézd meg, és utána meglátjuk.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#3) twollah


twollah
nagyúr

Mekkora tapod van?

(#4) eziskamu


eziskamu
addikt

Talán ki kellene próbálni másik memóval, vagy másik videó kártyával, esetleg másik tápegységgel.

(#5) Gery77 válasza sirály12 (#2) üzenetére


Gery77
csendes tag

Hűű, ez a sok kérdés :o))
Egy ideje nem foglalkoztam már hardverrel, szóval néztem rendesen :o)
Lehet, hogy túlmelegszik a proci, de direkt olyan hűtőt kértem hozzá, ami még többet is bírna. Egyébként amikor megy a gép, akkor az alaplaphoz tartozó winbon (vagy valami ilyesmi) program szerint, minden jó, nincs túlmelegedés.

Azt nem tudom, hogy a ramokat hogyan lehet túlhúzni, szóval szerintem nincsenek :o))

A csipszet dettó, ez egy jó kérdés volt :o))

A bioshoz meg nem is nyúltam, ugyanis egy majdnem ugyanilyen gépet raktam össze a múlt héten, és az hibátlanul működik.

Megpróbálok egy másik memóriát meg videókártyát, ha azokkal is csinálja, akkor gondolom lehet tovább menni a többi alkatrész irányába.

De jó kis játék összerakni egy gépet, azért köszi a hozzászólást.

(#6) Gery77 válasza twollah (#3) üzenetére


Gery77
csendes tag

Egy codegen 300W-os, annak azért bírnia kéne nem? Nem is nagyon van ami leszívja, egy dvd olvasó és egy sima cd olvasó van csak benne. Azt is javasolták már, hogy próbáljam meg újra összerakni http://prohardver.hu/pics/smileys/smile_2.gif

(#7) Gery77 válasza eziskamu (#4) üzenetére


Gery77
csendes tag

Valószínüleg ez lesz a következő próbálkozás http://prohardver.hu/pics/smileys/smile_2.gif

(#8) Rolesz válasza Gery77 (#6) üzenetére


Rolesz
tag

Tuti hogy táp lesz, codegenek nem nagyon bírják........................

AMD1800+@2000, Abit nf7-s, Asus G4ti4200 128mb 8x, 512 333ddr, 30 gb Maxtor, Asus 52x, Spire falconrock II (terhelés alatt 42 c), LG Flatron 17'' 700p

(#9) Bogyó bá' válasza Gery77 (#7) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Pedig lehet, hogy a táp lesz kicsi.....bár nálam az más gondot okozott: nem mindig indult el a gép. Tápcsere megoldotta.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#10) Gery77 válasza Rolesz (#8) üzenetére


Gery77
csendes tag

Az fasza. Akkor más típust és nagyobbat is?
Remélem becserélik nekem a Ready-be...

(#11) Gery77 válasza Bogyó bá' (#9) üzenetére


Gery77
csendes tag

Csak azt tudnám, hogy miért tesznek a boltokba hozzánemértő barmokat a pult mögé. Ha most visszamegyek reklamálni, akkor majd nekik áll feljebb...

(#12) -Devil- válasza Rolesz (#8) üzenetére


-Devil-
aktív tag

Ehh... A Codegen tápok nem bírják? Múltkor raktam össze egy hasonló gépet: Asus A7N8X Rev2.00, AMD XP 2500+, 2x256MB 400 MHz DDR, Asus V9280-TD videókártya, 80 GB Maxtor winyó, Toshiba DVD olvasó. 300W-os Codegen táp volt mellette, és semmi gond sincs vele. Én a memóriát gyanítom!

Értek hozzá Pista bácsi! Kék a fázis...

(#13) hungeek


hungeek
senior tag

codegen áramadása is olyan mint a kutya vacsorája: egyszer van, egyszer nincs.....

(#14) hobizoli válasza -Devil- (#12) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Meg nincs, de majd lesz;]...egyebkent 2 fele 300W-s Codegen 300ZX tap van, az egyik nehezebb...


hobizoli

több drón kell ;P

(#15) Bogyó bá' válasza hobizoli (#14) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A 2 féle Codegen 300W-os táp tökugyanaz, csak a nehézben van passziv PFC.
Ez egy szép nagy fojtótekercs az egyenirányitó körében: Javitja a fázistényezőt (cos fi), és csökkenti a teljesitményfelvételt (fogyasztást).
Amúgy tökegyformák, szvsz a súlyuk nem jelent semmit sem a megbizhatóság szempontjából.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#16) hobizoli válasza Bogyó bá' (#15) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Hat nem tom,az unokaocsemnek a konnyebbikbol van, es egy 700-s Duron-tol is kezdett budi szaga lenni mar bekapcsolas utan is - le is vettem a Vcore-t 1.4V-ra, es igy is megy 700MHz-n -, 2 munktarsamnak meg a masik van, nekik XP1600+ GF4Ti-vel is rendesen megy...meg.


hobizoli

több drón kell ;P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.