Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Spirit


Spirit
őstag

Van nálam a polcon egy 950-es Celeron2-es, ami elvileg 9,5*100-on megy.Meg két márkás 128-as sdram(133Mhz).
A barátomnak szeretnék néhány boldog percet szerezni, akinek egy LX440-es millió éves lapja van, 66-on jár, benne egy Celeron300(cache nélküli), 64Mb ram.
Semmilyen leírást nem találtam a lapról.Tudnátok valamit mondani?Esetleg elindulna a proci 9,5*66-on?vagy sehogysem?Mert azért a 633 se rossz a 300-hoz képest(+128Kb cache)

(#2) Viktor77 válasza Spirit (#1) üzenetére


Viktor77
titán

Ezt találtam: Bővebben: link

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#3) naga válasza Spirit (#1) üzenetére


naga
senior tag

Engedj rá egy Everestet, az kiírja milyen lapról van szó.
De LX chipset csak 66Mhz-es FSB hivatalosan, valamelyiket 83-ra lehet tunningolni. Tehát ebbe max. 66-os Cerka, de még az is bejátszhat, ha valami régebbi darabbal van dolgod, hogy nincs hozzá bios frissítés, és nem fogja ismerni a coppermine magos cerkákat.
Tehát első az Everest.

A 950-esnek kellene mennie 66-os FSB-vel is, de micsoda pazarlás lenne. :D


[Szerkesztve]

(#4) Spirit


Spirit
őstag

Sajna nem tua.Egyébként simán vitte 1235-ön is magát 130-as fsb-vel.Egész jól ment ahhoz képest.
Az everest kicsit baljós lenne, mert ugye nem az én gépem...
A pazarlás meg nem gáz, passzív hűtővel netezéshez tökéletes, nem?:)Mást úgy se csinál rajta a srác, de a 300-as cerka még win98 alatt is gáz:)

(#5) Flashy válasza Spirit (#4) üzenetére


Flashy
veterán

hát 9.5x66on menne, az is valami. de az én 800as celeronom pl nem ment el 66-on, el se indult. nemtom mér. de lehet hogy ez egyedi eset volt.

(#6) naga válasza Spirit (#4) üzenetére


naga
senior tag

Na neked se volt 486-osod, meg p1-esed. Annak idején azokon ment a win95, meg a 98. :) Egyébként 300-as Cerka alatt már hasít a 98, ha van elég ram (64-128) és nem tetü lassú a vinyó (érezhetően nagy különbségek vannak a régi vinyók között, és most nem ata100-asról beszélek :) )

Everest pedig sokat segít. Megéri lefutattni.


[Szerkesztve]

(#7) Spirit válasza naga (#6) üzenetére


Spirit
őstag

P166MM volt az első gépem, 16 rammal..

Szóval érdemes megpróbálni 66*9,5-en, majd meglátjuk.pápá

(#8) bocsika válasza Spirit (#1) üzenetére


bocsika
aktív tag

Nekem is egy ilyen lx440-es chipset van a Procomp alaplapomon.
PPGA ás 333 mhz-s cerka figyel most benne kötött 66 mhz val.
Az Everestet egyster ráengetten hogy tudja-e húzzni, de egy kis fbs tologatás után feladta.
Ha jól emlékszek 533 mhz volt beleírva egy párlapos kis füzetecskébe amit hozzá attak.

(#9) mongi


mongi
senior tag

nya szal az LX PPGA-s lapocska, ergo 533-as a max amit beledughatsz. mivel ez volt az utolsó sorozata a ppga-nak, így anti tuning ez a sebességkategória :(

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#10) naga válasza mongi (#9) üzenetére


naga
senior tag

Kolléga, itt egy slot1 lapról van szó. :) Bár ha nincs hozzá frissebb vagy hackelt bios, akkor nem fogja ismerni a coppermine cerkákat sem.

[Szerkesztve]

(#11) Spirit


Spirit
őstag

Hát így járt a srác.Akkor megkapja a jelnlegi 64 ramja mellé a 256-omat:)

(#12) maxmara


maxmara
csendes tag

:)) nemtom él e még ez a topik, mert valami hasonló problémaval allok szemben.
digital pc 5510 gepem van lx csipszel, 233 mhz pörgettyű van benne, szóval szeretném kihozni az alaplapból a maximumot, mit tegyek bele. ugyertem milyen procit?

(#13) Rover623 válasza maxmara (#12) üzenetére


Rover623
félisten

Gyári adatok szerint a 667-es cerkát is megeszi (természetesen fordítóval...)...
Ajánlatos a legutolsó BIOS-t lekapni hozzá...
Gondolom itt már jártál:Bővebben: link...:U

primus inter pares

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.