Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Winnie The P válasza ƵøŁĭ (#100) üzenetére


Winnie The P
őstag

Köszi. Remélem ezzel már jó lesz.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#102) Dumi86


Dumi86
senior tag

Jó hosszú fejlesztési idő után ma megjelent a 18.0ás kiadás :C :R Programon belül frissitette önmagát,nem gondoltam hogy ilyen egyszerű lesz,mint egy adatbázis frissités :)
Frissítési előzményeknél Oneclient SAFE 4.50.5419 néven van :C Eddig minden jó. Mondjuk most rakta fel 10 perce :D Várom a tapasztalatokat.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#103) Dumi86 válasza Dumi86 (#102) üzenetére


Dumi86
senior tag

Böngészésnél nagyon látszik az új verzió,3 fokozattal gyorsabb minden,oldalbetöltés,speedtest is 3-4 Mbitel többet mért(tudom ez nem sok,de gondolom nagyobb sebességű netnél még több lehet ez). Fájlok letöltésénél nem gondolkodik egyből maxon jön le.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#104) Szellem.


Szellem.
Topikgazda

Ha jól látom akkor kijött az új 18-as kiadás:
[link]
Akinek lejött annak mi a tapasztalata? Magyarul hogy néz ki?
Azért azt jól esik látni, hogy a javaslatomat beletették a Main UI-ba, hogy adjon infot, hogy frissült a termék. :) Ez az első bétában nem volt benne. :)

[ Szerkesztve ]

(#105) Dumi86 válasza Szellem. (#104) üzenetére


Dumi86
senior tag

Én már írtam feletted róla ezt azt. Boot idő is javult azóta. Fals riasztás nem volt. Megjelenése óta fenn van nekem. Eddig semmi hiba vagy nem várt rendszer hiba. Lag meg ilyenek sincsenek, megérte várni rá :R

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#106) Szellem. válasza Dumi86 (#105) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Képeket beteszel?

(#107) tyan válasza Szellem. (#106) üzenetére


tyan
senior tag

1 2 3 4 5

(#108) Szellem. válasza tyan (#107) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Köszönöm. :R
Azért azt nem értettem, hogy ha a Main UI-t átszabják, akkor az admin jogosultságú beállítások menüt (5-ös kép) miért hagyják változatlanul?

Neked mi a tapasztalatod?

[ Szerkesztve ]

(#109) tyan válasza Szellem. (#108) üzenetére


tyan
senior tag

Az admin jogosultságú beállítások oldalát én se értettem, hogy miért nem szabták át.

Nagyon jók a tapasztalataim, a gépet nem fogja, észrevehetetlen.

(#110) Szellem. válasza tyan (#107) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Azért ha jól láttam van téves riasztása, mert a cpuid oldalát blokkolta?

(#111) tyan válasza Szellem. (#110) üzenetére


tyan
senior tag

Azt én is néztem, hogy miért blokkolta , de a cpuid oldala ettől függetlenül betöltődött.

(#112) Szellem. válasza tyan (#111) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Akkor nem az oldalt blokkolta, hanem egy linket vagy valamit az oldalról. :R

(#113) tyan válasza Szellem. (#112) üzenetére


tyan
senior tag

Igen, valami nem tetszett neki. :)

(#114) Szellem. válasza tyan (#113) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Kipróbáltam a laptopomon. Erőforrás és terhelés szempontjából semmi baj vele.
Csak azt nem értem, hogy ha csinálnak egy új GUI-t, akkor miért hagyják úgy a többit? A Main UI megváltozott, de minden más maradt úgy ahogy volt az előző verzióban. Ez nekem olyan trehány munka. Ami meg érdekes, hogy a Main UI-ra azt írták, hogy megoldották az átméretezés problémáját. A fenéket. Hiába méretezed át, ahogy bezárod és elindítod ismét a régi méret jön vissza.

(#115) -Nomad-


-Nomad-
tag

Letelt a 60 napos promo az F-secure Safe-nél és ha veszek egy licenszet pl az alzán akkor új e-mail címre kell regisztrálnom?

(#116) Szellem.


Szellem.
Topikgazda

Ma megjelent az F-Secure 18.1!!! :)
Átveszi tökéletesen a rendszer sötét módját, automatikus lett benne a Játékmód, teljesen kompatibilis lett a Windows 11-el, stb...

(#117) -Nomad- válasza Szellem. (#116) üzenetére


-Nomad-
tag

:C :N Milyenek a tapasztalataid az új verzióval kapcsolatban?

[ Szerkesztve ]

(#118) Szellem. válasza Szellem. (#116) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

(#119) Szellem. válasza -Nomad- (#117) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Teljesen jó. Észrevehetetlen a gépen!

(#120) puhos363


puhos363
tag

Hali!

A gépen az F-Secure IS van plusz az EEK. Ha az EEK-t elindítom, akkor az induláskor létrehoz egy könyvtárat C:\Users\gépnév\AppData\Local\Temp\tmp+számsor mappát, melyben a fájlokat az F-Secure trójainak észlel!
Ez fals jelzés?

Gigabyte B450, Ryzen 5 2400G, 2*8GB 3000Mhz, MSI RX570 8GB, Seagate Barracuda 2TB Hdd, Kingston 240GB ssd, Fsp Hexa+ 450W, Zalman Z3, Arctic Freezer 12, W10 Home, Philips V243

(#121) Szellem. válasza puhos363 (#120) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Igen az. Illetve nem egészen, mert gondolom, hogy az EEK adatbázis letöltései.
Ignorálhatod. Az EEK átmeneti adatbázis fájljai.

(#122) puhos363 válasza Szellem. (#121) üzenetére


puhos363
tag

Ok köszi.

Gigabyte B450, Ryzen 5 2400G, 2*8GB 3000Mhz, MSI RX570 8GB, Seagate Barracuda 2TB Hdd, Kingston 240GB ssd, Fsp Hexa+ 450W, Zalman Z3, Arctic Freezer 12, W10 Home, Philips V243

(#123) -Nomad- válasza puhos363 (#122) üzenetére


-Nomad-
tag

Nekem is ugyanezt csinálta az F-secure.

(#124) Szellem. válasza -Nomad- (#123) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Nem elegáns, de ez van. Ez legyen a legkisebb gondja. :)

(#125) -Nomad- válasza Szellem. (#124) üzenetére


-Nomad-
tag

+1 :K

(#127) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Androidon nézegettem az alkalmazást.
Elég kevés funkcióval rendelkezik, ha a többi védelmi alkalmazáshoz hasonlítjuk.
pl. a Bitdefender is, több funcióval rendelkezik.
pl. ellenőrzi a különböző fiókokat (gmail)
A böngészés védelem az F-Secure esetében cssak a saját böngészőjében működik, míg a Bitdefender a leggyakrabban használt böngészőket támogatja.

(#128) Xelo válasza GEPESZ66 (#127) üzenetére


Xelo
addikt

sajna ez ilyen. windowson és macen szuper program, az android verzió meg elég gyenge eresztés. eset és bitdefender magasan a két legjobb progi mobilra ha pl olyan webvédelmet akarsz ami sokféle böngészővel működik, és mindkető tele van hasznos funkciókkal.

(#129) dbius válasza ForróCucc (#126) üzenetére


dbius
veterán

Köszi itt is! :C :R

(#130) Mate válasza ForróCucc (#126) üzenetére


Mate
nagyúr

23 nap múlva járt volna le a sima f-secure ingyenes előfizum, de a leírásodnak köszönhetően most jó pár évig élvezhetem majd a totalt :C :R

(#131) Thegrey


Thegrey
csendes tag

Némi frissítés: Version 18.5 (5.0.1092)

Verba volant, scribere non scio

(#132) Szellem.


Szellem.
Topikgazda

Folyik az F-Secure 19-es termékek bétája.

Az újdonságok:
-Hirdetésblokkolási funkció. Ezt a Biztonságos böngészés lapon engedélyezheti, és a hirdetések nem jelennek meg böngészés közben. A lefedettség idővel javul (PBL-2438).
-Licencalapú funkciók támogatása. Ez lehetővé teszi számunkra, hogy az előfizetés alapján különböző funkciók álljanak a különböző felhasználók rendelkezésére, még akkor is, ha a termék ugyanaz.
-VPN funkció, amely jelenleg csak néhány kiválasztott béta felhasználó számára érhető el. Ez a rendelkezésre állás a jövőbeli kiadásokban bővülhet.
-Az "Összes védelem kikapcsolása" eszköz gombja a "Biztonságos böngészés és banki szolgáltatások" fő felhasználói felületi nézetben is megjelenik.
A hírdetésblokkolásra, meg a VPN funkcióra kíváncsi leszek, mert ugye ott a Freedom VPN-jük.

[ Szerkesztve ]

(#133) Rider74


Rider74
tag

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni. A nyár vége felé vettem F-secure IS licenc-et 3 PC-re- 1 évre az itthoni gépekre.
Úgy esett, hogy az egyik gép helyett egy újat sikerült szerezni. Van lehetőségem a régi gép előfizetését valahogyan átvinni az új WIN10 gépre?
Ja igen, a régi PC WIN7 -es volt és elbontásra került, bár az SSD megvan belőle az oprendszerrel, de a gép alkatrészeit elvitték, nem tudom újra összeállítani.

[ Szerkesztve ]

(#134) GEPESZ66 válasza Rider74 (#133) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A fiókba belépve le kell választani a nem haszlát eszközt.

(#135) Szellem. válasza Rider74 (#133) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Próbáld meg az új gépe beaktiválni az IS kódját. Szerintem sikerülhet.
Ha F-Secure SAFE-ed vagy TOTAL-od lenne, akkor ezt tök egyszerűen meg tudnád oldani úgy, hogy belépsz az F-Sec fiókodba és a licenceket feloldod és újra aktiválhatod őket. De az IS nem fiókos rendszerű termék. A SAFE és TOTAL fiókos rendszerűek.

(#136) Rider74 válasza Szellem. (#135) üzenetére


Rider74
tag

Köszönöm a válaszokat. :R A bíztatásotokra utánanéztem az újratelepítés lehetőségének és működik a fiók nélküli verziónál, F-secure IS -nél is! Megerősítem, kipróbáltam és működik! Úgy újítja meg, hogy a legrégebben belépett eszközt leválasztja és annak a licencét kapod meg az újra.
A feni dolog érvényes az 1 és a több licences F-secure IS- re is.
Mégiscsak az F-secure a legjobb... legalábbis nekem.

Ha lejár ez az előfizetési ciklus, olyan f-secure-t szeretnék venni amiben tűzfal is van. A régi 9,10,11,12 -ben volt. Melyik verzióban van a mostaniak között?

[ Szerkesztve ]

(#137) GEPESZ66 válasza Rider74 (#136) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Saját tűzfala nincs,a Windows-ét használja.

(#138) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Az F-Secure teljes vizsgálatkor kb. 160 ezer fájlt vizsgál meg.
A Defender kb. több. mint 1,5 millió fájlt vizsgál meg.
A Defender alaposabban vizsgál?

(#139) Danecay


Danecay
őstag

Sziasztok!

Adódott némi problémám a F-Secure SAFE-el. Szűz Win11, ezért is akarom újra feltelepíteni a szoftvert, de már a letöltésével is meggyűlt bajom. Amennyiben a Product szekcióból kiválasztom a F-Secure SAFE-et, úgy vagy a vásárlást ajánlja fel, amit én nem akarok, mert 2027-ig szóló licencem van, vagy pedig a 30 napos próbát. Gondoltam akkor letöltöm a próbát, majd ha bejelentkezek érzékeli, hogy rendelkezem licencel és használom szépen tovább. A letöltéshez ugye fiókot kell regisztrálni, vagy bejelentkezni a meglévővel, és mivel nekem van, nyilván az utóbbit választottam, és szépen megnyitotta a Welcome oldalt, magyarul a profilomat. Igen ám, de innen nem lehet letölteni a szoftvert és nincs is link a letöltésekhez, hogy immáron már belépve le tudjam tölteni azt. Amennyiben új ablakba nyitom meg az www.f-secure.com-ot, úgy kezdődik elölről minden, jelentkezzek be ha la akarok tölteni valamit, amennyiben bejelentkezek, ugyanott vagyok ahol az előbb említettem.
Találtam a gépemen egy 2021-es F-Secure-Safe-Network-Installer-t, az lefitattva, végül sikerült feltelepíteni a gépre. Én nem tudom mit csináltam rosszul, de ez így elég vicces volt.
A sikeres telepítés után pedig nem enged bejelentkezni a telepített szoftver kezelőfelületébe. Kéri természetesen a login adatokat, beírom, fel is ismer, mert kiírja, hogy "Kedves a regisztrált nevem! Saját védelmének beállítására készül" , itt van egy Folytatás lehetőség, ahol nem lép tovább, ill. elsötétedik a felület, megy a töltési animáció és írja, hogy egy kis türelmet, majd villan egyet és visszatér az előző képernyőhöz, ahol valahányszor rányomok a Folytatásra, annyiszor adja hozzá a számítógépet a védelem alatt álló eszközökhöz. Ezt is csak onnan vettem észre, hogy a próbálkozások során jött az üzenet, hogy elfogytak a licencek, pedig van 15 és 3 eszközre használom csak. Szóval a folytatásra nyomás után szerintem az F-Secure SAFE kezelőfelületének kellene betöltődnie, de nem teszi, csak amennyiben kilépek a bejelentkezésből, és megnyitom az értesítési területről, de ilyenkor offline. 18.5-üs verzió.

Ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#140) GEPESZ66 válasza Danecay (#139) üzenetére


GEPESZ66
veterán

WIN11-en nem elég a Defender?

(#141) Danecay válasza GEPESZ66 (#140) üzenetére


Danecay
őstag

Itt most nem az a lényeg. De, valószínűleg elég lenne, mint ahogy elég lett volna Win10 alatt is, használtam azt is, de most az a kérdés, hogy miért csinálja azt amit? Hozzáteszem, hogy ezt megelőzően is Win11 volt a gépemen, annyi, hogy egy Win10-ről frissített, de most tárhely csere miatt telepítettem tiszta telepítéssel a Win11-et. Nyilván, lementhettem volna a régi meghajtón a partíciót és áthozhattam volna az újra, de az már egy több éves rendszer volt tulajdonképpen, és annyira tele volt szemetelve, hogy inkább a tiszta telepítés mellett döntöttem.

(#142) Szellem. válasza Danecay (#139) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ha SAFE-d van, akkor ahhoz van fiók, mert ugye a SAFE fiókos megoldás!
Belépsz a felhasználói fiók adataiddal a mysafe.f-secure.com oldalon. Ott kiírja, hogy hány darab licenced van és mennyi van belőlük használatban. Ha nincs szabad, akkor felszabadítod. Majd kiválasztod, hogy a SAFE letöltése erre a gépre és telepíted. Automatikusan el foga fogadni így a jelenlegi licencedet.

(#143) Szellem. válasza GEPESZ66 (#140) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Nem ez volt a kérdése.

(#144) Danecay válasza Szellem. (#142) üzenetére


Danecay
őstag

Ez mind OK, már kitöröltem minden feleslegesen hozzáadott gépet, nem az a baj. Mondjuk azt nem találom, hogy " SAFE letöltése erre a gépre", mert akkor nem a 2021-es F-Secure-Safe-Network-Installer-el telepítettem volna, de mivel az is a netről húzta le a telepítőt, így gondolom az is az utolsó publikus verziót töltötte le.

Az a gond, hogy nem tudok bejelentkezni

Mert innen nem megy tovább, és valahányszor a folytatásra nyomok, újra és újra hozzáadja a gépet a SAFE-hez, és ugyanehhez a képernyőhöz tér vissza.

(#145) GEPESZ66 válasza Danecay (#144) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Az F-Secure honlapján jelentkezz be.
[link]

(#146) Danecay válasza GEPESZ66 (#145) üzenetére


Danecay
őstag

Természetesen be voltam, de írtam is az elő hozzászólásomban.

" A letöltéshez ugye fiókot kell regisztrálni, vagy bejelentkezni a meglévővel, és mivel nekem van, nyilván az utóbbit választottam, és szépen megnyitotta a Welcome oldalt, magyarul a profilomat."
És innen töröltem a többszörösen hozzáadott eszközöket is.

De közben megoldódott. Ugyanezen oldalon töröltem az egy, valóban védelem alatt álló gépemet is a listából, majd manuálisan adtam hozzá, és igen, ott már felajánlotta, hogy töltsem le a szoftvert majd telepítsem. Ezeket megtettem, majd egy gép újraindulás után folytatódott a telepítés. Ekkor már nem kellett bejelentkeznem, tudta, hogy ki vagyok, végig ment a telepítés és be is jelentkeztetett.

[ Szerkesztve ]

(#147) Szellem. válasza Danecay (#144) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Fentebb írtam le egyèrtelműen, hogy mit csiinálj.
Töröld le a jelenleg feletelepített F-Secure terméket és kezd el azokkal a lèpèsekkel azon a weboldalon. Sikerülnie kell így!

(#149) Szellem.


Szellem.
Topikgazda

Megjelent az F-Secure termékek 19-es verziója:

(#150) Crvsh3R válasza Szellem. (#149) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Automatikusan frissül vagy manuálisan kell ráereszteni?

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.