Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  ezüst hővezető paszta? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) laja


laja
tag

Sziasztok,

arra lennék kiváncsi, hogy Budapesten kapható-e valahol ezüst hővezető paszta (mint az Arctic Silver)? Köszi.

Abit IC7, P4 3,8 Ghz-en, 1 GB DDR466, x800 pro XT PE-re moddolva (580/477 Mhz), két vinyó, Enermax 460 W-os táp, 17 collos Iiyama LCD, vízhűtött proci és videokártya

(#2) szesz


szesz
tag

Szia!

Irany a mistral!!!

www.mistral.hu

Csak szép sorban, mint az aknamezőn

(#3) biker


biker
nagyúr

Conrad shop, teréz krt.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4) karib


karib
addikt

Nagykerben a Kelly-Tech.

Department of Redundancy Department

(#5) laja


laja
tag

Hűha, mennyi válasz. Köszi...

Abit IC7, P4 3,8 Ghz-en, 1 GB DDR466, x800 pro XT PE-re moddolva (580/477 Mhz), két vinyó, Enermax 460 W-os táp, 17 collos Iiyama LCD, vízhűtött proci és videokártya

(#6) guest


guest
veterán

A Titan hűtőkhöz van gyárilag ezüst paszta!!
Cool!

prohardver vendég

(#7) karib válasza laja (#5) üzenetére


karib
addikt

Mire készülsz, laja? Várod a Northwoodot? :))

Department of Redundancy Department

(#8) fLeSs


fLeSs
nagyúr

dobozos P4-hez adnak ilyet :P

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#9) laja válasza karib (#7) üzenetére


laja
tag

Karib,

túlhúzott P4-esem van, először inkább Geforce4-be fektetek majd... Northwood majd ha 3 Ghz fölé húzható.

Abit IC7, P4 3,8 Ghz-en, 1 GB DDR466, x800 pro XT PE-re moddolva (580/477 Mhz), két vinyó, Enermax 460 W-os táp, 17 collos Iiyama LCD, vízhűtött proci és videokártya

(#10) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Hmm... mennyibe kerül egy ilyesmi?

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#11) biker válasza laja (#9) üzenetére


biker
nagyúr

jobb-e érezhetően, mérhetően a pasztától?
én is cserélek, ha bizonyíthatóan jobb!
esetleg méréseid??
P4 king

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#12) Godfather


Godfather
aktív tag

Hy

Szerintem nem jobb, csak marha nehéz tőlle megszabadulni... :) Mármint ha a kezedre, meg a ruhádra kerül.
Na de félre a tréfával. Elvileg jobb,mert ugye a fém, jelen esetben ''ezüst'' hövezetése nem rossz, a szilikonpasztával vadítva pedig még a felületi hepehupákat is eltömiti egy fémes anyag, ennek következtében gyakorlatilag javul a hőátadási fok. De gyakorlatilag csak max 3-4 °C a javulás.

A lényeg lényege lényegében lényegtelen,mert a dolgok stilisztikája úgy kopszerválódik,ahogy a tendencia dominál.

(#13) laja


laja
tag

Mistralban nincs, Conradban nincs, a Jászai Mari téri elektronikai boltban nincs. Egyik helyen sincs hővezető ragasztó sem. Bazeg, most néztem meg a legendás Arctic Silver honlapját, van kereskedőjük Romániában és Szlovákiában is, csak itt nincs... szivás.

Abit IC7, P4 3,8 Ghz-en, 1 GB DDR466, x800 pro XT PE-re moddolva (580/477 Mhz), két vinyó, Enermax 460 W-os táp, 17 collos Iiyama LCD, vízhűtött proci és videokártya

(#14) guest


guest
veterán

www.3t.hu

prohardver vendég

(#15) Lordcore


Lordcore
csendes tag

Csakis ezustos pasztat erdemes hasznalni. Egyebkent kis fecskendobe aruljak. 1.5 grammosak es tartalmuk 10%-at tiszta ezust uralja :) Kb 1200 forint koruli aruk van. Tenyleg ovatosan hasznald mer nagyon nehez leszedni :)

(#16) Lordcore válasza Godfather (#12) üzenetére


Lordcore
csendes tag

Dehogynem jobb. Peldaul az ezust 89%-nal jobban vezeti a hot mint az aluminium.

(#17) biker


biker
nagyúr

conradban VAN!!! elküldöm a cikkszámát, megrendeled, ha épp nincs, és egy hét!
2002-es kat. 153.old, alja, Arctic silver paszta, 3g-os tub., 4990.- cikksz: 15 03 62-30
ha most is azt mondják nincs, verj be egy ba*i nagyot az eladónak, majd lesz

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#18) Godfather válasza Lordcore (#16) üzenetére


Godfather
aktív tag

Látom, csak az első sort olvastad.

Amúgy köszi az infót az aluminium, és az ezüst százalékban kifejezett hővezetési különbségéről.

A lényeg lényege lényegében lényegtelen,mert a dolgok stilisztikája úgy kopszerválódik,ahogy a tendencia dominál.

(#19) guest


guest
veterán

Van a MagiComp-ban is! Épp a hétvégén vettem náluk, úgyhogy biztosra tudom.

http://www.magicomp.hu

Solar

prohardver vendég

(#20) laja


laja
tag

Ez a Magicomp hol van? A site nem működik, a Matávnál nincs ilyen előfizető... fasza...

Abit IC7, P4 3,8 Ghz-en, 1 GB DDR466, x800 pro XT PE-re moddolva (580/477 Mhz), két vinyó, Enermax 460 W-os táp, 17 collos Iiyama LCD, vízhűtött proci és videokártya

(#21) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Hi! A MagiComp a Kálvin tértől délkeletre van, asszem a Ráday utcán kell menni, és balra a 4. utca. Ha jól emlékszem, annak Kinizsi u. a neve. Na, ott van a sarkon; ill. arra balra azért kell menni egy kicsit (de csak 1-2 házat), és a jobb oldalon lesz.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#22) guest


guest
veterán

Nézd meg a Budapesti Piacot, ott benne vannak a telefonszámok is. Egyébként tényleg érdekes, hogy nem megy a site, mert nemrég még én is megnéztem. Valami olyat írtak, hogy átalakítás alatt áll.

prohardver vendég

(#23) laja


laja
tag

Mint már valahol irtam, megrendeltem az Arctic Silver II-t a Conradban. 4990 Ft, de figyelembe kell venni, hogy nem egy alkalomra elég, hanem kb. 10-re. Tehát évekig eltart. Azt mondták, kb. két hét. Ha megjön, beszámolok.

Abit IC7, P4 3,8 Ghz-en, 1 GB DDR466, x800 pro XT PE-re moddolva (580/477 Mhz), két vinyó, Enermax 460 W-os táp, 17 collos Iiyama LCD, vízhűtött proci és videokártya

(#24) BobMaster válasza laja (#20) üzenetére


BobMaster
senior tag

Magicomp: 30/4891339. Keresd Gábort. Hajrá! :)

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#25) Dende válasza laja (#20) üzenetére


Dende
csendes tag

''Ez a Magicomp hol van? A site nem működik, a Matávnál nincs ilyen előfizető... fasza...''

Sziasztok! :)

A site tegnap délelőtt 10 óra óta nem megy és gondolhatjátok, hogy ha nektek ''fasza'' :), akkor nekem milyen... Édes-kedves társzolgáltatónk szervere úgy gondolta, hogy Ő bizony most beadja az unalmast és hanyattesett. Persze biztos valami komolyabb történt, de ezt sajna én sem tudom.
Most képzeljétek el: dolgozom éjszaka az új honlapon, felteszem a dumcsit, hogy ''Hurrá, gyerekek, megvan az új site, csüti éjszaka be is üzemelem'', meg ilyenek, erre másnap megnézem és már a régi sem megy! Ezek után azt fogjuk csinálni, hogy máshova szerver-hosting -ra beteszünk egy gépet és remélhetőleg senkit nem fognak ilyen váratlan meglepetések érni :). Hogy péntek hajnalban menni fog-e már... inkább nem jósolok.
Egyébként az email él, azaz kérdésekkel ezt a címet bombázzátok:

mailto:info@magicomp.hu


Ami az ezüst-pasztát illeti, nálunk tényleg van, most is (itt figyelnek a hátam mögött) és bár ez ''csak'' 1.5g-os, de ÁFÁ-val együtt is 1400 Ft (ami ugye jobban megéri, mint a 3g-os 4990-ért... :).
No, most pofalapi nekem, mindenkinek tovvábi kellemes napot :) (erről jut eszembe, tök szép idő van :).

Üdv.: Dende

(#26) Dende


Dende
csendes tag

Balance Stars-700
Thermal Conductivity: >7.5W/m-k
Thermal Resistance: >0.06C-in2/W

(#27) laja


laja
tag

Dende,

ez azért igy nagyon félrevezető. Az itthon kapható ezüstTARTALMÚ pasztákban csak 25%-nyi az ezüst, az Arctic Silverben viszont 99%. Ezért az sokkal drágább, de sokkal jobb hővezető is.

Abit IC7, P4 3,8 Ghz-en, 1 GB DDR466, x800 pro XT PE-re moddolva (580/477 Mhz), két vinyó, Enermax 460 W-os táp, 17 collos Iiyama LCD, vízhűtött proci és videokártya

(#28) Dende válasza laja (#27) üzenetére


Dende
csendes tag

Ha félre akartalak volna vezetni, akkor nem a paszta típusát írtam volna le, hanem valami olyasmit, hogy: ''Ez az igazi Arctic Silver!'' vagy egyszerűen csak nem írom le a típusát... :)
Egyébként nem akarlak megbántani, de Te figyeled mit írsz le...? Próbáltál már mondjuk egy ezüst nyakláncot szétkenni a procidon, mert 99%-os ezüst paszta sem lehet jobb, mint a 99%-os zsírtartalmú tej... remélem leesett :)

(#29) Dende


Dende
csendes tag

Új info: megy a honlap... :)

(#30) laja


laja
tag

Megnéztem az Arctic Silver honlapját (www.arcticsilver.com). Annyiban igazad van, hogy az ezüst-arány nem 99%, hanem kb. 70%. Azt viszont fenntartom, hogy az itt, és többek közt nálatok, kapható termékeknek általában kb. 25%-os az ezüsttatalma. Nem akarom leszólni a termékeiteket, csak a tényeket szeretném megállapitani.

Abit IC7, P4 3,8 Ghz-en, 1 GB DDR466, x800 pro XT PE-re moddolva (580/477 Mhz), két vinyó, Enermax 460 W-os táp, 17 collos Iiyama LCD, vízhűtött proci és videokártya

(#31) Dende válasza laja (#30) üzenetére


Dende
csendes tag

Igazad van ...és én nem is mondtam, hogy nem annyi :) Az is igaz, hogy összehasonlítottam a kettőt, nyílván ezért olcsóbb. Ebben is igazad van :)

Nemsokára nálunk is lesz Arctic Silver (remélem még a héten) és ha megérkezett, ígérem,
''benyögöm'' :)

(#32) laja


laja
tag

Kiváló ötlet, hogy forgalmaznád. Igény szerintem lenne rá. A hwsw.hu tuningfórumán van egy topic, amiben kb. 20 ember jelezte, hogy hajlandó lenne Ausztriából behozatni az AS II-t. Ha megjön, érdemes ott is, meg itt is értesiteni az olvasókat.

Abit IC7, P4 3,8 Ghz-en, 1 GB DDR466, x800 pro XT PE-re moddolva (580/477 Mhz), két vinyó, Enermax 460 W-os táp, 17 collos Iiyama LCD, vízhűtött proci és videokártya

(#33) MagiComp


MagiComp
csendes tag

Úgy legyen!

it's a MagiC...

(#34) guest válasza MagiComp (#33) üzenetére


guest
veterán

MagiComp : Valami normálisabb alaplapotok nincsen? Soltek, Epox ... :)

prohardver vendég

(#35) Don Vittorio válasza Dende (#31) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Csak kiegészítésnek...

1. Az utolsó sor az általad is írtak alatt:
10% Silver included. Tehát még csak 25% sem.

2. Azért lehet ám egy ilyen ''krémben'' 99% (vagy 70%) ezüst. Gondoljatok csak a porcukorra ''por'' és ''tömb'' állapotában.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#36) Dende válasza Don Vittorio (#35) üzenetére


Dende
csendes tag

A 70% a honlapon van, ezért valósnak tekinthető. Ettől függetlenül szerinted 2.97g (99%) ezüst mennyibe kerül...? :)

Feltételezem, hogy láttál már ezüstpasztát. Ha 10%-os olyan amilyen, akkor a 99%-os milyen lehet? Erre írtam, hogy így már akár foghatod az ezüst nyakláncod is és préselheted/forgácsolhatod.

A 10% valóban annyi, de mint írtam, idővel lesz Arctic is.

(#37) Dende válasza guest (#34) üzenetére


Dende
csendes tag

Guest: MagiComp : Valami normálisabb alaplapotok nincsen? Soltek, Epox ...


Bevallom őszintésen :) , hogy a bolt másfél hónapos lévén még nem vásárolt be Soltek-ből, bár én személy szerint gondoltam rá és támogatom az ötletet. Epox-unk van, ha megnézed nem is akármilyen áron... :)

(#38) Dende


Dende
csendes tag

Imádom a *L*S* -t, mint cím és társzolgáltatót! Per pillanat nem megy a weblap (reggel 7 óta), de ha valaki küld emailt a gabesz@magicomp.hu címre, küldök árlistát (excel vagy html).

A legszebb az egészben, hogy az éjszaka lőttem fel az új honlapot... :(

(#39) Dende válasza Dende (#38) üzenetére


Dende
csendes tag

Hurrá, megy! Na ezen igazodjon el aki tud! :)

(#40) tildy


tildy
nagyúr

Húh, jó régi már a topic.
Nekem egy kérdésem lenne:hőmérsékletben mennyi előnyt jelent az ezüstpaszta?
Én spire falconrock 2-vel néztem, ott biza 4-6 fok különbség is volt.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#41) biker


biker
nagyúr

nekem vegyesek a tapasztalataim.
van hogy semmi, van hogy rosszabb...

pl saját receptem: adva volt 25g tégelyben síma fehér, ámde jó minőségű paszta.
ebben van kb 5g titan silver.

így rendkívül jó állagú, nem túrós, de mégis ezüstös paszta.
nekem bejött

ami a síma titannal pl ellenérzés, hogy lomha.
mintha nem lenne elég jó a hőátadó képessége

ugyanaz a gép, és coolernél, pl beáll 40fokra.
rázuzok egy cpu tesztet, felugrik 2-3 sec alatt 52fokra, és visszakuszik 48ra.

más pasztával meg felkuszik 48 fokra, nincs ugrás

ugye a kiugrás ami jelentkezik abból adódik, hogy nem jó a hővezetés.
mert ha rárakod a hűtőt a procira, akkor nem tud ilyen hirtelen megugrani a hőfok, hiszen át kell melegíteni a bordát is.
ez szerintem a paszta rossz hőátadási tényezője miatt van
annál vékonyabban meg már nem lehet kenni, mert totál vékony volt.

lecseréltem a keverékre, és nem jelentkezett a kiugrásos jelenség.

ezek p4-ek voltak, ugye nagy kupak, nehéz a procit rányomnia a sűrű krémen, lehet hogy amd-n nem jelentkezik ilyen gond.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#42) demagóg válasza tildy (#40) üzenetére


demagóg
aktív tag

Na, akkor elárulom, spire falconrock 2-vel 4-6 fok előny. Eddig a humor.
Arra viszont figyelni kell, hogy ha nem találod el a kívánt felkenendő (ez szép) mennyiséget, akkor a borda igazításakor, a felesleg kinyomása közben az ezüst szemcsék közül ''kimosódik'' a (gondolom továbbra is) szilikon, az ezüst szemcsék kenhetetlen gombóccá állnak össze. Ez viszont többet árt mint használ. Szerintem ez lehetett az oka az ellentétes tapasztalatoknak. Ez a trutyi nem olyan homogén mint a normál szilikon. Emiatt borda cserénél az ezüstpasztát alkohollal mindig teljesen lemosom. A csak másnak, elég tartalékkal rendelkező procikra nem is teszek ezüstöt. Az öntapadós borzalmakat viszont mindig leszedem, lemosom. Ja, és még valami. A fehér szilikonnal kent borda levétel után látható, hogy a nyomás hatására a réteg a szinte nullához közelít. Ugyanez ezüst esetén más. A szemcsék mérete korlátos, ezért borda levétel után marad egy vékony ezüst szemcse réteg, amely sehol sem nulla vastagságú. Ha mindkét felület tökéletesen sík és tükrös lenne, akkor nem is kellene az ezüst, mert a szilikon is nullára nyomódna össze. Ügyes vagy, nekem 2-3 fok különbség volt, amikor kísérleteztem ezzel. Kicsit hosszú lett, de amikor divatba jött az ezüst sokat kísérleteztem vele, mert a cégnél volt bőven kísérleti alany és anyag is.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#43) Alvin_ti4200 válasza tildy (#40) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Én nem tudom, de TBredB-re inkább meg se próbálom rákenni, mert félek, hogy gáz lesz belőle.

(#44) biker válasza demagóg (#42) üzenetére


biker
nagyúr

pont e gond miatt szoktam ugy az ezüstöt kenni, hogy addig dörgölöm körkörösen ujjal, amigy a turos szemcsék nem lesznek egyenletes vékony, krémes.
ekkro ha felrakom, és leveszem, akkor szinte alig nyomódik ki, mert ugye a lényege ennek az, hogy a hajszálréseket töltse ki, nem kell oda ''réteg''
de akkro is negatív volt a tapasztalat titan cooler+titan ezüst+p4 procik esetében.
erre mondtam, szerintem valami nem okés

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#45) demagóg válasza biker (#44) üzenetére


demagóg
aktív tag

..lényege ennek az, hogy a hajszálréseket töltse ki, nem kell oda ''réteg''...
Igen, ez a paszta szerepe. A többi csak duma.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#46) tildy válasza Alvin_ti4200 (#43) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekem tbred A-m van.A lényeg a mennyiségen van.Nagyon keveset raktam rá, ki ne menjen semerre.Most hogy cseréltem volcano9re, és nézegettem mindkét bordát normál szilikonnal, hát rögtön felugrott a hőmérséklet 60-ról 66-70re.Ez iszonyat sok!(aki tudja milyen lapom van, nos az a 60 fokon enm csodálkozik -7njl1 egyébként)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#47) SpoonTHX


SpoonTHX
tag

érdekes dolog ez mert nekem zalman sima szilikonos pasztám van és nem rossz.
2 fok javulást éreztem amikor titan ezüstre cseréltem viszont összemázoltam egy 9700 pro-t pedig labor tisztaságu volt minden ....(utána garba kicserélték)
Ezért ujabb amd nél ne ajánlatos csak annak akinek nagyon biztos a keze,mert ha picit is sokat raksz akkor kiprésali maga alól a borda,és rámegy a procira amin meg rovátkák vannak ....az unlockolás ellen.

(#48) Alvin_ti4200 válasza tildy (#46) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Volcano9-cel hogy ment fel 66 fokra? Nekem is az van (csak CoolMod), és a 2600+omat (1.75V) 50 fokon tartja 3100 rpm-en, igaz nyitott házzal.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  ezüst hővezető paszta? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.