Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FordPrefect


FordPrefect
csendes tag

Üdv!

Adott a következő konfig:

MSI 645 Ultra (SIS)
P4 1.6 GHz
1 db 256 MByte-os DDR 333 Samsung (kisebb, értsd ''alacsonyabb'' a NYÁKja, nem tudom jelent e valamit)
1 db 256 MByte-os DDR 333 PQI RAM modul (utólag lett a gépbe rakva)
Gigabyte Radeon 9600
Audigy 2
USB 2.0-ás bővítő kártya
WIN XP SP 2

A gondom, hogy egyfolytában fagy a gépem. Sajnos semmi rendszert nem találtam benne, hogy mi okozhatja a problémát. Van, hogy játék közben fagy le, vagy program telepítéskor, de soha sem ugyanakkor. A proci nincs húzva és 32 fokos a BIOS szerint. Már minden kártyát kiszedtem a gépből a videokareszt leszámítva és semmi változás. Kipróbáltam mindkét RAM-ot külön-külön, más Slotokban, passz. Fél évvel ezelőtt volt egy hasonló szopásom és akkor a memóriák voltak a ludasak. Azután frissítettm BIOS-t, újratelepítettem az XP-t. Leellenőriztem a RAM-okat Linux-os memteszterrel semmi gáz nem volt. Azóta működött is rendesen a gépem. Elképzelhető, hogy mégsem volt frankó mindkét RAM és idővel szép lassan összekavarta az XP-t teljesen és most azért fagy? Nem férnek meg egymás mellett ezek a RAM-ok? Már teljesen tanácstalan vagyok. A RAM-okat tuti, hogy ezért nem fogják nekem kicserélni. Már ott tartok, hogy kiviszem az udvarra és szét****om az egész gépet. Ettől ugyan nem javul meg de én sokkal jobban érezném magam (egy fél percig). Pls help!!!

Viszlát! És kösz a halakat!

(#2) Il Padrone válasza FordPrefect (#1) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Teszteld le ujra azzal a linuxos booton talalhato memtestel!

Prime95-ot is futtasd le

[Szerkesztve]

Il Padrone

(#3) iC


iC
tag

Először is nyugodj meg. Soxor úgy tünik, hogy valami tönkrement aztán kiderül, hogy mégsem.

Amit ajánlok:

Kinyitot a gépedet és alaposan egy szőrét nem hullató ecset és porszívó kombójával pucold ki az egészet.

Procit is újra pasztázhatod, csak használhat.

Különös tekintettel legyél a tiszításnál a memóriákra, szedd ki őket és pucold meg a modulok érintkezőit és a foglalatokat is porszívózd ki.

Frissíts meg a biost

Minden alkotóelemet rakj bele a konfigodba és minden alaplapi dolgot kapcsolj be amit használni akarsz

A winyóról töröld le a partíciót, formázd és rakj egy XP-t

Ha nem jó, szedd ki az egyik memót, majd a másikat. Aztán a kártyákat pakold ki, kapcsold ki a nem feltétlen szükséges dolgokat. Természetesen ahol eltűnik a hiba ott volt a gond.

Ha még mindíg nem jó, próbáld ki egy másik táppal.

Remélem segítettem.

Nem fog a monitorra a tollam

(#4) iC


iC
tag

Valamit elfelejtettem:

Legjobb ha van egy haver akivel össze tudod cserélgetni az alkatrészeket teszt célból. Lerakjátok a két gépet egymás mellé és cseréltek valamit aztán tesztprogi vagy vmi játékkal élesben teszteltek.


Alaplap drivert rakd fel mindenképpen (szűz windowsra).

Nem fog a monitorra a tollam

(#5) iC


iC
tag

Mégvalami, ha nem nagyon akarnak összeférni a ramok akkor érdemes lehet az időzítéseiket (Pl CAS) lassabbra(nagyobb értékre állítani).

Nem fog a monitorra a tollam

(#6) FordPrefect


FordPrefect
csendes tag

És ha esetleg a tápegységgel van gond? Gyanús nekem. 1 hónapja kb. eléggé felmelegedett, amikor bekapcsolva volt és így visszagondolva azóta csinálja ezt a gép. Létezik valami progi ami monitorozza a tápegységet?

Viszlát! És kösz a halakat!

(#7) iC


iC
tag

Egyes esetekben az alaplap monitorozó programja kiírja a táp hőmérsékletét is. Valószínű, hogy ez táp és lap függő is. Egy próbát megér.

Milyen táp?

Nem fog a monitorra a tollam

(#8) FordPrefect válasza iC (#7) üzenetére


FordPrefect
csendes tag

Ez egy 360 W-os Chieftec táp. Fél éves. Az BIOS-ban sajna semmi infó nincs a táp hőmérsékletéről, csak a feszültségekről. Azokból meg lehetne tudni valamit, de csak terhelés alatt. :(

Viszlát! És kösz a halakat!

(#9) Il Padrone válasza FordPrefect (#8) üzenetére


Il Padrone
senior tag

A tap homerseklete nem szukseges neked.
Eleg ha valmilyen monitorprogrammal monitorozod a gepedet- nezd a feszultseg ertekeket, mennyire ingaadoznak.
A konfigodhaoz boven eleg lenne a 360W-os tap. mas kerdes ha rossz.


Inkabb memoria, proci vagy alaplap gond lesz ott....

[Szerkesztve]

Il Padrone

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.