Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) islorinc


islorinc
tag

Ilyen dolog szerintetek technikailag, jogilag megvalósítható, elképzelhető Magyarországon, egy EU tagországban? Nem tudom, hogy volt -e már hasonló topic, ha igen, elnézést.

Köszönöm a hozzászólásokat.

[ Szerkesztve ]

(#2) islorinc


islorinc
tag

És ez nem egy, hirtelen a fejemből kipattant gondolat, félelem, hanem megjelent ez a videó az atv.hun
http://www.atv.hu/videok/video-20151021-hb-ules

Aki nem szeretné megnézni a 2 perces riportot, annak röviden: Kósa Lajos az internetes zaklatás témakörében összehívott egy parlamenti bizottsági ülést, ahol mondta, hogy szabályozni kéne az internetet, különösképp pl. a Facebook blokkolása, korlátozása is felmerült benne a gyermekek védelmében.
Nagyon remélem persze, hogy csak úgy értette, hogy a szülők őket tiltsák el a Facebooktól, de ki tudja.

A hivatalos MTI nyilatkozatban ez nincs benne, ott csak annyi szerepel, hogy (idézem):
"Az internetes zaklatás elleni fellépés lehetőségeiről szóló szabályozási koncepció előterjesztésére kérte a kormányzatot - november 30-i határidővel - a parlament honvédelmi és rendészeti bizottsága szerdán - közölte Kósa Lajos, a Fidesz frakcióvezetője, a testület elnöke a bizottsági ülés utáni sajtótájékoztatóján.

A politikus azt mondta: az internetes zaklatás sajnos általános jelenség, amelynek elkövetői és áldozatai is döntő többségben fiatal- vagy kiskorúak.

Hozzátette, a legkevésbé sem azt szeretnék, hogy kizárólag büntetőeszközöket vegyenek figyelembe, sokkal inkább olyan intézkedéseket, amelyek arra nevelik a gyermekeket, hogy a zaklatás helytelen."

Ezzzel a fentivel nem is lenne gond, de ami az ATV riportjában van, kicsit ijesztő. Nem politikai vonalba szeretném elvinni ezt a topicot, csak megkérdezni tőletek, hogy meg lehet, meg merhetik ezt tenni egy EU-s országban? Én azt gondolnám, hogy nem lehetséges, de azért kiváncsi lennék a véleményetekre!

[ Szerkesztve ]

(#3) islorinc


islorinc
tag

Megkérném a moderátort, admint, hogy törölje a topicot, mert áttenném az infotech-be, hisz nem ide illik. Köszi

(#4) islorinc


islorinc
tag

Infotech-ben létrehoztam ezt a topicot, légyszi ezt töröljétek és addig is elnézést a duplikációért.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.