Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) proof88 válasza JColee (#749) üzenetére


proof88
addikt

összes adminnak elküldtem :DDD

(#752) ForgoLajos válasza proof88 (#751) üzenetére


ForgoLajos
csendes tag

Megvan :))))

[ Szerkesztve ]

A-liga is the BEST of year 2013 ( thx for all Driver and admin)

(#753) JColee válasza proof88 (#751) üzenetére


JColee
őstag

Na közben átmentem a vizsgálaton. :)

(#754) Préri aliga


Préri aliga
csendes tag

meg kaptam skacok , nagyon nagyon nagy tisztelet :R :R :R :R :R

(#755) proof88


proof88
addikt

Lenne 2 kérdésem.
Az egyik, hogy a 2 áthajtásos büntetést ugye 1 versenyen kell letölteni?
A másik, hogy Imolában melyik esetért kaptam az 5 rajthelyes büntetésemet (helytelen féktáv) ?

(#756) Préri aliga válasza proof88 (#755) üzenetére


Préri aliga
csendes tag

egy versenyen kel letölteni amelyiken részt veszel legközelebb , a büntetés az első balos kanyar, én is ilyenért kaptam Forgó Pistivel szemben és bocsi Pisti , nem is emlékeztem rá

(#757) proof88 válasza Préri aliga (#756) üzenetére


proof88
addikt

Mert Cilával összeakadtam? A féktávom tökéletes volt, óvatosan fékeztem, gyakorlatilag begurultam a kanyarba. Katona Áron mellett tökéletesen elfértem. Az első tengelyem Cila hátsó tengelye előtt volt már, a tükörben tökéletesen látszódtam, úgyhogy rám húzták az autót gyakorlatilag és veszélyeztették a versenyemet. Ezért ezt a büntetést indokolatlannak találom. Cilának lett volna még helye jobb oldalon, nekem viszont balra nem volt több helyem.

(#758) ForgoIstvan válasza Préri aliga (#756) üzenetére


ForgoIstvan
csendes tag

Semmi gond nincs. :)

(#759) riki aliga


riki aliga
csendes tag

Láttam, hogy néhanyaknak az a problémájuk van, hogy nem találták a gyorsköreiket. Ha ez nincs meg az rfVCR merge programmal megkereshető, ha be vannak kapcsolva a replayek. Mivel nekem lementi a teszteken eltöltött időimet (az összeset) így onnan kerestem ki én is a fentebb említett programmal, mert valamiért nem volt meg a gyorsköröm egyáltalán. Mellesleg ezzel a programmal össze lehet illeszteni több gyors kört eggyé így többet gyorskört látsz egyszerre "szellemautókkal"

Nem a bugyi a legjobb dolog a világon, de nagyon közel áll hozzá.

(#760) proof88 válasza riki aliga (#745) üzenetére


proof88
addikt

Köszi, ez engem is idegesített, most átírtam. :)

(#761) BraunZoltan


BraunZoltan
újonc

Megváltozott a jelszó?

Miért tűnt el a jelentkezésem a versenyre?

Oké , az első futamon nem tudtam részt venni(indoklás lásd előrébb), de ekkora büntit kapok? :F

(#762) Robin -aliga


Robin -aliga
csendes tag

Grat mindenkinek aki végig ment ezen a nagyszerű pályán. Elnézést Endre ha koccantunk, volt nekem is laggom, meg neked is néha valamint a kocsim is rommá volt törve. Elnézést még 1x.

Attila nem tudom veled volt-e kocc, mert ott leizzadtam amikor a féktávon ívet váltottál. :D

Remélem nem volt, ha igen akkor kielemezhetjük ha gondolod.

Jövő héten elméletileg Hungaroring. Gumikeverékek : szuperlágy és lágy.

Scuderia Ferrari

(#763) riki aliga


riki aliga
csendes tag

Most amúgy volt közvetítés?
Mert se az SSTV oldalán, se a youtubeon nem volt semmi közvetítés

Nem a bugyi a legjobb dolog a világon, de nagyon közel áll hozzá.

(#764) aronkatona92 válasza riki aliga (#763) üzenetére


aronkatona92
csendes tag

azt irtak holnap lesz feltoltve, szal elvileg vmi volt:)

(#765) riki aliga


riki aliga
csendes tag

nekem ezen a héten bármelyik nap megfelel futamra.

Nem a bugyi a legjobb dolog a világon, de nagyon közel áll hozzá.

(#766) ForgoLajos válasza riki aliga (#765) üzenetére


ForgoLajos
csendes tag

2 szóba hozható dátum van RicsI :) Az oldalon a gumi cikk lett frissítve erre :)

A-liga is the BEST of year 2013 ( thx for all Driver and admin)

(#767) ForgoIstvan


ForgoIstvan
csendes tag

Sziasztok! Újraraktam a gépem de nem tudom megnyitni a játékba a rfdynhud editor launcher exe-t hogy beállítsam a dolgokat. Mit felejtettem el feltenni? Mi hiányozhat?.....

(#768) kokoaliga válasza ForgoIstvan (#767) üzenetére


kokoaliga
tag

Java

Koko

(#769) ForgoIstvan válasza kokoaliga (#768) üzenetére


ForgoIstvan
csendes tag

az fent van a legújabb....

(#770) Préri aliga válasza ForgoIstvan (#769) üzenetére


Préri aliga
csendes tag

Pisti . a Telepített játékból keresd meg és azt a yavat telepítsd

(#771) ForgoIstvan válasza Préri aliga (#770) üzenetére


ForgoIstvan
csendes tag

Köszi Laci így már működik :)) Mit legörcsöltem vele tegnap óta...

(#772) kokoaliga válasza ForgoIstvan (#771) üzenetére


kokoaliga
tag

Akkor ezek szerint nem a Javát hanem a yavát kellett feltenned? :D

Koko

(#773) ForgoIstvan válasza kokoaliga (#772) üzenetére


ForgoIstvan
csendes tag

pontosan. :-)

(#774) u.z.


u.z.
csendes tag

Alternatív plakátterv a magyar futamra:

http://kepfeltoltes.hu/140408/magyar_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(#775) Préri aliga válasza kokoaliga (#772) üzenetére


Préri aliga
csendes tag

értem én a viccet ..... :R :R nem mindegy hogy hogy kel írni ??? működik nem ?? akkor ennyi :C :DD

(#776) Préri aliga


Préri aliga
csendes tag

Uraim . a box-vonal az nemigen ment sajnos Monacóban :Y :Y :W :W :W

(#777) kokoaliga


kokoaliga
tag

Koko

(#778) proof88


proof88
addikt

Harsányi László miért nem értesül a BT által kiosztott büntetésekről? Legalább tudná hogy egyesek miért mennek váratlanul drive-thru-ra. :N

(#779) Préri aliga


Préri aliga
csendes tag

A büntetés az nem titok , kint van az oldalunkon

(#780) proof88 válasza Préri aliga (#779) üzenetére


proof88
addikt

Tudom, költői kérdés volt.

(#781) kokoaliga


kokoaliga
tag

Két versenyző beszélget:

Dudás Endre:
Pisti megbeszéltük a dolgokat, de az biztos, hogy lökés történt.
Nem magamtól repültem ki.
Az én visszajátszásomból világosan látszik.
Amúgy ha annyira laggolok, akkor nem a kocsim seggétől kell 1cm-re közlekedni :D.

Szilágyi István:
Teljes mértékben igazad van, :-) de én nem a te gépednél ültem, a sajátomon meg nem vagy előttem,ez a gáz a laggolásban. Muszáj volt közell lennem, mert máshogy nem lehet előzni, egy kocsi hosszból nem lehet be vetődni, föleg monacoban. És ha laggolsz a másik is veszélyben van, ez történhetett volna fordítva is. :-)

Dudás Endre:
Azért könyörgöm, 1-2 méter követési távolság legyen már.
Ez a baleset is azért volt, mert egyszerűen fékeznem kellett, hogy ne álljak bele a falba, te pedig toltál le a pájáról.
Nem tudom, hogy hol akartál előzni, de ne lökjük már le a másikat a pályáról, csak azért mert gyorsabb az illető.

Dudás Endre:
Gyorsabb helyett lassabb;(.

Koko

(#782) Préri aliga válasza kokoaliga (#781) üzenetére


Préri aliga
csendes tag

Milyen szépen tudnak beszélgetni :C

(#783) Préri aliga


Préri aliga
csendes tag

Kérdésekre válaszólva .
2014-04-11 12:49:46 - LippaiLaci
Jocó , ha az Imolai versenyen letöltötted a 4 mp miatt járó áthajtásost akkor változni fog , és törölve lesz az emiatt járó áthajtásos büntid , este megnézem
2014-04-11 12:34:05 - AsztalosJozsef
4 kiállásom volt és egy büntetésem. a kommentek közül kivágtam a nyilatkozatom, bocsánat de nem tartom most ezt igazságos döntésnek
2014-04-11 12:27:12 - AsztalosJozsef
21körben teljesitettem a büntit
2014-04-11 12:18:50 - AsztalosJozsef
Üdv! A monacoi bt ülésén hozott döntéshez szólnék, én letöltöttem a büntetést a második kiállás elött 1körrel, ha megnézitek egymás után kétszer álltam ki. A box kiállásnál nem álltam be kereket cserélni hanem tovább mentem, következő körben gumi csere.

(#784) dzsozix válasza Préri aliga (#783) üzenetére


dzsozix
újonc

Köszönöm a választ!
Ezt még kérdeztük is mikor kell letölteni és a büntetést elfogadtam az imolait mert tényleg elfékeztem a kanyart és virágot akadályoztam vele.
A 21 kört nézd meg, én visszanéztem

(#785) DavidFlower


DavidFlower
csendes tag

Megnéztem a boxvonalamat. Kemény 5 centi a hátsó bal gumival. :) Ám ha ilyen szigorúak vagyunk akkor volt chat megsértés. Én még javában csúszkáltam az elhasználódott takony gumijaimmal, mikor az uszodánál jártam, de gratulációk már repültek.

(#786) DavidFlower


DavidFlower
csendes tag

A 3. kör alagút után. Nem óvtam, mert első három kör... Ez szabályos védekezés? Akkor milyen a szabálytalan?

(#787) kokoaliga válasza DavidFlower (#785) üzenetére


kokoaliga
tag

Dávid én már nem BT-zek de annyit tudok,hogy ha egy kicsit is a box vonalat érinti valaki az áthajtásost kap.
A chat megsértése is büntetéssel jár.Préri légyszíves nézzél utána ki volt és oszd ki a jogos büntetést mert ebben igaza van Dávidnak.
Köszi

Koko

(#788) Préri aliga válasza dzsozix (#784) üzenetére


Préri aliga
csendes tag

Józsi , az imolai versenyen a Virág Dávid kilökésért kaptál áthajtásos büntit. Ezt le is töltötted a Monacói versenyen a 20. körben , ez rendben is van. Viszont az imolai versenyed időmérő ideje az több mint 4 mp.ilyenkor automatikusan lekel tölteni egy áthajtásost a versenyen Ezt viszont nem töltötted le az imolai versenyen, Ezért kaptál most még egy áthajtásost , amit három versenyen belül bármikor letöltheted és abban a versenycikkbe be kel írni amelyik versenyen ezt letöltöd.

(#789) Préri aliga válasza DavidFlower (#786) üzenetére


Préri aliga
csendes tag

Csak tippelni tudok , az meg nem elég , kinyomozom.

(#790) Préri aliga


Préri aliga
csendes tag

Tegye fel a kezét , aki a verseny után elsőként gratulált.

[ Szerkesztve ]

(#791) dzsozix válasza Préri aliga (#788) üzenetére


dzsozix
újonc

Értettem!
Azt nem tudtam, de akkor teljesitem a büntit.

(#792) Cotialiga


Cotialiga
csendes tag

Préri itt vagyok!!
:O

(#793) DavidFlower


DavidFlower
csendes tag

A 3. kör alagút után. Nem óvtam, mert első három kör... Ez szabályos védekezés? Akkor milyen a szabálytalan?
Ezt komolyan kérdeztem, mert tudni szeretném, hogy mi fér bele. Szerintem, ha féktáv előtt a támadott autó mellett, nemhogy a hátsó tengelyénél vagyok, akkor a helyet a kanyarban jogosan követelem. Illetve mi alapján kap valaki helytelen féktáv miatt falról visszapattanás, és ezzel baleset okozásáért áthajtásost, valaki meg a kaszinóban falra kenésért, majd továbbhajtásért rajthelyet.
A boxvonal az boxvonal. Ezért már minket is meghurcoltak. Ez oké. INincs mérlegelés, mert nem is lehet. Jogos!

(#794) Robin -aliga


Robin -aliga
csendes tag

Dávid. A BT döntését nem kívánom megmagyarázni. Szerintem nem szabályos, én ezt mondtam már Monzában is egy hasonló esetben. Mindenben nem érthet egyet a BT. Beszéltünk róla sokat, nem lett bünti, mert nem volt belőle pozíció vesztés és nyerés sem. A szabályosságában nem tudtunk meg egyezni, de skypon jobban el tudom majd magyarázni és ezt a témakört biztosan át kell beszélni a BT ülésen, mert ezekből van a legtöbb vita.

Scuderia Ferrari

(#795) DavidFlower


DavidFlower
csendes tag

A szabály a Forma 1-ben:ha a támadó eléri a védekező hátsó tengelyét, akkor meg kell hagyni a helyet.
A szabály az a-ligában: a támadó eléri a védekező első tengelyét, akkor kell meghagynia a helyet.

A boxvonal átlépésnél ugyanakkor a szabályok ugyanazok. Ne vicceljünk, mert ez komolytalan!

(#796) ForgoLajos válasza DavidFlower (#795) üzenetére


ForgoLajos
csendes tag

Én csak annyit fűznék hozzá, hogy van saját szabályzatunk és az pár dologban eltér az eredeti F1-től. Pont ezért kell átolvasni a szabályzatot. Én mindig azt vallom, hogyha a Mi szabályzatunkban az van, hogy akkor kell biztosítani a helyet, ha az előző, első tengelye az előzendő első tengelyénél legyen, akkor ezt veszem alapként, mert ez a szabály! A Mi szabályunk! (Ha az eredeti F1 szerint mennénk, akkor benzint se töltsön senki csak 100 kg-ot. Azzal meddig mennénk egyes futamokon??? :DD ) Tehát akármennyire Genyó dolog leszorítani a másikat, ha a hátsó tengelynél van, akkor is szabályos, mert a szabály ezt engedi. És sajnos ha ezt engedi a szabályzat, akkor az előző lesz a hibás ha kilöki az előtte haladót. Ez szerintem Tiszta dolog, mint szabály. Ennyit ezekről a vitákról. A szabály, az szabály.
Most az erkölcs. Nézzétek meg első kör Szilágy Én esete. Láttam, hogy gyorsabb, és bár nem, volt még csak a hátsó tengelyemnél sem, meghagytam a helyet. Ettől függetlenül, Ha lezárok előtte, akkor a szabály szerint jogosan megtehettem volna, de nem vagyok genyó :C
Ha sokaknak nem tetszik ez a szabály, akkor meg kell beszélni, mi legyen. Én nem tudom mi a folyamata egy szabály módosításnak, de ez így nem mehet tovább, hogy vita van állandóan. Javasolnám, hogy valamikor, amikor mindenkinek jó, találkozzunk TS-en, és beszéljük át a dolgokat. Ezután ha megbeszéltük, nem lehet vita belőle. Robin, bár igazad van, hogy úgy nem szép versenyezni, de a leírt szabályzat szerint nem büntethető az illető. Ha valamit kihagytam, akkor bocsi :D

A-liga is the BEST of year 2013 ( thx for all Driver and admin)

(#797) proof88 válasza ForgoLajos (#796) üzenetére


proof88
addikt

Van saját szabályzatunk, de hiányos.

Imolában büntetést kaptam a rajt utáni incidensért. Leírtam, hogy nem értek egyet a büntetéssel, mert szerintem már enyém volt a pozíció. Semmi reakciót nem kaptam erre. A szabályzatban nincs leírva, hogy itt a ligában a védekező első tengelyét elérve van csak meg a pozíció.

A szabályzat a §220-ban beszél az előzésről és védekezésről, és ott nincs megemlítve ez az első vs hátsó tengelyes dolog.
A védekező versenyzőnek van teljes joga először ráfordulni a kanyarra az általa választott sebességgel és íven, a támadónak ehhez kell alkalmazkodnia.
Ez szerintem problémás megfogalmazás.

A ráhúzás és leszorításos szabálytalanságot a Bt kiemelt figyelemmel fogja kezelni, i amiért súlyosabb büntetés jár. Büntetés mértéke 5-10 rajthely a következő futamon.
Nincs definiálva, mi a ráhúzás, és mi a leszorítás, márpedig ha ez eltér a valós F1-ben definiálttól, akkor le kéne írni. Különben honnan tudjam?

(#798) kokoaliga válasza proof88 (#797) üzenetére


kokoaliga
tag

Nagyon egyszerű a dolog Proof
Tárjad a BT elé a régi ligánknak a szabályzatát mert abban sok munkád van és átdolgozzuk ha kell.
Minden ligatag átolvassa és ha valami hiba van benne akkor javaslatot tesz a változtatásra.
Esetlegesen pontról-pontra egy fórumon átbeszéljük.
Ebben az esetben nem lesznek félre értések és viták.

Koko

(#799) Préri aliga


Préri aliga
csendes tag

Értem én ezt .....szóval a Maldonado -nak Bahrein - ben sem adtak helyet a kanyarban.....Ő is csodálkozott hogy vizsgálják

[ Szerkesztve ]

(#800) DavidFlower válasza ForgoLajos (#796) üzenetére


DavidFlower
csendes tag

Lali! Remélem ezt viccnek szántad. Nem a büntetés mértékéről van szó, hanem a Forma 1 legfontosabb momentumáról, az előzésről. Ha ti ezt jobban tudjátok akkor közöljétek már légyszi a Charli Whiting-al, hogy húzzon a pics.ba, mert hülyeségeket beszél. De komolyra fordítva a dolgot, ezek után nyíltan kétségbe vonom a kompetenciátokat! Más:A tíz rajthelyes kontra áthajtásos büntetésre nem kaptam választ még mindig.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.